ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ заедно!

  • 105 557
  • 932
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 93
за чистене на кръвта,затова я пия.Определено има голям ефект като стриктно я пия.Действа ми много хубаво на кожата,на косата,на ноктите.Казват уж че се дебелее от нея,ама при мене няма тоя ефект,а съм склонна към напълняване по принцип.Откакто отказах вече месец цигарите не съм качила никакви килограми.Ако това притеснява повечето тук.Първите дни имах навика да пъхам в устата си каквото ми попадне,за да залъгвам глада за цигари,но след яденето още повече ми се допушваше и просто спрях да ям толкова много,наблегнах на соковете и компютъра и забравих за цигарите.

# 421
  • Мнения: 22
и аз се включвам  Simple Smile от днес

# 422
  • Мнения: 2 353
  sunshinebg, успех!

# 423
  • Мнения: 245
Така...почти изчетох всичките страници от темата и от утре мисля да съм от другата страна на барикадата. Simple Smile Пушачка съм от 20 години Embarassed - кутия и нещо на ден и досега не съм правила опити за отказване,а не съм и имала желание никакво.Моят мъж ги отказва 2 пъти -за около 1 година и докато беше непушач много ми мрънкаше ,че му мириша лошо,а аз си мислех,че се преструва-на мен цигарения дим си ми мирише супер.Но сега изчитайки вашите коментари , се оказа,че май не съм била права.
За първи път ми се появи голямо желание да се оттърва от тях, и мисля да се възползвам.Много яко се подковах теоретично с вашите коментари и книгата на Алън Кар(май така беше )Но аз мисля да подходя по-глобално -освен цигарите ще махна кафето и шоколада и ще увелича драстично водата,ако трябва насила ще я пия.Оказа се ,че съм пристрастена и към шоколада-всеки ден изяждам минимум по един,не пълнея от него-50 килограма съм ,но като се зачетох в съдържанието му-не ми хареса какво пише там.Та така-като ще е гарга да е рошава,от утре съм с вас,запасена с минерална вода и моркови.Почваме заедно с моят мъж и се надявам да се оттърва от тази гадост. Ще се радвам ако започне да ме отвращава миризмата на пушача.
Между другото има още една полезна книга за отказване на цигари на Михаил Столобов -"Как си отгледах нови зъби"-една от главите е посветена точно на това,доста интересна книга ,между друготоhttp://www.xnetbg.com/new/40/115/614---q----q

# 424
  • Мнения: 337
Така...почти изчетох всичките страници от темата и от утре мисля да съм от другата страна на барикадата. Simple Smile Пушачка съм от 20 години Embarassed - кутия и нещо на ден и досега не съм правила опити за отказване,а не съм и имала желание никакво.Моят мъж ги отказва 2 пъти -за около 1 година и докато беше непушач много ми мрънкаше ,че му мириша лошо,а аз си мислех,че се преструва-на мен цигарения дим си ми мирише супер.Но сега изчитайки вашите коментари , се оказа,че май не съм била права.
За първи път ми се появи голямо желание да се оттърва от тях, и мисля да се възползвам.Много яко се подковах теоретично с вашите коментари и книгата на Алън Кар(май така беше )Но аз мисля да подходя по-глобално -освен цигарите ще махна кафето и шоколада и ще увелича драстично водата,ако трябва насила ще я пия.Оказа се ,че съм пристрастена и към шоколада-всеки ден изяждам минимум по един,не пълнея от него-50 килограма съм ,но като се зачетох в съдържанието му-не ми хареса какво пише там.Та така-като ще е гарга да е рошава,от утре съм с вас,запасена с минерална вода и моркови.Почваме заедно с моят мъж и се надявам да се оттърва от тази гадост. Ще се радвам ако започне да ме отвращава миризмата на пушача.
Между другото има още една полезна книга за отказване на цигари на Михаил Столобов -"Как си отгледах нови зъби"-една от главите е посветена точно на това,доста интересна книга ,между друготоhttp://www.xnetbg.com/new/40/115/614---q----q

 Желая ти успех  Peace
И  ни информирай как се справяш Simple Smile

# 425
  • Мнения: 35
Здравейте момичета, приветствам всяка идея за отказване от цигари просто защото след две-три отказвания от пушене за по една-две години все си пропушвам и в момента си пуша по една кутия. Но както казвате, изкушенията са навсякъде, още повече, че всичките ми приятелки пушат и сутрин когато се събираме на кафенце около мен се вие облак от дим и наистина ми е адски трудно в тази обстановка и все посягам към цигара, а последния ми опит да ги откажа бе само за ден и половина, от което се срамувам, разбира се. Установих, че единствения начин да ги откажа е да забременея, защото с първата си бременност успях и не пуших две години, но засега не се получава забременяването и аз невъзмутимо си продължавам да "димя", намирайки си оправдания.  Cry

# 426
  • Мнения: 924
Димът е отвратителен когато спреш да пушиш   Sick
Вчера бяхме в едно заведение, само дето не загинах, дрехите ми и косата след това , воняха ужасно  Confused
Момичета опитайте аз опитвам от един месец, първо не пуших 10 дена, след това се издъних за малко  Embarassed и сега пак не пуша вече 5 дена.
Хубаво е усещам ароматите по-силно, храната има друг вкус,  имам повече пари, чувствам се по-добре физически, сърцето ми вече не хлопа   bouquet
Никотинов глад изпитвам само когато се изнервя, основно на работа, надявам се този път да успея, имам голямо желание, пушач съм от 15 години  Blush и вече искам да спра  Laughing

# 427
  • Мнения: 82
Здравейте!
Аз съм от несериозните,които само се канят,а нищо не правят Mr. Green
След миналогодишния си провал искам този път да съм подготвена за страничните ефекти Grinning
Става въпрос точно за това изнервяне,което провокира палене на цигара.
Някой пробвал ли е с някакъв медикамент ,нещо за "нерви"?
Миналата година бях си купила ,заедно с табекса,валериан.Той обаче изобщо не ми действаше.
Мисълта ми е ,че когато съм спокойна шанса да успея е по-голям.
Мисля този път да се допитам направо до личната Thinking


п.п някой ползвал ли е този препарат Таболив?Много суперлативи ,а колко е полезен не става ясно?

Последна редакция: пт, 09 апр 2010, 13:34 от metlitsa

# 428
  • Мнения: 5
Не пуша вече втора седмица и съм много горда със себе си. Пуших от 7-8 години по кутия на ден. Най съм доволна как ми се отрази на кожата за това изключително кратко време, лицето ми се изчисти толкова много, че чак не мога да повярвам, а преди какво бешеее  ooooh! Зъбите ми си смениха цвета, ръцете, косата,дрехите  ми не вонят на цигари, абе +-совете са толкова много, че се чуда защо трябваше да се тровя толкова време.

Успех на всички и Воля! Много много воля, за да се оттървете от този грозен и врезен навик!

  bouquet

# 429
  • София
  • Мнения: 93
мдам като минеш от другата страна цигарения дим става ужасно досаден и смръдлив.Аз като видя вонящия пепелник и ми се обръщат червата вече.Мъжа ми го прави на таралеж и все аз го изхвърлям.На него не му пречи.
Аз по назад съм дала съвет ако не е толкова сериозен никотиновия глад как се справям аз,но сега да кажа за тези които не могат да ги откажат.Майка ми отказва цигарите заедно с мене,но много по трудно и я втриса и вече месец и нещо още се сеща да пали цигара,та в аптеката й дадоха дъвки Никорете.Аз от любопитство ги пробвах и наистина действат.Една дъвка е колкото 7-8 цигари и се дъвчи на смени.Като я подъвчиш 5 минутки някъде започва да ти застава един особен вкус на гърлото,та нито ти се пуши нито ти се дъвчи повече.Аптекарката която ги даде в момента пуши по 2 цигари на ден,благодарение на тия дъвки.Тя хем пушеше хем дъвките дъвчеше и от кутия на ден за месец някъде стигна до 2 цигари.Но според мен не трябва да се прекалява с комбинираното отказване,да не се отрови организма,з-то тя един ден беше забравила да извади дъвката от устата и клиенти е имало и я е дъвчила няколко часа и после все едно е изпушила една кутия цигари и добре че не е палила цигари заедно с дъвката де.На порции когато на организма му се пуши може по една дъвчица да залъже за 5 минути,после мозъка забравя какво е искал и започва да мисли за друго,а организма си е набавил нужния никотин.

# 430
  • Мнения: 25
Ох ще направя пореден опит да ги спра....напоследък забелязах че са ми някак гадни и не изпитвам нужда да пуша. при мен май е пове4е навик да си сържа нещо в ръката и да се занимавам докато съм на кафе, докато чакам, отколкото никотинов глад.
Даже нз какво ми става ама за 1-2 дни не ми е проблем да не пуша, ако съм си вкъщи, но след това като излизам с пушачи мн ме дразнят  Confused
Килограмире също са ми голямо притеснение. Имам въпрос- Качването след като  спрем цигарите е следствие от това че почваме да ядем пове4е или просто е някаква реакция на метаболизма...?  Praynig

# 431
  • Мнения: 1 324
Здравейте!
Става въпрос точно за това изнервяне,което провокира палене на цигара.
Някой пробвал ли е с някакъв медикамент ,нещо за "нерви"?

Чай от жълт кантарион. По принцип се използва при депресии. Аз лично се чувствам много по-ведра и спокойна от него. И не се нервя за всяка глупост. Ефектът не се усеща още от самото начало. Може би след седмица някъде. Трябва да се има предвид, че жълтият кантарион повишава чувствителността на кожата към слънцето и да се ползват кремове с висок фактор.
Разбира се най-добре е да се консултираш със специалист преди да започнеш да приемаш каквото и да било. Според мен най-добре с психолог или психиатър. Те определено биха дали по-адекватни съвети от личните лекари не само по отношение на медикаментите, но и като цяло за справянето с проблема. Отказването на цигарите си е голямо предизвикателство и малко помощ не е излишна.  Peace

Успех на всички начинаещи!  Hug Hug Hug

# 432
  • София
  • Мнения: 93
напълняването след спиране на цигарите според мене е единствено и само от прекаляване с яденето.Човек тогава несъзнателно започва да се тъпче с какво ли не за да не пуши.Там е голямата грешка според мен на повечето хова.Трябва да е обратното като ни се допуши да изпием чаша течност,вместо да се тъпчем.А освен това ще повторя и потретя че като яде човек след това още повече му се пуши и става един омагьосан кръг.И после килограмите са на лице.Аз не съм качила нито грам за месец и нещо в които не пуша и се надявам да продължавам все така.
Относно антидепресантите и хапчетата за нерви,не съветвам никой да прекалява с такива особено когато е под стрес да запали цигара,обаче мене на два пъти ме спаси едно хапченце Дианксит.Към него не се пристрастява човек,действа ободряващо и нервната криза много бързо отминава.Препоръчвам само в крайни ситуации когато едва ли не човек е на ръба да запали цигара да си потуши гнева.Два пъти само го взех и сега вече нямам нужда.Някак с времето и нервите спират да ме тресат така както по в началото.А това хапче на майка ми го бяха дали едно време така профилактично като се ядоса да си вземе по едно.Та и аз имам една опаковка от него и понякога като ми дойде в повечко стреса ми помага.Не е пристастяващо,мисля че беще абсолютно натурално и не е от силните такива от рода като лексотана и ксанакса например.

# 433
  • Мнения: 0
Здравейте упорити момичета.Случайно попаднах в темата.Въпроса с отказването от пушенето

ме мъчи отдавна.Възхищавам се на волята на отказалите се.Правила съм много опити,но

неуспешни.Пуша от 20годишна възраст с прекъсвания през двете бременности и кърмения.

Вече съм възрастна,загубила добрия си външен вид и ми е много трудно да се откажа,а искам.

Не съм прочела всички страници поради липса на време,но си записах името на тази дъвка

никорете.Ще я купя още утре.Ще ви посещавам за стимул.

Поздравления на отказалите се и стискам палци за успех на опитващите отказ от този враг

на здравето и портфейла.И накрая -всички болести са от нерви,само сифилиса-

от "любов".Много трудно,но да се нервим умерено,най-вече аз. Hug Hug Hug

# 434
  • Мнения: 87
напълняването след спиране на цигарите според мене е единствено и само от прекаляване с яденето.Човек тогава несъзнателно започва да се тъпче с какво ли не за да не пуши.
Това разбира се оказва влияние, но е доказано, че пушенето на цигари засилва обмяната на веществата и несъмнено, след спирането им това освен, засилването на апетита, водят до повишаване теглото. Независимо обаче, по-добре човек да напълнее, но да остави тези смрадливи отрови.

Общи условия

Активация на акаунт