Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 76

  • 39 498
  • 313
  •   1
Отговори
# 255
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ох Ванче, умрях от смях  Laughing...
Извинявай но отначало твоето бебче ми заприлича на Азис  Laughing Shocked, и сега не мога да се спра да се хиля как може да ми хрумне такова нещо  hahaha ....
Имаш ли го по отблизо, ми прилича ми  Embarassed, с тези мигли и руса коса и с този биберон, като катинарче  Joy ...
Сори за оффа ..

# 256
  • Мнения: 484
Бъни,аз видях,че тортата е за друго детенце,но Ванчето е написала,че племенника и има днес рожден ден,а и съм го прочела на едно друго място  Wink

# 257
  • Мнения: 1 965
eli_c - ЕТО ГО АЗИС-чо и напред . Като се позамисля, наистина има малка прилика. Може мамата да си запази фигурката и да му я прати....  hahaha
Дими -  Тоя дундьо едва ли ще играе шах. По-вероятно е да стане сърфист или сноубордист или нещо друго екстремно като баща си.   ....Младежът с "гедалата" е другия ми племенник. Той е Юни. Ще видим какво ще измисли този път.  Wink

# 258
  • Мнения: X
Ох,пак какви красиви торти сте показали...
van444eto ,много са ти хубави фигурките,не знам какво не ти харесва!Да ти е живо и здраво и малкото лелино слънчице,и още мнооого торти да му правиш!  
_Пепи_ ,много весела торта!Идруги твои торти видях в тази тема,страхотни са ,както винаги!
natalyna ,много елегантно сърце!А какъв цвят си му докарала.... Peace  Отгоре ли е боядисвано?
stefibgg ,много ефектно !И натурално!Елена е един път...браво!
dodyniki ,много е хубава!Цветята добре си ги аранжирала!   Peace  

На мен ми дадоха една ужасна бойна задача за неделя...да видим какво ще излезе от цялата работа.
И аз чакам с нетърпение утрешния семинар.  bouquet на Тандури за труда ,който полага за нас.И на Дими,и на всички ,които ще споделят своя опит.

# 259
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
 Момичета, благодаря за милите думи!  bouquet
 Още не знам каква ще е реакцията за тортата, чакам днес да си я вземе момчето. Rolling Eyes

Нат много е нежна тортата.Червеното е прекрасно Peace - то какво е ? И то ли е белтъчна глазура ,но може би оцветена newsm78 не ми прилича на захарно покритие.Много е лъскаво newsm78

Млечен марципан е отгоре(тук много го харесват), но нямах сили да го омеся с червеното и затова само го боядисах с червена боя разредена в ром. Малко лъскаво за моя вкус се получи, но нямаше друга възможност. Вътре е цялата шоколадова (първата ми изцяло шоколадова торта) с пандишпанови блатове с какао и шоколадовия крем на Пепи Heart Eyes. Блатовете са напоени с вишнев топинг.

Пепи, страхотно е локомотивчето Томас - малкия ми син го видя и иска такава торта (той му е голям почитател), направо не знам как ще го направя - хич ме няма в моделирането на фигурки (както сигурно вече сте забелязали). ooooh! Confused Фигурките изцяло от ММ ли са? Hug

Ванче, много сладка едничка - какви са и размерите? Бебока само малко ми идва тъмен, но ти явно това си го знаеш!  bouquet

# 260
  • Мнения: 559
Ето и един Покемон.Не е 3д,защото така искаха.Даже и още един ще правя,но онзи лошият-Мяут.Те ще са за 2 братчета палавници.Исках да са 3д,но и така са фигури все пак.Снимките са ужасни.Фотоапарата нещо се е прецакал.Харесах си нов,но ще е другият месец.


# 261
  • Мнения: 1 329
Ванче, честит празник на племенника ти. Да расте здраво, щастливо и усмихнато дете.
Тортата е много хубава, голяма и изпъстрена с различни герои. Бебето е много сладко, а как успя и цял биберон да му навреш в устата Crazy
Пепи, пак страхотни красоти показваш. Добре изпипана торта както винаги. Peace Пепи, слагаш ли някаква глазура върху фондана? Тъй като тортите ти винаги изглеждат сухи и пастелни и този ефект искам да постигна?

Наталина - сърцето е много сладко, ще кажеш какви са отзивите след това.

Тъй като утре се очертава да правя първата си торта с ММ имам въпрос - трябва да покрия торта с диаметър 24 см, около 7-8 см висока.

Ще ми стигне ли 1/2 доза фондан, по рецептата за класически фондан от библиотеката или трябва да бъркам с 1 кг захар?

# 262
  • Мнения: 373
Ето рецептата за шоколадовата торта, която правих като ДАРТС и ЦСКА.

Шоколадова Торта

Блат:

1 и ½ ч.ч. брашно
1 и ½ ч.ч. захар
3 големи яйца
150ml/1 к.ч. заквасена сметана/кисело мляко
180 гр масло/маргарин
40 гр какао
½ ч.л. хлебна сода
1 ч.л. бакпулвер
3 ванилии на д-р Йоткер

Крем+глазура

75 гр. масло
175гр. тъмен шоколад начупен
300гр. пудра захар
1 ч.л. глюкоза
125ml заквасена сметана
1 ванилия на д-р Йоткер

Блат

Според оригиналната рецепта слагаме всичко в кухненски робот и разбиваме, аз лично разбивам първо яйцата и захарта и после добавям останалите съставки за блата и разбивам до получаването на хомогенна смес. Пека на 10 мин само отдолу на 160 С, а после на вентилатор около 25-35 мин (времето за печене може и да е по- дълго, просто не съм засичала колко е с точност), проверявам с дървена клечка. Готовия блат оставям да се охладе и режа на 3 блата. (В оригиналната рецепта пекат в 2 бр.  20 см тави, моята е една и е 24 см.)

Крем+глазура

Разтапяме маслото и начупения шоколад на слаб огън, когато всичко е разтопено, изтегляме от котлона и добавяме глюкозата и заквасената сметана. Смесваме шоколадовата смес с пудрата захар, най-добре в кухненски робот.

Сглобяваме тортата, като си оставяме достатъчно шоколадова смес за отгоре и отстрани.

NB! Тортата не се държи в хладилник, защото шоколада се втвърдява много.

Това е сайт към оригиналната рецепта: http://www.nigella.com/recipe/recipe_detail.aspx?rid=191
Тук може да видите как се прави: http://www.youtube.com/watch?v=Sk-obgix23Y

Ето я моята:http: тук и нататък

# 263
  • Мнения: 373
Ванче и на мен много ми заприлича на Азис това бебе.... Joy, ама си замълчах ................, но не мога да мълча повече.....ехехех..доста забавна торта се е получила!

# 264
  • Мнения: 157
Албенка,да ти е честито името  bouquet
Ван4е,да е жив и здрав малкия сладуран newsm59

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, отново ви благодаря за мненията.   bouquet

Ванче, и аз се посмях с тортата. Много забавна е станала. Имам само една маааалка забележка. Основата на 1-цата е много къса, можеше поне отляво да я пуснеш още малко или да направиш по-къса човка.
antoan2006, хубав Покеон- жалко за размазаната снимка. Виж малкия да не е пипнал нещо настройките на апарата и за това да става така.

Сега да отговоря на въпросите.
Нат, напоследък моделирам само с Руска Мастика 2. Ако нещо я сгафя (което вече рядко става) добавям съвсем малко моделираща маса.
Дарилка, абсолютно никога не глазирам с нищо и точно затова тортите са ми матови. Така ми харесват. За торта Ф24 ще ти стигнат 400-500гр. захарно тесто + още 100 за фигурки.


# 266
  • Мнения: 156
Пепи, как правиш надписите върху тортата,с писец ли newsm78, толкова са фини Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 452
Пак много торти,много нещо се показали.И всяка една посвоему си е хубава.
Пепи   bouquet пак ни показваш таланта си да моделираш.Чудесно си се справила.
Ванче,вече видяхме че можеш да моделираш и при това много добре.А бебчето, на мен ми заприлича в първия момент като го видях, на сумистче. Живо и здраво да е лелиното момче  nbirthday
Нат,сърчицето е много красиво,чакам и аз да чуя какви са отзивите.
Ласкова,благодаря ти за рецептата,но сподели дали е вкусна,че от видеото не може да се разбере това.И незнам,като не се сиропира,ще омекне ли само от този крем?
Антоан,хубав покемон,но на теб като че ли, по ти отиват 3D тортите.
Надявам се,че никого не съм пропуснала.
А сега да си покажа последните торти,затова и чак сега се записвам.



за рожден ден на детенце е,затова се постарах да има повече животинки.



на тази се опитах да украся по начина на Албенка /всъщност Ванчето,май показа снимки/ надявам се,съм се справила.А за китките пробвах новия си комплект,но не съм се ошлайфала още.
Още снимки в албума.

# 268
  • Мнения: 7 091
Нат, благодаря ти за милите думи, но за съжаление съвсем не е така! Никакъв специалист не съм по роял айсинга и не затова се захванах да правя филмчетата, а просто имах ентусиазъм да се хвана да опитам много нови неща и то пред камера, надявам се да не се смеете много  Laughing В голяма част от случаите направо си говоря глупости, но е много трудно като правиш нещо, за което трябва да внимаваш толкова много.  Joy

Сега да ви кажа какво стана с филмчето. Оказа се, че за съжаление не мога да го запиша като цял файл. Имах си работния проект в Movie Maker-а на Windows , но тъй като си беше направо пълнометражен филм час и половина, самото записване на файла, за да мога да го правя на някой да го качи на ФТП щеше да отнема над 10 часа!  #Crazy Отгоре на това аз нямам толкова място на хард диска се оказа и се наложи да го режа и запомням на част. Беше една дълга, дълга драма и имах " късмета" да се разболея, та си осигурих малко време за това докато лежах  Laughing Едва ли щях да имам тази възможност ако не бях болна, та в този случай всяко зло за добро както се казва.  Laughing
Та, накратко филмчетата са качени в YouTube, пратила съм линка на Дими, тя ще организира нещата за утре и моля......не ми казвайте специалист като не съм  Laughing.

Редактирам само да кажа голямо благодаря на  Mariana1000, blueeye@ и Дарилка! Hug

Имам и един въпрос- някой от вас слагал ли е желатин в/у фондан? Има ли някаква причина едно от двете да се развали ако се допират едно до друго?

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 17:02 от Tandoori

# 269
  • Мнения: 452
Tandoori, благодарим ти за това,че дори и болна си успяла да направиш всичко така,че ние утре да не сваляме погледи от монитора и да се учим.Оздравявай бързо   bouquet
А за желатина,мисля,че Пепи беше писала,че трябва да е сложен на отделно парче фондан,май го разтопява.Но нека Пепи да каже,тя на единичките май така го прави.

Общи условия

Активация на акаунт