Коледа идва с нови надежди-да имаме повече видове прежди!

  • 37 137
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 129
дами, ето как ми се получава дупчения шал (нямах търпение да го започна  Rolling Eyes )
http://www.mkamenska.snimka.bg/album.php?album_id=242592&pid=9559055
започнах го с 3 л.бр., 1 наметка и 2 бр. изплетени заедно  Peace
ето тук и по-отблизо
http://www.mkamenska.snimka.bg/album.php?album_id=242592&pid=9559056
много си го харесвам как ми се получава и отново ви благодаря за съветите   bouquet

# 31
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Весела Коледа!
Много задраве и щастие да има за вас и любимите ви хора от тук та поне до другата Коледа!

Така и нямах възможност да кача снимките на маркерите, а другите неща ще се разучават след празниците. Та и снимките на маркерите ще кача след Коледа.
Пишете и плетете по-бързо отколкот мога да чета, но ще наваксвам после Simple Smile

# 32
  • Мнения: 402
Уютна Бъдни вечер и Весела Коледа!!!

# 33
  • Мнения: 1 523
Завърших и шала,комплекта е готов.
Весели празници и Коледа да ви донесе най-желаните неща! santa2

# 34
  • в баира
  • Мнения: 861
mirostanka: Как ти е профила в Ravelry да те добавя като френд?
Аз свалям снимките с десен бутон - Save image as
Ако търся адреса на снимката, пак с десен бутон и Properties - там е URL-то на снимката.
Дидка: Супер е комплекта, и на цветови подбор и на изпълнение!

# 35
  • Мнения: 498
Страхотни сте! Нямам време да изчета всичко и да коментирам, но това, което видях много ме впечатли!

Весели празници!

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Снежи, Nightwish, Кати, така като разделяте плетивото на две части и завършвате поотделно не ви ли провисва много на ръкавите? И по този начин се получава само остро деколте, нали?
Кати, благодаря за най-икономичната плетка! Имам прежда, която май е недостатъчно за пуловер, та трябва да измисля кройка и плетка, за които да стигне. А има надежда: 200 гр. = 700 м

Не, не се получава само остро деколте - в смисъл, аз по начало така си ги правя - за "облите" деколтета - първия момент свиваш доста бримки в средата, а плетката нагоре не е особено дълга, та не се стига до момент, в който оставените на иглата бримки да пречат.


Каква е преждата? В смисъл - като цвят и като дебелина, а и като количество... аз редовно плета с недостатъчно прежда.  Embarassed Включвам и други остатъчни прежди най- често...

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
ето тук може да се види начина на плетене на техниката на ентрелак          http://forum.knitting-info.ru/index.php?showtopic=15754.

Малиии, туй много сложно, бре! Много интересно изглежда, ама с колко кълбета и куки ще трябва да се справя човек!?  Crazy 20!?


Щеше ми се да пуснем анкета - кой шлете на врат, кой на пръст, че ми е любопитно съотношението?..

в предната тема бях помолила за някаква дупчена плетка за шал  Rolling Eyes молбата ми все още важи  Praynig

Онази, дето не можах да я разгадая, е тъкмо за шалпве (по описание), адски дупчеста... ама не можах да я загрея...  Confused

Общо взето е първи ред опакова бримка - тройна наметка, това се повтаря до безкрайност, следващ ред - 5 опакови бримки, една се прехвърля, а наметките се изтървават (така че стават всички бримки дълги), на следващия ред 5те изплетени бримки се свиват, а от прехвърлената се изплитат 5, но следващите 2 реда не моа да ги загрея от рисунката.

ПП

И без тях става мн. рехаво и ефектно.

Последна редакция: ср, 24 дек 2008, 18:21 от katiABV

# 38
  • Мнения: 197
Аз плета на врат  Peace Laughing Laughing LaughingНаистина идеята за анкетата е интересна  Hug

# 39
Момичета, на Вас и Вашите семейства - весели празници!
Искам да Ви пожелая много щастие и късмет, да сте все така отзивчиви и всеотдайни.
Нека магията на святата Коледна вечер влезе в дома ви и донесе здраве, мир и благодат!

А, аз да взема и да Ви почерпя, че егн- то ми от ранни зори си празнува самоинициативно, без да се интересува от всеобщите празници  :crazy.



И да покажа последното ми плетиво  /детско шалче/ - малката госпожица в последния момент избяга и не пожела да бъде снимана  Grinning
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101607&pid=9567338

А това е схемата на плетката - всъщност използвах само първите 3 реда от нея.
Иначе моделчето ми е импровизация и в действителност изглежда по-добре.
http://picasaweb.google.com/kakachiyii/puntiuncinetto#5249484506738856114



# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Напълно ясно е, че двете части се завършват поотделно. Останах с впечатление, че гореизброените съфорумки не правят допълнителни свивки като разделят частите на две. вълнумам се по този начин не се ли смъква твърде много под раменете.
Само аз ли съм бълък и острите деколтета разделям на две части и после правя огледални свивки? А за кръглите също завършвам определен брой по средата и после пак правя свивки нагоре докато стигна до рамото. Оставам с впечатление, че вие направо си плетете нагоре. Така не би ли станало четвъртито деколте?

Същото правим, само дето не вързваме половината бримки с конец, а просто ги оставяме на иглата, без да ги плетем, и после се връщаме на тях... иначе също става, но - с 2 кълбета  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
Някой може ли да ми помогне с превода на тази схема  Sad
и ако това са пчелните клетки от библеотеката не се отваря обяснение, а някоя си тема....


http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/0/37/32/37032910_2.jpg Cry

Това е пчелната пита. Плетеше се (по спомен, че затворих прозореца и пуснах комп-тв) :
1 ред - опаки бримки
2 ред : 1 вземаш бримка лицево, без да я изплиташ, и правиш наметка отгоре й; 2 - лицева бримка.
3 и всички нечетни редове: изплиташ опаково прехвърлената бримка от предния ред заедно с наметката; следващата бримка прехвърляш опаково и намяташ
4 и всички четни редове: изплиташ лицево прехвърлената в предния ред бримка заедно с наметката и прехвърляш, намятайки я, следващата бримка.

Дидк@, не се изпускат тук наметките, изплитат се заедно с бримката отдолу.


ПП
И аз плета на врат (едва наскоро започнах да е уча, много мъчително и по малко, да плета и без допълнителна упора - че се опитвам да вдяна нещо от 1та кука, пък там май тъй трябва?). И също харесвам Nightwish  Laughing

# 42
  • Мнения: 86
Фифундрела, нещо не мога да се оправя с този сайт. Не мога да разбера как да си кача снимките на моите плетива! Иначе и там съм регистрирана като mirostanka!

# 43
  • Мнения: 11
Весели Коледни празници на всички сръчни дами.Пожелавам Ви много усмивки и незабравими моменти с любимите хора. santa2

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Весела Коледа!Бъдете живи и здрави!Много нови прежди и красиви модели !

Аз също плета на врат.

Общи условия

Активация на акаунт