Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4

  • 80 358
  • 701
  •   2
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 361
Благодаря на всички за отговорите! Hug   bouquet
Аз ще го заведа на алерголог разбира се,но се притеснявам,че няма да ни изпишат пак Сингюлера.Тук в Бургас имало само една детска алерголожка,която преглеждала дечица под 3г,а тя малко трудно го изписва  по принцип.Казват,че много глоби търпели от ЗК и го изписвала по-рядко вече,трябвало детето да е с чести пристъпи,да е лежало в болница и т.н.Често казано направо ми е свито сърцето всеки път като ходим при тази докторка,не ми допада изобщо-единия път се държи добре ,а на другия гледа да ни изгони от кабинета,колкото се може по-бързо....  #Cussing out А друг детски алерголог в Бургас аз незнам.

# 16
  • Мнения: 5 531
denica17 Не се връзвай на поведението им. Изисквай това което ти се полага за детето.
Палине се отчайвай - ние сме жив пример за това че с израстването нещата се поуспокояват. Мария сега е на 6г - от бебенце е с алергии, към какво ли не, направи астма, развалиха и се зъбките още като бебе, от 2г е с постоянни цистити и пиелонефрити, след това направи и реактивен артрит. Междувременно започна да прави гърчове при температура, да посинява тялото и. През всичкото това време беше и със страхотен дерматит, беше и постоянно болно -АБ след АБ, които пък обостряха дерматита. Детето ми ревеше с часове от болки. Изследванията и постояно бяха лоши, АСТ и стигна до 1600 - наложиха се 2  последователни операции на сливици. Мога още много да пиша....
Но сега детето ми е добре горе долу. Пристъп не е правила скоро, разреди много боледуванията. Още си има проблеми с алергиите, но наистина не е както преди. Така че просто повече спокойствие от твоя страна и повече сила - и за дечко - море, планина, спорт, и здравословна храна . Това е в общи линии.

# 17
  • Мнения: 142
Здравейте! Hug
Да се запиша и аз в новата темичка!
Ние спряхме градината за сега и положението е добре. На пролет ще я пусна пак, ама първо пробно. Иначе и ние сме със задна хрема от около 2 месеца и нощем си похърква. Нищо не предприемам, все не ми се вярва тая диагноза. Сигурно греша...
Даже и Флексотида не сме взели, изчакваме. Февруари ще ходим до Варна на алерголог и тогава вече ще направя каквото кажат. Поне да имам мнение и от по-добри специалисти.
denica17, за тая алерголожка Цонева и аз не я харесвам никак. Писала съм вече за това как ни мина прегледа при нея. За това решихме да ходим до Варна. В Бургас наистина няма друг детски алерголог, за съжаление. Нали знаеш, че тук са "най-големите специалисти". И на нас не ни изписа Сингюлер, именно поради тази причина- не сме лежали в болница и пристъпите не били толкова чести. Друг е въпроса, че тя даже не ме изслуша ама.... айде. И без това нейното мнение не ми е важно. #Cussing out

# 18
  • Мнения: 2 070
marychery  Hugчела съм за детенце ,и вие се намъчихте Confused
gogotoni ,нашата задна хрема,ни пречи на съня..и аз не приемах астмата като диагноза,защото я лекувахме за такава,без никакъв положителен ефект.реших че ще повярвам на доктор който се хване за хремата,не за кашлицата.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 262
marychery ме е изпреварила, и аз това исках да кажа на деница17, вие диспансерни ли сте при алерголожката? Ако е така, това е причината да е изписано за 3 месеца, но аз не съм лекар, може и да има вариант да се "дъвче" само 3 месеца. Струва ми се малко, но знам ли, има различни случаи! За това са докторите, които ни следят децата, когато може да им се има доверие!
Искам да питам, има ли някой тук в темата, който пише и е от Русе? Трябва би добър специалист за Русе, за едно детенце.

# 20
  • Мнения: 5 531
Пропуснах да споделя - след като преди 2г ходихме при доктор Мустаков и поведението му ми се стори адски неадекватно, се реших миналата седмица пак да се пробваме. И така - заведох Мария. Поведението му този път беше адекватно, изслуша какво му казах. Назначи кръвен тест. Прегледа ми струваше 20лв, кръвния тест 98лв. Но от теста и алергените в него се вижда сано алергия към прах и акари. А детео ми прави тежки алергични реакции. Да си призная чувствам се доста разочарована, а и  мога да кажа че отдавна ме предупредиха че този тест е безмисклен, но аз все пак реших да се уверя. В теста бяха включени още - соя, пилешко месо, полени, котка, кон куче, прясно мляко и яйца. Определено детето ми не е алергично към тези неща. Ох незнам дори защо го пиша, но като ми тежи, поне така го споделям. Мустаков  ни изписа лечение, не много по - различно от предишното.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 10:09 от marychery

# 21
  • Мнения: 2 070
на нас прегледа ни струваше 30 лв.за теста ,кожен ,платихме 18,не ни прегледа,изслуша каквото имах да казвам.диагноза ,ринит и астма ,и хипосенсибилизация ,като лечение.аз също съм много разочарована.

# 22
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Gigi, тука тези тестове ги правят без ограничение на възрастта. Когато децата растат, резултатите е нормално да се променят, но ако детето е много зле, както беше моето, имаше смисъл от тестовете тогава.
Искам да ви питам всички дали сте ползвали някакъв кортикостероиден спрей при алергичен ринит и дали мислите, че има смисъл. Привиква ли се към тези спрейове?

# 23
  • Мнения: 2 070
ние ползвахме Фликсоназае.първия път имаше ефект,сега преди месец ,не.ако до сега не сте ползвали ,резултата трябва да е добър.Назонекса е по-добрия препарат,но той е за деца над 6 години..днес се върнахме от лекар с тази диагноза.лечението ще е дълго ,и ефекта не е мигновенен,а се иска време.най-вероятно ще ползваме такъв кортикостероиден спрей с месеци.
сега сме на Макситрол 10 дни,и той е кортикостероид ,само че на капки за очи

# 24
  • Мнения: 698
Искам да ви питам всички дали сте ползвали някакъв кортикостероиден спрей при алергичен ринит и дали мислите, че има смисъл. Привиква ли се към тези спрейове?

На моето дете д-р Мустаков беше изписал "Фликсоназе". Много е важно да не се впръскват тези спрейове към вътрешната стена на нослето, трябва към външната. Иначе, при продължителна употреба, може да разруши носната стена. Е, ние го ползвахме кратко - още на първото шишенце се отказахме. Смених изцяло лечението с хомеопатия, затова.
Спомних си обаче нещо друго - Мустаков ни подари един уред, който измерва дихателния обем, когато детето духне. Това ми беше много добър ориентир дали прави пристъп или не и дори дали ще прави пристъп или кашлицата е обикновена кашлица. Може би вече ги има навсякъде в аптеките, не знам. Но на малко дете не може да се обясни какво да прави, трябва да е поне на три, според мен, за да разбере, че трябва да духне с всичка сила.

# 25
  • Мнения: 2 070
каква хомеопатия ползвате,класическа ,или боаронска.мисля и аз да пробвам,като помощно средство ,поне в началото на лечението.

# 26
  • Мнения: 3 146
sisi1977, искам да ти отговоря на терзанията. Не искам да обиждам личния ви лекар, но тя не е белодробен специалист, как не е виждала подобрено дете от Сингулера ми е много странно. Има много примери за това. (...) Пожелавам ти да намериш правилното решение, уважавай си джипито, вярвай му, но мисля, че в този случай е хубаво да послушаш белодробните специалистиHug

Абсолютно съм на това мнение!!! Peace Peace Peace


Пали, наистина като че ли е по-малкото зло. Дано все пак да успее лигавицата да се пооправи и да действат новите лекарства.

И какво ви изписа Мустаков? Аз все се чудя за тези тестове. Ама малко абсурдно ми звучи - кон, не знам какво си - къде кон?! Както си писала, реащциите на Мария са страшни и някяк смешно ми се струва да излезне алергична към тези неща само. А степен на чувствителност показва ли или не?
Ти си силен човек, възхищавам ти се  bouquet


pirinka, ние сега сме на Фликсоназе за първи път, от седмица само. Засега не мога да разбера дали действа, но нали трябва натрупване...


На моето дете д-р Мустаков беше изписал "Фликсоназе". Много е важно да не се впръскват тези спрейове към вътрешната стена на нослето, трябва към външната.

Какво значи към външната страна на носа и към вътрешната? Моля те, обясни, че не виждам разлика и сега се притесних, че може да го впръсквам грешно Sad



При нас положението иначе си е същото, като от преданата тема Tired

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 20:12 от gergandi

# 27
  • Мнения: 2 070
gergandi съжалявам мила Tired Heart Eyes.днес лекарката каза,че по статистика,80 процента от асматиците имат и ал.ринит,а 50 процента от хората с ал.ринит развиват и астма.затова лечението трябва да е комплексно.мисля си че при вас хремата утежнява положението и провокира астмата.почнахме лечение с Макситрол и Аериус-10 дни,после ще пръскаме ,най-вероятно Назонекс.уморих се да мисля как им вредят всичките тези лекарства,и да се блъскам вредата ли е повече ,или ползата.искам детето да се чувства добре,и просто се примирявам ,че това е начина.

# 28
  • Мнения: 698
каква хомеопатия ползвате,класическа ,или боаронска.мисля и аз да пробвам,като помощно средство ,поне в началото на лечението.

Боаронска. Така се получи. В онзи момент дори не знаех, че има разлика. Тъй като съм напълно доволна от лекарката и методите й, не мисля да я сменям. Тя е завършила медицина, педиатър е. Не е самозванец. Горещо я препоръчвам на всеки, който приема метода. Пишете ми на лични за координати.  bouquet
И...не помощно средство, за дъщеря ми това се оказа единственото средство. Peace

# 29
  • Мнения: 698



На моето дете д-р Мустаков беше изписал "Фликсоназе". Много е важно да не се впръскват тези спрейове към вътрешната стена на нослето, трябва към външната.

Какво значи към външната страна на носа и към вътрешната? Моля те, обясни, че не виждам разлика и сега се притесних, че може да го впръсквам грешно Sad



Когато вкарваш в нослето накрайника на шишенцето, го насочвай не право навътре, не към вътрешния хрущял на нослето, а леко го извърти към външната част на ноздричката, от всяка страна към външната й част. Накрайника е вътре, но го извиваш към стеничките. Стенички наричам онази част от нослето, което хващаш, ако ти се киха и кихаш. Боя се, че не го обясних добре  Rolling Eyes ...дали ме разбираш? Това ми го каза лекар, не помня дали беше Мустаков, той трябва да е бил, щом той го изписа. Целта е да не се впръсква най-силната струя върху щрущялната част от носа. Може и да са се престарали в препоръката, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт