На баба Марта помагачки са нашите сръчни ПЛЕТАЧКИ

  • 23 132
  • 316
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 129
dani t, единствено мога да ти дам акъл, как да се почистиш от полепналите косми и мъхове по дрехите  Peace аз обикновено си навивам едно широко тиксо наобратно на ролката и се минавам по дрехите с него  Laughing всичко обира  Peace

# 301
  • Мнения: 14
Суха МащеркаHug БРАВО !!!
Това е и моят начин на машинно започване, даже мислех филмче да снимам, за да е по-прегледно, но напоследък нямам твърде време. Аз не съм го научила от баба, но откакто ми го показаха и имам ластик 1л/1о да плета - само така заплитам.

Инъче съм зарязала розовия хоризонтален пуловер за каката, че не ми стигна преждата, и не мога да намеря по магазините, а не искам да го правя двуцветно. За днес ми се обещаха да доставят цвят - да видим.

Браво на zoo за играчките - нямам думи. И аз бих се пробвала, че имам доста разноцветни кълбета, които за друго не стават, но само ще ми събират прах в къщи - малката беля не би им обърнала внимание - особено и като не се събличат или разглобяват. Виж като идея - да са по-големи и с вид на възглавнички - по-ще имат приложение у дома.

Благодаря за думите, че се справям с разгадаване на схеми и плетки (стига да е за 2 куки), жалко че наистина просто нямам време. katiABV , ще се опитам тези дни да помогна - само кажи кой точно номер снимка искаш да разгадаем, че нещо не схващам

Поздравления и на всички момичета, които творят и не спират   bouquet

Все още никакви вести от пЛетящата - някой беше споменал за случайна среща и уговорка за кафе - какво стана?

Фиф, и от теб чакаме снимки - нали си сред "гуру"-тата на нашия плетачески кръг  Laughing

Хайде спорен ден на всички, а на плетящите - напред и нагоре  Laughing

# 302
  • Мнения: 3 550
Мащерке, майка му на тити, много хитри съвети!
Венчи, мерси, че ни светна! Сега ще започне пак едно ровене в нета... Наистина ли е както описва Кати? И едноцветни ли могат да се направят само с опакови бримки? Подозирам, че и двуцветността има нещо общо. Сигурно, защото се подвеждаш да гледаш райетата и изпускаш картинката. Иначе би била видима и фронтално.
Пламенка, на Ексел са му правоъгълни кутийките и трябва да си ги нагласяш допълнително.... или да не обръщаш внимание.

# 303
  • Мнения: 0
На една кука са - да. Предпочитам да плета на 1 кука. Наскоро трябваше да заплета нещо на две игли и половин час се чудих как се зареждаха бримките.
Играчките наистина са повече за украса. Детето не им обръща кой знае колко внимание, но нали знаете- като и влезе на една плетачка нещо в главата - мира няма.

# 304
  • Мнения: 3 810
Доци ме пита назад за дебелината на Стенли- Финес. Дебелината е горе- долу като фротето на габрово(поне с една и съща кука ги плетах), но състава им е различен. Стенлито е доста по- изкуствено. Сега нямам време за нищо ,но след 8-ми март ще съм маалко по- свободна и ако не бързаш мога да ти снимам сравнение.
зоо, респект! Peace

# 305
  • Севлиево
  • Мнения: 491
За тази питах:
http://www.stenliyarn.com/index.php?page=shop.product_details&am … mart&Itemid=8
Струва ми се по-тънка от Фроте-то, а ми трябва нещо такова.

# 306
  • Мнения: 238
Благодаря!

С производителността нямам проблем, но с качеството да Sad.
Примерно, нещо ми куца съшиването - някакси ми се свиват шевовете. Пробвах по различен начин, но нещо не мога да го доизкусоря.
Приемам всякакви съвети  Grinning.

# 307
  • Мнения: 3 810
доци, точно за нея говоря и аз- имам вкъщи и форте и тази- абсолютно еднакви са по дебелина- проверих Wink Ама не ми се снима, че трябва да бягам за работа.

# 308
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ок мерси Мим.. Hug
Някой ако ми препоръча нещо по-тънко ще го обичам много. Heart Eyes

# 309
  • София
  • Мнения: 17 592
Благодаря за думите, че се справям с разгадаване на схеми и плетки (стига да е за 2 куки), жалко че наистина просто нямам време. katiABV , ще се опитам тези дни да помогна - само кажи кой точно номер снимка искаш да разгадаем, че нещо не схващам

Първата.
Не мога да загрея частта между дългите бримки и опаковите редове. Не наддаването, а точно под опаковите бримки какво става... Първият ред при дългите е ОК - изплитат се средните, ама от там на татък не ми е ясно дори колко реда са.

# 310
# 311
  • Мнения: 746
Шанс, аз вече имам около 13 урока с картинки
http://bonboneta.net/content/category/7/27/34/lang,bg/
само с превода, още не съм готова

благодаря! Тези дни ще се опитам да наваксам Simple Smile

п.п. сори, че пиша в старата тема, но да цитирам в новата щеше да е объркващо  Blush

# 312
  • Мнения: 19
Учила съм руски, и от плетки мисля че разбирам обаче не мога да започна това

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/0/37/32/37032910_2.jpg
А мисля че съм го плела някога. Искам да го използвам за бебешка жилетчица. Може ли някой да ми обесни плетката с думи прости. Laughing

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Учила съм руски, и от плетки мисля че разбирам обаче не мога да започна това

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/0/37/32/37032910_2.jpg
А мисля че съм го плела някога. Искам да го използвам за бебешка жилетчица. Може ли някой да ми обесни плетката с думи прости. Laughing

Питай в новата тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375374.new#new

# 314
  • Мнения: 3 675
Моля момичета, дайте инфо за склад за кинкалерия, мъниста и други материали за мартенички, намиращ се в гр.Бургас до трета поликлиника.Ще съм благодарна, ако напишете адрес, телефон и работно време.

Общи условия

Активация на акаунт