Медовик за 1 час! По-различен и фантастичен!

  • 151 320
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 213
Ооо,да! Simple SmileПравих я в 8 вечерта след като приспах малкия и изрично казах на мъжът ми до сутринта да не я пипа.

# 46
  • Мнения: 7 418
  Ди80,зачудих се,защо ли имаше "леко сухичкото"......Може би,500 г заквасена сметана не са достатъчни за крема.Толкова е в оригиналната рецепта,аз слагам 600 г. Peace
  Сега да видим впечатленията на Мина. Thinking Simple Smile

# 47
  • Мнения: 679
И аз направих тортата тази вечер  Laughing едва ще дочакам до утре да видим какво се е получило. Ще докладвам какъв е резултата като се изпробва  Peace
Благодаря за хубавата и бърза рецепта   bouquet

# 48
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Вчера вечерта я правих за днешния ми празник.  Mr. Green

Сутринта я разрязах - щом мъжът ми каза, че е добре, значи е добре! (много е критичен към всичко, което правя  Mr. Green)

На мен също ми хареса на вкус, следващия път, обаче, смятам да разрежа блата на 3 части. Между другото, още докато беше топъл го срязах много лесно с конец!

Сливи не слагах, а стафиди малко в самия блат, и върху първия блат след крема, както и орехи.

Селма,   bouquet

# 49
  • Мнения: 7 418
  Браво,Киса!Много се радвам! Hug
  Специално този блат се реже много лесно.И аз го режа още горещ с остър нож.
  Идеята да се среже на 3 е супер! Peace
  Ако се е надигнал достатъчно,защо не!

# 50
  • София
  • Мнения: 541
И аз да похваля рецептата!  Peace Peace Peace
Селма,  bouquet Hug  bouquet Hug Hug Hug Hug
Аз нямах сини сливи, но пък намазах блата с детско пюре от такива. Отгоре си сложих сметаната и се получи страхотно!  chef
Истината е, че леко загорих блата отдолу /макар да пекох точно 25мин на около180оС/
Не остана, де  Mr. Green

# 51
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
           Благодарности и от мен! Не сложих сливи, че нямах, но капнах няколко капки "Метакса" - невероятно! Най-трудно от всичко беше чакането, но си заслужаваше. Селма,   bouquet!

# 52
  • Мнения: 7 418
  Позор,и авторката на оригиналната рецепта  предлага да се добави някакъв алкохол към крема!Аз не съм добавяла,но сигурно никак не е лошо! Grinning
  Мама Саша,в първи момент прочетох "пюре от ТИКВА" вместо "пюре от такива(тоетс сливи)" и се учудих много! JoyРадвам се,че ви хареса тортата!
   При първия опит и аз загорих блата,но признавам,това изобщо не е повлияло зле на вкуса на Медовика.Миришише ми на сини сливи,макар че не съм ги слагала! Laughing

# 53
  • Мнения: X
Страхотна беше на вкус тортата, не успях да снимам даже и едно парче. Само да кажа, че според мен 500 гр. сметана са много малко и тортата ще е доста сухичка така. Аз сложих почти 1600 гр. (двойна доза) и стана много сочна. На мен честно казано не ми допаднаха много сушените сливи, може би защото ги бях нарязала на доста едри парченца и другия път смятам да сложа сушени череши или вишни (или изцедени от компот).

# 54
  • Мнения: 7 418
  Мина,1kg  600г КРЕМ за една порция блатове??? Shocked
  Малко е шокиращо,но важното е ,че ви хареса! Grinning
  Една позната пък прави двойна порция блатове и 600 г крем!За мен това е страшно сухо,но тя харесва именно така! Rolling Eyes Laughing
  Всеки със своя вкус! Laughing  Wink

# 55
  • Мнения: X
Не, опекох 2 блата и като ги разрязах станаха 4.

# 56
  • Мнения: 7 418
Не, опекох 2 блата и като ги разрязах станаха 4.
   Ааааааааааа.................
   Друга работа! Simple Smile
   Разбира се,че за 2 изпечени блата 500 г крем ще са малко!Те са за 1 блат(който се реже на 2,де).
   Но пак разбирам,че харесваш да ти е по-сочничко!Няма лошо! Wink Grinning

# 57
  • Мнения: 324
Мисля днес да го пробвам и този Медовик - чудесно е, че става толкова по-лесно от другия  Grinning.
Формата ми е 26 см обаче. Да направя ли доза и половина за блата? newsm78

# 58
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Ето малко грозни снимки - нямах време да правя естетични такива...  Crazy Детето направи отгоре украсата.  Laughing

http://media.snimka.bg/2378/011010905.jpg

и разреза: http://media.snimka.bg/2378/011010908.jpg

Както се вижда, блатовете са доста дебелички, затова и смятам следващия път да го разрежа на 3!  Flutter

# 59
  • София
  • Мнения: 10 858
Зарибена съм Laughing Ще правя и аз Медовик ... хем умишлено избягвам "сладките" теми, защо ми трябваше да отварям значи ...

Общи условия

Активация на акаунт