Бели и червени са ПЛЕТАЧКИте засмени

  • 30 279
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Да споделя само, може и да ми олекне.  Cry

Снощи зарязах всичко и всички и плетох - СНЕЖНО ПОЛО. Игли №6. Вярната схема. Самичка.

Плета си аз, и колкото повече плета, толкова повече се питам - не се ли получава малко големичко?!  newsm78
И да не губя време, карам си с 80 см обръч, и то ми се набира точно като торбичка, ама не прехвърлям да меря аджеба колко голямо се получава.
Завърших схемата. До последния ред. 2 през нощта.
ГОЛЯМО.  Shocked  Twisted Evil
 
Идеше ми да се фрасна по тъпата кратуна, защо отрано не премерих, поне по-малко да разплитам (за пореден път).  #2gunfire


Не ми олекна.
Но си споделих.

Довечера - пак - този път ще пробвам с № 5.  Embarassed

А инъче розовия е в застой - нямам прежда, днес ми е последната надежда в едно магазинче.

Хубав ден на всички !  Peace

# 46
  • Мнения: 129
Фифу... тези терлички много ми харесаха, но не разбирам езика. Някой път ако останеш свободна ще може ли да им барнеш един превод. Или пък някой който има свободно време да го направи. Praynig Heart Eyes
и на мене много ми допаднаха, особено защото по размер явно са за новородено  Peace мисля да направя едни такива за бебчето, дето го чакаме (на сестра ми  Grinning )
имам още 100 гр от онази бамбуковата прежда, от която плетох елече за бебчето, та мисля да му направя едни терлички за комплект  Grinning
изтеглих описанието, и ще се помъча днес да преведа - да видим какво ще излезе  Rolling Eyes но ако Фифу има възможност да бутне едно рамо, че май е по-наясно  Wink

# 47
  • в баира
  • Мнения: 861
ta_4e : Ох, ако не е това разплитане. Аз така в събота на Задушница  - разделих плетката на гръб и предници, изплетох гърба и едната предница. Даже я заших. И като го облякох да меря  Shocked - жакета къс. Кръстът ми зее гол. Хайде порене и разплитане около 100 гр.  #2gunfire

doci , maika mu na titi: Ще пробвам днес да го преведа, че няма в офиса много работа.

И аз подкрепям клипа на Ваня да се качи в библиотеката.

# 48
  • Мнения: 129
ммда  newsm78 аз нещо още в началото на описанието на терличките не зацепвам  newsm78
започваш с 20 бримки, ама как от тях вадиш още 20  Crazy убиийте ме не мога да се сетя  ooooh!
с един обръч и с допълнителна игла ли се работи  Rolling Eyes
май ще се превърна на търтей и ще чакам Фифу да свърши "мръсната" работа  Embarassed

# 49
  • Мнения: 2
добро утро на всички
искам да ви покажа това
http://www.beautydolls.com/index.php?theme=crochet
тук има много модели и всичките са с описание

# 50
  • София
  • Мнения: 17 592
Май всички сме разплитали вчера... Sad И аз с това се забавлявах... Горе- долу я карах напред - назад. И накрая се озовах с 10 бримки повече.  Shocked

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Успе, отново нещо прекрасно твориш - новата чанта на Люси. Тази в бяло и синьо. Може ли някаква схема на плетката, моля! 4470

# 52
  • Мнения: 496
Здравейте!

maika mu na titi, и аз харесах терличките, но няма да ги заплитам преди да си довърша другите 2 плетки.  Naughty

Момичета, някой може ли да ми помогне с разгадаването нещо съвсем простичко? Искам да го пробвам за бебешко одеалце - ето тук
Направила съм 2-те квадратчета, но не мога да се сетя как да ги свържа  Sad Кое да обърна и къде точно да е залепената бримка?

# 53
  • Мнения: 525
Фифундрела да така се получава,в процеса на плетене си проличава-вътрешните бримки трябва да минат отпред.

katiABV децата го качиха и във vbox7,но още не се е появило.Аз за това го качих да може да се сваля.

Радвам се,че всичко се разбира,то голямо снимане падна снощи.

# 54
  • Мнения: 127
И на мен много ми харесаха терличките,ама като един търтей ще изчакам превода Blush


Да се присъединя и аз към отбора на разплитащите,вчера около половин час,че и повече разплитах една педя- тоя мохер как се разплита! #Cussing out Дано не ми се наложи втори път,че по-скоро ще се откажа!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Вчера и аз упражнявах действието плета-разплитам и днес се очертава да продължа newsm78 - боря се с една чанта.
Ето една мохерна жилетка, едно елече на малката и ПЪРВАТА ми изцяло завършена чанта:
http://media.snimka.bg/2258/010770871.jpg
http://media.snimka.bg/2258/010770884.jpg
http://media.snimka.bg/2258/010770900.jpg

# 56
  • Мнения: 884
Здравейте!
 Марианкова, чудесни са!Мими,  можеш ли да снимаш квадратчетата?Не мога да си преведа, ама като че ли не ми прилича на квадратчета, които са свързани...

# 57
  • в баира
  • Мнения: 861
Преведох го, но на моменти описанието е неразбираемо. Моделът е на австрийка и преводът й е неточен. Оказа се, че не само аз съм се затруднила. Добре, че се ровнах в Ravelry, та да видя обясненията на другите, които са ги плели тези сладурчета. Не пускам буквалния превод.

Терличките се плетат в кръг на обръч 2.5 мм, без шев или на чорапени игли.
Направете 20 бр и изплетете един опаков ред. Добавете още 20 бр в в началния ред (сн.1) След това свържете (сн.2) и плетете в кръг. Друг възможен начин е ако харесвате повече Magic Cast on - направете 40 бр.

Подметката се плете само опаково, като на всеки 2 ред се  наддава по 2 бр  - 1 бр след първата бримка и 1 бр преди последната на реда, докато получите по 28 бр на игла (общо 56 бр.) Изплетете един ред лицево - сн.3
Следващите 14 реда плетете полу-английски ластик. (Доколкото си спомням, това е полу-англ. ластик. Поправете ме, ако греша!)
След тези 14 реда, свивайте по следния начин:
14 бр полуангл. ластик ,*прехвърлете 1 бр, 2 бр изплетени заедно, 1 опакова, прехвърлете бримката от двете изплетене заедно над опаковата*, повторете от * до * докато ви останат 14 бр. Продължете с полуангл. ластик.  Имате общо 42 бр (по 21 бр на игла).
Следващ ред: полуангл. ластик , следващите 7 бр опаково, на втората игла направете същото обратно: 7 оп. бр. и 14 бр. ластик. 
Първа игла: 14 бр ластик, 1 л.бр., 2 заедно лицево, 4 л бр.;
Следваща игла: същото, но в обратен ред (4 л бр, 2 заедно лицево, 1 л. бр, 14 бр ластик). Общо 40 бр.
На всеки втори ред (лицева страна), на всяка игла свийте 1 бр за предната част на терличето.
Следващ ред: 14 бр ластик, 6 оп. бр и 14 бр ластик
Следващ ред:, игла 1: 14 бр ластик, 2 заедно лицево, 3 л. бр
Игла 2: същото, но в обратен ред: 3 л бр, 2 лицево заедно, 14 бр. ластик – Плетете тези 2 реда докато получите  общо 32 бр.
Следват 10 реда  ластик
Следват 8 реда лицево (за завиване на горната част)
Завършете.


MARIANKOVA : Готина жилетка! Линкът за елечето нещо не ти е точен.

# 58
  • Мнения: 129
бравос на Фифу   bouquet търтеят в мен се събуди  Laughing довечера ще се пробвам, ама на пръв поглед нямам спомени кво аджеба беше полуанглийски ластик  newsm78

# 59
  • Мнения: 6
MARIANKOVA, много ти е готина жилетчицата със здраве да си я носиш.
  bouquet
Ваня,много добре ти се получава потничето и аз си взех това списание. Peace

Uspe,много хубав сайт си показала,всички модели са със схеми. Peace

При мен плетките нещо не вървят.Плета ,но повечко май разплитам. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт