И баба знае

  • 16 427
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 26
 Grinning Баба ми беше голям образ.Ръсеше бисери, когато най - малко очакваш.
Преди много години, бях 7 или 8 клас, за рождения ден пожелах да получа касетофон. На времето беше голямо щастие да имаш такова нещо в къщи.Няколко дни след като получих така жадувания подарък при едно клякане ми се сцепиха дънките.Репликата на баба ми беше : " А, ся! Тури катастафона на гъза и въри на центъра! "
От нея чух и израза : "Клати са като на коч мъдята, ама не пада." Joy

# 106
  • Мнения: 207
Най- скорошния  бисер на баба ми  беше  за един познат лекар - бил психиатричен  хирург  - направо умрях от смях.   

# 107
  • Мнения: 577
Най- скорошния  бисер на баба ми  беше  за един познат лекар - бил психиатричен  хирург  - направо умрях от смях.   
Joy Joy Joy
Права е жената,имаме нужда от подобни специалисти .

# 108
  • София
  • Мнения: 1 555
И интересно беше, че по нейните думи никога не си е мила косата с друго освен с вода. На тази възраст имаше дълги плитки черна коса, под кърпа.

Четох скоро някаква статия, че принц Уилям (може и Хари да беше  Rolling Eyes)  май също не си бил мил косата с нищо друго освен с вода от 2-3 години. Имало някаква теория, че на косата друго не и трябва и тя се самоизчиствала сама или нещо подобно.  Rolling Eyes Доколко е вярно това за принца не е сигурно, по-скоро жълта измислица, но пък може и да има нещо вярно за миенето на косата само с вода.  Peace

Съжалявам за отклонението.

И аз искам да кажа - бабите ви са страхотни!   bouquet

# 109
  • Мнения: 110
Нашите много патуваха и сестра ми живееше с баба. Та става една сутрин преди няколко години  и намира следната бележка на масата.
Алесксандрицо - кат станиш иди до магазину и купе едно пафче кашабал,5 крембиши  от тея дето беха с една Пепи некви там леки ли са меки ли са не ги зная  я ке питаш дедати , купи кафма за куфета и 5 домата. Ако останят паре купе шоколад ама не от скъпия че нема паре.
Един бисер на бабата на милото към сестра му
Бабата:Надо Надо на 25години стана мъж немаш дете немаш еле па куче.Виж ги Сиса и Ачо на 22 сватба дигнаха
Зълвата:Абе бабе не ме занимавай. Така са решили тогава са се омъжи ли аз не съм  Ачо
Бабата:О я млъкни ма мари кво ми се зъбеш кат питон. Я ти викам омъжи се тя ми вика не съм  Ачо. Ми не с я нали си жена той е мъж.  

 

# 110
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
След поредната телефонна измама, бабата на моят приятел въодушевено разказва:
"И тъй ма, бабо, тъй ми рече. Внукът ти блъсна с колата едно момиче от ромски производ. Всичките цигани са се събрали и бунт са дигнали, да знайш ..." (и до сега така си го разказва).

Същата тази баба, връща се от гости, възмутена от внучката на своята приятелка и още от вратата започва да я нарежда:
"Ма да я видиш само какви дълги нокти пуснала куконата и грозни, леле лелеее ... И такоз едно, проклето, зъби се на баба си, паниците не ще да мие, прането не пипва, та маникура да не разваляла. То остай, ам дупето как си бърше с тях, не вдявам ..."

# 111
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Един ден с брат ми счупихме ваза уникат в леля ми.
Прибирам се аз у нас, доста кисела, щото леля ми се е накарала едно хубаво, а баба ми вика -  що ти е моме?
Викам бабо, счупих на леля една ваза уникат и тя много се ядоса.....Баба ми ме гледа извество време и ме пита -  Е що е това ваза уникат? -  Ами бабо, има произведена само една такава в целия свят.....бабето пак мълчи и ме гледа, по едно време се обръща и казва - кажи и на леля ти да не се нервира, она ако беше толко убава вазата, немаше да направат само една!

# 112
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Скоро една баба комшийка ми се оплаква по повод измамите по телефона-звъни телефона-казва бабата,вдигам аз и един мъж ми вика како синът ти катострофира,блъсна някой,а тя му вика Петре кака ти ли си,оня отсреща-да како аз съм,бабата отвръща-мама ти да е.. той Петър преди 10години умря ти с мен ли ще се будалкаш.

# 113
  • Мнения: 207
На прабабата и се беше развалил хладилника и бяха викнали техник ( тя беше на 96 тогава)  По едно време на техника му звъннала жена му ,  а нашата му вика - ти тва да земеш да го хвърлиш  ,че ако си  в някое чуждо легло и ти звънне  жена ти кво ще правиш.

# 114
  • Мнения: 9 448
Преди дни идват да инсталират нова цифрова кабелна телевизия.

Човека ми обяснява,че има платени канали и ако искам да гигледам ,трябва да си заплатя някаква минимална такса.

И баба:Ааааа,не ,не.,никакво доплащане NaughtyАз секс в къщата не искам . Mr. Green

Знаеща бабичка-тя мойта  doh

# 115
  • Мнения: 1 318
На майка ми една от бабите беше с наднормено тегло, някъде към 105 кг. Абе, яка жена откъдето и да я погледнеш. И един ден седнала при майка ми и взела да й обяснява "Га не ям, съм 103 кг., га ям съм 105 кг... епа за два килограма що да се моря?" Mr. Green
Същата отива на лекар и с влизането му казва "Докторе, имам сърце!" - т.е. сърдечни болежки Grinning

# 116
  • Мнения: 17
Среща един приятел бабето ми и я пита: Как си бабо Д....?
А тя: Ох, не се чувствам добре. Имало е заметресение в Мексико.
А той #Crazy
Та така се отразявали природните явления на моята баба, макар и на хиляди километри от Б-я.

Друга изцепка. Бабето се връща от Тел Ариф(нейни думи). Аз тогава работех ла летището, и съответно я посрещам още на митницата. Минаваме през един познат митничар та да стане по-бързо. Той я пита: Имае ли нещо да декларирате.
Бабето казва, че няма. После разбрах, че вкъщи си извадила от гащите 1000щ.долара. Shocked
Не че някой щеше да и ги вземе, просто така беше през 94год.
Абе трафикант се оказа бебето. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт