Тук всяка мама на своето дете дрешки прекрасни ПЛЕТЕ

  • 65 590
  • 318
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 11
Здравейте отново!

dani t ни показа една полу-шапка, която е изплела и написа как я е плела, цитирам:
"...90 бримки,като си ги разпределих за плетениците и зиг-заговете така: 3 оп.бр,*6 л.бр(за плетеницата),1 оп.бр,2 л.бр(за зиг-заг),3 оп.бр* и се повтаря това м/у звездичките..."

та моя въпрос и към нея и към вас е само това ли е достатъчно, за да бъдат изплетени тези плетеници и зиг-загове, само плетенето лице/опаки в определена последователснот ли, или има и друга тънкост, за която незнам? Никога не съм плела толкова сложни неща и сега изплетох 3 реда и не виждам да тръгват плетеници и зиг-загове Sad
Съжелявам за тъпия въпрос, ама може ли или да ми кажете как стават тия неща или да ми пратите някой линк където е описано, само че незнам руски, само английски Sad
Мерси момичета. Аз оплетох кимоното на дъщеря ми и довечера ще кача снимката да видите.

# 196
  • в баира
  • Мнения: 861
Steisi : Ще ги изчакаме рускините да качат цялото списание за даунлоуд.  Mr. Green

Хич не харесвам снимки със светкавица, ама само сутрин и вечер мога да го снимам моя рошльо. И от бързане забравих да го снимам с качулката, а така добре му стои.

# 197
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Фифу... страшна си   bouquet

# 198
  • Мнения: 3 810
Стейси, жестока си!  bouquet
Много ти благодаря за труда и друг път не се подценявай!
Не го смелих, че бързам пак, но до следобеда всичко обещано ще е в библиотеката, вкл. и това(и аз да не го губя  Mr. Green)

# 199
  • Мнения: 278
Катя , право ще я плета да / отдолу нагоре / , аз иначе не съм и плела до сега  Grinning. Даже малко заплетох на обяд ангората да видя как става и да сметна бримките. Много е хубаво и пухкаво. Гърба е прав. Предниците след ластъка имат ромбчета / наметки свивки и в средата лицево / нагоре вървят по две плетеници / осморки / от всяка страна и е с ръкав малко над лакътя.Довечера продължавам. Я кажете мнение за тая прежда http://www.stenliyarn.com/index.php?page=shop.product_details&am … mart&Itemid=8  искам дебела жилетка с плетеници , голяма яка и колан. Някой плел ли е от нея. Иначе ангората от тази фирма я взех , веднага ми я изпратиха.

# 200
  • Мнения: 3 550
Стейси, жестока си!  bouquet
Много ти благодаря за труда и друг път не се подценявай!
Не го смелих, че бързам пак, но до следобеда всичко обещано ще е в библиотеката, вкл. и това(и аз да не го губя  Mr. Green)
Абе, не ставам аз за такива работи! Честно казано, си премълчах колко лични съобщения изписах с авторката на постинга, докато разбера какво се прави.  Embarassed Натъкнах се проблеми с ИЕ, та правих същото с Мозила. В крайна сметка се получи.

# 201
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕЙТЕ
Мното нещо сте изписали и изплели за два дни newsm10, искрено ви се възхищавам, кога смогвате.
Имам нужда от помощ.Имате ли идеи за плетен аксесоар, подходящ за бизнес дама?Аз освен за калъфка за телефон, за друго не се сещам newsm12.Моля помагайте,искам да изненадам една моя приятелка.
Благодаря ви предварително!

# 202
  • Мнения: 278
Нещо от сорта на лента за врата / плътно по врата / с едно цвете на една кука как ще е  newsm78

# 203
  • Мнения: 3 550
Комплект от колан и колие в един стил?

# 204
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Имате ли идеи за плетен аксесоар, подходящ за бизнес дама?Аз освен за калъфка за телефон, за друго не се сещам

ето този колан харесвам много...



един елегантен шал също е добър подарък  Peace

# 205
  • Мнения: 1 172
Имате ли идеи за плетен аксесоар, подходящ за бизнес дама?

Аз бих заложила на колие+ гривна, а защо не и цяла чанта, стига,разбира се,да си уверена,че ще й допадне и че ще се справиш блестящо с изработката.

# 206
  • Мнения: 3 550
Има ли някой представа какви ще са модните цветове през това лято?

# 207
  • София
  • Мнения: 20
Позволете и на мен да се представя  Embarassed

Исках да дойда при вас много, много отдавна, но все се колебаех... страхът на новобранеца май.

От близо година насам Фотошоп и плетенето са голямата ми страст, новото ми предизвикателство. Плетенето вечер много ме успокоява и радва, помага ми да намаля темпото и да разнообразя ежедневието си, докато съм вкъщи с малката. А посещенията в този тъй уютен плетачески клуб ме зареждат с идеи и ми помагат, когато имам някакви препятствия в уроците по плетене.
За което благодаря на всички ви - които имате кураж да пишете, сили да обяснавате и добро желание - да споделяте!  bouquet

И за да идвам само с приказки - опитах се да кача част от изплетеното от мен, дано се получи да го видите (че много трудно се оправих с качването на снимките  Crazy).
Дано е активен този линк: http://picasaweb.google.bg/siluchka

Ами... може би стига толкова като за първа среща. Ще се радвам ако някой хареса моите "творения".
Сега работя по една бъдеща жилетчица на момчето ми, по проект е с цип отпред и с качулка (което ще ми е за пръв път, както почти всичко досега, де), с реглан ръкав - по описанието на Фифундела (за което й  bouquet), и с различни цветове на ръкавите. Голямо описание направих, голям проект съм си нарисувала и насмятала за бримки и см, пък ще се види какво ще излезе... Най-много за пореден път да разплитам до кота 0 всичко  Mr. Green.

П.С. И да не забравя да добавя, ако ще е полезно за някого: "моето" магазинче за шивашки и плетачески неща, което е на пазарчето на "Борово" - в закритата част.

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 15:10 от siluchka

# 208
  • Севлиево
  • Мнения: 491
siluchka много хубави неща си наплела  Hug Добре дошла при нас  Heart Eyes
Момичета специални благодарности от момичето на което трябваше модела за роклята от аватара ми   bouquet

# 209
  • София
  • Мнения: 17 592
pepita66 , тогава няма да стане със скъсени редове свивка за вталяване.
В такава ситуация се правят свивки или само отстрани, или в страни, отпред (на 2 места) и отзад - също на 2 места... но ще е трудно с ромбовете, плетениците и всичко останало. Може би само в страни, като оставиш известно количество бримки извън мотивите - за да не им разваляш "фасона".

Свивките се правят, като (трябва да си прецениш върху колко реда искаш да е вталяването по принцип - какво да е на височина, демек), делиш височината на 2 - за свиване и за обратно разширяване - и свиваш, респ. изплиташ по 2 бримки от 1 или вадиш от напречния конец - според което ти се вижда по- естетично с дадената прежда - в рамките на няколко реда, по 1 бримка, не първата, примерно втората или третата.
 

Общи условия

Активация на акаунт