Пирожките на мама

  • 43 490
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • New Zealand
  • Мнения: 871
Утре съм решила да ги правя сутринта, по хладно и ще докладвам за резултата Simple Smile

# 76
# 77
  • София
  • Мнения: 614
Позволявам си да изтупам темата от прахта, защото смятам, че си заслужава. Тези пирожки се превърнаха в любимата ни закуска в къщи. Аз лично ги приготвям за не повече от 15 минути - включвам тигана, замесвам тестото за 5 мин и за още 10 изпържвам.
Слагам 2/3 от кофичка кисело мляко, а не както по рецептата, така тестото става по-меко и пухкаво. Но все пак е въпрос на предпочитания. И сирене слагам повечко.

Марито, благодаря за чудесната рецепта!    bouquet

# 78
  • Мнения: 319
Цецето, аз съм писала кафена чаша - ама мойте са си бая големжки, като не съобразих, та сега редактирах че слагам около 200 мл кис. мляко. И да - трябва да е лепкаво тестото, а не хлебно - стават пухкави, меки и ммммммммммм ще се правят май днес:) . Освен в тази форма вкусни са и във форма на кюфте, но да е по сплескано, че се надува Mr. Green

# 79
  • Мнения: 7 420
Цецето, аз съм писала кафена чаша - ама мойте са си бая големжки,........
    Моята кафена е 500 мл  hahaha

    Цецето,благодарения на теб май не остана човек във форума,който да не се е наканил да прави тези пирожки днес!  Laughing В това число и аз!  Party
     Ще ги правя с извара,обаче.Марито,как мислиш ,ще стане ли?  Simple Smile

# 80
  • софия
  • Мнения: 99
Рецептата е лесна,снимките уникални.Утре ще се правят,но някой може ли да каже ,от тази доза колко пирожки стават,че в къщи имам хиени?

# 81
  • София
  • Мнения: 614
Рецептата е лесна,снимките уникални.Утре ще се правят,но някой може ли да каже ,от тази доза колко пирожки стават,че в къщи имам хиени?

Не съм ги броила, но май 15-16 се получават от една доза. Според мен е идеална закуска за 4-ма, но то ние сме си и по-лакомички  Embarassed

# 82
  • Мнения: 2 126
Toва е една страхотна рецепта която баба ми ни правеше "туртета" Mr. Green Joy(така им казваше-ударението е не е-то Party).Спомням си как замесваше тестото и част  от него беше със сирене,в другото слагаше малко захар.Ставаха сладки и солени "туртета"(мн ми е смешно сега това име,а пък ми толкова мило за онова време).Дори в кризисните дни,когато нямаше почти нищо по магазините,ако нямаше не слагаше и яйце - с яйце беше лукс Grinning
Днес аз ги правя като не слагам сирене в тестото защото мъжа ми ги яде с мед или сладко или просто ей така.Припомнихте ми че не съм ги правила цяло лято,но така съблазнително ми изглеждат сега.Аз ги точа и режа с чаша или фигурки заради децата Heart Eyes
Утре обаче ще ги направя точно по тази технология на Марито
Цеце,твоите пирожки направо говорят от екрана,не те ли беше срам така да ни въвеждаш в изкушение и растеж на иначе сторйните фигури Crazy Mr. Green Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 614
Хехе, Дес, не ме е срам  Laughing  Поне да си дебелеем дружно  Laughing










# 84
  • Мнения: 319
Цецето, аз съм писала кафена чаша - ама мойте са си бая големжки,........
    Моята кафена е 500 мл  hahaha

    Цецето,благодарения на теб май не остана човек във форума,който да не се е наканил да прави тези пирожки днес!  Laughing В това число и аз!  Party
     Ще ги правя с извара,обаче.Марито,как мислиш ,ще стане ли?  Simple Smile
Селма, малко късно се включвам, но мисля, да не станат прекалено "тетляви" с извара, че е по-мокра. Може да пробваш в част от тестото и да споделиш!
Да, при мен също излизат около 15 бройки Laughing

# 85
  • Мнения: 7 420
    Хe,хе!Споделям.  Laughing
    Не станаха добре.Точно тетляви бяха(позна!). Crazy Пак се изядоха,де!  Laughing

    Друг път само "сърники" от извара.  Rolling Eyes

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Аз да питам,може ли без сирене и после да шприцовам вътре мармалад и да заприличат на едновремешните пирожки,пробвал ли е някой.  chef

# 87
  • под тепетата
  • Мнения: 9 382
Не става, тъй като отвътре са с плътна консистенция, не стават кухи. У нас както винаги ще са нужни две дози.Може би поничките, които скоро пусна някоя мама в темата Снимай,покажи ще ти свършат работа. Ето, изрових я. И по нея точа лиги и скоро ще се прави  Embarassed
 http://ilrai.blogspot.com/2011/08/blog-post_23.html

Последна редакция: сб, 03 сеп 2011, 08:35 от bilqna_69

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 373
 bilqna_69   Hug Hug Hug
Много благодаря,тези дни ще пробвам.

# 89
  • Мнения: 105
 Flutter Как ви открих сама не знам!И аз ги обичам тези пирожки!В най-скоро време ще направя!Благодаря за рецептата!  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт