КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 283 166
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 1 020
Благодаря за отговора на моите въпроси  Hug
сега се пече 3-тия козунак... снимах ги, ноооо сега пробвах първия и Sad за съжаление проблема ми е бил наистина в брашното, прекалено много Sad малко на хляб прилича на вкус, не е сладък, но видях как сте отговорили на едно от другите момичета, та и аз ще пробвам със някакъв пълнеж сигурно...
по-късно ще показвам снимки!  Heart Eyes

# 1 201
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета, дайте някъква идея, как да спася козунаците си! За пръв път ми е, направих "Козунак на Тандоори по рецепта на Скарлет О`Хара" от тази тема, но нещо обърках с захарта, сложих много малко, докато месих тестото, го пробвах, и ми се стори сладичко, ама сега, като се изпекоха - изобщо не са сладки Sad Как мога да ги намажа-поръся отгоре, да станат по ядливи?

Една съфорумка беше питал за рецепта за сиропиран козунак,не се намери,но ти можеш да направиш нещо подобно.
Или пък,друга съфорука каза,че инжектира течен шоколад ли беше,крем ли беше,във вече изпечен козунак.
Можеш да направиш някаква глазура,да надупчиш козунака и да го залееш.
Нещо такова можеш да направиш.
Благодаря ти за идея! моите са дълги и плоски, на плитка, няма да стане да ги инжектирам, сигурно ще успея да ги разрежа на две по дължина и да ги залея със сироп, а после пак да ги събера... А как се прави сироп?

Недей да разрязваш козунака,а направо инжектирай сироп в него.Сироп се прави вода и захар 1 :1,на котлона,заври ли,махни го,да не се сгъсти много.След като се охлади,го инжектирай със спринцовка.

# 1 202
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Голямо е маслото. Peace

# 1 203
  • Мнения: 115
Най-после и аз да се похваля със сполучлив козунак от машината  newsm44

 На третия опит стана козунакът за машина на max-mama ,благодаря още веднъж за сполучливата рецепта и търпението,което имаш  newsm20

 снимките не са много хубави,защото са от телефона 








на третия малко плетката незнам защо не се получи равна,но според мен този имат конци,утре ще покажа разрез

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 18:09 от ivaa71

# 1 204
  • Мнения: 2 829
ето и аз да се похваля с козунака който спретнах набързо
http://media.snimka.bg/2712/011678506.jpg

по рецептата на Кака Сийка -козуначени кифлички
ето ги и кифличките http://media.snimka.bg/2710/011674468.jpg

много вкусни станаха и рецептата поне за мен беше лесан акто изпълнение Hug Hug Hug
Сийче--тенкс  bouquet

# 1 205
  • София
  • Мнения: 717
Eто и моите творения:




# 1 206
  • Мнения: 90
Имам нужда от спешна помощ Cry Тръгнах да правя козунак по рецептата на  Скарлет О`Хара обаче маята ми не шупва...дали да не я заменя с обикновенна мая- имам едно пакетче от 25 грама. Аз ще правя дозата на полвина.

# 1 207
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Най-после приключих. Много съм доволна от резултата. Пекох на 160 гр, долен нагревател + вентилатор- вече само така ще пека.

Ето цялата продукция без кифличките, че няма място на масата:



Всички козунаци са по моята рецепта за традиционен козунак, само щрудела е на newsm78- на кого беше?
А тук има подробни снимки:
 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=366445&pid=11678543&view=2

Остана ми само тортата, отивам да я сиропирам, сглобявам и украсявам.

# 1 208
  • София
  • Мнения: 7 944
Имам нужда от спешна помощ Cry Тръгнах да правя козунак по рецептата на  Скарлет О`Хара обаче маята ми не шупва...дали да не я заменя с обикновенна мая- имам едно пакетче от 25 грама. Аз ще правя дозата на полвина.
Ами ако питаш мене пробвай с друга мая, особено ако първата е от живата. Все пак за да ти шупне млякото трябва да е топло (не горещо) да сложиш малко захар и брашно и като го разбъркаш да стане гъсто като боза.

А да ... нали не си пропуснала да провериш срока на годност.

Най-после приключих. Много съм доволна от резултата. Пекох на 160 гр, долен нагревател + вентилатор- вече само така ще пека.

Ето цялата продукция без кифличките, че няма място на масата:

....

Остана ми само тортата, отивам да я сиропирам, сглобявам и украсявам.

Джемма аз сега не разбрах, понеже си наредила вече масата последно да идваме ли или да изчакаме довечера след църквата да наминем (ако остане нещо де).

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 18:41 от дядо хаджия

# 1 209
  • Мнения: 1 916
Имам нужда от спешна помощ Cry Тръгнах да правя козунак по рецептата на  Скарлет О`Хара обаче маята ми не шупва...дали да не я заменя с обикновенна мая- имам едно пакетче от 25 грама. Аз ще правя дозата на полвина.
И аз правих по тази рецепта,ползвах суха мая и в началото не шупваше.Тогава добавих мъничко захар и само на топло и веднага се получи.Успех Peace

# 1 210
  • Варна
  • Мнения: 153
оле,аз сложих малко масло SadДано не е фатално,тестото за сега стана хубаво,поне на мен така ми се стува.
Дали мога да му добавя при повторното месене още масло?
Ох,че ме е яд Confused

# 1 211
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
имам хиперспешен въпрос! Embarassed Blush Mr. Green
Когато сложа козунака да втасва във фурната да речем, след като е оформен като за печене - в какъв съд го слагам да втаса - в този, който ще се пече, или в друга тава и после след втасването премествам в съда за печене? newsm78
Дано да го обясних добре. Embarassed

Благодаря ви!  bouquet

# 1 212
  • Мнения: 655
ех,и аз да сколасам най-накрая! Grinningпреди да си покажа прозведенията да благoдаря на мама цоцоланка за прекрасната тема,с която помoгна много на начинаещите като мене  bouquet

благодаря и за прекрасната рецепта,която ползвах-
Козунак на Тандоори по рецепта на Скарлет О`Хара

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11678790
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11678804
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11678806
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11678813

# 1 213
  • София
  • Мнения: 7 944
оле,аз сложих малко масло SadДано не е фатално,тестото за сега стана хубаво,поне на мен така ми се стува.
Дали мога да му добавя при повторното месене още масло?
Ох,че ме е яд Confused

Ами опитай. Всъщност по моята технология на приготвяне аз добавям мазнината бавно и по малко сред като замеся първоначално тестото. Ама имай предвид, че аз работя с хлебопекарна, но съм слушал от бабите че те си мажат ръцете с мазнина и така я добавят към козунака по време на месене.



Здравейте,
имам хиперспешен въпрос! Embarassed Blush Mr. Green
Когато сложа козунака да втасва във фурната да речем, след като е оформен като за печене - в какъв съд го слагам да втаса - в този, който ще се пече, или в друга тава и после след втасването премествам в съда за печене? newsm78
Дано да го обясних добре. Embarassed

Благодаря ви!  bouquet

В този в който го печеш. Ти всъщност вече си го оформила и си го подготвила за печене и повече не трябва да го пипаш. Слагаш го в тавата за печене, оставяш го да втасва и то печеш.

# 1 214
  • Мнения: 6 713
В този в който го печеш. Ти всъщност вече си го оформила и си го подготвила за печене и повече не трябва да го пипаш. Слагаш го в тавата за печене, оставяш го да втасва и то печеш.

МЕРСИ!!!  bouquet Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт