Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 70

  • 36 474
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ще гласувам за нашите момичета, разбира се.

Сърбят ме ръцете да направя нещо, но за сезоните съм в дупка  Sad
Я кажете за приятелката на сина ми какво да пробвам - мини тортичка, фигурка или цветя? Всичко накуп ще ми дойде множко, много бавно работя.

# 31
  • Мнения: 310
Записче за сега. Не мога да видя на Нат тортата.
И аз Praynig



Тортичката на Нат  http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file=dis … e&pid=1311427   Peace   Някой знае ли кога започва гласуването?

Мама Цоцоланка  аз не мисля, че ще го оправиш с още пудра захар.Доколкото съм чела тука, точно прекаленото количество пудра захар прави ронливи тестата, но не съм сигурна дали е така и за мастиката.Не искам да те заблудя, изчакай мнението на по-опитните  Peace

# 32
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Мама Цоцоланка , никога не съм пробвала руска мастика. Не става ли да добавиш малко белтък, например?

Не наваксвайте със захар, ако ви лепне тестото, а слагайте да се стегне в хладилника за малко. Аз така правя с ММФ и се работи по-лесно след това.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Не помня кой бе писал,че съм пробвала наред всичко от тортената библиотека......Така и така съм я започнала.....Да попитам - защо руска мастика 2 ми стана малко ронлива? И мога ли да спася положението и как?

Благодаря! Извинявам се за елементарния въпрос!

Писала съм няколко пъти- не добавяйте цялото количество захар. Аз на една доза слагам максимум 350грама. След това става ужасна за работа. А аз от друго фигурки не правя. Загрей на слаб котлон или водна баня 1ч.л глюкоза с 1/2 ч.л глицерин и 1/2 ч.л вода. Прибави ги загряти към сместа и омеси. Ако лепне поръси с малко нишесте, доомеси и прибери добре увита в хладилник.

И още нещо- пресявай захарта поне 2 пъти. А като решиш да работиш с нея загряваш желаното количество за 2-3 сек. в микровълновата- ръсиш плота с нишесте и смело напред.

# 34
  • Мнения: 11 607
Не помня кой бе писал,че съм пробвала наред всичко от тортената библиотека......Така и така съм я започнала.....Да попитам - защо руска мастика 2 ми стана малко ронлива? И мога ли да спася положението и как?

Благодаря! Извинявам се за елементарния въпрос!

Писала съм няколко пъти- не добавяйте цялото количество захар.

Благодаря! Щом си писала няколко пъти, това означава,че и други правят моята грешка......Не би ли могло за да няма еднотипни въпроси постоянно като този, просто да се сложи бележка към рецептата за руска мастика 2 или просто да се намали количеството пудра захар, което е дадено там......  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 173
На Мама Цоцоланка идеята е добра - нека Нат добави под рецептите за захарни теста , че в повечето случаи не се слага всичката захар. То това си е универсален "съвет" във всяка една рецепта.
Ронливо тесто Пепи е казала как може да се оправи - аз пробвах да оправя ронливото ММФ ( не съм го видяла какво се е получило newsm78 )
Тандурити нали беше споменавала че си правила гъм пейст по рецептата на Скот Уоли . Много бързо съхне това чудо, направо не дава да се работи с него  Shocked. Хваща една коричка отгоре ( така ли е било и при теб или аз нещо съм попрекалила със желатина или гъма  newsm78 ).Аз сравнявам с готов гъм пейт - само с такъв съм работила досега.

# 36
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Е, не мога да ви настигна и това е положението. #2gunfire

Тандури, добра дума, отправена ми от човек/творец като теб означава истински много. Благодаря ти. (Нямам удивителен знак в клавиатурата, затова така пасивно си изразявам чувствата. Blush)
Нямаш никаква причина да ставаш като някого,  Naughty, ти си ценна точна такава, каквато си. Правиш великолепни торти...и не само.
Бързам да отговоря и на въпроса преди да сте отворили пак нова тема Rolling Eyes Twisted Evil
По_ едри части, както в случая ръцете на жената, суша и едва тогава ги прикрепям към фигурата. Предварително забучвам клечица, а при самото слепване ползвам захарно тесто, но разредено с водичка.
Плитката също е оставена предварително да се изсуши и после е бучната на мястото и.
И дано да няма още нещо, което да пропускам, че с тези теми, които се пълнят за ден_ два, ми е много трудничко като начинаещ.
Само още нещичко, вън от темата.
Знам, че си малко отнесена в момента...в общи линии знам защо. Прииска ми се да споделя нещо, казано от Натали, дъщерята на Нат Кинг Коул. По време на една нейна битка миналата година с разни медицински процедури и (не на последно място) страхове, тя си е казала: не може животът (е, друга е "инстанцията  Twisted Evil, но аз съм атеист и избирам да употребя това понятие) да ме е довел дотук само за да ме остави точно сега. Това просто не може да е така. _ И е намерила сили в това си вярване. Сега продължава с концерти, след три дни е вероятно да спечели и "Грами" за новата си плоча.
Та...това беше нещо като приятелска прегръдка, която ти отправям, само с добра мисъл и добри пожелания.

________________________________________________________________________________

И рецептата за шоколадовата торта. Нищо особено, ето продуктите:

7      (4)     1 яйца
200 (114) 28 г захар
150  (86)  21 г брашно
50    (29)    7 г какао
60    (34)  8,5 г чисто масло, разтопено

Печене на 180 гр.С 30_ 35 мин.

Давам алтернативна бройка продукти в зависимост от това какво количество ще се прави.
Обикновено ползвам 4 или 5 яйца.
Получава се доста еластичен блат, който позволява да се режат много тънички филийки, с добър нож може да се разрязва буквално до прозрачност.

Между слоевете съм разнесла ГАНАШ: за него нямам определени пропорции, варирам според случая.

Белите слоеве в тортата са натрошени целувки между маслен крем, олекотен с млече/яйчен крем. И малко портокалово сладко.
________________________________________________________________________________

А за участие в конкурси, честно...нямам много вяра в такива неща... Embarassed
Ако не греша, "непознатата" българска торта е от същия потребител, който показа неотдавна онези хубави, силно гланцирани торти, правени с професионални материали.

# 37
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Оправих линка с тортата на Наталина - мисля че имаше надпис с името и на снимката и явно са редактирали нещо след като съм дала линковете, тъй като пробвах всички линкове като ги пуснах и работеха.

Гласуването започва на 17 февруари - пише го в гория почти десен ъгъл на сайта на кейк сентрал.

Нелка благодаря за рецептата на тортата - определено ще пробвам комбинацията на ганаш и целувки.


# 38
  • Мнения: 7 091
Бобси, по принцип всяка торта би могла да се покрие с чаршаф, стига да не е намазана със сметанов крем отдолу. Това какво ще сложиш под чаршафа обаче зависи и колко тежина на украсата ще издържи. АКо покриеш парфе ( което не те съветвам) и искаш отгоре да сложиш още един етаж или друга тежка украса...няма как да стане. Или по-скоро ще стане, но ще го ядете с лъжица.  Peace

Рая- много бързо съхне, вярно е, НО...като за всяко друго нещо си има тънкости:
- в никакъв случай не оставяй извадено тестото на въздух! Найлони, торбички, кутийки, каквото ти е удобно, но работи САМО с това тесто, в/у което работиш в момента. Ако правиш рози например вади тесто едно по едно парченце от кутията и затваряй!
- Работи с шортънинг, намазнявай ръцете си, плота, където работиш, но не прекалявай, защото тогава става мазало! Трябва да е безумно тънък слой мазнина, но да го има.
- Нали знаеш онези пластмасови подложки за хранене...има едни с различните щати, с азбуката, с картинки..съвсем елементарни по 80-90 цента. Вземи си една такава и това, в/у което не работиш в момента, но ти е удобно да е отвън покривай с тази подложка! За няколко минути не засъхва, но не ги дръж с часове разбира се. Какво имам предвид:
* ако режеш ленти за панделки например и трябва да направиш 20 панделки- нарежи си лентичките, покрий ги с тази пластмасова подложка и тогава вади една по една и сгъвай панделките.

Дано да съм ти помогнала!

Нелка, искрено ти благодаря за милите думи!!! Heart EyesБезкрайно много го оценявам! Hug Между другото ти сайт или някъде където могат да се видят снимки на тортите ти, нямаш ли? Направо ми се прияде от тази твоята "бабешка" торта!  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 173
Tandoori страницата на Нелка : http://nelka.multiply.com/photos

Готовия гъм пейс не съхне така бързо , затова и се учудих на тази рецепта .  Надявам се поне да е здрав и да не се троши лесно , че иначе как ще го правя това което съм захванала  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 7 091
Рая, ако чак толкова ти съхне, защо не го смесиш с фондан 50:50?  newsm78

# 41
  • Мнения: 2 185
Голямо писане пак е паднало  Rolling Eyes .
Аталанта по твоето питане- защо не направиш мини-тортичка с някакви сладурски фигурки  Wink .

# 42
  • Мнения: 11 607
Момичета, помогнете ми. Направих крема за Династия. Шоколадовия що-годе е добре. Но масления не стана така хубаво гъст, и седи като на парцали. Нямам повече краве масло. Мога ли да спася масления крем?

# 43
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, помогнете ми. Направих крема за Династия. Шоколадовия що-годе е добре. Но масления не стана така хубаво гъст, и седи като на парцали. Нямам повече краве масло. Мога ли да спася масления крем?

Маме, опитай леко да затоплиш масления крем в МВ или на водна баня - обикновено това помага на пресечените маслени кремове! Peace

Нелка, ти знаеш, че съм ти фен и се радвам, че пишеш и тук от време на време - няма значение, че не можеш да държиш крак с дамите тук (то и аз не мога, та и затова по-скоро си мълча Blush) Hug Heart Eyes

Рая, ще прибавя към библиотеката това доуточнение - благодаря за идеята! Само че сега отивам със Сами на контролен преглед до болницата, така че ще е по-късно! bouquet

ПС. Да оказа се че на Кейк Сентрал не съм прочела всички условия и едното е, че снимката не трябва да има надпис, та се наложи да я сменя и така адреса се промени!  ooooh! Благодаря че сте сменили линковете!  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 491
Ама вие нямате спирка....

Маме Ц, много хубаво са ти отговорили Пепи за мастиката2 и Нат за масленият крем. При мен като се пресече така го бухам в МВ-то за 10 сек, вадя, бъркам интензивно, пак МВ-то за 10 сек, пак бъркане и така докато се оправи. А при мастиката2, аз дори започвам с 300 гр пудра захар. Ако видимо лепне добавям малко по малко пудра, оставям да престои известно време и премесвам вече на нишесте. И самата мастика2 я правя на 1/2 или 1/3 доза с директно оцветяване на глюкозената течност. Така цвета става интензивен и няма опастност да останат неразтворени частици, неравномерно оцветяване и т.н.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт