Отговори
# 45
  • Мнения: 212
добро утро Simple Smile

vesi21    ама вий сте готови  Peace  запретвай ръкавите и почвай да месиш питката Simple Smile срядата я изтърва но неделя...  Peace

Гадост  добре дошла сред нас  Hug

аз никога не съм пила противозачатъчни. все сме се пазели, ама сега се замислям че ако се появят още 2  Shocked #Crazy Shocked #Crazy незнам какво ще правя  Mr. Green Mr. Green

# 46
  • Мнения: 23

galika81, на едно и също място мериш с различните термометри или на различни места с 1 термометър? Предполагам, знаеш, че температурата в устата, подмишницата и в дупето е различна.
Имам такъв термометър за ушетата и обикновен  дигитален, с който меря под мишничките, но и двата винаги показват различни стойности. А преди време гледах в "Часът на мама" имаше такава тема за термометрите и казаха, че тези за ушенцата са били най надеждни и аз затова и купих такъв, а той си беше доста скъпичък - е оказа се, че май той грешно мери, защото и в двете ушички показва различно и незнам вече на  какво да вярвам  newsm78 А живачен нямам, тъй като дъщеря ми като бебе го счупи и беше налапала връхчето, та доста ни шашна и оттогава такова нещо в къщи не съм имала  Rolling Eyes

# 47
  • Miami
  • Мнения: 412
Ха добрютру  Mr. Green

еееееее, много се разстроих. като четох предния път коментарите за памперсите и бяхте така ентусиазирани за Хъджис, че чак и аз реших да взема и да ги пробваме. Днес чета точно обратното и ми стана много тъпо  Sad
Дано да ги хареса моето момиченце, още не съм ги отворила, ама се ядосах на себе си, че хем съм доволна от гадните памперси и не съм имала никви проблеми с тях, хем обаче си викам, абе щом ги хвалят толкова майчетата дай и ние като жабата (да вдигнем крак и да ни подковат) - да ги пробваме.
А то винаги колкото хора, толкова и мнения, ама какво да се прави.
Поне май са с Мечо Пух Heart Eyes
Аз съм доволна от Хъджиса, пиша го за n-ти път  Peace Жорко пишка много, особено нощем и до сега само два пъти леко се е намокрял. С всички други, които съм пробвала(само на Памперс не съм, с изключение на слийп енд плей) е бил мокър. И с Либерото пробвах, но те едни дебели и пак му пропускаха. Тъй че пробвай, явно при различните бебета е различно. То за това има толкова много видове на пазара  Peace

 hahaha Gadost   Joy що за ник бе жена   Wink Добре дошла  Hug Как се казва твоето детенце?

# 48
  • Мнения: 12
   Добро утро на всички!!
Имам и аз едно питане че нещо се обърках тотално,започнах да поълвам тая декларациика и стигнах до "считано от......",вие коя дата пишете,45дни преди раждането или ...., на мен на 13 .03 е последния ден от платения отпуск по майчинство,тази дата  ли се попълва там..Мичала ако си разбрала вече удари едно рамо, че нещо съм станала голяма шматка.... Peace
  Ей много слдки  бебчета си имаме ,големи слдурчета и толкова нежни душички Heart Eyes
  Pretty_Galina бързо оздравяване и повече да не ви се случват такива неща. Hug
  Относно пампитата- аз съм фен на Памперс-актив бейби идеални са.
 А имаме две постижения-знаем каде се намира лампата и стоим изправени като пристъпваме настрани опряни до леглото, без да го държа Викторчо..: )

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 09:54 от petiu6a

# 49
  • Мнения: 107
Благодаря за топлото посрещане.Гадост наистина идва от Радост
Моето малко съкровище се казва Мартин

# 50
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Добър ден и от нас!

Тази декларация аз я попълних и я оставих в Плевен на счетоводителката , но не съм писала никаква дата, та дано се сетят какво точно трябва да се направи.Ако ли не-имам и една празна , нея ще попълня, когато се наложи.

Добре дошла на новата мама   bouquet

И според мен Марти направо вече си ходи.Така , че честито на Веси   bouquet

Станислав скоро няма да го видя да ходи-ами той още не се е изправил сам до седнало положение, камо ли пък да тръгне.Ама когато-тогава.Няма да остане непроходил.

Това е засега от нас със Славито.Лек и хубав ден.днес май ще става за разходка и ще се възползваме от това.

# 51
  • Мнения: 233
Имам овлажнител, които поддържа 50-55 % влажност, което си е добре. Къпя го само са вода и веднъж седмично със шампоан. Нови храни не съм въвеждала от много време. На никой от тези критерии не отговаря  Crazy!
Тогава е наистина най-добре да се види от лекар! Аз имах предвид преди водата само по себе си, не козметиката за къпане. Тя е доста агресивна и ежедневното къпане на бебетата може да доведе до подобни проблеми. Най-вече при бебенца с чувствителна кожа. Но, не винаги е фактор. Дано е нещо временно!

galika81, разбрах за термометрите... Наистина, лекарите мерят с тези в ушенцето, но не знам дали ушните за масова продажба са толкова добри, колкото професионалните.  Thinking Аз меря Т на Мишел само с дигитален. В дупенцето. Става за 5 секунди.

Живачните термометри тук са забранени за продажба!!!

# 52
  • Мнения: 638
Добро утро!

Радост (Гадост) добре дошла  Hug

Аз използвам дигитален термометър и меря под мишничката. Ползвам го само за да видя дали има някаква Т, иначе го карам на интуиция  Wink ако ми се стори топъл пускав употреба термометъра. В болницата, на бебчетата ни караха да ги мерим с живачен и под мишничката (те на дигиталните не вярвали). Ама как е държи 5 мин мирно бебето с термометъра  #Crazy

Тази молба - декларация лично ли се подава или от работодателя? Да си призная аз до сега не съм се занимавала стези неща, всичко от фирмата оправяха.  Embarassed Че даже и еднократната помощ не си бях взела два-три месеца и накрая те подадоха някакви документи и ми я преведоха по картата. И сега на тях разчитам, ама трябва да ги подсетя.

Веси честито   bouquet Марти е напред с материала, ние имаме да догоооооонваме

Аз за сега не ползвам предпазни средства, ама да не стане както Бюти казва  Joy едно след друго

А като си говорим за памперси да ви питам: до къде стигнахте с гърнето? Ползвате ли? Ние за сега само си играем с него  Embarassed Намаме попадения  Sad

# 53
  • Мнения: 389
Бум тряс и ние в новата темичка  Mr. Green

Мимченце   bouquet

Гадост, добре дошла   bouquet

Веси, Марти направо си ходи  Grinning А честито   bouquet

За гърнето - ако мама има време да остави детето на него, имаме доста попадения.
Вчера и днес издебнахме сутрешното ако  Mr. Green , остава и следобедните да издебнем и сме ок. Аз съм доволна.


Кой спомена за миене на зъби? Миете ли ги и с какво?

# 54
  • Мнения: 11
Здравейте  Hug

Gadost - Добре дошла  Hug

Бюти -защо са забранени живачните Т при вас  newsm78. Аз само с живачен в дупето меря .Мисля че най добре ми отчита имам и електронен и такава лента за челото/но нещо немога да боравя с нея/.

vesi21- и аз мисля ,че направо сте за прощъпулник браво на Марти  Hug

  Pretty_Galina - Дано бързо се оправите  Praynig

kaka Maya -  Joy още 2 и можеш да отваряш детска градина те и без това са кът  Laughing. И аз никога несъм пила противозачатъчни .

Вики е започнала да има предпочитания кой да я гушка и с кого да играе  Laughing много е смешна защото ни преследва с паяка докато не стане нейното. Вчера и ние се запознахме с пода  Joy бях я сложила на земята да си играе а тя реши да пробва да пълзи и така заби нослето ,че половин час рева  Crazy.
 
julielm  ние ползваме гърнето само, когато Вики поиска да ми каже че ще ака ако не е казала неиска да седи  Shocked

Е това е от нас лек ден  Hug

# 55
  • Мнения: 339
rozi_ozi , и в БГ вече са забранени живачните термометри. Нали станахме европейци, та по тяхно изискване Simple Smile

Веси, правилно ти казват момичетата. Време ви е за питка. Браво на Марти.

Аз няма с какво да го похваля моето гардже. Освен че напоследък много спи през деня. Като легне спи по два часа някъде. Тъкмо да изгледам някой филм,че напоследък съм се отворила на тази тема.

# 56
  • София
  • Мнения: 389
Привет набързо и в новата темичка, да използвам временното заиграване на мойта хубавица Simple Smile

Веси, браво на Марти, супер е направо Simple Smile
Може би трябва да го сложим на първа страничка при рекордите - първото проходило детенце Wink
Не че се съревноваваме, но все пак това си е постижение Peace

Радост, добре дошла - може ли така да ти казваме, въпреки че имаме вече една Радост, май по-добре ми звучи Grinning Hug

Прити Галина, много неприятна история - дано лошото е вече зад гърба ви и всичко да е наред Praynig Hug

На гърненце слагам при всяка смяна на памперса - почти винаги пишка вътре, понякога съм случвала и акита, но не мисля, че на този етап прави нещата съзнателно... аз си я слагам по-скоро, за да свиква със самото гърне, а по-нататък като започна по-често да я слагам ще се опитам да я уча каква е идеята Grinning

Хубав ден от нас и приятни разходки!   bouquet
Дано вече да е по-нормално проходимо с количка, че предните два дни разходката с количка в малките улички на снежна София си беше направо унижение за майките ooooh!

# 57
  • Мнения: 657
Почерпете се за осмата месечинка на Йойо! Heart Eyes



По случай повода днес ме остави да поспя до 9:30. Mr. Green

Температурата я меря с термометър-биберон. Но и аз като Джули карам предимно на интуиция - ако усетя, че челото й е горещо и бузите зачервени, значи има нещо. Wink
ИнаД, мерси за съвета за качамака! Hug Ще го пробваме задължително. Peace
Червено цвекло въведох преди седмица-две. Слагам около 2 чаени лъжички към пюрето, придава леко сладък вкус. Peace Аз го сварих и пасирах и така го съхранявам.

Гърнето ползваме при всеки удобен случай - след спане, след ядене, при смяна на памперса. И аз съм много доволна, казвала съм, почти всяко аки го хващаме. За мен също е важен навикът, който ще остане на детенцето. Peace
Мерси на всички, които споделиха за противозачатъчните. Hug

Радост-Гадост, добре дошла! Wink Ако искаш и със снимка да се включиш, на първата страничка съм обяснила начините. Flutter

Добавям Марти - нашата гордост - на първа страничка като първо проходило юнче! Heart Eyes Веси, мятайте питката!  bouquet

# 58
  • Мнения: 132
Аууу нямате спирка, бе момичета  Mr. Green
Ако я караме така, Мимченце няма и за следващата темичка да успее...

Мимче, страхотно заглавие, както винаги   bouquet
Да ти е жива и здрава сладуранката, както и всички празнуващи днес малки бонбони!
Браво и на Марти, голямо момче е той вече!

Почвам по спомени, че толкова неща се насъбраха...

Царевица съм давала само от купешко пюре и каша, не съм правила със замразена.
Термометър имаме живачен и дигитален, но дигиталният нещо дава големи отклонения  Thinking
А и аз съм мерила температура само 2-3 пъти... Досега не сме боледували, да чукна на дърво .
Цикъл имам от 2 месеца, макар че още си кърмя нон-стоп, но е ужасен - страшно обилен, болезнен, та ще се консултирам с док тъкмо днес по тоя повод. И аз съм чувала за спиралите, но след секцио май не стават поне за известно време. Поне на мен лекарят така ми каза - в момента не си нито за хапчета, нито за спирала... За нищо... newsm78 Ще питам обаче за тези "мини" хапченца.
Режимът на Ина (леле как я мразя тази дума, особено свекър ми като каже "имате ли си режимЧе..."), та режимът и - просто няма такъв  Joy. Всичко зависи от това кога стане и как спи през деня, но пюрето ни е винаги около обяд след 2-то хранене, а кашата - следобяд, след следващото, най-често към 18ч.
В тази връзка, Офи, Ина също по-трудно се изхождаше преди време, макар че избирах все разхлабващи храни, но от скоро е много редовна  Laughing и това въпреки, че не пие почти никава вода. Мисля, че може би донякъде е и период, който отминава, когато стомахчето свикне с твърдата храна. Иначе също съм чувала за зехтина като разхлабващо средство.

За цвета на очите видях, че сте говорили.
С мъжът ми сме кестеняви с кафяви очи, баби, дядовци, братя, сестри - също, само майка ми е със зеленикави очи, а Ина - ами ето я - някакви сиви са в момента, с жълто около зениците  Crazy



И последно да се оплача - Ина вече е захранена с... пари/банкноти  Sick
И това при положение, че все се стремя всичко да и е максимално чисто, да не кажа към стерилно чак...  Rolling Eyes
Но само за 1-2 минути сама в креватчето си беше успяла да достигне едни банкноти, оставени на перваза и така.
Доста се притесних, нали са толкова мръсни, хепатити, работи, но педи каза няма страшно, само за афтички по устата да следим. Слава Богу за сега няма нищо.

Хайде ставам за сега  Hug

# 59
  • Мнения: 148
 Hug привет и от нас. Мимченце   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт