Някой лекувал ли е стрептококи с хомеопатия?

  • 68 716
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Ами да-и ние сега се лекуваме със стрептококцинум ,ама го приема два пъти месечно само,за три месеца.Такава схема ни даде хомеопатката,докато др.Михайлов от "часът на мама" го предписва по 3 пъти седмично...

# 16
  • Мнения: 13 512
На приятелката ми детето го пи 3 пъти дневно, 5 дни, 200 потенция

# 17
  • Мнения: 75
Здравейте, всички! Извинявайте, че не писах, но бях на тридневен курс. Утре ще се борим за направление за гърлен секрет, а утайката дава чисти показания.. newsm78 но не знам дали е достатъчна само тя. Идеята е да направим и Аесте-то, което е за ревматичните последици и дали въобще може да има такива, а гърления секрет да установи дали все още има стрептококи.... съвсем се обърках и всъщност не знам за какво се изследва тази утайка. Колко пъти ще го точат за кръв това дете...?! Инче лекувахме само със стрептококциума но го давахме няколко дни подред. Та утре продължваме с курса от изследвания... дано свършим скоро с всичко това.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 196
Понеже и ние бяхме лекувани със стрептококцинум 200 СН, ще ви кажа отговора на хомеопатката на моите нетърпеливи въпроси. Каза ми, че 2-3 седмици след курса на лечение може да се очаква спадане на числеността им. Поне аз така го "чух". Потвърди се напълно - след този период от "масово" стана "умерено", след месец стана отрицателно. Говоря за бетахемолитичния стрептокок( който по-добре да не разбирате по какво се отличава от вашия стрептокок).
Множественото число, което използвам е действително- става въпрос за мен и сина ми.

# 19
  • Мнения: 200
Здравейте,видях темата и реших да се включа и аз тук за повече информация.
Чета за тежки последици и не разбирам какво предствляват тези изследвания на AST (антистрептолизинов титър).
Аз и моят син заболяхме от стрептококова ангина миналият месец.Лекувахме се с Хомеопатия и месец и половина по-късно нямаше и следа от стрептококите.Но четейки предните постове за усложнения отново съм объркана.
В градината на сина ми бяха направени изследвания на всички деца и се установи ,че едно приятелско детенце е със стрептококи.Назначили му от ХЕИ да се лекува с АБ без да има признаци на заболяване.Родителите обиколили доста Светила-Доценти и ги посъветвали да не правят нищо без да е проявило някакви признаци на болест.
Друго детенце пи АБ  преди месец ,тъй като направи стрептококова ангина,лекуваха с пеницилин и повтори съвсем наскоро.
Каква е гаранцията?
Имаш,но не лекуваш.Лекуваш,но не минават!

# 20
  • Мнения: 513
 newsm78 Да се включа и аз. Преди 8 години моят син хвана стрептококи от престой в болницата и изпи 5-6 антибиотика от най-силните и най-скъпите в резултат на което стрептококите само се трансформираха от един в друг вид след 6-месечно затишие. И в крайна сметка зарази и дъщерята, която е 10 години по-малка. Понеже тя много често боледуваше бяхме започнали да я лекуваме с хомеопатия и хомеопатката я излекува, след което заведох и сина.  Hug И така вече от 8 години проблеми от това естество нямаме. Така, че не мисля, че само хомеопатията не е достатъчна  за лечението.
Що се отнася, до това което майка ти е чела в хомеопатична книга, че се налага и антибиотично лечение провери дали авторът е класически или боаронски хомеопат. Много вероятно е да е боаронски хомеопат. Както и да е, но моите деца са очевиден пример, че това заболяване е лечимо с хомеопатия. Обаче ти препоръчвам да проведеш лечението не при какъв да е хомеопат, а задължително при класически хомеопат. Ако искаш пиши ми на лични и ще ти изпратя списъка на класическите хомеопати в България с техните адреси.
 Naughty Не се отказвай от хомеопатичното лечение и не си трови детето с антибиотици-антибиотика на лекува , а само за задържа положението да не се влошава заболяването, а освен това уврежда и някои органи за разлика от хомеопатията която е безвредна. Успех и не губи надежда !!! Peace

# 21
  • Мнения: 2 908
Ами дъщеря ми имаше на 10 месеца и стрептокок пиогенес-ама изчезна от само себе си-не знам как-остана само пневмонието. За мен поне лично смятам,че пневмоние е по-упорит. Ние обаче го борим със Стрептококцинум 15СН-нещо взех да се плаша,че няма да го преборим с него-като казвате 200СН....и го давам само 2 пъти в месеца и то още 2-ри път не съм го давала,защото малката разви сополи и бронхит сега.....
ОП,коя ви е хомеопатката,смятам май да сменям нашата и да се мъча да идвам в София,да я лекувам,но искам добър хомеопат-ако може класик.

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
elvy_1983
Цитат
Това, което ме стресна обаче истински е, че майка ми тези дни е прочела в една от многото книги за хомеопатия, които има, че стрептококите дават страхотни поражения, ако не бъдат излекуват както трябва и задължително се взима и АБ освен хомеопатията! Забележете - това го пише в хомеопатична книга!! Имам приятелка, която завършва медицина в Германия и тя също ми сподели колко са опасни стрептококите когато не се лекуват с пеницилинов АБ.

  Учейки медицина, човек до толкова се сугестира, че му се струва, че хората ходейки по улицата, падат и умират от "сраховитите" стрептококи, стафилококи и тем под. коки, а най-вече от вирусите, срещу които още не е открито лекарство.
  А не е така, нали?

  Вярно, че малките деца, с недоизградена имунна с-ма са по-уязвими, но нима мислите че Творецът ни, не се е погрижил да имаме добра защита? И не само е добра, но е и прекрасна, само не трябва да и пречим, както грубо и упорито го правим с разни температуропонижаважи, подведени от заливащите ни търговски реклами.
  Творецът ни е дал и една много полезна в детска възраст болест - Скарлатината, която наистина протича с мн. висока Т. но след преболедуването и, имунната с-ма придобиват.н. "напрегнат доживотен имунитет" срещу всички видове Стафилококи.

 Да, и тук хомеопатията помага много ефикасно на имунната с-ма, как най-добре сама да се справя с непрекъснато и мн. бързо мутиращите, понякога за 20 мин. бактерии и вируси.
  Разбира се, че при слаба имунна с-ма и изтощен от продължително вирусно или друго заболяване организъм, и доказана бактериална инфекция, антибиотика има своето място, но при направена антибиограма, както е в "белите" страни.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 16:53 от Aleksander

# 23
  • Мнения: 200
Здравейте,Александър!
Аз се преборих със Стрептококите в гърлото и впоследствие развилото се възпаление в пръста на големият син ,но при пъпчето на малкият син (1год.5м)вече повече от месец съм в безизходица.Хирург назначи(спирт с директно накапване и след това йодсептадон).Преди това пробвах до някъде със сребърна вода,но пъпчето все така си сълзи,външният слой е обелен и не знам как да го третирам.Помогнете!
В един сайт четох че стрептококите при новородените се проявявали в пъпна инфекция.

# 24
  • Мнения: 1 014
  Творецът ни е дал и една много полезна в детска възраст болест - Скарлатината, която наистина протича с мн. висока Т. но след преболедуването и, имунната с-ма придобиват.н. "напрегнат доживотен имунитет" срещу всички видове Стафилококи.

Надявам се, че е техническа грешката. Скарлатината се причинява от тук дискутирания бетахемолитичен стрептокок. Със сигурност не изгражда имунитет срещу стафилоскоки.

 

# 25
  • Мнения: 5 539
  Творецът ни е дал и една много полезна в детска възраст болест - Скарлатината, която наистина протича с мн. висока Т. но след преболедуването и, имунната с-ма придобиват.н. "напрегнат доживотен имунитет" срещу всички видове Стафилококи.

Надявам се, че е техническа грешката. Скарлатината се причинява от тук дискутирания бетахемолитичен стрептокок. Със сигурност не изгражда имунитет срещу стафилоскоки.

 
И срещу стрептокок не изгражда имунитет скарлатината.
Александър, би ли пояснил тезата си, че това е една полезна детска болест? За жалост на мен изобщо не ми изглежда такава, за разлика от много други болести.

# 26
  • Мнения: 1
elvy_1983

Аз в момента съм в дилемата при диагностициран бетахемолитичен стрептокок - АБ или не? Може ли да напишеш, дали хомеопатичното лечение е помогнало и какви излезнаха изследванията в крайна сметка?

# 27
Бихте ли посочили класически хомеопати в град Варна, особено с опит в алергиите?
 

# 28
  • Мнения: 206
Дайте координати за хомеопат за София Peace

Общи условия

Активация на акаунт