Юнското мъниче първи думички изрича и "та-та", "ба-ба", "ма-ма" вече срича

  • 13 207
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 17
Здравейте на всички мами и бебоци!
Честити месечинки на всички!
И ние пропуснахме да почерпим за 7 месец, но поне да се отчетем. Вече сме 8400гр. и 70см. Фонтанелата ни е затворена вече(Има ли други бебоци със затворена фонтанела?), но главичката си расте. Имаме алергични пъпчици и не мога да разбера от какво са Sad. В началото и се появи една и ми се е сторило, че е одраскано и сега изключвам последно въведените храни докато минат и пак ще въвеждам наново. Дано изчезнат по-скоро Praynig
Сега се чудя дали да и въвеждам пуешко, като няма нови пъпчици, а старите почти са "прегоряли" и тази попара незнам кога да я давам като си пие млякото сутрин към 8:30-9:00ч. и после към 10 заспива и като се събуди към 11ч. и за обяд не е гладна Thinking
Това е от нас за сега. Hug

# 256
  • Мнения: 212
честити месечинки на Веси и Вики да разстат здравички и послушни!

# 257
  • София
  • Мнения: 37
    Аз напоследък само чета. Вечер за толкова имам сили, и двете са на антибиотик и то в 3:30 за да не губим време. Направо ми се разказа играта тия дни, докато я прилъжа малката, че и голямата да си изпият лекарството и те са разсънят и се започва едно размотаване и докато заспят и мъжа ми ме вдига в 5 и на него да слагам капки. Та и  ние чакахме малкото около седмица преди да дадем АБ и за 1 ден се влоши, направо дишаше като стара пушачка и ви писах за вентолина, как и подейства. Незнам защо някой са против АБ то си е лекарство, като не минава за 2-3 дни с капки и сиропи, май няма друг избор.

    Най-новото ни постижение е пълзенето, нещо като Коки на Самимами-с лакътя напред и влачи шкембето, но достига набелязаната цел.
  Маги нямаше къде да пълзи и това умение го усвои донякъде чак лятото след като проходи.
   По тоя повод, Роси аз непрекъснато си сравнявам децата, то някак си отвътре ми идва. От една страна като поправителен изпит от друга като награда или наказание, само гледам да не е пред Маги и в неин ущърб, а и винаги и казвам, че може да е била най-лошото бебе, но сега е най-доброто дете.

   

# 258
  • Мнения: 3
здравейте,
много ви благодаря за окуражителните думи. явно наистина трябва да си я караме, както досега - основно по инстинкт, макар че все ме е страх да не сбъркам нещо и да не пропуснем някой важен момент. Вени иначе яде всякакви зеленчукови и плодови пюрета, но само на обяд. Даже започнахме и с месните преди седмица. Всички останали яденета са ни кърма. много ви благодаря за нощното кърмене - камък ми падна, че всякакви истории ми бяха казали.
относно настинките, казаха ми, че осцилококсинума много предпазва. Аз лично все на него разчитам още от бремеността, а и сега с кърменето. На малката не съм давала, но приятелки ми казваха, че е много добро решение. някой от вас пробвал ли го е?
дано скоро се оправи времето, че днес при нас е мега гадно - дъжд, вятър и студ.
приятен уикенд с татковците  Laughing

# 259
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

........приятен уикенд с татковците  Laughing

Ако не е пак на работа  Close!

# 260
  • София
  • Мнения: 391
Къде сте всички друга темичка ли си намерихте или минахте на Skype разговори  newsm78 .
Ами сигурно си играят с бебоците Grinning Поне аз основно това правя. Яна напоследък си играе малко повече с играчките, но при условие.. мама да е до нея. И така основното ни занимание е - тя седнала, заобиколена с играчки, аз полулегнала до нея, с цица на разположение, за да може от време на време да се надвесва и да си поцоква. И така - голяма сме картинка Grinning
Но все повече не иска да седи сама, отдръпна ли се започва да мрънка и след малко, ако не и обърна внимание  е пуснала крокодилските сълзи. Даже имам чувството, че от компютъра особено ревнува.. Сигурно разбира, че мама го ползва за развлечение, вместо да си играе с нея Grinning
А седнала в скута ми вече не седи, взема ли я, трябва да е права и да се друса  Grinning Абе, май все по-малко време ще ни остава с тези малки палавници вкъщи.


Относно даването на АБ на деца, слава богу, не ми се е наложило да се замислям.. Не знам още как ще реагирам, ако ми се наложи и със сигурност знам, че на майките, които са в това положене, не им е никак лесно. Може би все пак, ако имам възможност, ще я заведа и на хомеопат...
Ох, дано да са ни здравички дечицата и да не трябва да мислим за лекарства и болести Praynig

Хайде, това от мен засега, че беба се изнервя...

Хубав ден на всички и честито на месечинките  bouquet

# 261
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
Здравейте и то мен!

Честито на всички, които имат повод за празник днес.

Доскоро!

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 18:17 от Atina_Eli

# 262
  • Мнения: 80
Здравейте,мами и бебоци.
Аз отдавна не съм писала,но когато намеря свободно време чета.
Ние сме добре Андрей е все още кротък с изключение на дните когато му избива зъбче(има 4 ) но добре че дентонокса го успокоява.
Захраних го с пюре и каша,но попара отказва да яде поне засега,но не го насилвам след време ще пробвам пак.Иначе добре наддава тежи 9350гр и е 76см.
Kris_bo и при нас баткото носеше вируси от градината,но му давах имунистимуланти и от два месеца не е боледувал.Иначе за АБ и бебчо пи есента но не е повръщал а имаше разстройство но не посмях да го спра а го хранех с лечебна хумана и така балансирах нещата.
Приятна вечер на всички и целувки на бебчетата.

# 263
  • София
  • Мнения: 37
       Блу, ти направо си описала страшна картинка, почти като нашата. Аз оставям вече Диди на земята в хола да безчинства, в повечето случай с Маги, за да я наблюдава, защото в креватчето, което е общо със спалнята и е скучно. И моите деца изпадат в истерия като ми видят гърба, а най-лошото е като мия чинии.

    Сега да споделя малко опит, мен много ме болеше гърба и кръста, от скоро обаче реших да се постегна и правя коремни преси, скромно по 50 и положението се подобри, за повече упражнения време няма.

# 264
  • Мнения: 510

 Да се включим и ние на бързо..
 Моя дребен е голям бандит,станал е мн. срамежлив и иска да му обръщам повече внимание.
 Попоиоп, аз от майка си знам една приказка : Децата са като пръстите на ръката-всичките са различни,но болят еднакво! Това го е казвала,когато аз или сестра ми сме я обвинявали, че обича другата повече.. Mr. Green Но все пак моя съвет е да ограничиш гласните сравнения, мислено сигурно всяка майка си сравнява децата  Wink
 Браво на Коко  Party Лъчезар още не се изправя сам, стои ..и в един момент кляка Laughing Още не е стабилен, но и му е рано(според мен) Иначе пълзи(като войник под засада Wink) и седи относително стабилно седнал (ако не го мързи Crazy) Сега ми "помага " като дърпа всеки кабел, който намери, а около компютъра са доста...
 Ние също се кърмим все още и нощем,но откакто яде пюрета прескача поне яденето в 12 (вместо цица давам вода, т.к се буди по навик без да е гладен и мн.бързо заспива отново)
 Лека вечер, спирам докато все още компютъра работи... ooooh!

# 265
  • София
  • Мнения: 872
Привет от нас най-накрая:)

Elly 83 на нас също ни казаха че фонтанелата ни се е почти затворила и от утре спираме вигантол-а.

да се оплача- сега сме с разтройство:(. от проба на зелена чушка. на друго бебе случвало ли му се е да се раздриска от зелена чушка?

# 266
  • Мнения: 233
Фонтанелата ни е затворена вече(Има ли други бебоци със затворена фонтанела?), но главичката си расте.
Ели, а какво каза педито по този въпрос? Ето една статия за фонтанелата.

Бъни, зелена чушка не съм давала и не знам за реакциите.

   Сега да споделя малко опит, мен много ме болеше гърба и кръста, от скоро обаче реших да се постегна и правя коремни преси, скромно по 50 и положението се подобри, за повече упражнения време няма.
Понеже спомена коремни преси, се сетих - вчера нашата инструкторка на гимнастката каза, че не били препоръчителни за стягане на корема след бременност, (а не че по принцип коремните преси не са добри). Най-добре е да се правят упражненията с постоянно стегнат корем, за да има ефект.

# 267
  • Мнения: 133
нашета фонтанела не се е затворила никак даже и малко се притеснявам,макар че няма никакви притеснителни симптоми-хлътване или подуване. и с този вигантол,сега казаха 4 капки да слагам,а съм чела ,че не е много полезен в големи дози.Ние още попара не ядем към 8 месец ще да е,иначе зеленчуковите и месните ги хапва.

# 268
  • Мнения: 5 713
А тези които имат и големи деца как опазвате бебоците от вируси,защото ние явно не успяваме,а никак не искам да го тъпча с лекарства още от сега.Май кърменето не помага особено,но поне докато избият зъбите ще продължа
Маги се е вкарала в някаква серия от кашлица и сополи. Не го пазя Ясен. А може би при нас и кърменето да помага, не знам. Ние с баща им също не сме се разболявали покрай нея. Аз имах 2 леки хреми за по 2-3 дена. За разлика от други години, сега много по- леко минаха.
Сега да допълня...не третирам нищо кашлица и сополи. Щом са се появили значи има за какво, чисти се организма.
Бюти, статията е на маймуница нещо. Другите отварят ли я? Фонтанелата на Ясен според мен също е затворена. При педито сме чак март.

И като край , не разбрах какво значеше това " Къде сте всички" ? Ми гледам минал час от последния постинг, обедно време: един храни, друг приспива, трети играе, четвърти навън...Който когато има време, пише. Не смятам, че не върви темата. Най- малкото децата растат и с времето ще затихва темата. Още повече, коато се тръгне на ясла/градина и на работа. От опит го казвам.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 20:17 от Вери

# 269
  • Мнения: 233
Бюти, статията е на маймуница нещо. Другите отварят ли я? Фонтанелата на Ясен според мен също е затворена. При педито сме чак март.
Да, верно, и аз като я отворих първи път, ми беше на маймунски. Добре, че каза! Аз бях забравила, щото отдавна я имах отворена страницата. Промяната на кода се прави само механично. Дизайнерска грешка.
На менюто отгоре в Explorer-a се избира View --> Coding --> Cyrilyc (Windows).

Общи условия

Активация на акаунт