Хайде да броим калории

  • 176 867
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 348
Ето го моя ден днес. Разделила съм на 5 яденета:

1.
3 бисквити с фибра
1 Кафе с мляко
280 ккал

2.
1 бисквита с фибра и ябълки
60 ккал

3.
200 грама варено бяло месо пиле
100 гр зрял боб
250 мл супа на Маги
1 филийка пълнозърнест хляб
490 ккал

4.
200 мл обезмаслено прясно мляко
2 обикновени бисквити
1 ябълка
240 ккал

5.
400 гр. маруля
1 пилешки кренвирш
1 консервичка риба тон във вода
5 малки доматчета чери
1 малко обезмаслено сиренце
30 гр. маслини
1 лъжица олио и оцет
500 ккал

30 минути спорт - 259 ккал

Общо: 1570-259=1311

2000-1311= 689 спестени калории  Wink и без грам глад

# 31
  • Мнения: 288
  Аз днес ям много- хляб, картофи, банани, солети, бисквити , яйца, и т.н. няма да пиша подробно но дотук съм към 1380. Днес ще ги направя явно 1800ккал, но нищо, да видим утре кантарът какво ще покаже, и после ще бъда по стриктна.

# 32
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Мисля, че това ще ви е от полза:
http://www.hranite.info/balansator.php
Успех с броенето на калории!

# 33
  • Мнения: 288
Мисля, че това ще ви е от полза:
http://www.hranite.info/balansator.php
Успех с броенето на калории!
  Този балансатор е страхотен! Благодаря!  bouquet

# 34
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Олее, и на мен ми е страшно ядящ ден, още не съм вечеряла , а вече имам 1141кал. Sad, ама то не бяха фъстъчки, шоколадче, картофено кюфте, мале -мале.Трябва да се стегна.
Муза мерси за линка- много е полезен   bouquet
Успех на всички  Hug

# 35
  • Мнения: 348
Момичета, май началото на "диетата" ми се падна по време на ОВУ защото днес съм -1 кг  Whistling най-вероятно по-голямата част са течности.
На мен в този калориен баланс въглехидратите ми идват в повечко - както и да ги смятам едно ядене стига 1200 ккал като насложиш 300 грама хляб към манжата  Laughing Ако хапнеш и банан за десерт и ето ти ги калориите за цял ден  hahaha

P.S. Защо във темата се броим на пръстите на едната ръка? Никой ли не иска да отслабне здравословно?
Аз преди две години пуснах тема за диетата, която спазвах докато бях бременна /след като ми откриха гестационен диабет/ и с която отслабнах 12 кг. след раждането. Тя включва зеленчуци, месо, риба, салата + на всяко ядене по малко въглехидрати, плод и хляб. Оплюха ме жестоко  hahaha било диета за надебеляване, а тя е 1200 ккал.   bouquet

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 00:47 от JUPETO

# 36
  • Мнения: 673
Оплюват те, защото за диета се използва всяко мъчение над тялото, включващо 1 пакет солети и една ябълка на ден. Хората все още не могат да осъзнаят, че така си мъчат и стресират тялото, след 2 дни озверели от глад се натъпкват отново и ефектът е двойни килограми. Ама на мен ми се струва загуба на сили и енергия да обяснявам и заради това оставям само да се възхищават колко съм слаба, а ям "като звяр"  hahaha
А аз съм и на високо мазнинно, ниско въглехидратно хранене и иди обяснявай, че можеш да ядеш сланина и да отслабваш. Ако не бях смъкнала толкова много килограми (около 10), никой нямаше да повярва, но аз си имам и доказателство  bowuu
Сега не броя калории, а би трябвало, защото зимата върнах 1-2 кг и ми се иска да закръгля числото  50. Но това ми е просто заради кръглата цифра, не са ми болка за умиране  hahaha Понякога броя и смятам и онзи ден си ги изкарах 1750, но аз тренирам доста и с по-малко гладувам.

# 37
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198

P.S. Защо във темата се броим на пръстите на едната ръка? Никой ли не иска да отслабне здравословно?

Смятам че е така , защото хората смятат че е много трудно и досадно да се броят калориите, и че се гладува. Затова и в рекламирането на който и да е начин за отслабване  и диета се казва "Без досадното броене на калории" и хората се втурват на там и си мислят ,че ще ядат на корем и ще отслабват. Но истината е ,че винаги отслабването се дължи на отрицателния калориен баланс.
Не отричам, че броенето е досадно в началото, но бързо се свиква. А, като забележиш и бързите резултати ,за сметка на никакъв глад -виждаш че наистина си струва.
Успех на всички броячки  Hug

# 38
  • Мнения: 288
  Вярно,че балансатора дава май много въглехидрати. Понякога като се постави лимит на грамажа на първия продукт, и нещата си идват на мястото. За днешния обяд боб със кисело зеле успяхме да се разберем с него- на 200гр зеле, 100грама боб, 10грама олио ми отпусна 44грама хляб и изчисли всичко на 336 калории-добре. Ама с 1 яйце не можах да се справя колко хляб да изям-иска или 100грама хляб, или кило и половина домати, множко ми се вижда Laughing, а може и аз да не работя както трябва с него, ще се мъча още.
  От вчера нямам минуси, добре че няма и плюсове! Днес започнах с 1 яйце, филийка пълнозърнест хляб, кафе със сметана и няколко маслини-всичко към 250ккал. Обяда ще е боб и зеле и хляб за 356ккал. Пристъпът ми на лакомия отмина. Приятен и успешен ден!  bouquet

# 39
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
ох , аз днес съм си в къщи и само се въртя окло хладилника, и какво мислие хапвам-шоколадец.Ами то в шоколада има по малко калории отколкото във фъстъците, Особенно в тоя на своге с лешници и бадеми- 480 калза  100гр. И аз по 3блокчета(10 грама), по три блокчета и отиде половин шоколад. По стар навик се чувствам виновна и чак не ми се вярва...Но калориите са под контрол  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 97
Момичета, не съм отваряла балансатора, но като ви чета отзивите според мен е загуба на време.
Ако ставам досадна със съветите си, информирайте модератора да ме спами, защото ще пиша нещо, което вече съм написала в началото на темата, но това за мен е най-здравословния начин за здравословно хранене, независимо дали е с цел отслабване, поддържане на килограми или дори напълняване. Всеки си има за това различни причини.
Първо информирайте се за необходимото процентно съдържание на белтъчини, мазнини и въглехидрати, необходими за здравословно хранене на организма. За целта посочих сайта zdraveya.com, но сигурно има и други.
Второ - намерете си табличка, те всички са почти еднакви, за калорийното съдържание на основните хранителни продукти, а също и съдържанието на белтъчини, мазнини и въглехидрати в тях, но само тези във възможно най-натурален вид. В смисъл, че примерно не трябва да се гледа калорийно съдържание на 100 гр. кремвирши. Това беше преди 20 г., когато рецептурниците на всички месокомбинати бяха еднакви. Сега всяка фирма слага различни боклуци вътре.
Трето - купете си електронно кухненско кантарче. Малко са скъпички в сравнение с механичните, но са в пъти по-точни. Ако трябва разтръшкайте се някой да ви го подари за някакъв ваш празник. На мен мъжът ми ми го подари за Свети Валентин.
Четвърто - съблюдавайки и използайки всичко по-горе, си приготвяйте храната сами. Даже във някои големи фирми, където има столово хранене на служителите, не всички мерки са точни, особено това важи за готвените храни. Пример: наскоро си бях взела от нашия стол 100 гр. задушено броколи и 200 гр. картофена салата, но не намерих време да ги изям през раб. си време и си ги взех у дома на вечеря, като ги изтеглих на моето кантарче, разбира се приспадайки тежестта на опаковката, отчета беше около 500 гр. Може и да се стори срамно в началото за вас, но по-добре си носете на работа приготвена от вас храна от дома. Особено за отслабващите.
Постепенно това досадно мерене и броене ще отпадне, т.к. 200% ви гарантирам, че ще се оправяте съвсем сами с добрата стара мярка "на око".
Успех, а съм сигурна че ще го имате, понеже всичко това което написах е от мой личен опит.

# 41
  • Мнения: 673
Весит, и аз имам същия опит и се съгласявам с две ръце с твоите съвети  Peace
Само да кажа, че никога не съм плащала данък обществено мнение и въобще не се притеснявам да си извадя кутиите с омлет на работа и да си ги изям. Дори покрай мен всички колежки започнаха да си носят храна от дома  Hug Много им се радвам.

# 42
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
vessit всеки савет е добре дошъл, особенно от хора с опит  Hug
Отивам да разглеждам в Здравята, че малко сложно ми се струва освен калории да следя и белтъчини, въглехидрати и т.н. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 97
*mimoza*, малко пояснение. Като влезеш в здравея и направиш теста, може и да не е точен, а да си измислиш нещо което си консумирала, ще ти излязат две графики една върху друга. Едната е на здравея, с необходимите правилни пропорции на съотношението белтъчини, мазнини, въглехидрати за едно здравословно хранене, а втората - процентното съдържание на храната, която си въвела като консумирана.

# 44
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Направих си теста, излезе ми че не приемам достатъчно мазнини и въглехидрати. За въглехидр, ми е станно като се има в предвид ,че яденето на най- малко половин шоколад ми стама практика  Mr. Green и хлебец си хапвам  newsm78,Мазнините наистина ги ограничавам ,но ще взема да хапвам повечко маслинки, че трябва  Confused

Общи условия

Активация на акаунт