Бели и червени са ПЛЕТАЧКИте засмени

  • 30 298
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 908
има ли други размери, дадени за жилетката? Обикновено нулеви свивки/наддавки се посочват за по-голяма прегледност, когато са дадени няколко размера на плетивото. В твоя случай в първия ред свиваш 8, в следващия нищо не правиш - плетеш както е, в следващите  2 реда свиваш по 3 бримки, после веднъж свиваш 2 бримки и два пъти по 1. това е.

# 271
  • Мнения: 3 810
Знам само че ни четат постоянно форума, защото знаеха доста неща от разговорите ни тук.

Ooo, даа това го знаем. Бяха копирали библиотеката ни в една от страниците си, без да посочат източник както би било редно Mr. Green Но след като се облещих от тук- я махнаха.
И си поправиха грешките, които им посочих тук Laughing Мога да добавя още- на някои прежди ми липсва информация- с какъв номер куки се плете, състав...някои нямат цветовата си гама...Занм че е трудно да се поддържа такъв голям асортимент, но...след като се предлага онлайн продажба...

Направо си плачем за по един пакет рекламен подарък Flutter

И ако четат да кажат деним-а пуска ли боя, че да знам дали да купя. Peace

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 08:34 от Мимиту с кирилизация

# 272
  • Мнения: 1 523
Русенска плетаческа среща на 9-ти март (понеделник),12.00 часа. knit
Потвърдили присъствие :Пойзън,Силви,Та че,Дидка. Ако има желаещи да се присъединят към нас-заповядайте,мястото на срещата на ЛС.

# 273
  • Мнения: 48
http://www.anniesattic.com/image.html?prod_id=74590&mode=magnify

моля дайте някаква схема нещо на това много ме грабна и се ровя в нета цял ден но нищо не откривам моляяя някой да поясни ако може   bouquet Hug
Кое те грабна повече - плетката или кройката? Ако е кройката, мога да помогна. Така си плетох една бяла жилетка, която показах преди 2-3 теми.

кройката ми е по важна плетката мисля че не е трудна и ще се справя но не знам как се плете доколкото подразбирам май се плете наведнъж някакво кръгло или нещо такова парче и има само малки шевове за ръкавите - моля те да споделиш как си плела твоята жилетка   bouquet

# 274
  • Мнения: 62
Стела,като ти писах за боклуците имах в предвид преждите.
Знам само че ни четат постоянно форума, защото знаеха доста неща от разговорите ни тук.


И си поправиха грешките, които им посочих тук Laughing
А,дано!


# 275
  • Мнения: 52
Тити, основния брой бримки за жилетката са 82 , което ми се вижда голямо за бебче от 6-9 мес. за ръкавните свивки е дадено да се свият от двете страни по 5 бр., а тези свивки, които описах по-горе са за ръкава, който се започва с 47 бр. Другото, което ме учудва е, че качулката се започва с 107 бр. За първи път плета моделче от списание и се оказва, че ми е трудно, но съм амбицирана да се справя. Незная ако намаля бримките с 20 дали ще се получи.

# 276
  • Мнения: 62
Да сте срещали някъде схема за този тип реглан  - http://radikal.ru/F/s58.radikal.ru/i160/0902/c9/fcbd74e1fa4b.jpg.html.

За дете
Ръкавните и вратните извивки  на предницата и гърба се плетат като при прикачен ръкав.Завършват се 2-3 пръста преди достигане на дължината.Разликата е при оформяне на ръкава.
Ръкавната извивка се оформя на 3 етапа- 2х4,2х3,2х2/като при прикачен ръкав/ и после през ред 2х1/като реглан/ докато се достигне до ширина около 3-4 пръста.Средните бр. се плетат до достигане на необходимата дължина.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 09:58 от Маджурката

# 277
  • София
  • Мнения: 17 595
свийте отдясно на всеки 2-ри ред 1х8 бр. 0х4 бр. 2х3 бр. 1х2 бр. 2х1 бр. Ще Ви бъда много благодарна ако проявите търпение и ми обясните. Тези 0х4 бр. най ме объркват. Weary

Свиваш от където ти се пада деколтето по сл. начин:

1 р. св. 8 бр., плетеш останалите
3 р. св. 3 бр., п,летеш останалите
5 р. свиваш опак 3 бр., плетеш останалите
7 р. свиваш 2 бр., плетеш останалите
9 р. свиваш 1 бр. ,...
11 р. св. 1 бр., ...

това 0X ...бримки си го превеждаш както във 2ри клас по математика  Laughing : на 0 реда по колкото и бримки да свиваш, просто не се отнася за теб. Оставили са си място за нещо авторите... ама не е твой проблем - това е като преплитащите се кройки.

# 278
  • Мнения: 52
Много ви благодаря, че ми помагате, но ще ви задам още едно тъпичко въпросче, с което искам да се убедя, че правилно съм ви разбрала - примерно: 2х 3 и 2х1 бр. да го разбирам, че в двата края свивам 3 бр едновременно ли? newsm78

# 279
  • Мнения: 62
Много ви благодаря, че ми помагате, но ще ви задам още едно тъпичко въпросче, с което искам да се убедя, че правилно съм ви разбрала - примерно: 2х 3 и 2х1 бр. да го разбирам, че в двата края свивам 3 бр едновременно ли? newsm78
smile3521

# 280
  • Мнения: 496
Вижте на каква Великденска кошничка с яйца се натъкнах в един от бюлетините, които получавам.

# 281
  • Мнения: 52
 newsm44 Сега вече разбрах, дори се успокоих, че мога и да не се придържам точно към описанието в списанието относно свивките, защото моделчето не е нещо сложно, а обикновенна жилетчица, жакардова плетка и с качулка. Единствено свивките бяха описани сложничко, че чак се обърках.

# 282
  • Мнения: 62
Трите бримки се свиват по начина по който завършваш плетивото.Ане трите едновременно.
 Тиха вода , за малката
http://picasaweb.google.bg/maminanine/LbumBoucleDOr#5208366631285118770
http://picasaweb.google.bg/maminanine/Andrea522#5208678954980981234

# 283
  • Мнения: 52
Да-да-да, това имах впредвид, но не се изразих правилно. Моделчетата са много сладки и още повече се амбицирам. Лошото е, че за такива хубави неща рядко се намират описания на моделчетата на български, освен ако някой не го е плел и не го опише подробно.
Маджурка, за гърба и предничките свивките по същия начин като на ръкавите ли са?

# 284
  • Мнения: X
Сбъдваща мечти , имам снимка на палтото отпред , чийто линк дадох по - горе , но е на друг компютър , така , че след почивните дни.
Напомням за едно дадено обещание... Моля, не ме забравяй...  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт