Операция на Щитовидна жлеза.

  • 293 891
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 305
me4o Pooh, радвам се че всичко мина добре! Сега бързо възстановяване! Как се чувстваш? Болки имаш ли?

# 31
  • Мнения: 339
Благодаря ви на всички Hug

bonni нямам болки, вече се чувствам добре, до втория третия ден всичко минава.

# 32
  • Мнения: 1 027
радвам се, че си ок. Hug Сега няма да пиеш хапчета, така ли?

# 33
  • Мнения: 71
здравеите,аз съм много притеснена защото операцията чука на вратата ми след няколко дни ще ме оперират и се притеснявам първо от упоиката,след това от изследването на материала и не на последно място от възстановителния период.ако някои се е оперирал скоро моля да ми пише.боли ли много след излизане от упоика.от Варна съм,добър хирург?моля Ви за отговор

# 34
  • Мнения: 305
bonni нямам болки, вече се чувствам добре, до втория третия ден всичко минава.
Радвам се че всичко е зад гърба ти. Ти ме успокои много. Майка ми я чака операция. Ако си доволна от доктора ще я пратя при него? Все някога трябва да се спрем на някой.

# 35
  • Мнения: 339
извинявам се че чак сега пиша, bonni доволна съм от лекаря, даже докато бях там не съм чула лоши отзиви за който и да е от хирурзите ,като специалисти.  Аз лично минах само с направление, но чух и други случай  Close .

Milaaa ,аз също бях доста уплашена, но не се притесняваи минава бързо. Езтествено деня в реанимацията не е хич приятен, но се забравя. На мен това ми беше втора пълна упойка, първата беше при раждането на сина ми (беше по спешност) и определено сега се възстанових по-бързо, предния път понесох доста зле упойката. А иначе и аз сега съм притеснена за изследванията на това което се махнали, казаха ми че резултатите от хистологията излизат след две седмици и сега ще чакам контролния преглед в началото на март. Praynig За възстановяването незнам какво да ти кажа, при мен е още рано ,сега ми казаха да правя масажи с едно кремче ("Родопско чудо"), но още ми е гадничко да пипам раната иначе за една седмица вече се мърдам съвсем спокойно.
Между другото добре ,че са модерни сега шалчетата Joy

успех на всички ,на който им предстои, а пък и на нас, който чакаме резултати Peace

# 36
  • Мнения: 71
благодря за информацията Me4o Pooh,но да те питам тази тръба дето я вкарват в гърлото/интубация/след това имаше ли дискомфорт.Защо си била в реанимация на мен ми казаха че операцията е лека и веднага те слагат на леглото в отделението.моята киста е от 9 год.малка е 1см. но е стара и отскоро е преминала в аденом.страхувам се хистологичните анализи след операцията.Повръща ли след това имаше ли силни болки търпят ли се?Ще ти въда влагодарна ако ми отговориш,защото в понеделник влизам. P.S.Колко дни беше в болницата и кога започна да се храниш и с какво?Благодаря предварително

# 37
  • Мнения: 339
Стой се 3 дни на четвъртия те изписват ( аз се паднах да ме оперират в петък та постоях повечко заради събота и неделя). Аз даже незнаех че са ме интубирали, след това разбрах, боли те гърлото после и все едно ти е заседнала хапка в гърлото но минава за един ден. Наистина е лека операция , но си се стой в реанимация, на мен ми беше лошо и поврищах от упойката , но и предния път (когато ми направиха секцио) пак повръщах. всеки реагира различно, не е приятно но минава, колкото по-бързо те изправят да седнеш е по-добре (знам от опит), аз исках да ме изправят вечерта( оперираха ме сутринта), вие ти се свят но минава. А аз гърлото се снабди със стрепсилс, дават да се смуче ( поне там където бях аз), дават да се пийне мъничко вода и някоя друга солета вечерта. На другия ден вече трябва да изпиеш поне 2 л. течности за да изхвърлиш упойката и се нахраних добре въпреки трудното преглъщане.Гледай да не те боли сега гърлото и да не ти тече носа, защото ще ти е по-трудно.Имаше едно момиче с мен с червено гърло преди операцията и след интубирането я болеше страшно много гърлото.
Не се притеснявай, дано не съм те уплашила с нещо, но е добре да знаеш. Наистина операцията е лека, след секциото ми беше много по-лошо и трудно възстановяването. днес ми е десети ден след операцията и съм супер, като изключим притесненията ми от хистологията, която чакам.

Ако има още нещо питай. Пожелавам ти успех и стискам палци, няма нищо страшно минава бързо и леко. Peace

# 38
  • Мнения: 71
ме4о пух благодаря за изчерпателната информаци,но имам още въпроси.След операцията позволиха ли ти придружител в отделението ,как си правиш сутрешния душ и миеш зъби с тези марли и лепенки.Азще влизам сутринта и ще ме оперират почти веднага.Дали може да се пуши сутринта преди опер. или ще ми навреди.Ти пушиш ли?Ако да как постъпи.А след това?М/ду другото къде се оперира,аз във Варна.Мн.ме е страх може би защото не съм преживявала подобно нещо,ноотказ и връщане назад няма.А на теб ти желая бързо възстановяване и идеални резултати от хистологията.Ако можеш ми отговори.

# 39
  • Мнения: 4 345
Milaaa ,не се притеснявай!и аз съм една от оперираните.за придружител-зависи от д-ра,от болницата..в терапията не е имало проблем за придружители.марлята е на гърлото и няма проблем с миенето на зъбите.аз нямах конци,с две ментални шини беше прихванат цикатрикса,които ми свалиха на другия ден и ме пуснаха в къщи.първите дни ми беше по-дискомфортно храненето,но бързо минава и се забравя.след операция-не вярвам да ти е до цигари,но е индивидуално..
me4o Pooh ,бързо възстановяване и от мен!успех в резултати и хормони после!

# 40
  • Мнения: 339
Milaa, ina15  ти е отговорила . Благодаря ви и на двете за подкрепата.Няма смисъл да пиша същото с изключение , че аз бях с конци (не съм чувала за тези шини). Оперирх се в София в Ендокринологияра, в деня ни оперираха 5 жени и при две от нас пуснаха да ни видят в реанимация. Другите бяха пушачки ,но хич и не помислиха за цигара. А за сутрешния душ какво да ти кажа, голяма мизерия беше по това отношение в отделението, иначе зъбите си ги мих на другата сутрин.

Няма нищо страшно,на мен много ми помогнаха моничетата тук(в темата) и на теб ще ти стискаме палци и ще чакаме после да пишеш. Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 439
Милааа мен ме оперира доц. Радев преди 2 месеца. Изключителен е, вси4ки са много отзив4иви и внимателни.
След операцията не съм била в реанимация съпругът ми стоя целия ден с мен , а през ноща остана майка ми по нейно желание, попита първо може ли и нямаха ни6що против / дори и втората нощ спа там, притесняваше се повече от мен. /
Упойката беше ок... не съм имала болки в гърлото и не съм повръщала, но 2 дни преди операцията бях само на плодове.
Не пуша, но една жена, която чакаше също за операция но на гърдата не пушеше преди операцията.
Измих си зъбите на другия ден сутринта, можех да го направя и предната вечер.3 4аса след операцията вече ставах не ми се виеше свят въпреки че съм с ниско кръвно.
Първите 3-4 дни бях на кисело мляко малко трудно преглъщах после вече се хранех нормално.
Качих килца обаче след операцията и много ми се ядеше...но не знам дали е свързано с функцията на жлезата по-скоро с лакомия. 2 седмици след операцията хормоните си бяха ок...ще видим докога обаче.
Моята киста също беше преминала в аденом с размери 3,3 на 2,1 см с микрокалцификати и кръвоизливчета и ме посъветваха да я махна веднага. Резултатът е ок - доброкачествена.
Стискам ти палци, не се притеснявай. Болката е слаба и първите 2 дни. От персонала не ми допадна само една млада девойка, която ми сменяше превръзките / малко груба, непохватна / останалите са човечни. Доц. Радев на мен ми действа успокояващо, легнах на масата без да ми мигне окото и не съм изпитвала страх, 4е може да има неприятни последици операцията. Вътрешната ми интуиция ми подсказа, че това е моят лекар.
Ако имаш въпроси питай  bouquet
Късмет:)

# 42
  • Мнения: 71
Момичета,много ви благодаря за информацията и подкрепата.Малко се поуспокоих от това което ми пишете,но все пак се притеснявам.Към SOLEIL ,аз също ще се оперирам при доц.Радев и на мен ми вдъхна голямо доверие.Моята ендокриноложка ми препоръча него и др.Ненков като даде приоритет на Радев.Видях че си писала за платена само такса леглоден,а иначе?Нали се сещаш.Ако може сподели.Аиначе къде ти правят превъзките и на колко дни кога махат конците и кой?Трябва ли да нося чаршафи чиния и тем подобни изобщо ще папам ли там нещо друго освен сок и кис.мляко.ПРАВИХА ЛИ ТИ ТЕСТ ЗА УПОЙКА?Благодаря предварително. МЕЧО ПУХ какво стана с твоите резултати кога ги вземаш?Стискам ти палци.Пиши като ги получиш.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравей Milaaa Simple Smile
Платих само болни4ния престой. Ина4е нищо допълнително и нерегламентирано, нито съм питала, нито са ми намеквали или открито казали. 4естно казано не мисля, че е такъв тип и самият лекар. Родителите ми му благодариха като ме изписваха със стандартното уйски и бонбони, но аз не бях с тях че ми беше едно такова неудобно. Не мисля, че отдава значение на подобни жестове, просто си върши работата и то много добре.
Превръзките ги сменят един път на ден обикновено сутринта когато и доц . Радев има време, защото той гледа раната. Конците ми ги махнаха на 6 - я ден, изписват ти и кремче Дерматикс ултра, за белега. Резултатът от биопсията е готов на 10 - 11 ден. Не се носят чаршафи, за чиния не съм носила някой се хранеха и по-обилно но аз бях на мляко.
Тест за упойка не са ми правили, единствено събеседването в деня, в който постъпваш. В понеделник когато отиваш за приемане, обикновено има една голяма опашка от изнервени жени и е един малък хаос. Тогава чакаш, за да ти напишат история на заболяването, слизаш до първия етаж, за да ти оформят документално влизането в болница и после минаваш през втория етаж. Там има анестезиолог, който попълва тест, задава ти въпроси,  но нищо друго. Мен ме дозираха много добре на операцията, дори не ме попита колко килограма съм / като раждах поне това ме питаха / обаче излязох още в операционна от упойка,  не ме болеше гърлото, не съм драйфала. Не съм влизала в болница преди операцията бях си вкъщи с обещанието , че няма да пия и ям от предходната вечер. Ако си в цикъл обаче не оперират. аз имах късмета да ми дойде 3 4аса преди операцията и чаках една седмица да ми мине и след това ме резнаха. А относно понеделника, в който отиваш, аз бях там в осем и имаше вече 10 жени преди мен, ако отидеш по-рано ще чакаш по-малко, повечето бяха от 7,30 че и по-рано.
А при кой ендокринолог ходиш? Аз при др. Деведжиева?
Спокойно и това ще мине ....  bouquet

# 44
  • Мнения: 71
soleil,аз в понеделник ще ходя за консулт с анестезиолог и при доц.Радев за да ми определи ден.А моята ендокриноложка е др.Сарджева.Много е добра,кадърна и добродушна.Има кабинет на ул.Брегалница 4 ет.2 каб.5  тел.601204 GSM 0887865197.От 100 места чух отлични отзиви за нея и се преместих там.Преди това бях при др.Ковачева и тя е добра но не ти обянява почти нищо.Смятам и занапред да ходя при др.Сарджева.Ти при кого ходиш?Аз поначало преди да избера доктор разпитвам и тогава отивам/не че не съм бъркала/така си избрах гинеколог,гастроентеролог ехографист и гръден.От всички съм мн. доволна.Чувала съм добри отзиви за др.Христозов и др.Райков но не съм ходила.Приятна вечер.Ако се сетиш за нещо друго свързано с операцията ти моля те пиши.До по късно

Общи условия

Активация на акаунт