Отговори
# 30
  • Мнения: 194
Здравейте,
и аз имам въпрос. До сега не съм подавала молба и ще ми е за първи път. Ситуцията в моето семейство е такава.
Имаме две деца - на 4г. и 2г и 4м.
Аз съм в момента на трудов договор(осигуряват ме на 425лв), магистър(задочно обучение) и съм земеделски производител(като се самоосигуравам на минималния праг - 110лв или 120лв)
Мъжът ми е ЕООД и е на договор за управление (ако не се лъжа и той се самоосигурява на около 360лв). За мъжи ми е ясно. Проблема е с моите документи.
Интересува ме какви документи трябва да подготвя и от кой да ги изисквам, като се вземе на в предвид, че трябваше до август месец да съм майчинство. Т.е. от януари до 01. юли съм била в майчинство. От 01. юли съм започнала работа(и работодателя ме осигурява) и се самоосигурявам отново като земеделски производител - т.е. бележка от работодателя за период юли-декември и какво още????
Май много объркано го представих Embarassed.
януари-юли - майчинство
юли-декември - есигуряване на 425лв + осигуряване на 110лв
Нещо такова трябва да смятам май newsm78
Ще съм благодарна, ако ми съдействате

# 31
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте,
и аз имам въпрос. До сега не съм подавала молба и ще ми е за първи път. Ситуцията в моето семейство е такава.
Имаме две деца - на 4г. и 2г и 4м.
Аз съм в момента на трудов договор(осигуряват ме на 425лв), магистър(задочно обучение) и съм земеделски производител(като се самоосигуравам на минималния праг - 110лв или 120лв)
Мъжът ми е ЕООД и е на договор за управление (ако не се лъжа и той се самоосигурява на около 360лв). За мъжи ми е ясно. Проблема е с моите документи.
Интересува ме какви документи трябва да подготвя и от кой да ги изисквам, като се вземе на в предвид, че трябваше до август месец да съм майчинство. Т.е. от януари до 01. юли съм била в майчинство. От 01. юли съм започнала работа(и работодателя ме осигурява) и се самоосигурявам отново като земеделски производител - т.е. бележка от работодателя за период юли-декември и какво още????
Май много объркано го представих Embarassed.
януари-юли - майчинство
юли-декември - есигуряване на 425лв + осигуряване на 110лв
Нещо такова трябва да смятам май newsm78
Ще съм благодарна, ако ми съдействате
Ако ще подаваш молба месец януари взимаш удостоверение от работодателя за брутния доход за една година от 01.2008 до 12.2008 г. За месеците, в който си била майчинство и си получавала само обезщетение от НОИ се пише нулев доход. Пише и от кога до кога си получава обезщетения от НОИ.
Дирекция "СП" получава служебно информация от НОИ за изплатените обезщетения, така че удостоверение от НОИ не трябва.
Със самоосигуряващите не съм много запозната, но мисля че се посочва дохода, върху които си се осигурявала от юли до декември.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 877
Има ли промяна в дохода на член от семейство, до който се получават детските надбавки? Знам, че за миналата година той е бил 300 лв.
Предварително благодаря Hug
За 2009 г. е 350 лв. на член от семейство.

а може ли да помоля за точното мястов закона, счетоводителкат ами се интересува и твърди, че в Сиела нямало такова нещо за промяна на закона от 2009 г. благодаря!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 352
Има ли промяна в дохода на член от семейство, до който се получават детските надбавки? Знам, че за миналата година той е бил 300 лв.
Предварително благодаря Hug
За 2009 г. е 350 лв. на член от семейство.

а може ли да помоля за точното мястов закона, счетоводителкат ами се интересува и твърди, че в Сиела нямало такова нещо за промяна на закона от 2009 г. благодаря!
Закон за държавния бюджет на Република България за 2009 г.
В сила от 01.01.2009 г.
§ 15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 350 лв.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 877
сърдечно благодаря!  bouquet

# 35
  • Мнения: 5
Здравейте!Благодарности за темата! Мога ли да задам 1 въпрос- миналата година получавах детски, тази се очертава пак да взимам,а питането ми е сумата на детските включва ли се към брутните доходи, които се декларират и ако "да"- служебно ли си я взимат или аз я вписвам в декларацията? Благодаря предварително!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте!Благодарности за темата! Мога ли да задам 1 въпрос- миналата година получавах детски, тази се очертава пак да взимам,а питането ми е сумата на детските включва ли се към брутните доходи, които се декларират и ако "да"- служебно ли си я взимат или аз я вписвам в декларацията? Благодаря предварително!
Детските не се включват в брутните доходи, както и помощите, получени по Закона за семейни помощи за деца.

# 37
  • Мнения: 5
Много благодаря   bouquet

# 38
здравейте,
имам следния въпрос: прагът от 350 лв брутен или нетен доход е.
Интересува ме защото, ако е нето съм под този праг, но ако е нето съм над него.
Благодаря за търпението, с което ни помагаш!  bouquet

# 39
сори за грешката:
исках да кажа ако е бруто съм над прага, ако е нето съм под него

# 40
  • София
  • Мнения: 1 352
здравейте,
имам следния въпрос: прагът от 350 лв брутен или нетен доход е.
Интересува ме защото, ако е нето съм под този праг, но ако е нето съм над него.
Благодаря за търпението, с което ни помагаш!  bouquet
Брутен доход.

# 41
Благодаря за бързия отговор. И аз така предположих, но в закона се казва само доход и затова се зачудих. Благодаря още веднъж.

# 42
  • Мнения: 3
Здравейте,искам да попитам  МОЖЕ ЛИ СЪПРУГАТ МИ ДА ПОЛУЧАВА ДЕТСКИ ПО СЛУЖЕБЕН ПЪТ ПРИ ПОЛУЖЕНИЕ ЧЕ АЭ СЪМ БЕЭРАБОТНА И АКО МОЖЕ КАКВИ ДОКУМЕНТИ МИ ТРЯБВАТ  И  КАКВИ СА УСЛОВИЯТА ЭА ДЕТСКИТЕ
,по служебен имам в предвит вместо да се подава в социални грижи той от негово име да я подаде в службата в която работи или условието е че само майката може да ги подава и той да ги получава с эаплатата си

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 10:34 от silvia_dencheva

# 43
  • Мнения: 482
Вчера не ни приеха документите, защото на удостоверението с моя доход не е написано изречението: "Получава майчинство от НОИ." А в табличката е отбелязано по месеци, че съм в майчинство.

# 44
  • Мнения: 166
Здравейте,
аз имам един такъв въпрос: понеже ме осигуряват на две места едновременно,а от едното място миналата година не ми изготвиха правилно документите за детските и заради тях ми ги отказаха, възможно ли е да подам документ за доход само от другото място на което ме осигуряват или няма как да стане...
Благодаря предварително

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 10:58 от benna

Общи условия

Активация на акаунт