Благовещение и Освобождение - 20 пъти празнично настроение от ЕЛАДА

  • 17 837
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 149
Най-хубавите професии според мен са тези изпълнени с голяма доза адреналин-пилоти,спортисти Wink (пилот на формула) Laughing Аз лично се възхищавам на хората с талант,музиканти,писатели,художници,актьори Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 558
как можах да забравя хората на изкуството  ooooh!
в тази връзка , ако харесвате джаз, мой прятел (Матиас Шрийфл) на 8 април ще свири в Мегарон, Атина от 20:30ч: на сайта му в myspace може да чуете някои парчета.

А друг приятел е известен холандски художник. Преди време имаше една поредица сезони... бяха много интересни картини с много символика. Трудно се ориентирам из страницата с тоя холандски, ама Райноут не слуша и не ще да я преведе на английски..та намерих ги сезоните, за съжаление са продадени и ги няма в по-голям размер. Любима ми е зимата  Heart Eyes(с венецианската маска и сътворението на човека на микеланджело; рисувана е точно в началото на 2000г и затова тая ръкавица с 3-те пръста ->М, а и чашата с водата като символ на началото).

Голямо удоволствие е да контактуваш с такива хора Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 22:27 от Azalee

# 47
  • Мнения: 7
Здравейте , момичета !
Извинявам се за латинския ми текст в предното съобщение.
Изложих се. Embarassed
Нямах кирилица.... hit
Ще влизам по-често вече.
Целувки на всички ! newsm51 newsm51

# 48
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте  Hug
Вчера станах на цели 34години, почерпете се за мое здраве:


Бяхме в Алу Фън Парк, времето беше доста топло към 17часа, направо за къс ръкав....
Прочетох набързо темата и много се зарадвах на хубавата новина за бебо на НЕКИ, супер   bouquet

# 49
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Честито, Olympia ! Желая ти всичко най-хубаво!

# 50
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТАМного време не съм влизала,ама какво да се направи на финалната линия съм и всеки момент чакам да раждам-вече съм в 9 месец.Гледам да си полежавам повече,че много ми тежи или ако съм добре излизам да се движа,че после ще е зор.
В момента се сещам за една от най-трудните според мен: шофьор на тролей в Атина. Не стига дето трябва да се провираш между спрели безобрано автомобили по супер тесни улички, ами и си вързан Laughing

Ще разкажа и за най-хубавите професии, само да помисля малко newsm78

Сещам се и за takuzi, която трябва да ражда по мои спомени през Април  Hug как си?
[/color]       Радвам се,че си сетила за мен

# 51
  • Мнения: 213
Честит Рожден Ден, Olympia!
Бъди много здрава, щастлива и обичана! Миа ореа петалуда за теб


Ееее, споко Azalee, те и без това хората на изкуството са мнооого скромни  Wink Познавам доста от тях в БГ и за мен е било огромна чест да работя с някои от тях по проекти, а ако вече не можем да работим, остават много хубави спомени  Heart Eyes Не знам за всички, но предпочитам да балансирам "прагматичното" с духовното (специално за рисуването и писането  Wink Така човек има желание хем за творчество, за да си почине, хем за "сериозна" работа, за да се поддържа адреналина, който дава ежедневието  Peace А и за картините все си намирам повод да отскоча до Кипър с тубуса на рамо и визите на "националното" богатство  Wink

Вярвам, че всеки човек има талант, независимо какъв, и трябва да го развива  Hug mery_79, още преди години бях предрекла, че любимецът ми Фернандо Алонсо ще стане шампион (и то не веднъж)  Grinning

такузи, стискам палци  Peace
  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 149
Честито мила Олимпия.Да си жива и здрава и все така усмихната,удовлетворена и прекрасна майка и съпруга Hug Всичко най-хубаво ти желая  bouquet
И ние днес по разходки цял ден,дойде майчето ми и ми е щастливо и приповдигнато настроението Heart Eyes Йоана почна да бърбори на български,цял ден бабосва Laughing

# 53
  • Мнения: 83
Леко раждане Такузи!

Честит Рожден Ден Олимпия. Много успехи и щастие!

# 54
  • Мнения: 1 372
Честито на Олимпия! Бъди обичана и щастлива!


Като интересни професии определям архитект, пилот и лекар. Според мен обаче е важно каквото и да вършиш да го смяташ за призвание и да ти се отдава. Да го правиш с цялата си душа.

# 55
Благодаря ви момичета.Утре съм на преглед и видеозон,като се прибера ще ви пиша да ви кажа колко сме порасли.Приятна вечер

# 56
  • Мнения: 334
Олимпия, честит рожден ден и от мен! Много любов ти желая!

Такузи, леко раждане като му дойде времето и чакаме новини!

Първата професия, от която изпитах възхищение, беше на готвачките в детската градина и исках и аз като порасна да стана "леля готвачка", което беше много странно, защото бях изключително злоядо дете. Но пък затова и не се научих да готвя (боря се още).

Ето ви една рецепта за галактобуреко, която записах вчера от телевизията. Дано не съм объркала нещо Mr. Green
Продукти:
1. Мляко 700гр.
2. Сметана 300 гр.
3. Царевично брашно 80 гр.
4. Захар 160 гр.
5. Жълтъци 6 бр.
6. Яйца 2 бр.
7. Вода
8. Кори за баклава - 500гр.
9. Масло - 250 гр.
За сиропа:
1. Захар 500 гр.
2. Вода 300 гр.
3. Глюкоза - 20 гр.
Смесва се млякото със сметаната като се загряват на котлон, добавя се захарта, ванилията, брашното, добавят се яйцата и жълтъците, предварително разбити, като първо се добавя от течността в тяхната купичка, разбърква се и после се изсипват при останалите продукти. Бърка се докато се сгъсти.
Намазва се тавичка с масло, слага се кора, която да покрива дъното и да излиза извън очертанията на тавата, изсипва се сместа и се загръща с краищата. Нареждат се останалите кори, като се мажат с маслото. Пече се 1 час при температура 160-170 градуса.
Докато се пече, се приготвя сиропа. Във горещата вода се изсипва захарта, после се добавя глюкозата и се вари 4 минути. Оставя се да ври 4 минути, след което се охлажда.
При сиропирането изпечената смес трябва да е гореща, докато сиропът трябва да е студен, за по-добър резултат.

Добър апетит!  

# 57
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Благодаря на всички за хубавите пожелания  Hug
MaryJane, караш ме да се облизвам по нощите  Laughing Мога да изям 4 на екс, толкова обичам галактобуреко  Laughing
Къде ще сте по празниците? Ние отиваме на север, при кръстницата на сина ми - ще кръщават малкия и да се видим с Микки , чиито момченца ще празнуват РД точно на 19.04  Peace (и да намачкам бебо  Heart Eyes)

# 58
  • Мнения: 213
MaryJane, страааашно съм ти благодарна за рецептата  bowuu Все се чудех откъде да намеря една хубава рецепта за галактобуреко, и ето на  Peace А че уважаваш лелките-готвачки ми е ясно - ти и на тези с по 4-5 манджи наведнъж се радваш  Laughing
Това ми напомня какво казах на мъжа ми в началото като се срещнахме и аз се държах резервирано  Wink Обявих му невъзмутимо, че от мен би излязла чудесна гръцка майка (поздрав за Azalee), и той ме затапи както се очакваше, отвърна - не дай Боже, че ще стане една гръцка трагедия  Joy

Хубава седмица, момичета  Hug

# 59

Общи условия

Активация на акаунт