Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 5-та тема

  • 49 879
  • 363
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 22 867
.............. но от опита си мога да кажа,че просто си уцелила правилното втасване и температура. ......За мен е правилно съчетание на втасване и печене .........................

Хлебчето е направо забележително!  chef  bouquet И аз си мисля, като мамето, освен пък ако доматеният сок няма някакво вълшебно действие newsm78 Grinning. Ще пробвам рецептата, но по-тнататък ще бъде, да видим дали ще докарам такъв красив и апетитен хляб.

# 331
  • Мнения: 1 394
Ако питаш и световно известни майстори готвачи-те също имат провали-сигурна съм ,макар и малко вероятно да го признаят.Но аз се обърнах към вас,защото аз меся все пак от три-четири месеца,а вие го правите от години,би следвало да имате много повече опит от мен.И да ,трябваше да излизаме и наистина не дочаках фурната да се загрее напълно,преди да го вкарам да се пече.Но той според мен си беше удвоил обема,а като го вкарах-направо ми скри шайбата след 10-тата минута.А имаш ли идея защо тръгна нагоре,а не се разля?Тестото беше много меко... newsm78

# 332
  • Мнения: 11 607
А имаш ли идея защо тръгна нагоре,а не се разля?Тестото беше много меко... newsm78

Защото втасването е било отлично. Просто скелета на хляба се е изградил правилно. Аз имах такъв случай с Панетоне...Не бях направила яка, първият път се бе разляло, но след това явно уцелих доброто съотношение - втасване - печене. И да...и при мен се надува още ако уцеля правилно фурната. Последната питка напр. Малко тесто бе, а аз я сложих в голямата тава. Беше се надула според мен много добре, но когато сложих във фурната - тя направо лудна. Тестото бе меко. Но това за мен значение имаше само за рисунака тогава - изгуби се. Но за втасването - надали! Просто по-бързо. Предлогама,че не си чакала хляба 1 час, а по-малко време да втасва. Трябвало му е напр. 1 идея още навън, но топлия, а не горещ въздух, му е дошъл дюшеш. След това при нормални градуси - просто набъбналата форма се е запечатала. Това е за мен, обяснено по прост начин.

# 333
  • Мнения: 1 394
Не за друго питах,а защото винаги ги слагам на напълно загрята фурна и не се навдигат кой знае колко при печенето-може би 1-2 пръста-не повече,а този се вдигна почти педя... Shocked Аз не спазвам часове за втасването-при мен е на око.Като преценя ,че е удвоил обема си го вкарвам във фурната.Значи от това е било,че фурната не е била много загрята.Аз и кифли правих вчера и при тях стана същото-тях пък ги пекох у свекърва ми и там не чаках фурната...от това ще да е !Благодаря ви за обяснението.Еййй,златни сте!   bouquet Ако не бяхте вие...може би никога нямаше и да се пробвам да меся! Още веднъж-мерси!А хлябчетоооо,наистина нямам думи за вкуса.Щом свекър ми го е харесал/а той е толкова капризен-яде пет манджи на кръст/,значи наистина си заслужава!  Peace

# 334
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Dodyniki,давай рецептичката.

# 335
  • Мнения: 1 485
kasier ,dodyniki ,страхотни хлебчета сте спретнали!!! Hug
И аз чакам рецептата Wink

# 336
  • Мнения: 1 394
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374913.msg11109733#msg11109733
Ето тук е рецептата!Заслужава си да я пробвате!

# 337
  • Мнения: 319
Благодаря ви момичета добрите думи от майсторки като вас ме радват  newsm51
dodyniki аз дори не знаех какво представлява махонията сега ме подсети и я потърсих просто така се е получило  Blush
 
KIKI_nik за крачетата - първо върху лист очертах крачетата на малката след това си изрязах шаблончета от хартията и наложих върху разточеното тесто. Поиграх си с ножче да оформя пръстчетата и това е. Аз правя фигурките като от тестото за питката преди втасване си отделям малко и го доомесвам до твърдо тесто със повечко брашно и сол. Правя си фигурки /каквито мога не съм голям специалист/  Blush и ги редя върху питката след като е втасала и я слагам да се пече така не потъват и не се губят формата си.
 

# 338
  • Бургас
  • Мнения: 133
vesi_nn благодаря
dodyniki , момента меся.Когато слагам оформената пита във фурната няма да я загрея.Просто ще експериментираме.Може пък точно тук да е ключа Grinning
Хич ме няма по идеите,какво да оформя за украса.Пека я подарък на един младеж послучай утрешния празник.

# 339
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Здравейте да почерпя с по една баничка с локум.Моля да ме извините ако не е тук мястото  newsm78








# 340
  • Мнения: 1 394
Много е хубава...и апетитнаааа..../ох тая диета вече ме съсипва,но трай бабо за хубост/.Тук,тук и е мястото спокойно.Може да пуснеш рецептата в галерията-не съм срещала такава рецепта до сега...  newsm78

# 341
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето я моята баница с локум от онзи ден:



Ще впиша рецептата в галерията, щом има желаещи, много е вкусна Peace!

След малко захващам да меся милинки.

# 342
  • Мнения: 1 394
Преди малко и аз ги омесих милинките-по поръчка на свекърва ми!...Какво съвпадение...

# 343
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Здравейте момичета и честит празник на всички,които празнуват   bouquet

Аз се нуждая спешно от помоща ви  Praynig.Докато четох старите теми срещнах рецепта за пържени питки без втасване на тестото,не се сещам обаче на кого е рецептата  ooooh!,и така се замотах по темите,че не мога да я открия   #Crazy.Ако някоя от вас може да ми помогне  Praynig,че ми трябва за довечера.Предварително благодаря    chef  bouquet

# 344
  • Мнения: 118
Здравейте. Здраве и късмет на всички празнуващи. Аз да се похваля и да се оплача. Преди няколко дни направих болярската питка на Биляна, за първи път. Стана невероятна. Вчера втори опит, абсолютно по същия начин направих всичко и....нищо, нито втаса, нито вкуса  същия. Нямам обяснение. Съжалявам, че нямам снимков материал.

Общи условия

Активация на акаунт