КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 282 872
  • 1 422
  •   2
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 547
здравейте Simple Smile
много ми харесва рецептата на Лебедуна, и мисля тая година да се пробвам и аз, но съм в чуденка - в рецептата пише, че се пече на вентилатор, а аз нямам на мойта печка Confused как да процедирам newsm78
другото, за което се чудя е, дали няма машинката ми да се окаже малка(аз съм с аляска до 1кг) мисълта ми е, като тръгне да втасва, да не излезе от машината newsm78

# 166
  • Разград
  • Мнения: 3 110
здравейте Simple Smile
много ми харесва рецептата на Лебедуна, и мисля тая година да се пробвам и аз, но съм в чуденка - в рецептата пише, че се пече на вентилатор, а аз нямам на мойта печка Confused как да процедирам newsm78
другото, за което се чудя е, дали няма машинката ми да се окаже малка(аз съм с аляска до 1кг) мисълта ми е, като тръгне да втасва, да не излезе от машината newsm78


Според мен,печенето може да стане на 180 градуса без вентилатор.
И моята машинка е до 1 кг,но съм правила тесто със 700 гр брашно и не е излизало при втасването.Само се издига от контейнерчето нагоре.

# 167
  • Мнения: 11 747
Тъй, като тестото ще втасва в машината само 50 мин., т.е. наполовина, няма опасност да излезе от машината  Peace
За фурната, няма проблем да печеш без вентилатор. Според мен на 160-170градуса, ако искаш да ти остане светъл, като на Лебедуна  Peace


Ох..., много ме засърбя сега за тоя козунак, що ли се набутах между шамарите  ooooh!

# 168
  • София
  • Мнения: 547
max-mama, pina много благодаря за отговорите   bouquet
и мен ме засърбяха ръцете и запрятам ръкави след малко Simple Smile
още един въпрос - нали не е проблем да сменя лимоновата есенция с настърган лимон? а колко - половин?
и кога да го добавя?

# 169
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max-mama, pina много благодаря за отговорите   bouquet
и мен ме засърбяха ръцете и запрятам ръкави след малко Simple Smile
още един въпрос - нали не е проблем да сменя лимоновата есенция с настърган лимон? а колко - половин?
и кога да го добавя?

Аз вече ги начесах  
Това е козунакът на Лебедуна,по рецепта за машина за хляб,но половината доза.
И аз нямах лимонова есенция и сложих настъргана кора от лимон,но от половин лимон е малко,не усетих аромат.Ти сложи от цял лимон.
Още горещ го разчупих,хареса ми,на конци е.Даже го опитах,сякаш още малко захар би понесъл.


# 170
  • Мнения: 11 747
max-mama , добре изглежда, макар че малко ми е малка снимката, аз съм кьорава  Embarassed  На каква температура го пече във фурната? Питам, защото виждам, че ти е по- тъмен

# 171
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max-mama , добре изглежда, макар че малко ми е малка снимката, аз съм кьорава  Embarassed  На каква температура го пече във фурната? Питам, защото виждам, че ти е по- тъмен

Аз така,за да не му виждате недостатъците LaughingИма това-онова за доизкусуряване,но това следващият път.
Пекох на 170 градуса(по съвет на Пина  bouquet)без вентилатор.Но си мисля,че е заради жълтъка,с който е намазан.Друг път намазвам козунака с разбито яйце и пека на 180 градуса и не става така.

# 172
  • Мнения: 11 747
То, зависи и от снимката, някои показват по- тъмно, други по- светло... Доста добре изглежда, аз, макар и кьорава  Laughing виждам туй-онуй... Линията си е на бухнал, добре оформен козунак  Peace
На мен ми е фикс идея, да направя много светъл козунак, като на Лебедуна - аз така ги харесвам. И питките така светли си ги правя.

# 173
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пина, еднакъв вкус имаме. И аз така - печивото светло го обичам.  Peace
Ох,върти ми се един пъклен план за този Великден. Да направя по 1 козунак от няколко рецепти. Ама съм си избрала 3-4 + моя традиционен козунак. Май ще има за целия китайски народ козунаци у дома. Rolling Eyes

# 174
  • Разград
  • Мнения: 3 110
То, зависи и от снимката, някои показват по- тъмно, други по- светло... Доста добре изглежда, аз, макар и кьорава  Laughing виждам туй-онуй... Линията си е на бухнал, добре оформен козунак  Peace
На мен ми е фикс идея, да направя много светъл козунак, като на Лебедуна - аз така ги харесвам. И питките така светли си ги правя.

Благодаря ти HugМнението ти за мен е много важно.  bouquet
При печенето даже и хартия му сложих,но пак потъмня.У нас се харесва по-препеченото,даже мъжо обира коричките.
Следващият път ще се постарая повече,пък ще видим.

# 175
  • Мнения: 4 358
Пина, еднакъв вкус имаме. И аз така - печивото светло го обичам.  Peace
Ох,върти ми се един пъклен план за този Великден. Да направя по 1 козунак от няколко рецепти. Ама съм си избрала 3-4 + моя традиционен козунак. Май ще има за целия китайски народ козунаци у дома. Rolling Eyes
Същата съм като тебе Joy.Дано да успея.
Макс мама Peace Peace Peace сепееееееееееееер козунак мммм Heart Eyes.Що ли влезнах да се плюнча сега.

# 176
  • Мнения: 1 440
Аз писах преди няколко страници, че с яйце или жълтък отгоре ми стават някак по-тъмни и дебели корите - затова мажа само с белтък Peace Пробвайте да видите разликата, ако наистина си падате по по-светлото, защото и аз съм така и много се радвам, че открих тази "хитрина". Разбира се трябва да се следи и температурата, като аз след 15-тата мин направо покривам с фолио и пека на не повече от 150'С с вентилатор Peace

# 177
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз си ги харесвам моите намазани с жълтък, след като ги покрия с фолио, не потъмняват повече. С новата ми фурна съм повече от доволна от резултата. Преди в Термата потъмняваха някои на места - миналогодишните например, защото бяхме на вилата, а там печката е ужасна.

# 178
  • София
  • Мнения: 74
Потапям се и аз в тази вкусна тема – бройте ме и мен в правенето на козунаци.   chef Но да ви кажа – за първи път ще ми е – така че резултата не е много ясен …

Имам един принципен въпрос – всяка рецепта за козунак ли става да се направят и козуначени кифлички или тестото за кифлички е по-различно? Например искам от рецептата на Лебедуна да направя кифли.

И колко време се меси това тесто за козунак? – аз ще меся на ръка. Малко ме изплашихте с тези центрофуги – щом до центрофуги се стига - значи работата е страшна.  Rolling Eyes А за кифлите пак ли трябва много месене?

# 179
  • Мнения: 1 440
Ммммммм, Джемма, да знаеш колко хубав ми стана козунакът по твоята рецепта намазан с белтък Joy Още веднъж благодаря за нея Hug Не агитирам, само коментирам Peace

Сара, не знам за кифличките, но като цяло за козунаците си отделяш поне 6-7 часа ако месиш на ръка, защото втасването е много относително като време заради температурата в помещението. Понякога може да отнеме 2-2,5 часа само еното втасване Peace

Общи условия

Активация на акаунт