Бели и червени са ПЛЕТАЧКИте засмени

  • 30 285
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 17 592
Много ви благодаря, че ми помагате, но ще ви задам още едно тъпичко въпросче, с което искам да се убедя, че правилно съм ви разбрала - примерно: 2х 3 и 2х1 бр. да го разбирам, че в двата края свивам 3 бр едновременно ли? newsm78

Не точно.
То може и правилно да го разбираш, ама както си го написала не излиза точно така...
Ако пише ала-бала... на всеки ред двустранно свивате  2X3 и 2X1, означава точно това - че в двата края свиваш последователно 2, 3, 4 или колкото бримки пише. Т.е. изплиташ 2, 3, 4, 8 или колкото са оказани на брой бримки като за завършващ ред, не като за тройна, четворна или пр. свивка - т.е. не изплиташ едновременно 3, 4 или 5 бримки, а ги изплиташ, примерно, 4 последователни свивки, които, обаче, винаги започват от 1вата бримка на реда - всеки път връщаш изплетената бримка обратно на лявата игла и свиваш със следващата, или я прехвърляш през следващата изплетена - според зависи от това какъв тип свивки / свършване / предпочиташ в случая, докато достигнеш до указаната бройка.
И това е когато е указано "двустранно свиване".
В случая с бието свиваш само от страната на вратната извивка. Като изплетеш едната страна и се прехвърлиш на другата, плетеш огледално симетрично.


Не знам дали успях да обясня достатъчно ясно каквото се опитвам да кажа, надявам се...

# 286
  • Мнения: 52
Благодаря ти много, чудесно е обяснението ти, но в описанието не пише - двустранно, но аз си мисля, че е така, защото става въпрос за ръкав, а той трябва да се свие от двете страни. Относно бието разбира се, че неможе да е от двете страни тъй като всяко рамо се завършва отделно. Аз питах за ръкавните свивки на гърба и предницата дали са като на ръкава

# 287
  • Мнения: 62
Ръкавните свивки -2х4,2х3,2х2,2х1 и после се плете до необходимата дължина.ЗА гръб

 

# 288
  • Мнения: 62
Момичета не знам как ще го възприемете,но имам едно предложение.
Знаете какви безумни описания има в някои списания/понякога даже описания липсват/,
искате ли да си направим описания на плетене на различните модели  дрехи!?
 

# 289
  • Мнения: 52
Маджурка, аз приемам идеята, но на този етап немога да предложа нищо, тъй като съм на бебешка вълна, а и не съм спряла да ви питам за елементарни неща. Не съм много опитна, но с помощ успявам. От 5 г. чакам да стана леля и най-после ако всичко е наред след 3-4 мес. ще се радваме на бебешок. Толкова много се вълнувам, че ми се иска да изплета цял чувал красоти.

# 290
  • Мнения: 3 550
m-sunny, моята жилетка плетох по горната схема (синята).
http://media.snimka.bg/2329/010914260-big.jpg
Принципът е, че се плете правоъгълно парче с нужната ширина и дължина, което се прегъва по средата и се зашива така, че да останат отвори за ръцете. При моя модел накрая се обточваше с яка. При твоя това не е нужно. Просто трябва да си предвидиш размерите на този правоъгълник.

Стела, аз не разбрах какво са ти отговорили от Статекс. По принцип ли Бруклин пуска или са объркали нещо по партидата? Преди около месец бях на плетаческа обиколка по магазините за прежди в Пловдив и взех и от нея. Не мислех да я комбинирам, но поне да знам как да я пера. И какво ще стане с контрастните цветови комбинации? Една обща едноцветна цапаница ли? А отговориха ли ти кои други прежди пускат?

Маджурката
, аз бих помогнала с каквото мога, но не знам как ще се реализира идеята. Нали всяка дреха си има своя кройка?

# 291
  • Мнения: 498
Съгласна съм, правила съм описания на изплетеното от мен, както и много успешно ползвах описанието на Фиф за къса жилетчица (изплетох я най-после!). Колкото повече описания, толкова по-добре т.к. всеки на някой етап се мъчи да преоткрие вече разгаданото от някой друг. Може би в детайли трябва да изясним как да го правим това с постването на описания за да не се затрупаме с ненужна информация.

# 292
  • София
  • Мнения: 17 592
Благодаря ти много, чудесно е обяснението ти, но в описанието не пише - двустранно, но аз си мисля, че е така, защото става въпрос за ръкав, а той трябва да се свие от двете страни. Относно бието разбира се, че неможе да е от двете страни тъй като всяко рамо се завършва отделно. Аз питах за ръкавните свивки на гърба и предницата дали са като на ръкава

Извинявай - видях, че си наясно (не бях прочела до края), но бях "мобилизирана" и не можах да поправя поста.

# 293
  • Мнения: 0
Стела, аз не разбрах какво са ти отговорили от Статекс. По принцип ли Бруклин пуска или са объркали нещо по партидата? Преди около месец бях на плетаческа обиколка по магазините за прежди в Пловдив и взех и от нея. Не мислех да я комбинирам, но поне да знам как да я пера. И какво ще стане с контрастните цветови комбинации? Една обща едноцветна цапаница ли? А отговориха ли ти кои други прежди пускат?

Ами , казаха ми, че всички допускат грешки и искат да видят изделието. Аз не съм го прала и ми изглажда изцапано. Сега ще заплета и нещо малко и ще го изпера. Не знам какво да кажа и за партидата, такава на етикета няма. Това не е лекарство да си го изтеглят от пазара, може би цялата партида е такава. Сигурно ще ни се извинят публично, ако има гаф. Laughing
Казаха ми че са готови да ме компенсират( плети, пък после ще ти пратят нова прежда) и етикета на който пише: 50/50 вълна /полиестер на Български и 100 % полиестер на Английски е с истински състав-първия. В официален маел от управителя пише, че си личи от пипането, че има Вълна и е просто явно правописна грешка.
Така, че момичета, от тук нататък пипане му е майката Laughing
Това дето го изплетохме е много тежко и трудно ще го изсуша веднага, отивам да пробвам мостра.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10896973
мострата оцвети достаъчно водата и недостатъчно за да се загуби шарката от плетката. Е едноцветното порозовя, но ти Steisi, като нямаш едноцветни части, няма страшно. Предполагам че и това се случва по-често с червените бои. Купила съм и зелени меланжи и се надявам че няма да имам проблем. От опита ми  с детските дрехи на дъщерями знам, че често червените правеха бельото  на таткото в розово  Laughing.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 14:11 от stella_10

# 294
  • Мнения: 3 550
Стела, мерси за бързия отговор и за мострата, която специално си изплела и изпрала заради мен. Чудех се какво ще стане от меланжите бяло с кафяво и бяло с виолетово? Дали след пране ще остане изобщо идея за бяло в преждата.
За другите си прежди отговориха ли? А проблеми само с червеното ли имат или с всички цветове?

# 295
  • Мнения: 48
Steisi мерси - една колежка днес се появи с такова също плетено от леля и та видях на живо какъв е принципа наистина е много просто еднин правоъгълник зашит леко на две места под ръцете ужасно елементарно но като го видях на живо го разбрах мерси все пак  bouquet

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 104
По повод преждата "Бруклин" - миналата есен (2007 г.) си купих зелен меланж. Оплетох го, но дължината не ми се получи и го изпрах с намерение малко да се удължи. Прах го на ръка, с хладка вода и препарат за вълна. Не пусна боя. Обаче на етикета и на български и на английски си е написано 50% вълна 50% полиестер. Явно проблема е в по-късните партиди. Повече не съм го прала, защото го разплетох и е "архивирано", та не знам при второ и следващи пранета как ще се държи.

# 297
  • Мнения: 3 550
Марианкова, звучи обнадеждаващо. Моят меланж е розово с виолетово и имам лоши очаквания.  Sad

# 298
  • Мнения: 0
Това с описанията е добра идея, но мен например не ме бива хич да обяснявам кое как съм плела.  Stuck Out Tongue no

# 299
  • Мнения: 19
Учила съм руски, и от плетки мисля че разбирам обаче не мога да започна това

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/0/37/32/37032910_2.jpg
А мисля че съм го плела някога. Искам да го използвам за бебешка жилетчица. Може ли някой да ми обесни плетката с думи прости.
 

Ще го обясня  Hug така си плетох това


Плетка "пчелни клетки": /яде доста прежда/
1-ви ред: една бримка се взема с наметка, без да се изплита, една бримка се изплита на опако и т.н.
2-ри ред: наметката се прехвърля от лявата на дясната игла, две бримки се изплитат на опако;
3-ти ред: една бримка с наметката се изплита на опако, една бримка се взема с наметка, без да се изплита.



Не ми е ясно като прехвърля наметката от лявата на дясната игла - 2 ред, намятям ли върху нея или не. И ако намятам, къде намятам, защото  на трети ред пише че бримката с  наметката се изплита на опако. Аз пробвах да намятам върху наметката и се получи друга плетка -хем на дупки, хем върви на диагонал. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт