МАМА ВЕРЖИ ГУШНА СВОИТЕ СИНЧЕТА - ЗА ФЕВРУАРИ ТЕ СА НИ КЪСМЕТА II

  • 12 438
  • 285
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
ЧЕСТИТА дъщеричка София на Реди! Да е здрава, умна, красива и щастлива!
Деси, честито и на теб немско гражданство!
betunga, не разбрах стигна ли до босилека и ако "да" на него ли отдаваш бързото раждане? Simple Smile
С нас всичко е наред. Надявам се да останем още 10-15 дни в комплект, но каквот стане. Вчера доктора ми каза че бебето е около 3200, но е готово за раждане.
Поздрави и весел ден от мен!   bouquet

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Здравейте, мили сектантки! Simple Smile
Ама колко сте ми липсвали само!!!
Сега се появявам само за малко да честитя бебоците на всички нови мами!!! Да са ви живи и здрави! Много усмихнати и щастливи!!! Не съм имала време да чета нищо, но се надявам да наваксам Simple Smile

При нас всичко мина много добре, ще разказвам подробно, като имам време, защото сега се въртя в омагьосания кръг на кърмене през 1.5-2 часа и цедене там някъде и едва имам време да хапна нещо...
Обаче не се оплаквам! Никога не съм била по-щастлива и не съм знаела колко МНОГО може да се обича!!! Simple Smile

Пожелавам на всички, които са на старта УСПЕХ! Стискам палци и ще чета щом смогна!
Благодаря ви за хубавите пожелания и хубавата енергия, усещах я през цялото време и нищо не беше страшно Wink

# 92
  • София,Младост 3
  • Мнения: 48
Добро утро,коремчета!

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАЙКИ!ЖИВИ И ЗДРАВИ!


Аз също не мога вече да спя през ноща,катосомнамбул съм.Лошото е че и през деня не мога лягам и продължавам да се кокоря.
Аз имам сърбежи по гърдите и корема,основно вечер. Нито къпане , нито мазане помага.Болките в тазовата област са ужасни,като легна и вече няма мърдане , докато се раздвижа минава около половин час.Дано скоро всичко свърши, че се чувствам все едно ме е газил камион.Иначе от три дена имам нещо като предменструален синдром,доктора каза че това е началото. Но термина ми е чак на 28.02. , аи бебчо все още си стои поседнал, та в събота ще посетя Шейново та да видим какво ще е тпхното мнение. Извинявам се че се наоплаквах, но вие ще ме разберете най - добре.

Относно бебешката козметика не ви съветвам да ползвате себамед,особено за новородени. Мустела,Клоран и АБС са перфектни. Аз работя в склад за лекарства и лечебна козметика затова си позволявам да ви го кажа.
Относно Контратубекс, раната трябва да зарасне.Това е гел за лечение на белези, но помага само ако е нов белега.

Пожелавам късмет на всички на които днес им е съдбоносния ден.

И само да попитам относно секциото,как мислите коя упойка е по безобидна пълна или епедурална. Мен ужасно ме е страх от тези упойки,а май няма да ми се размине.Аз предпочитам като че ли пълната, страх ме е от неправилно поставяне на епедуралната, а и ме претиснява това схващане на крайниците за което говорят някои момичета. И без това си имам едно постоянно схващане от дясната стана на гърба Sick

# 93
Охо и вчера бебче! БРАВО НА МАЛКАТА СОФИЯ И ЧЕСТИТО НА ЩАСТЛИВАТА МАМА! baloni smile3525  love001
Carbo, стискам ти палци да се видиш с бебка, но по твоите обяснения, работата е сигурация! Стискам палци и на всички останали мами за днес, планувани и непланувани  bouquet newsm51 newsm44 newsm10и готини бебчета! Днес съм на доктор и ще видим дали моето 6то чувство е някакво бременно състояние или съвсем скоро ще се видим с бебо newsm78
alximika, аз съм направо като едно чешещо се кълбо, което само се чуди с коя ръка къде да се почеше, а вечер като си дойде слънчицето ми  smile3508се почват едни часове в .... чесане. Малко ме е срам да си призная, но все едно правим  smile3521 smile3502други неща, поне аз така се чувствам!
Betunga, ти направо ме разби, дай боже на всеки такова раждане!
Деска, ЧЕСТИТО! newsm81
За Десика стискам много палци всичко да е наред и съвсем скоро да се похвали с добри новини!
А колкото до Бивацин-а, сестра ми от личен опит беше много доволна. Тя роди нормално и каза, че за няколко дни и е помогнал, така че и аз смятам да се запася с него!
Цунки по тумбачета  lovekiss Kissing Heart kissза сега и като се върна от доки ще дам отчет!
Охо, докато пишех, cutesmallcat welcome newsm07 smile3504 newsm44 newsm68

# 94
  • София,Младост 3
  • Мнения: 48
бивацина е перфектен,това е антибиотик за локално приложение върхо пресни рани,за по бързо зарастване и за да се избегнат инфекции. Ако някой ме беше посъветвал да го ползвам при предишното ми раждане щях да съм му много благодарна,но...

# 95
  • Мнения: 25
КОТЕЕЕЕЕЕ   bouquet Hug newsm51 Радвам се, че звучиш добре и всичко е минало благополучно.

Dor77, аз лично мисля, че епидуралната е по-добре. Пълната упойка вече се практикува рядко при раждане, а и тя е много по-натоварваща за организма на майката и бебето. Доколкото знам от малко над пъпа надолу не чувстваш нищо, което състояние преминава за около 2 часа.  Аз преди много години съм оперирана от апандисит с пълна упойка и спомена ми за излизането от нея у кошмарен.... Но всеки сам си преценява

# 96
  • Мнения: 171
Аз да кажа за сърбежите че аз ги имам почти денонощно,поне при мене това е от отичането,аз съм страшно отекла,ама навсякъде.Вечерно време мъжа ми  ме размачква и много добре ми идва,ама ако има кой постоянно да го прави ще е много добре Crazy

# 97
  • Мнения: 2 784
Биби, едва ли си била по-смешна от мен, която се изявявах като хипарка около 25 години след хипи-манията. Mr. Green Бих постнала и снимка, ама ме е сраааам. Embarassed Иначе Металика е любимата група на мъжо, добре че не ме чу как ги припявах тази сутрин, че можеше и да ме зареже баш преди раждането. Mr. Green
Бетунга и мен ме интересува босилека. Чай ли беше или просто листа, които си запарила? Колко време и в какво количество вода? По колко се пие и през колко време? Кога се започва- точно преди да родиш или по-отрано? Аз първия път родих за 4 часа, 15-20 минути преди раждането още се мотаех по коридорите. С чая да не взема да снеса в колата?!

# 98
  • Мнения: 173
Честито на мама Райли и малката принцеса София!!! Бързо възстановяване на мама и много радости вкъщи!!!
Коте, добре завърнала се, много хубави и успокояващи думи, честно казано мен ме е изстрах повече от това дали ще се справя след това, отколкото от самото раждане ( в момента мисля така, защото явно нямам никакви признаци че ще е скоро, да видим как ще мисля като настъпи момента  hahaha)
Бетунга, добре завърнала се и на теб  Peace Много обнадеждаващ разказ!!!
Деси, честито и на теб  smile3525
Аз чак в петък съм на ЖК и то последната и все си мислех че няма да я дочакам, ама май пак ще съм там  Wink Относно сърбежите - аз ги имах, но по-рано, и цялата ми кожа на тялото се смъкна, обелих се цялата, ама на едни големи люспи, целите ми дрехи бяха в люспи  #Crazy

Хайде, чакаме новите бебенца! Карбо, ти си на ход  Hug

# 99
  • София,Младост 3
  • Мнения: 48
благодаря меколанке. Никога през живота ми на са ми слагали каквато и да било упойка и просто умирам от ужас.

# 100
  • Мнения: 0
Честито на мама Райли!
Добре дошла на cutesmallcat!   bouquet
Бетунга страхотно раждане. Аз също ще сам нормално и се надявам поне малко да мине като твоето. Би ли могла да разкажеш по подробно за босилека. Ламтурниче притесни ме с това снасяне в колата  Grinning  страшна песен

# 101
  • София
  • Мнения: 66
Момичета, още не съм ви прочела... Само да ви кажа, че в Т.К. пак е пренаселено  ooooh! Което за мен беше ОГРОМНА радост, защото поне 1 ден още ще си прекарам вкъщи

Прегледаха ме за разкритие /наистина прегледът не е приятен, но мен не ме е боляло/ - резултатът е 1см... и леко скъсена шийка... Няма да е и днес явно

Аз продължавам да се чувствам все по-кофти, т.е. по мое мнение все пак до края на седмицата ще има бебок със или без медицинска помощ Simple Smile

Тъй като за сега съм тук, само ви пожелавам хубав обед  bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 117
Честито бебче на мама Райли да са живи и здрави двечките! newsm51
Деси честито ти гражданство, продължавай с хубавите новини. Simple Smile
Carbo успех чакаме  newsm30
cutesmallcat добре си се завърнала и ти ни липсваше.
Аз тази седмица вече съм свободна и няма да търча като преди все нещо да досвършвам по работа.Вече са ми готови документите за секциото и съм в предстартова позиция за др.седмица. Бебето е добре само имам да докупя разни дреболии и съм готова.
Хубав ден ви пожелавам!

# 103
  • Мнения: 152
Да е жива и здрава малката София. Честито ти момиченце, Райли.

Деси- Честито ти гражданство и метни една вайс биричка за мен  Wink. Ние с мъжо минахме през Баден Баден това лято. Бяхме на гости на сестра ми и обикаляхме съседните 7,8 града. Много хубаво беше всичко.

За сърбежа и аз го имам- според мен все още ми се разтяга кожата и бебето расте и дебелее.
iva_angel и desika съм видяла вчера докато чаках за тоновете пред ТК. Карбо я познах, но така сладко си приказвахте в другия край на коридора, че не посмях да ви се обадя. Пратиха ме в приемната за раждащи, защото имах някакво течение, да проверят дали не изтичат водите. Така и не се разбра, смао направихме запис на тоновете, всичко беш енаред и ме пуснаха. И така се зарадвах.....защото като влязох вътре и като се сетих за първото раждане, взе че ме хвана шубе, подкосиха ми се краката. Момичето беше много внимателно и мило и се съвзех бързо. Утре ми е термина и ще ходя на последната консултация да видя бебето и водите. Това е от мен, хубав ден.

# 104
  • София
  • Мнения: 4 867
Привет, дами!
Напоследък не ми остава време да пиша. Последни дни, последни задачи... През почивните дни празнувахме рождени дни, бяхме на поредното състезание на фигуристката... Вчера тичах да подавам заявления за записване в първи клас... Току що се върнах от кола маска, а след малко отивам на педикюр... Големи приготовления на финала. Освен това продължавам да водя Габа на тренировки  Laughing

Видях, че няколко от вас се оплакват от сърбежи по тялото. Може би е малко късно, но трябва да се провери за чернодробен проблем. Моя приятелка беше така през двете бременности. Първия път докторите в България едва констатираха проблема и казаха, че почти не го познават, а втория път, вече в чужбина, проведоха много изследвания върху майката и плода. С други думи, не винаги е просто козметичен проблем.

Общи условия

Активация на акаунт