Разрашевате ли на детето си да слуша рап?

  • 1 980
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,
Прочетох една новина за завръщането на Еминем на сцената (http://www.topnews.bg/bg/article?id=8553) която ме намете на размисли и ме върна към моето тийн време.

Преди 5-6 години рапът беше във възход и повечето тийнове слушаха Спенс, Мишо Шамара и компания. Сега рапът в БГ среда е почти замрял, но пък е заменен от чалгата. Чудно, кое ли е по-голямото зло?

Като видях клипа на Еминем се зачудих, възможно ли е този човек да не е извървял нито крачка напред и да се занимава с такива отживелици? И дали някои от неговите фенове не са останали на същото ниво?

# 1
  • Мнения: 431
Много харесвам Еминем.

Обаче е на светлинни години от българските рапъри. Като текст, като внушения, като цяло.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Разрашевам.
То и не върви да не разрашевам, щом аз слушам.
Но - Мишо Шамара никога не е бил рапър, освен в собствените си очи и тези на близките си роднини, да си имаме уважението Crossing Arms И с малки изключения повечето български 'рапъри' са смешни, като вземат да приказват за неща, които нямат нищо общо с действителността тук, а са копирани от другаде.

Подбирам, обаче, какво пускам, ако слушам на български, дето се вика, играя го "задължителен родителски контрол, произведението съдържа нецензурен език".

# 3
  • Мнения: 0
Нямам деца все още, но имам малка сестра. С удоволствие й разрешавам да слуша рап, ама не БГ рап, защото много не го бива все още....
По-добре рап, отколкото да друса кючеци  Sick

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не слушат рап, но не бих им забранила. Но ако ми прослушат чалга ще си имаме сериозни разправии.  Crossing Arms

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Еминем - добре, че е излязъл пак. А Печените момчета?

# 6
  • Мнения: 11
Повечето текстове и на американските рапъри са нецензурни, понякога разликата е единствено в това, че не те псуват на родния ти език  Laughing

# 7
  • Мнения: 4 892
Да, но само когато аз рапирам!

Ще и разрешавам естествено, тя и сега слуша Тупак, когато баща й го пуска. Аз харесвам и "Ъпсурт", освен Тупак и Еминем също.

# 8
  • Мнения: 1 567
Музикалните ми вкусове се различават от рапа...
Какво слушам ли  ...  Joy Joy
Хеви метъл и Хард Рок... (и класическа музика, но напоследък по-рядко)...
Та, синът ми "прикачи"  Mr. Green Twisted Evil от мама... та заедно си слушаме... Mr. Green

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Аз харесвам и "Ъпсурт"
Харесвам и аз. Но определено налагам цензура над повечето парчета, като сме двете, защото не искам да се обяснявам после пред госпожите и гневни родители, ако реши да им запее някой припев.

Въпреки че тя отлично нагажда текстовете така, че да й звучат логично Laughing
Мене ме нема в целата схема/Пара ми требва за злоупотреба при детето стана Мене ме нема в целата схема/Банан ми требва за употреба

# 10
  • Мнения: 4 892
Мене ме нема в целата схема/Банан ми требва за употреба[/i]

 Joy

Има талант детето, личи си!
А и от глад нема да умре, очевидно е!  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз слушам рап понякога, следователно няма как да й забраня, но пък на нея не й харесва особено.

# 12
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Дори ще поощря синът си да слуша... ЪПСУРТ  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 479
Много харесвам Еминем.

Обаче е на светлинни години от българските рапъри. Като текст, като внушения, като цяло.
Peace
Дори ще поощря синът си да слуша... ЪПСУРТ  Heart Eyes
PeaceГетото от САЩ вече е реалност в София през последните 20 години Sad Ние слушаме този стил Wink Текстовете на тези песни отразяват реалната действителност.

# 14
  • Мнения: 1 788
Бих разрешила, защо не, но определено ще гледам да е с текст, който не е нецензурен, защото много от световноизвестните рапъри имат изключително нецензурни текстове.
Според мен БГ рап няма. Има само някакви жалки напъни за такъв и не бих толерирала слушането нито на БГ рап, нито на чалга.

Общи условия

Активация на акаунт