Бели и червени са ПЛЕТАЧКИте засмени

  • 30 299
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
pirania, благодаря, харесва ми!  Hug Ще опитам да го разуча и ако имам въпроси, ще пиша.

# 241
  • София
  • Мнения: 17 595

За какво служат тапите и линийката с дупки?.. Embarassed

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 10:36 от katiABV

# 242
# 243
  • Мнения: 0
Момичета, не мога да не споделя нещо с Вас.
След като оплетохме пончото,


или там както искате го наречете с тази прежда:
http://www.stenliyarn.com/index.php?page=shop.product_details&am … mart&Itemid=8
снимахме го вчера след обяд на дъжда, цветната прежда ПУСНА БОЯ върху бялата яка.
Какво да правя, да им се обадя ли на тези в Пловдив, за дето ни взимат само парите, Вие кажете?
То че няма да го продам на никой е ясно, ще си го носим домашните, ама защо да е постъпват с нас така?

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 11:57 от stella_10

# 244
  • Мнения: 3 550
Кати, тапите са за затапване на игли за плетене. Като спреш да плетеш, слагаш тапата отгоре, че да не ти се изнижат бримките (при евентуална намеса на домашен любимец или вилнеещо хлапе, например). Това с дупките е за премерване размера на иглите за плетене. Нещо като шублер. Всички игли, които съм си купувала имат номерация. Може би ако плетачката си държи вкъщи един наръч игли без номер, с помощта на това с дупките се ориентира коя кой номер е.
Стела, чудя се какво да те посъветвам. Може би просто да ги попиташ знаят ли, че преждата пуска, имали ли са оплаквания досега, ако не - на какво се дължи в твоя случай. И да те информират за други прежди, които имат същия недостатък, за да знаеш и да не поръчваш от тях. попитай с какво да я почистиш. Изобщо, да разберат колко си засегната. При следващ фал - разправия с финансова разплата.

# 245
  • Мнения: 9 908
тъкмо и аз се засилих да отговарям Simple Smile
но всъщност аз знам, че се определя размерът на куките, които ти трябват за определена прежда, но не знам как се изчислява. във всеки случай това всичкото е комплект , а аз го купих най-вече заради помощните игли. Фифу - оттук го купих, за съжаление. Но маркерите са толкова просто нещо, със сигурност може да се изрежат от няккава лека пластмаса.

# 246
  • Мнения: 0
Стела, чудя се какво да те посъветвам. Може би просто да ги попиташ знаят ли, че преждата пуска, имали ли са оплаквания досега, ако не - на какво се дължи в твоя случай. И да те информират за други прежди, които имат същия недостатък, за да знаеш и да не поръчваш от тях. попитай с какво да я почистиш. Изобщо, да разберат колко си засегната. При следващ фал - разправия с финансова разплата.
Да може би ще им напиша едно писмо, да Видим какво ще ми отговорят, ако невярват ще им го пратя изделието, да си го видят. Ето защо хората са казали, че евтиното излиза скъпо.
как веднъж не ми се случи такова нещо с прежди на Coats. !!!
Вярно, Пепина, Гедифрата е много скъпа, ама поне знаеш какво получаш....

# 247
  • Мнения: 525
Момичета,разглеждах разни линкове,които сте дали и попаднах на това -
http://picasaweb.google.com/zdenkagal/HKOVNPLETENZaklady#
В този албум има означения на една и две куки и как точно се плетат е показано.Гледах в библиотеката и не видях подобно нещо.
Мисля,че ще е полезно на всички,които искат да се научат да плетат и на една и на две куки(понеже през няколко страници се
появява някой с подобно питане, направо ще може да се онагледи).
На вниманието на Мимиту ако може този албум да намери място в библиотеката.

Beborana http://picasaweb.google.com/zdenkagal/CrochetDesChaussonsPourBB#

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 12:46 от vanyia

# 248
  • Мнения: 112
Здравейте момичета! Реших и аз да се запиша при Вас. От доста време чета мненията  Ви за плетки и разни други интересни неща. Искам да Ви кажа, че сте направо СУПЕР!!! От много време търся моделче за бебешки терлички на една кука. От съвсем скоро плета на една кука и много искам да изплета поне един чифт терлички за моят бъдещ бебо, но проблема е, че намеря ли нещо е на руски, а аз съм скарана с този език или намереното е много сложно. Моля Ви помогнете. Предварително благодаря!!  Heart Eyes

# 249
# 250
  • София
  • Мнения: 17 595
Кати, тапите са за затапване на игли за плетене. Като спреш да плетеш, слагаш тапата отгоре, че да не ти се изнижат бримките (при евентуална намеса на домашен любимец или вилнеещо хлапе, например). Това с дупките е за премерване размера на иглите за плетене. Нещо като шублер. Всички игли, които съм си купувала имат номерация. Може би ако плетачката си държи вкъщи един наръч игли без номер, с помощта на това с дупките се ориентира коя кой номер е.
Много хитро! И двете - аз имам игли без номер... та, къде има тук такива удоволствия и колко струват?  Wink

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 13:20 от katiABV

# 251
# 252
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Фифундрела, тебе те чакат едни маркери от известно време Wink

# 253
  • в баира
  • Мнения: 861
Фифундрела, тебе те чакат едни маркери от известно време Wink
Пратих ти мейл, кутията ти е пълна.

# 254
  • Мнения: 62
Stela,пиши !Според мен е справедливо да ти върнат парите!
Какви са тези боклуци  #Cussing out

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт