Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди!

  • 189 513
  • 1 210
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 803
Така че, мисля, че Поморие или Бургаски минерални бани е добрият вариант. Или Велинград, но за там нямаме връзки за резервация, става също много трудно. За вас удобно ли е от 01.04.?

ПП. Роси, не смятам, че си се влошила от калта, а от това, че изобщо са ти правили такива процедури, докато си била още в острата фаза.  Hug

А дали до 01.04. Нои ще сключи договора с касата? И колко време трябва да мине от острия период за калта? От сега до април са два месеца и за мен не знам дали ще е подходящо.

А аз да се похваля - тази сутрин седнах на велоергометъра и завъртях педалите няколко пъти. Голямо шопе беше, но беше  гот! Не ме заболя нищо.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 020

А дали до 01.04. Нои ще сключи договора с касата? И колко време трябва да мине от острия период за калта? От сега до април са два месеца и за мен не знам дали ще е подходящо.

А аз да се похваля - тази сутрин седнах на велоергометъра и завъртях педалите няколко пъти. Голямо шопе беше, но беше  гот! Не ме заболя нищо.

Ще сключи според мен и според практиката от последните години.  Hug

Лили, ти защо броиш от сега до април два месеца, брой от началото на кризата ти, която беше ноември месец.  Hug Освен това не е казано, че задължително ти назначават кал.  Peace
Има и по-безобиден вариант - торфена вана - разредена кал с минерална вода. Там температурата не е толкова висока.

# 47
  • Мнения: 803

Лили, ти защо броиш от сега до април два месеца, брой от началото на кризата ти, която беше ноември месец.  Hug Освен това не е казано, че задължително ти назначават кал.  Peace
Има и по-безобиден вариант - торфена вана - разредена кал с минерална вода. Там температурата не е толкова висока.

Броя от сега защото вече не съм в острия период. Не ги разбирам тия работи, но пък нали има доктори.
Аз съм за Поморие или Бургас. Преди 8 години Павел Баня ми помогна много, но да си кажа, че ходих октомври, имаше десет дни с 25-градусови температури и по цял ден киснехме в открития басейн с наистина минерална вода. И като знам и Дзупо, и другите как реагирате наистина предпочитам да не ходиме там.
Моля и другите съфорумци да изразят мнение по въпроса.

# 48
  • Мнения: 669
Обикновенно като се мине терапията с лекарствата и физиотерапията се смята,че болките са отшумели.Тогава препоръчват балниолечение.Но когато проблема е сериозен,нищо не помага.Аз съм го изпитала на гърба си.Говорила с хора които са се влошавали много след процедури.И от санаториума директно в неврохирургия.Сега като си спомня преди години,как се влоших от ексензиите.Още тогава е трябвало да се оперирам,а не сега когато вече нещата са се усложнили. TiredАма ме увещаваха 2 3 екстензии и ще мине.

# 49
  • Мнения: 234
Гледам "старите пушки" клоните за конгрес на санаториума,само не знам как ще стиковаме датите и резервациите? Павел баня за купон е 6 /без 10/,като си спомня на какви екшъни бях свидетел, но от процедурите не бях доволен. Така,че ако можете да пренебрегнете лечението - не е мноого зле!
Роси,това което исках да кажа за калта е,че е според човека.Аз съм слагал лед /има и такава теория/ но не ми помага,дори напротив, а калната вана е с 36 градуса температура,калното одеало/гъста неразредена кал/ с 38, това е ср. температура на повечето мин.води!Ще ви кажа даже куриоз-баща ми и той е с дискова и като го стегне се нагрява с инфрачервена лампа - от години му пиля,че е противопоказно, но твърди че след 2-3 процедури го отпуска...и досега не се е залежавал като мен!
Иначе Поморие и бившия военен санаториум работи с НОИ и базата му /поне на картинките/ изглежда добре! А съм чел добри отзиви за Велинград , ама.... там май е доста сложна работа да се уредим....        

# 50
  • Мнения: 98
Относно топлото - преди време една от кризите си я изострих като влезнах под душа и си пуснах вряла вода за 15 минути, бях се намръзнал и така реших да се стопля.........ГРЕШКА, така се сковах, че 2 седмици едвам дишах.

Да поговорим пак за ДХ:
Чисто условно, ако отида на "специалист" който ме разчекне, разпука, разпъва... но го направи успешно, същото ли е като да ми направят операция? Тоест операцията (пак условно) е да ми отворят мястото, да "дръпнат" диска от нерва и толкоз или има и нещо което не може да се постигне с упражнения и разстягане?
Опитвам се да се ориентирам от наложителноста на операцията, ясно, че ще е в краен случай, но си мисля, че щом диска ми не е на мястото си - сам няма да се върне. Също според мен няма да го върнат нито упражнения, нито минерални бани, нито дори и масаж. Това са действия които със сигурност ще помогнат за възстановяването, но няма да освободят нерва. В момента пия някакви лекарства, честно казано не ми влияят на болката, но ги пия защото вярвам, че правят нещо за възстановяването ми.

В понеделник ще мина през някакъв специалист от ЦСКА, после ще разказвам Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте,дружинка! Hug

Реших и аз да ви се представя,съвсем скоро разбрах какъв ми е проблема,въпреки,че оплакванията ми датират години назад,ама кой да си обърне внимание EmbarassedТа след поредната криза с ужасни болки и изтръпване на целия ляв крак,най-накрая отидох на невролог във ВМА и след като ми направиха скенер се установи следното:
На ниво L4-L5:дискова протрузия,стенозираща двата неврофорамена.
На ниво L5-S1: Медиолатерална дискова херния вляво.
Хипертрофия на интервертебралните фасети.
КТ-белези за компресия на нервното коренче на ниво L5-S1 вляво.

В момента съм на стандартно лечение:инжекции Мовалис и Дексаметазон,Мидокалм и някакви витамини Milyamma.Другата седмица имам час за ЕМГ изследване... и така...

А някой от вас пробвал ли е лечение с иглотерапия,дадоха ми координати и ми препоръчаха горещо един иглотерапевт,какво мислите по въпроса?

# 52
  • Мнения: 234
Марчони, ако ДХ ти е "прясна" и намериш точния човек,който знае какво и как да го направи-има някакъв шанс- според способностите на спеца.Ако ДХ ти е стара тя се калцира полека и тогава вероятноста да ти навреди е голяма.Приблизително така стои и въпросът с иглотерапията,Тася.Не теплаша, но от това което пишеш единствения лек е с ...ножа.Мнението ми е лично и се основава на многото прочетено и от други като нас и от мед. източници и не е препоръка   

# 53
  • Мнения: 234
Чета, а как ви се вижда идеята за конгрес в.... Турция или Гърция ??! Като знам ,как ще надуят цените НОИ и тази година/всяка година го правят/,не знам дали няма да ни излезе и по изгодно и по готино да спретнем нещо такова?! Отсега се чува,че турците още ще свалят цените за новия сезон , а април-май те са още по-тънки......,като сложим и че обслужването и условията са им на светлинни години от нашите .......има поле за размисъл!Мои колеги ходиха миналия април и бяха страшно доволни -ядене и пиене на корем,температури 23-26 градуса,хотел 4звезди ,плаж,море,масажи........     

# 54
  • София
  • Мнения: 2 020
Относно топлото - преди време една от кризите си я изострих като влезнах под душа и си пуснах вряла вода за 15 минути, бях се намръзнал и така реших да се стопля.........ГРЕШКА, така се сковах, че 2 седмици едвам дишах.

Дисковата херния не обича нито много топлото, нито много студеното.  Peace


Да поговорим пак за ДХ:
Чисто условно, ако отида на "специалист" който ме разчекне, разпука, разпъва... но го направи успешно, същото ли е като да ми направят операция?

Бъди внимателен с този тип "специалисти". Проучи добре човека, ако можеш, преди да му се довериш/повериш.  Hug


Чета, а как ви се вижда идеята за конгрес в.... Турция или Гърция ??!

Ясно, че сме събрали купонджии тук.  Grinning
Но, как стои там въпросът с балнеолечението? Защото на мен ми се иска да съвместя наистина приятното с полезното. Супер е идеята за Турция да речем, но ми е важно да си направя процедури.  Hug

# 55
  • Мнения: 669
Дзупо,тези колеги са били сигурно  здрави.За отдих  е добре в Турция или Гърция.Не  виждаш ли,че по нашите балниолечебници е пълно с турци.Когато бях на Павел баня имаше една туркиня от нашите,която живее в Кушадасъ, водеше внучето си всяка година в България по за 2 3 месеца.Марчони,това е действителността връщане на зад няма.Това за специалиста дето ще те разчеква има за цел да от блокира мускулатурата.Ако няма засегнати нерви и оток,може да има резултат Thinking за мускулите,не за дх.Обикновенно мануалната терапия се препоръчва при дископатии за дх.... newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 2 020
Дзупо,тези колеги са били сигурно  здрави.За отдих  е добре в Турция или Гърция.Не  виждаш ли,че по нашите балниолечебници е пълно с турци.Когато бях на Павел баня имаше една туркиня от нашите,която живее в Кушадасъ, водеше внучето си всяка година в България по за 2 3 месеца.

А пък като бях в Кюстендил, имаше гърци в санаториума.

# 57
  • Мнения: 661
 Аз съм твърдо за Българските санаториуми  newsm44

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 174
Ще питам в понеделник дали можем да запазиме места за април ( не е сигурно дали ще бъде 1 април). И ако има ще питам колко ще струва ако се ходи по НОЙ или Клинична пътека (и кое е по изгодно). Ще ви пиша какво съм разбрала и после трябва да уточним приблизителната бройка места. Много ще ви моля да заявяват присъствие само тези които наистина смятат да дойдат, защото ако запазя 10 места например и накрая дойдат само 2-3 - ма, ще се изложа пред хората  Embarassed  и после вече и да искате няма да мога да запазя места.  Grinning

# 59
  • Мнения: 803
Ще питам в понеделник дали можем да запазиме места за април ( не е сигурно дали ще бъде 1 април). И ако има ще питам колко ще струва ако се ходи по НОЙ или Клинична пътека (и кое е по изгодно). Ще ви пиша какво съм разбрала и после трябва да уточним приблизителната бройка места. Много ще ви моля да заявяват присъствие само тези които наистина смятат да дойдат, защото ако запазя 10 места например и накрая дойдат само 2-3 - ма, ще се изложа пред хората  Embarassed  и после вече и да искате няма да мога да запазя места.  Grinning

Роси е абсолютно права и за това трябва да сме много сериозни. Мисля, че чак 10 места ще са много,  но лесно можем да се преброим.
Аз до довечера ще потвърдя твърдо една или две бройки.
Аз съм твърдо за Българските санаториуми  newsm44

И аз подкрепям Елпи, чуждите не са изпитани. Мисля, че нашето богатство са точно изворите и калта, защо да ходиме по чуждо?

Общи условия

Активация на акаунт