молба за съвет-шишета,биберони и изкуствено мляко за новородено

  • 12 814
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
здравейте,момичета,

за първи път влизам във форума и предварително се извинявам,ако темата ве4е е дискутирана.  налага се да преминем на изкуствено хранене и молбата ми е за съвет - кои шишета,биберони и изкуствено мляко са най- подходящи за новородени. доста сам притеснена и о4аквам с нетарпение да споделите с мен опита си. много,много ви благодаря!

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 16:24 от Vivi

# 1
  • Мнения: 149
Повече съм чувала добри отзиви за Авент, но аз не съм ги използвала. Моята не искаше обикновени биберони, а анатомични каучукови, които ги имаше на шишетата на Канпол.
Общо взето каквито вземеш, за мен лично няма особена разлика (за дребната има).

# 2
  • Мнения: 1 046
Провери в този форум, ще откриеш много полезни неща, а и ще можеш да зададеш въпросите си.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

А иначе по въпроса ти, за новородено са накрайниците с номер едно или нула(според фирмата прозиводител). Колкото майки толкова  и ще са отговорите по отношение на ползваните от тях шишета.  Аз лично съм ползвала на Avent шишетата със силиконови накрайници.

# 3
  • Мнения: 3 621
За шишетата и бибероните ще трябва да пробваш кои ще допаднат на твоето дете.
Аз в началото ползвах Авент, сега ги подмених със стъклените на Нук със широко гърло
За млякото има голям избор на АМ , но най-добре е да попиташ педиатърката си

# 4
  • Мнения: 43
аз много съм доволна от 4ико!От както се е родил малкия а ве4е е на 1г. ползвам само тяхните шишета!Но то си е до детето!моя не искаше силиконови биберони а само кау4укови като бебе!сега пък е само със силиконови!Така 4е трябва първо да пробваш1Самото дете ще покаже !УСПЕХ!

# 5
  • Мнения: 1 305
Аз също съм доволна от Авент със силиконов накрайник. И за начало най добре е да почнеш както са писали и другите момичета с накрайник за новородени  Peace
За изкуственото мляко аз в началото като започнах да дохранвам малката взимах НАН ХА, аз съм доволна.

# 6
  • Мнения: 1 310
Можеш да прочетеш в тази тема и да прецениш. Peace

# 7
  • Мнения: 344
Използвам на Авент от самото начало.Доволна съм.Ти сама си прецени.Чувала съм добри отзиви и за Чико и за Нук и д-р Браун.Разлика има във формата на шишетата и  бибероните , но според мен основната разлика е в цената. Wink

# 8
  • Мнения: 2 960
Моят син от раждането си пие АМ с такова шише.Много съм доволна Peace
ЧИКО ШИШЕ ПОД ЪГЪЛ 250 мл

Шише физиологично за хранене под ъгъл 30°, 250мл.
- материал поликарбонат;
- физиологичен каучуков биберон;
- клапата против колики регулира притока на въздух и осигурява равномерно дозиране на млякото. Въздухът навлиза в шишето от основата и предотвратява образуването на мехурчета, които допринасят за болезнените колики;
- широко гърло за лесно пълнене на храната;
- подвижна основа за лесно почистване;
- възможност за стерилизация при високи температури

# 9
  • София
  • Мнения: 15 221
Аз ползвах шишета на Авент със силиконов биберон.
Моето бебе нямаше никакви проблеми с тях. Доволна съм.
Може, обаче, на твоето бебе да не допадне този биберон. Някои предпочитат каучукови.
Що се отнася до млякото, аз бих се спряла на някое, което съдържа пробиотици, в този порядък: Лактана Био, розов ХИПП, Серия дивелъп.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Ползвам шишетата на Авент ,но с каучуковите биберони на Чико.За АМ -аз ползнам розовия Хип и съм много доволна  Peace

# 11
  • Мнения: 1 512
Ползвах шишета на Авент,после Нук стъклени със широко гърло,силиконови биберони съобразени с възрастта на бебето.А за млякото се посъветвай и с педито.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз бих заложила на стъклото, тъй като се изписаха много негативи за тези от други материали. Има стъкло на Камера, Беби нова, и ..... Чико но са много малки. За биберони, ако имаш предвид залъгалки, ползвам на Чико, бях купила на Авент, но беше като тапа. Запушваше нослето на малката и го хвърлих. АМ - за сега Лактана Био и Розов Хипп  Peace

# 13
  • Мнения: 104
шишета и всичко останало на Lindam и АМ Aptamil.

# 14
  • Мнения: 125
Ние ползваме всякакви шишета, но определено най-много ми харесват НУК (стъкло с каучук) Wink Накрайникът прилича максимално на гърда Simple Smile
А мляко - ние ползваме продуктите на Фризо. За съжаление се е налагало и през лечебните им млека да минем. Не сме имали проблем с тях.

Общи условия

Активация на акаунт