Отговори
# 30
  • Мнения: 9 776
exxo, чета, чета и не разбрах newsm78. Трябва да стане по-гъсто тесто и да не се разлива, така ли? Т.е. гребва се, примерно с лъжица и се сипва в тавичка, за да станат кръгли бисквитки. Права ли съм? В първият момент помислих, че става като тънък сладкиш, който се реже с формички. Пък ти си го направила така по принуда. А за шоколада аз споменах, защото все съм си мислила, че точно в американските бисквитки има парченца шоколад. Само че предполагам, че той ще се стопи при печенето. Или трябва да е някакъв супер твърд. Или самото печене да става по-скоро като сушене, за да не се стопи. Ще взема да помисля по въпроса Thinking. Може да ги пробвам тези дни. Благодаря ти за рецептата, страхотна си Hug!

# 31
  • Мнения: 1 253
polin_a по рецептата от сместа гребваш с лъжица и сипваш на купчинки в тавата, за да станат кръгли. Така направих и аз, но всичко се разтече (може би заради 1то яйце повече) и стана като тънък сладкиш, който нарязах.
Иначе по рецептата трябва да станат кръгли бисквитки.
Може би моя беше грешката, че промених рецептата...за съжаление малката не ги уважи, добре че имахме гости Simple Smile, но тя не е по сладкото и не съм ги правила отново, че сме диетични в къщи и не сме за такива вкуснотии Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 1 762
Моля и аз за помощ. Търся рецепта за печени картофи с горчица  Praynig Идея си нямам как се правят  newsm78

# 33
  • Варна
  • Мнения: 5 552
Момичета, кажете бързи и лесни курабии. Едно време баба правеше едни с 1 яйце и ги топеше в захар, ама кой да гледа тогава.  Embarassed

# 34
  • Сливен
  • Мнения: 68

abet, заповядай Печени картофи с горчица на Марабу. Надявам се да ти свърши работа.

# 35
  • Мнения: 22 867
Момичета, кажете бързи и лесни курабии. Едно време баба правеше едни с 1 яйце и ги топеше в захар, ама кой да гледа тогава.  Embarassed

Despina, ето едно предложение, че днес пак ги правих - наистина бързи и вкусни. Ако решиш да ги правиш, не ги разточвай тънки, направи ги около 1 см и печи 7 минути не на дъното на фурната, а на първото ниво, така стават по-пръхкави. Ако обичаш хрупкави бисквитки, можеш да ги разточиш по-тънки - около 0,5 см и да ги печеш 9-10 мин.

Тези също са бързи и много вкусни.

Ето и захаринки, може би точно за тях питаш, рецептата, която съм дала е малко по-нагоре на страницата.

Последна редакция: вт, 03 фев 2009, 19:42 от labrex

# 36
здравейте момичета!
нова съм и за първи път пиша във форума
бих искала да ви попитам за интересни рецепти с фидела- тестено изделие от типа на макароните, което нямам идея как да сготвя.
благодаря ви предварително

# 37
  • Мнения: 7 640
обяснете ми, моля, стъпка по стъпка, как да направя качамак Rolling Eyes, не от полуготовите, а от царевично брашно Praynig

# 38
  • Мнения: 9 776
обяснете ми, моля, стъпка по стъпка, как да направя качамак Rolling Eyes, не от полуготовите, а от царевично брашно Praynig

Дано се включи Мама Цоцоланка, но мисля, че се прави от грис, а не от брашно.

# 39
  • Мнения: 1 253
обяснете ми, моля, стъпка по стъпка, как да направя качамак Rolling Eyes, не от полуготовите, а от царевично брашно Praynig

Дано се включи Мама Цоцоланка, но мисля, че се прави от грис, а не от брашно.

Аз също правя качамак, но от царевичен грис. Брашното е много ситно и не мисля, че ще се получи  newsm78 Макар, че едно време май само царевично брашно продаваха и май с него съм го правила, но не съм сигурна  newsm78
Иначе го правя така - 1 част царевичен грис + 4 части вода (за 2-ма човека 1 част=1 чаша 150 мл). В студената вода слагам гриса и разбърквам. Така никога не ми се получават бучки Simple Smile Добавям сол на вкус (2 ма човека 2/3 чаена лъжичка). Слагам на котлона да заври при непрекъснато бъркане. Когато заври намалявам леко котлона и продължавам да бъркам докато не се сгъсти и не започнат да се образуват мехури по повърхността. Внимавай много пари и може да се изгориш.
Махам от котлона:
Вариант 1: добавям масло и разбърквам. Поръсвам с настъргано сирене и сервирам
Вариант 2: затоплям малко масло/олио и в него запържвам 1 ч.л. червен пипер. Заливам качамака.

# 40
  • Мнения: 5 001
обяснете ми, моля, стъпка по стъпка, как да направя качамак Rolling Eyes, не от полуготовите, а от царевично брашно Praynig
Една баба ме научи на следния трик за да стане по-бързо качамака и да не е на бучки и да не се бърка до припадък....

Брашното(каквото количество ще използвате) се накисва в купичка с вода(примерно от сутринта за вечерта)....Кипва се подсолена вода и накиснатото брашно(изцедено от водата) се слага малко по малко във врящата вода.Бърка се с дървена лъжица.След като заври и започнат да се образуват балончета,които пръскат е готово.
Готовия качамак се изсипва в тава,залива се със сгоречено масло или олио и се гарнира по желание(сирене,пръжки,червен пипер или със сладко:рачел,петмез...и т.н......)

П.П. У нас качамак се яде само със сиренце

# 41
  • Мнения: 11 607
обяснете ми, моля, стъпка по стъпка, как да направя качамак Rolling Eyes, не от полуготовите, а от царевично брашно Praynig

Дано се включи Мама Цоцоланка, но мисля, че се прави от грис, а не от брашно.

 Hug

Скоро обеснявах как правя качамака, ще разровя и ще дам линк...Но да....Качамака се прави от грис,а не от брашно.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362705.msg9862869#msg9862869

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 10:09 от Мама Цоцоланка

# 42
  • София
  • Мнения: 1 762
PepaN , благодаря   bouquet Абсолютно ще ми свърши работа, даже ще ги изядем бързо, бързо  Wink Hug

# 43
  • Мнения: 90
Решила съм днес да сготвя пиле с шише. Имам и гъбки но си нямам и идея как да ги приготвя за гарнитура към пиленцето?

# 44
  • Мнения: 123
Съпружеското тяло иска да му сготвя скумрия във фолио.Та, въпросът ми е: не става ли рибата, приготвена по този начин като сварена? Защото много мразя... Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт