Осмо-мартенска ПЛЕТАЧЕСКА

  • 21 228
  • 309
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 440
Аз идеи имам много, само да искаш. Mr. Green  Ако искаш нещо също различно, можеш да оплетеш пелена в един цвят и цялата да я украсиш с зашити към нея плетени цветчета или каквото умееш да направиш, че и аз не съм от много можещите.

# 271
  • Мнения: 112
Нещо такова беше пеленката, която гледах http://foto.radikal.ru/f.aspx?i=d7ee3f8eb0ec43ddb5fc15768105b85d
само дето беше с други цветове и ги нямаше тея цветя. Сега се опитвам да я намеря, но нещо не мога.

# 272
  • Мнения: 0
здравейте момичета!
Благодаря за поздравленията на Всички!
Не можах да пиша по-рано, защото днес имах основно чистене на къщата и... #Cussing out..така
Вчера и аз се попретесних с тези ревюта. До петък си мислех , че нещата ще са на някой "мъртъв манекен" и като ми се обадиха за манекени за събота-ШАХ, кой да излезе на подиума newsm78. Излязох въпреки че мразя #Cussing out да ме снимат..при толкова хубави жени в БГ, аз ли точно newsm78
Радвам се че се запознах със Steisi i Annal, добре че те се обадиха...Радвам се че и видях и Zоо   Silvi i  Летящата на живо. Веднага сложих преждата подарък на куките и отново се обедих в качественото им, защото от една седмица се мъча да проектирам с нещо българско и родно, ама то ми скърца яко в ръцете.
Извиниме Аннал, че не се сетих веднага за теб, ано ви  бъркам с аmelly.
Съжалявам че не се запознах с Русенки, мислех , че ще дойдете ( невключвам Силви)
Аз имам слабост към Русе. Там прекарах най-хубавите си години от живота и ще ше да ми е приятно да си побъбря с Дидка и Кати i другите.
Uspe, аз утре се отдавам на др. хоби цветарството. Сигурно ще те питам за разни цветя...почват разсадите.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 19:22 от stella_10

# 273
  • Мнения: 283
Привет, момичета!
Не съм ви чела, защото месец о половина сме без комп. Нещо се бъгна, но скоро ще съм пак на линия, че мнооог0о ми липсвате!!! Hug  bouquet

Иначе съм изплела една блузка за бебата на една приятелка - ще снимам и ще покажа!

Хубава вечер на всички!!!

# 274
  • Мнения: 1 523

venividivince,още те държи детелинената вълна,много импровизации направи с този мотив,браво за фантазията и въображението ти!За изпълнението също! Hug

Бях зациклила на кошнички,но направих нова чанта ,ще се огледам за някоя тюлена панделка,да я разкрася.

# 275
  • Мнения: 13
Stela_10, няма проблем, важното е, че се запознахме на живо.
Steisi, благодаря, че си се отчела с мои снимки, че и мен да ме има някъде. Joy
 И аз правих снимки, но с телефона и са ужасни, даже се чудех дали да ги качвам изобщо, но се извинявам на всички за лошото качество. По принцип бях на работа и не трябваше да идвам изобщо, затова и не участвах в ревюто.
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=353399&pid=11074828
 Тук може да видите страшните снимки, и пак се извинявам.
Zoo, съжалявам, че не се запознахме с теб, а седяхме една до друга, естествено през времето, когато не беше манекенка. Joy Аз също съм от срамежливите, но реших да се престраша и да се запозная с тези, които поне познавах от снимките визуално и за това им се обадих. Реших, че сега е момента, защото не знам дали ще имам друг такъв случай, надявам се да не е единственият. Hug
 

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Момичета, разгледах снимките от конкурса. Още веднъж  newsm51
Палечка, имах предвид страничните биета на предниците  newsm78 - там където са копчетата. Наведнъж с предничките ли са плетени, после си вадила бримки и си наплитала бието или как? На снимката ми изглежда като че ли е двойно и има някакво ръбче и въобще се е получило мног добре - нито по-стегнато, нито по-отпуснато от основното плетиво. Дано да ми разбираш сложното обяснение  Embarassed

# 277
  • Мнения: 1 608
Страхотни снимки! Още веднъж - поздравления на победителките!

Ето и аз да покажа продукция
мъжки пуловер
безръкавно пуловерче

# 278
  • Мнения: 3 550
Благодаря за поздравленията! Много е хубаво, че се появиха още снимки. Успокоих се, че я имаме и zoo документирана.
Амели, благодаря за признанието! Жалко, че не си разбрала. Вени писа тук поне 3 пъти, а той се точи още от септември.
Коте, много хубаво, че отново намираш време за плетене. Много е интересно това безръкавното.
Стела, би ли показала какви прежди получи ти? Не знам кои български прежди ти скърцат, но не бих заменила 100% български памук за 80% ПАН, пък бил той и германски.
Аз пък не се притеснявах. Бях се шашнала, защото си мислех, че ще опънат един подиум, ще ни блеснат с прожектори в очите и ще доведат телевизиите. Но като видях, че ще сме си само наши и се успокоих.

# 279
  • София
  • Мнения: 17 592
http://www.steisi.snimka.bg/album.php?album_id=352882
 Тук можете да видите снимките, направени от мен и моята приятелка. Извинете за качеството, но не сме професионалисти, а и техниката не е кой знае каква. А и акцентът е върху нашето "гардже".
Медии нямаше.

Аниал, радвам се, че се запознахме, уважила съм те специално с няколко снимки.
zoo, как можа да си мълчиш! Ние не сме те виждали, но ти ни знаеш. И по този случай не си документирана. Жалко!

Zoo, също отнесе награда в една категория май за "Най-красива връхна дреха".
В края на албума ще видите преждите, които получих аз.

Аз съм непредубедена - никого не познавам, но това
http://www.steisi.snimka.bg/album.php?album_id=352882&pid=11057558
направооо...  newsm20

...
 А дамата, която представяше Сабрина каза, че в края на годината ще организират плетачески курсове в София и сигурно ще ме покани на някой от тях да разкажа за плетивата на една кука  Embarassed Simple Smile.

Само кажи кога ще са...  Blush

# 280
  • Мнения: 0
Стела, би ли показала какви прежди получи ти? Не знам кои български прежди ти скърцат, но не бих заменила 100% български памук за 80% ПАН, пък бил той и германски.
Аз пък не се притеснявах. Бях се шашнала, защото си мислех, че ще опънат един подиум, ще ни блеснат с прожектори в очите и ще доведат телевизиите. Но като видях, че ще сме си само наши и се успокоих.
едната е тази:
http://www.coatsbulgaria.bg/Products/Knitting/Schachenmayr/Stand … o+Fancy+Color.htm
и http://www.coatsbulgaria.bg/Products/Knitting/Red+Heart/New/Red+Heart+Magali.htm
, но не ми се снима .На др. етаж е преждата. Имам и 3 списаня-абонамент.Ще се видим никой ден на кафе и ще ти дам един памук, да видим дали ще ти хареса( български) Wink Отвратителен е. Повярвай ми. И Laughingскам немски акрил

# 281
  • Мнения: 3 550
Стела, а ти му напиши марката и фирмата на памука, може да съм го ползвала.

# 282
  • Мнения: 0
Стела, а ти му напиши марката и фирмата на памука, може да съм го ползвала.
Достатъчно разправии имах с тези от Статекс, за дето им пиша за "качествените" прежди. неискам да споменавам фирми. Ти какво, неискаш ли да се видим и да ти дам прежда да я опиташ?

# 283
  • Мнения: 2
Привет момичета!
Моите поздравления за всички участнички в ревюто на Коутс.Разгледах някои снимки и съм възхитена от плетивата които сте представили,всички са по своему оригинални и майсторски изработени.Мисля че всяко от тези плетива които видях  по някакъв начин отразява характера и душевноста на маисторката която го е изработила.И в тази връзка мисля че всички те са прекрасни хора!


Stella_10 време е , ще помагам с удоволствие smile3503

# 284
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,
Приемете и моите поздравления...  smile3501
Нямах време подробно да прочета и да разгледам снимките, но през седмицата ще го направя.
Палечка, аз без да искам съм те прекръстила на "Плетачка", но както би казал някой, "грешката е вярна"...  smile3525 Нали не ми се сърдиш?
Аз гледах, гледах и реших, че моделите, в темата към която ми изпрати линк, са много сложни... Ако първо опитам с нещо , което ми изглежда по силите ми (освен ако не се надценявам...  Grinning ), сигурно ще се пристраша да опитам и с тях. Но мисля, че ще е по- добре да опитам с по- малки неща.
И да не пропусна, да споделя, че жилетката и според мен е страхотна. Гледах подробно твоята и моделът и забелязах, че ти си направила по- хубав ластика на закопчаването.  newsm10
Мисля си, имайки предвид, че ако се използва по- тънка прежда и по- тънки куки, моделът от който Тане си е изплела жилетки, може да стане интересно и за покривка. Окръжност с радиус 60 см ми звучи доста добре.
Тане, ти на какво мнение си? Мислиш ли, че би изглеждало добре?
Само не знам, каква прежда ще е най- добре да си купя и колко грама.
Обръч 2,5мм би ли бил подходящ?
Пожелавам хубава вечер на всички!


Общи условия

Активация на акаунт