Тук всяка мама на своето дете дрешки прекрасни ПЛЕТЕ

  • 65 592
  • 318
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 343
Благодаря,  Hug!
Не се чувствай виновна, суеверието е "празна вяра", те са наследство от езичеството, няма нищо общо с чистото християнство. А и не вярвам Бог да накаже детето, заради теб!  Hug

# 166
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз даже не знаех, че вчера и днес са празници, но така или иначе не ми се плетеше  Blush

малко ОФФ: случайно да знае някой защо вчера не ме пускаха в руска църква по дънки?
дънките не бяха тесни, отгоре имах туника до средата на бедрата и не ме пуснаха Tired
знам, че трябва да си покрия косата, но защото съм с панталон?!
не откривам инфо в нета, а и в църквата не ми обясниха... Crossing Arms

# 167
  • Мнения: 3 550
Доци, честит имен ден с известно закъснение!
Честито и на всички, които празнуват и на днешния ден!
Асялайн, отиди и ги попитай кротко някой друг ден. Някой отец попитай. Свещопродавачките не винаги са достатъчно компетентни. А може и нещо в тона ти да ти е отблъснало. Чудя се, защо поне не са ти обяснили . Каквото знам по въпроса ми е известно от Българската православна църква. Руските традиции в Дармщат не са ми известни.
chova, много си ни симпатична, но наистина често имаш излишно постинги. Тити ти обясни вече как да постъпиш при пропуск. И без това темите се пълнят страшно бързо. Да четеш нечии объркани мисли натоварва. Не мисли, че си нежелана.
T. Chakarova, а при теб някакъв проблем ли има та пишеш само на латиница? Питай, ще ти помогнем.
Мимиту с кир., най-вероятно попадаш на такива албуми, които не са разрешени за теглене. Браузърът не е от значение. Ще обясня подробно алтернативния начин на сваляне, но ми дайте време да си събера всички линкове и обяснения в главата и да ги подредя в един постинг. Днес или утре ще ги имате. Не ми беше лесно да го разбера, но аз не съм техническа натура. Вие може по-бързо да го сханете. Ще обяснявам, докато всичко стане ясно. Много е бързо. Дори понякога разрешени албуми (ако са по 30-40 МВ) тегля по новия начин, защото е удивително бърз. Иска се малко повече действие от страна на теглещия, но усилията се възнаграждават.
Адриана, ателие за боядисване има на бул. Евлоги Георгиев. Като вървиш по ул. Граф Игнатиев и стигнеш до канала, тръгваш наляво. Намира се на около 100-150 м. в мазе, чийто прозорец служи за приемане на поръчките. Ще го видиш. Там съм си боядисвала дънки в черно. Може и вълнени дрехи да боядисват. Знам , че има разлика в боите - едни са за памук, други са за вълна.

# 168
  • София
  • Мнения: 708
Steisi, мерси!   bouquet
Следващата седмица мисля да се заема с това боядисване. А можеш ли да ме ориентираш горе-долу как вървят цените на тази услуга?

# 169
  • София
  • Мнения: 17 592
Благодаря,  Hug!
Не се чувствай виновна, суеверието е "празна вяра", те са наследство от езичеството, няма нищо общо с чистото християнство. А и не вярвам Бог да накаже детето, заради теб!  Hug

Не, не са наследство от езичеството, а от юдеизма.
Няма такова нещо като пълна и празна вяра.
Стриктното спазване на суеверията и "ритуали" е, общо взето, ... признак на душевен дискомфорт, да кажем.

Много по- силна и важна е забраната в дни, които са определени за празници, да не се работи - да не готвите, да не пускате тв, да не ползвате ток, да не ползвате кола, изобщо... Правите ли го? Всичко друго е... снобизъм, да кажем. Едва ли Бог ще даде точки за подобно привидно спазване на правила.

# 170
  • Мнения: 3 550
Steisi, мерси!   bouquet
Следващата седмица мисля да се заема с това боядисване. А можеш ли да ме ориентираш горе-долу как вървят цените на тази услуга?
Не, нямам. Боядисвах преди 15 г. примерно. Но мога да проверя и да ти пиша в понеделник.

# 171
  • Мнения: 1 172
Здравейте!
Аз се завърнах от кратката си тридневна ваканция и като видях колко стр. сте навъртели за това време,ми се зави свят Crazy Ама поизчетох все пак.

Кой съм запомнила,кой не, първо addrianna  в София на ул. Иван Вазов има магазин Слънчоглед,където продават всякакви бои за боядисване на разл.материи и материали. Имат и сайт. Ако ти е на път, провери. Аз лично никога не съм ги ползвала,но съм разглеждала щанда от любопинство.Еедна колежка си беше боядисала бял памучен панталон в тревно зелено в пералнята и беше супер доволна.

Доци, търсиш схемата на аватара си ли? Аз съм я виждала в нета и мисля,че съм си я свалила дори,но ще ми отнеме време да си поровя в компа и да я изкарам,ако наистина е някъде там.Ще ти свирна ако намеря нещо.

Във връзка с вчерашния празник аз пък,хем имам страх от тия неща, плетох малко,беше наложително и стана много добре.Преди няколко месеца се оплаквах,ако помните,че като плета пуловер с ластик отдолу, като свърша ластика и почна плетката нагоре,ластика ми се обръща навън и няма оправяне нито с натискане с ютия,нито никак. Така ми седя една много хубава блуза неносена и вчера седнах, изрязах ластика, нанизах бримките и изплетох нов ластик,но в обратна посока - отгоре надолу. И стана суперско Simple Smile, да ми се ненадяваш, много съм доволна, а шашмата хич не личи Wink

# 172
  • Мнения: 3 810
Да Амели, много бързо пишат...
Стейси, да разбрах и аз че явно съм попадала на неразрешени албуми...и ще съм ти страшно благодарна за бъдещите обяснения  bouquet
За боядисването- освен природните бои(лук, орех, листа от дюля ъсъ син камък Mr. Green) сестрето боядисваше в най- различни гами(трябваше й навремето). Бои в наше село се продават в едно полузамряло магазинче на Жакард. По принцип има както за памук, така и за вълна. Вече не изпълняват услугата боядисване(имаше добри времена в които го правеха). Аз лично не бих рискувала да се цапотя с домашно боядисване. Веднъж мъжо реши да си боядиса едни дънки(боя за памук) и дори и след фиксация(киснене в разтвор вода с оцет)си пускаха доста. Въпреки че някои прилагат боядисване в пералнята...представям си какво ще се случи със самата пералня...а и нали трябва да ври при боядисването newsm78...Та успех!
тити, страшен албум нали? Аз май само зяпам...даже прежда не съм поръчала още...На всичко отгоре тия дни бях с възпалено око #Crazy, направо за плетене hahaha

# 173
  • Мнения: 1 172
Доци,намерих ги! ще черпиш Wink
Ама сега трябва сите да ги кача нейде у нета Sad - много ми е досадна тази занимавка.


http://picasaweb.google.bg/Amelly82/ZaDoci#

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 17:08 от Amelly

# 174
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Не е точно такава роклята, но ще пратя твоите на момичето дето си я хареса да видим дали ще и допаднат. Hug

# 175
  • Мнения: 1 172
Ох, ами да, права си,аз въобще къде спя ooooh!.....хем ти знам аватара наизуст,дет се вика...аз и тази мисля,че имам,ама пак трябва да ровна.Утре.

# 176
  • Мнения: 17
Мисля ,че как казах че съм нова и незнаех още кое как става но няма значение ето нещо което ми подариха http://www.snimka.bg/album.php?album_id=329981&pid=10076779          Whistling Blush

# 177
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
  doci,това ли е?http://club.osinka.ru/topic-28496
Amelly,при мен се получи точно обратното-почти завърших блузката ,която си плетях на една кука,но ластика който се плете на две куки и се плете отгоре надолу не ми хареса,в смисъл,че при завършването ми се "накъдря",като се облече и се изпъне по тялото не личи,но необлечено стои така,а може би си има някакъв трик на завършване newsm78ще се радвам ако споделиш(аз завършвам като свивам бримките две по две)

п.п. не си изхвърляйте пуловерите,които са ви омръзнали или умалели,оползотворете ги Laughing
http://perchedonawhim.com/?p=81

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 22:13 от mama na dili

# 178
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Страхотно, точно това е mama na dili   Hug  bouquet Даже и аз някой хубав слънчев ден ще си я плетна  Heart Eyes
chova споко  Hug А това дето са ти го подарили е суперско  Peace

# 179
  • Мнения: 1 172
А, Доци, и аз тамън изрових тая тема в осинка. Има и тема за роклята,която аз ти пуснах.

Общи условия

Активация на акаунт