Примерна схема за захранване (14)

  • 37 266
  • 513
  •   1
Отговори
# 510
# 511
  • Мнения: 7
Здравейте мами,

Опитах са да прочета почти всички отговори на Косе Босе (които смятам, че са много полезни), но не успях да си отговоря на моите няколко въпроса.
Т.е ще бъда много благодарна, ако ми помогнете:

Сина ми е на 7м и 1седмица и се захранваме от 6-ия месец, като в началото на 5 м. направи обрив, който се оказа АБКМ. Спрях кърменето и мина на ФризоПеп, след 1 месец преминахме на Фриоз ХА.  Според доцентката в Гастроентрологията, имаме слаб АД. Вече е захранен със следните зеленчуци (картоф, тиква, морков, броколи, карфиол, пащърнак, тиквичка); плодове (ябълка, круша, сини сливи) и каши (ориз и елда).
Схемата на хранане е:
5- 6ч. -180мл. АМ
9ч - 160 г. каша(редувам ориз и едла)направена с АМ и с добавено плодове пюре
13ч - 160 г.зеленчуково пюре (в повечето случаи смес от два зеленчука)
17ч - 160г плодово пюре
9ч - 180 мл. АМ

1. Кое да въведа първо глутен(кой продукт) или месо (заешко, пилешко, пуешко) и колко дни да въвеждам всеки един от изброените храни
2. По препоръка на педито, захранвам само с готови пюрета. Но четейки темата, ми става ясно, че за много от зеленчуците и плодовета не мога да ги намеря като пюрета. Какво да правя например с чушката или мога ли вместо готово плодово ябълково пюре да го направя от прясна ябълка
3.Грешно ли е, че закуската ми е каша, тъй като не мога за момента да въвеждам млечни храни
4. Достатъчно хранително ли е плодовото готово пюре, тъй като замествам изцяло млечно хранене.(сина ми е висок 73 см и тежи 8 750гр)
5.И най-важния въпрос, на който вече няколко лекаря не могат да ми отговорят(по вероятно е аз, да не ги разбирам). След като сме на АМ ХА, ,т.е с частично разграден белтък, значи ли това, че нямаме АБКМ, а е останъл само лека АД?

Предварително благодаря за отговорите ви, и най-вече ще се радвам, ако Косе Босе се включи.

Поздрави,

Мimi15

# 512
  • Мнения: 2 132
Има нова тема. Пиши там. Иначе:
2. Прави си ти от каквото не намираш.
3. Какъв е проблема на кашите за закуска? Аз не виждам какво те притеснява тук.
4.Не. Плодовото е за десерт или за допълнение с каши примерно. За 7м според мен млякото ви е малко.

# 513
  • Мнения: 72
г

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 15:30 от mishenka

Общи условия

Активация на акаунт