Задругата на ПЛЕТКАТА

  • 30 766
  • 303
  •   1
Отговори
# 30
  • в баира
  • Мнения: 861
Steisi: Денима ми е № 26.

Тъкмо гледам в сайта на Стенли, в раздела на Деним са писали препоръка - "Препоръката на производителя е да се плете на два шиша или обръчи. За прежди, подходящи за една кука, погледнете в друг раздел" Нямаше я преди. Явно ни четат. Ама аз пък да им кажа, че плета на обръч и пак изскачат тия конци.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 20
Оо, тази ЯнАрт Бегония е простооооо - жестока!!!!! Такива невероятни цветове, влюбих се в нея!!! Фиф, имаш ли представа дали мога да поръчам тази прежда от някой сайт? А този текст за Деним-а го нямаше аз като поръчвах предната седмица, явно тези дни са го сложили... иначе щях да се спра, ако го бях прочела  Grinning Grinning Grinning
Плела съм с ЯнАрт Виолет, но тя пък е доста тъничка, за голям номер кука  Grinning

# 32
  • Мнения: 129
Момичета, търся всякакви схеми на норвежко плетиво. Ако някой срещне из нета, моля, изпращайте ми линк. Интересуват ме книги, списания, отделни схеми, с една дума всичко!

Какво е норвежко плетиво? Много съм неграмотна... Embarassed
и аз се позачудих, като го прочетох това  newsm78 да не би да има предвид ирландско  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 4
Здравейте момичета , да сте живи и здрави , че ви има.Много отдавна не съм се включвала.Тъкмо снимах произведенията си и щях да показвам , но снощи ми откраднаха фотото и за сега ще мина само на обяснения.Специално към Стейси - почти направих предница на една блузка Ирландия.Не съм на ясно преди да плета мрежата между цветенцата трябва ли да ги гладя.ще опитам да снимам с друг апарат и ще покажа.Лек ден на всички ви.

# 34
  • Мнения: 411
стеиси,кутията ти е пълна,а както каза една мама от декупажа поЩенските гълъби свърШиха(това много ми хареса).
в о4акване на снимки съм

# 35
  • Мнения: 4
Простете за грешката ми.Въпросът ми е към Силви.Току що видях снимките и в Осинката и много се гордея с това.Да видят рускините че и при нас има такива майсторки на куките.

# 36
  • Мнения: 3 550
Не съм Силви, но като почитателката на ирландското плетиво, редовно обменям мисли с нея. Тя смята, че не е нужно да се гладят предварително. След зашиването всичко си идва ня мястото.
Изтрих едно съобщение. Grinning Кутията ми отдавна чака да бъде изпразнена.

Доколкото знам норвежко плетиво е това, при което в горната част на пуловерите се оформят едни рисунки на снежинки, еленчета и други зимни фигури. Обикновено нагоре от подмишниците предница, гръб и два ръкава се захващат и плетат заедно с подходящи свивки и върху тази обща платка се оформят мотивите. Със сигурност сме го коментирали в една от първите теми, които отдавна са в архива.

А за четени, ни четат. Оправиха си каталога след моето мрънкане и вече не е нужна регистрация, за да им видиш преждите. Peace

# 37
  • Мнения: 525
Аз плетох тази  
http://www.stenliyarn.com/index.php?page=shop.product_details&am … mart&Itemid=8
100% памук е и е добре пресукана.Нямам останало етикетче да видя за какъв номер куки го дават.Аз плетох с 4-ти номер.
Сега разглеждах сайта на Стенли и харесах тази
http://www.stenliyarn.com/index.php?page=shop.product_details&am … mart&Itemid=8
Някой има ли отзиви за нея?
А каква е ЯнАрт Бегония,не можах да я намеря?

# 38
  • Мнения: 3 550
Ето някои линкове за норвежкото плетиво, от които горе-долу се добива представа за шарките:
http://fairisleknitting.blogspot.com/
Тук има уроци за начинаещи
http://knittingincolor.blogspot.com/2003/01/norwegian-knitting-r … urces-part-2.html
http://www.sheeptoshawl.com/blog/index.php?itemid=39
http://www.flickr.com/groups/545420@N25/

# 39
  • в баира
  • Мнения: 861
vanyia: Бегонията я няма в сайта на Стенли. Надявам се, че поне я внасят в БГ и да я има по магазините. А за Лилията, купила съм тези с идеята да плета летни потничета, но не съм я заплитала все още. Дано не е разочароваща като Денима.

Надеждата ми е в тази на Yarnart.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 12:22 от Фифундрела

# 40
  • Мнения: 112
Аз си поръчах Кайро. Долу-горе каква дебелина е? Иначе съм плела Джийнс на YarnArt и много хубаво се плете. А къде в сайта на Коутс намирате прежди?  Embarassed

# 41
  • Мнения: 129
Фиф, в тази прежда Лилия има ли нещо лъскаво, или само на мене така ми лъщи на снимките  newsm78
момичета, много съм се залетяла по ирландското  Crazy от няколко часа разглеждам руските форуми по въпроса и си свалям схеми  Peace поне 60-70 съм си архивирала  Party досега
онази жилетка от предната тема много ми допадна, ама не събирам смелост направо на нея да се нахвърля  Rolling Eyes мисля да си барна първо за проба една чантичка за лятото, пък като задобрея малко, ще се тествам и на жилетката  Peace

Beborana, Кайрото е за 1 кука и на мене много ми допада (едно чанта си плитох от него - любимата ми  Laughing ). иначе съм го пробвала и на 2 куки да го плета, ама на № 2 шишове  Peace

# 42
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Фифу... на две куки ли ще ги плетеш? Стават ли за 1  newsm78
vanyia Джинс-а я харесах за малкия за едно костюмче което имитираше дънки, но искам да ми кажеш или покажеш какво си плела от него и колко кълбенца са ти отишли. За да си направя сметка, като му дойде времето.
Аз обаче само си набелязвам прежди и им измислям предназначение.  Crazy а кога ще плета  newsm78
Beborana Кайро-то го плета на 1.5мм кука, ако от това можеш да си направиш извода. Много добре се плете на 1 кукаи става за дрешки, не е много тънко. Колкото Фроте на Габровската фирма.

# 43
  • Мнения: 112
Ох слава богу Доци, че и аз съм една плетачка на 1 кука...ум да ти зайде. Много тънко не мога да плета щото ми реже пръста и си виках това може ли да е някакво такова. А иначе наплита ли? Поръчала съм си 3 гранчета за една блузка и ще я плета на дупчици.

# 44
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ами честно да ти кажа не знам, защото плетох някакви дреболийки - пиленца, кошнички и кокошчици с различни цветове. Дреха не съм плела, но ми хареса как се плете особено светлите цветове са супер мекички, еле бялото  Peace Ти какъв цвят си взе?
...
Венчи видях че си тук, може ли да ме светнеш в какво съотношение вода-захар си колосвала нещицата си. Все не мога да улуча нещо.

Общи условия

Активация на акаунт