Любители на котки - тема18

  • 24 369
  • 375
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 116
ahasver , не знаех, че е толкова сложно ръзвъждането на породисти котки.  Shocked
Жалко, че няма да стане татко Арчи. щеше да има хубави котета  Sad
В подрепа на идеята на Таралеж  Laughing вечно нещо им виси пред монитора.

Снимката е от преди  5 години, дори не помня как се казваше котето, беше за малко при нас. Не ни беше остъклена тогава терасата и веднъж Мони го беше бутнал, друг път то е паднало като ни нямаше вкъщи. И така и не го видях навън. Може някой да го е прибрал.
Но редовно спеше на монитора  Grinning

# 346
  • Мнения: 5
[quote author=Месечинка виторога
И ние сме на последния етаж с голяма открита тераса, но на Кетя не и давам да излиза, много ме е страх да не падне или да не хукне по покрива. Добре, че имаме мрежи на прозорците и вратите и си гледа от безопасно място. Мисля вариант за някаква мрежа и по парапета на терасата, но... още е проект само Whistling
[/quote]
Просто не знам какво да кажа - толкова са изобретателни когато искат да излязат... Прибирала съм я от невероятни места, не искам да си спомням колко пъти и от колко места. Но когато излезе на терасата, прескача на съседния покрив и оттам - въпрос на въображение. Тя свикна да излиза и се държи като стопанката на входа - гледа през прозорците на стълбището, слиза до долу и после се прибира (слава богу..) Лошо е само когато някой затвори долу и тя е отвън - ходила съм да я прибирам по какво ли не време.. Ама си ми е любимото животинче и много си я глезя - третото ми детенце.

# 347
  • Мнения: 90
Здравейте  Simple Smile
И аз си имам пухкава особа в къщи и ще се опитам да ви я покажа в най-скоро време(още не знам как става Embarassed).
Тя ни е голяма радост вече почти 3 години и редовно ни разсмива, гушка или наказва според настроението си.
Само се притеснявам, защото от началото на януари се преместихме да живеем в София(иначе сме от Варна) и забелязвам че много често писана е с разстройство Cry Храната не сме и я променяли давам и whiskas на гранули и в началото се чудех дали не е от водата. От скоро и давам само минерална, но няма подобрение. Май ще се ходи на доктор Cry

# 348
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Едва ли е от това, че сте се преместили. Ние пребиваваме един месец в София, един във Варна, мъкнем си котака с нас и нищо подобно не се случва. Вероятно причината е друга, заведи да го прегледат.
Иначе, добре дошла и да ни покажеш скоро пухкавата особа  Hug

# 349
  • София
  • Мнения: 5 745
Да видите Пинко да не го забравите.Това му е последната снимка.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10509637

# 350
  • Мнения: 1 745
Момичета,аз и преди бях писала тук,но понеже котката ми все още е при майка ми и за това не съм влизала отдавна! Blush
По едно време бях навила мъжа ми да си я вземем,но нещо го ядосах и ме "наказа"! Laughing Сега обаче пак е съгласен! Party
Лошото е,че има бълхи!  Confused При майка ми има един мъжки котак,с който си общуват през комарника и явно от там ги хваща!А трябва да ги махнем!Пръскахме я с какви ли не препарати,слагахме й едни капки на вратлето,от горе,но пак има! ooooh! Кажете нещо ефикасно,моля ви! Praynig

# 351
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Най-добре я заведете на ветеринар. И нашата Кетя имаше бълхи като я прибрахме от улицата. Вета я напръска с някакъв препарат с пулверизатор - цялата я окъпа. Изчисти се 100%.
mausbeni,
Пинко с тоя поглед разтапящ е голям красавец Simple Smile

# 352
  • Мнения: 1 745
Ами те тези неща до момента все от ветеринар са й давани и е пръскана! Rolling Eyes

# 353
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Ами не знам в такъв случай newsm78 Вероятно проблемът ще се реши, когато я отделите от източника на бълхите. Но пак ми е странно да нямат никакъв ефект препаратите, все би трябвало да има някакъв период, в който да не я полазват. Ние имахме едно куче улично пред офиса и след намазване с Фронтлайн цяло лято нямаше бълхи и кърлежи, а какво остава за домашна котка.

# 354
  • Мнения: 685
Да видите Пинко да не го забравите.Това му е последната снимка.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10509637

Хехе какъв е сладур. Аз на Пинко имам една любима снимка, на която е с мишката и се е изтегнал като бей... Уникален образ, между другото е копие на моя котарак, който изчезна преди години.

# 355
  • София
  • Мнения: 5 745
Ами те тези неща до момента все от ветеринар са й давани и е пръскана! Rolling Eyes

Нека поноси каишка.Предполагам ,че вие се опитвате да я изчистите и тя успява да се зарази пак от котака.Ако носи каишка поне седмица да не я стигат бубите и като я вземете ден след това ще махнете каишката. Все за ден ще успеете да отделите детето и котката.

Пинко Ви благодари за милите думи.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Аз на Пинко имам една любима снимка, на която е с мишката и се е изтегнал като бей...

Тази ли?
http://media.snimka.bg/1579/009414103-big.jpg
И аз я гледах преди малко и и се смях, много е сладък тук Heart Eyes

# 357
  • Мнения: 1 745
Благодаря ви! Hug
Само че тя е персийска и няма как да й сложим каишка! ooooh! Миналата година от мартеничка за няколко часа се наложи да й подстижа гушката! Embarassed
Ще измислим нещо!
Ще я заведем в Сф на ветеринар,че тука нашите май нищо не разбират! Rolling Eyes

# 358
  • Мнения: 685
Тази ли?
http://media.snimka.bg/1579/009414103-big.jpg
И аз я гледах преди малко и и се смях, много е сладък тук Heart Eyes

Да, точно тя е. Как лежи, изумявам се.

Месечинка, mausbeni  Hug и целувки на сладурите  Heart Eyes

pebs Има специални шампоани. Пробвали ли сте?

# 359
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Мерсиии Hug Кетя връща целувка на Шана Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт