Отговори
# 30
  • Мнения: 7 914
клото, така е, но Бела няма самочувствието, че го заслужава. Тя винаги казва колко е авъридж до него и никога не мисли, че е достойна за него. За това според мен, когато той си тръгва, тя му вярва. Мисли, че той най-накрая е разбрал, че не е нищо особено и е спрял наистина да я обича.

И аз мисля така. Винаги се е чудила защо е с нея, и все го описва какъв съвършен красавец е, а тя една посредствена и спъната  Laughing. А и честно казано, мисля, че е малко и въпрос на гордост - може ли някой да ти каже, че не те обича вече, а и да почнеш да мрънкаш, при положение, че винаги си бил сигурен, че не си му на нивото? Лично аз бих си тръгнала, също като нея, вместо да се унижавам и да се моля за любов.

особено и когато човек е на 18 Peace

казваш си беше приказка и си има край.. както и очаквах Rolling Eyes


дори за Джейкъб я разбирам... удавник за сламка, няма го погълването, а желанието за него Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 354
Ехо, явно на никого не му се спи в този късен час.

Деничка   bouquet този път подробно прегледах 1стр.

Моето мнение е, че Едуард нямаше друг избор - какво можеше да направи - да я застави да стане вампир, нещото, което той сам не искаше?! Да, беше тежко, жестоко и т.н., но така и той и тя разбраха истинската сила на любовта си (хм, прекалено обикновено звучи така като го чета, но не ми идват други думи посреднощ  Thinking)
А за поведението на Бела към Джейкъб - самата тя признава, че не е съвсем правилно, има неща, които не удобрявам, но пък нямаше Джейк да се навърта и в другите 2 книги, ако Бела го беше отсвирила.

# 32
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Тази вечер само се записвам.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 19
Мдааа  Flutter не мога да си легна заради online книгата  Heart Eyes Като наркотик е  Blush

# 34
  • Мнения: 4 293
Явно само аз наистина яко се дразня на Бела относно раздвоението и залитането по Джейкъб.  Laughing В бяло: Особено като чета в момента "Затъмнение'', направо умирам от яд, не мога да се побера чак.  Crazy

# 35
  • Мнения: 2 897
Клото, в грешка си: не се дразних в Нова луна, как Джейкъб й е опора, в 3тата книга ми идеше да й прасна не 2 шамара, ами директно да и насиня кухата тиква Twisted Evil Бях меко казано бясна, ама МНОГО меко казано... Така й не го преживях. Брррррр..... И не й го простих! Омекнах накрая, но пълна проша от моя страна нямаше. В момента, в който осъзна, че уж и 2мата ги обичала си казах, че тя не е достойна за Едуард. Ми така де - какви са тия раздвоения, ала бала, Едуард трябва да се гледа в очите и да се обожава... Шегата настрана - наистина бях искрено разочарована и ядосана, сякаш мен ме бяха предали!

Препоръчвам ви да прочете екстра гледната точка на Джейкъб под формата на кратък преразказ на събитията от 1ите 2 книги, има я на 1ва страница.
Наистина е интересна.
Особено в началото, колко по-нормални са чувствата му към Едуард, как дори признава пред себе си, че Едуард е красавец и разбира защо Бела е привлечена, как му беше неудобно и искаше да  се извини за предрасъдъците на баща си...

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 01:27 от Dеничка

# 36
  • Мнения: 948
Ето ме и мен "на чисто" и с нов подпис, да е ясно от кой отбор съм  Mr. Green Мерси за темата, Деничка; определено е по-добре така, последните три страници от предишната са само в бяло Mr. Green

Aquariel, изчети си и ела пак; ние ще сме тук.

Съгласна с Деничка; разбрах Бела и Джейкъб във втората книга - проблем ми стана по-нататък (третата книга). Отивам да чета на Джейкъб гледната точка Crazy

# 37
  • Мнения: 2 897
Препрочитах си избрани цитати от Нова Луна, спомних си едно изречение, което при 1ия, и засега единствен прочит, ми направи много силно впечатление, запечата се в съзнанието ми като картина, едно толкова простичко изречение, а имаше такова силно въздействие върху съзнанието ми и начина, по който възприех и си представих състоянието на Бела.
Копирам и част от текста преди въпросното изречение, защото той рисува картината, настроението...

With shaky legs, ignoring the fact that my action was useless, I followed him into the forest. The evidence
of his path had disappeared instantly. There were no footprints, the leaves were still again, but I walked
forward without thinking. I could not do anything else. I had to keep moving. If I stopped looking for
him, it was over.
Love, life, meaning… over
I walked and walked. Time made no sense as I pushed slowly through the thick undergrowth. It was
hours passing, but also only seconds. Maybe it felt like time had frozen because the forest looked the
same no matter how far I went. I started to worry that I was traveling in a circle, a very small circle at
that, but I kept going. I stumbled often, and, as it grew darker and darker, I fell often, too.
Finally, I tripped over something—it was black now, I had no idea what caught my foot—and I stayed
down. I rolled onto my side, so that I could breathe, and curled up on the wet bracken.
As I lay there, I had a feeling that more time was passing than I realized. I couldn't remember how long it
had been since nightfall. Was it always so dark here at night? Surely, as a rule, some little bit of moonlight
would filter down through the clouds, through the chinks in the canopy of trees, and find the ground.

"No, I don't think she's hurt," he told someone. "She just keeps saying 'He's gone.' "
Was I saying that out loud? I bit down on my lip.


Представих си в какво състояние е била.
Ужасен ужас...
Такава болка.
Потръпвам.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 01:58 от Dеничка

# 38
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ужасен ужас просто...
Такава болка.

Абсолютно. Хем чакам с нетърпение следващия филм, хем ме е страх, че ще е адски тежък  Confused. Мисля, че всеки е изпитвал поне веднъж болка от раздялата с любим човек (или приятел, или близък), и мисълта, че това може да ме върне в миналото, и да отрази нещо, с което съм се преборила и аз, просто ме ужасява.
Препрочитала съм книгите няколко пъти, но този момент точно - никога. Веднъж ми беше предостатъчно.  Tired


п.с. Споменавала ли съм колко ме дразни стърженето на микроскопа върху масата, когато си го подават, за да гледат лука?  Twisted Evil Close

# 39
  • Мнения: 2 897
Вес, а аз като един мазохистичен лъв (това е зодията ми между другото) препрочитам само този момент от цялата книга Sad (естествено слушайки депресивния инструментал...)
Иначе още съм на Здрач откакто съм на вълна препрочитане.

П.С. Хаха не си, и аз не съм забелязвала, но аз чакам заветното ДВД, като дойде обещавам да слушам внимателно за стърженето!

Може би трябва да си сменя ника на мазохистка наистина...
Седнала съм и чета баш най-драматичните моменти, с драматична музика за фон, посред нощите, само на нощна лампа.

Друг силен цитат, на Чарли този път.

I don’t think I can live through seeing you try harder. I’ve never seen anyone trying so hard. It hurts to watch.
I want you to be happy—no, not even that much. I just want you not to be miserable.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 02:04 от Dеничка

# 40
  • Мнения: 2 897
За момичетата, които следят блогове, предстоят наградите за 2009та година и ако искате можете да подкрепите фаворитите си ето тук

# 41
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вес, а аз като един мазохистичен лъв....

Ако си наистина такъв лъв-мазохист, изчакай Бела да стане вампир, и й се предложи за обяд  Laughing

Шегичка  Hug. Но микроскопа наистина стърже ужасно.  Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 2 897
Е мазохист, ама ми е мил животът, а и тя е вегетариянка Crazy
Направиха ми забележка, че от поне 30 мин насам бях оставила иснтрументала да се върти на repeat в winamp...

Аз си лягам народе, тази нощ или ще сънувам Нова луна, или кодове за форматиране във форума Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 800
Ужасен ужас просто...
Такава болка.
Мисля, че всеки е изпитвал поне веднъж болка от раздялата с любим човек (или приятел, или близък), и мисълта, че това може да ме върне в миналото, и да отрази нещо, с което съм се преборила и аз, просто ме ужасява.
Препрочитала съм книгите няколко пъти, но този момент точно - никога. Веднъж ми беше предостатъчно.  Tired

И аз само веднъж съм 4ела тази 4аст, не мога пове4е...не бях на себе си с дни и не мога пак да си го позволя.
Още малко ми остана от Среднощното и минавам на Нова луна. Този път ще 4ета наред, но 4етем с мъжа ми заедно, дано ми е по-леко.
--------

Дени, мерси за линковете с новини.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт