Отговори
# 45
  • Мнения: 636
Моят цикъл също е по-дълъг, знам си точната дата на забременяване и затова сега казвам нарочно грешна дата на първа менструация, защото пак ще ми изчисляват грешен термин. Лентичката не трябва да си променяме всеки път в зависимост от това какво ще покаже ефографа, защото аз досега не съм имала случай седмиците ми да отговарят на това, което показва ехографа.

Освен това, когато започнат да се мерят бедрена кост и обиколка на главата почти е ясно, че ще показват различни седмици. Меренето е, за да се установят аномалии и дали всичко е наред с бебето, но не и критерий за определяне на термина в абсолютен смисъл. Второто ми момче вървеше много едро почти през цялото време, ехографът показваше три седмици напред, а всъщност нямаше грешка в определянето на термина ми. Просто голямо бебе се роди. Освен това не забравяйте факторът човешка ръка, защото ако лекарят сложи точката за мерене 2 мм по-настрани и се получава разлика от 5-6  дена поне.

Аз съм ходила в един ден при двама лекари и ми показаха 8 дена разлика, така че не отдавайте значение коя седмица точно показва ехографа. Повод за притеснение е, ако има изоставане от две и повече седмици, всичко друго е в нормите. И най-важното е бебоците да се развиват и родят здрави.



# 46
  • Мнения: 1 214
Честита Нова Година на всички!
Бъдете здрави и нека август ви донесе най-голямата радост!

Съчувствам на Краси и Роси.Аз самата също съм преживяла загуба , но няма да ви разказвам за това.
На 29 бях на преглед и засякоха сърдечните пулсации на плодчето.Толкова се зарадвах.На снимката пише , че е 6 седмица и 2 дни - 7, 1 мм , а аз на 29 влязох в 7-ма седмица.Пише обаче +- 6 дни.Колко може да им се вярва на тия машинки за изчисления  Grinning В къщи разрових архива и открих снимка на дъщеря ми за мое учудване беше засечено точно 6 седмица и 2 дни.Страшно съвпадение.Размерите обаче бяха доста различни - 5,4 мм  са били нейните.Това ме навежда на мисълта , че явно ембриончетата се развиват различно , но както и да е важното е да се родят живи и здрави бебчетата!

# 47
  • Мнения: 3 010
Лилия. Н мерси за разяснението- може би ти си права. Аз когато ходих на преглед по калкулатора уж в 5г.с и2дн, и док връ4вайки снимката ми смънка, 4е съм в 5г.с иииии....... аз без да погледна викам и 2 дни, а той: ъъъ дааааааа, след това 4ак видях 4е пише с два дена пове4е. Зна4и ще коригирам и моята ленти4ка, защото аз съм сигурна то4но кога е деня на за4атие  Wink Ох всичко е защото нямам търпение да минава времето и ден по ден да стигна от 13г.с после ще 4акам 5ти месец, 6ти месец и пр. и пр.  Wink Ей голямо чакане се е заформило още от дена на първият ни опит за бебе който беше април 2004г. Разбира се сега съм по спокойна, 4е му се вижда края  Hug

# 48
  • Мнения: 1 054
Аз пък с тия термини и седмици съвсем се оплетох ... и вече не знам какво да сложа на лентичката .. дали по ехограф или по ПРМ.

Я да ви питам сега мислили ли сте и какво сте решили по въпроса с ФМ и БХС? От трите ФМ кои ще правите, кога и такива неща?

# 49
  • Мнения: 510
Честита нова година момичета ,аз още не съм ходила да чуя сърчице гърдите не ме болят и ме е страх че нещо ще се случи. Hug

# 50
  • Мнения: 2 382
Честита Нова Година и от мен, момичета HugПожелавам на всички много здраве и здрави бебета на финала Heart Eyes!
Иф, не се притеснявай за гърдите.Един симптом ще изчезва, друг ще се появява.
Буболече, аз задължително ще правя и трите ФМ и биохимичния скрининг Peace.
За първата док ме вика в 12-13 г.с.Тогава се прави и ранния БХС Peace

# 51
  • Мнения: 12
Честита 2009г. момичета! Да сме живи и здрави и нашите малки бебоци!  Grinning

Пишете ме във вашите редици. Още не съм ходила на лекар и много ме е шубе.  Peace По мои изчисления съм забременяла на 09.12 и сега съм 5г.с. и 3дни. Не съм сигурна дали термина ще е края на август или началото на септеври, но за сега съм при вас  Hug

И аз да ви се оплача  Sad Болна съм, настинах точно преди 31 и вечерта беше ужас, неможех да дишам. Едва дочаках 12! Бяхме в провинцията с компанията и имахме намерение да останем още 2 дни, но аз вече се влошавахи на 01.01 рано сутринта обретно към София на лекар. Изписа ми Ефералган и витамин С. Допреди това не смех нищо да пия. Имам ужасен синузит дано да ми се разкара без сериозни лекарства.
Ще съм на А/Г лекар чак на 10.01 и дано всичко да е наред. От време на време нещо ме приболява ниско долу дано не е страшно!?
И при мен гаденето е само вечер, но аз само веднъж съм повръщала, само ми се гадеше и то след закуска:sick:
Стескам палци на вчички бременни и бъдещи мами!

# 52
  • Мнения: 4 473
Честита Нова Година и от мен! Много здраве, щастие, късмет и поводи за радост желая на всички ни! Hug

Я да ви питам сега мислили ли сте и какво сте решили по въпроса с ФМ и БХС? От трите ФМ кои ще правите, кога и такива неща?

Преди седмица звънях да се запиша за ФМ при д-р Марков, но бях закъсняла - най-ранния час, който имаше се пада, когато ще съм 15-16 г.с.  Confused Въпреки това го записах, пък ще търся и друг вариант. Иска ми се и трите ФМ да направя, както и БХС.

# 53
  • Мнения: 11
   ЧЕСИТА НОВА ГОДИНА!МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ ЗА ВСИЧКИ НИ ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА , А ПРЕЗ АВГУСТ ДА ГУШКАМЕ ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ БЕБЧЕТА!                                                                         

# 54
  • Мнения: 19
Честита Нова Година и от мен, момичета с пожелание за всичкини много здраве и здрави бебета на финала !
Идано всичко е  наред с всяка една от нас

# 55
  • Мнения: 224
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА на Всички!!!
Да сте здрави, щастливи и много усмихнати!

# 56
  • Мнения: 1 054
Аз пък се посъветвах с 2 вече родили майчета и от двете получих еднакъв съвет. Мисля да направя ФМ чак към 19-20 г.с., а БХС, ако ми препоръча доктора, който ще прави ФМ. Чакам да минат почивните дни и ще се обадя на доц. Томова, не прочетох нито едно лошо мнение за нея докато за Марков четох купища ужасии  #Crazy

Всъщност сега се сетих... мисля да пусна тема в "Майките" затова коя кога и колко ФМ е правила.

# 57
  • Мнения: 2 382
Буболече,това вече  е въпрос на личен избор.Има жени, които са твърдо решени, че ще родят децата си, независимо от резултатите дори на амниоцентеза.В този случай тези изследвания са излишни.
За мен тази диагностика е изключително важна и не бих си спестила нищо Peace

# 58
  • Мнения: 466
Абе хора, аз май съм единствената, която не пие фолиева. При прегледа при гинеколога той се шашна от кръвното ми, аз също и така и забравих да го питам какво да пия, я кажете вие какво да си купя.

# 59
  • Мнения: 1 054
Ами купи си фолиева киселина Simple Smile Просто влизаш в аптеката и казваш да ти дадата такава за бременни Peace

Общи условия

Активация на акаунт