Отговори
# 30
  • Мнения: 4 362
ще ви подкрепя  Peace,въпреки че мен лично няма да ме засегне

# 31
  • Мнения: 255
laraCROFT го е написала много точно.

# 32
  • Мнения: 256
Подкрепям на 100%! Иначе си е жива дискриминация!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 734
Не съм сигурна, че така формулирано обръщението е коректно и ще ви кажа защо:
Заварено положение означава, че ти си вече във това положение, което се дискутира. Т.е в заварено положение "майчинство" са тези, които ВЕЧЕ СА в него, т.е всички, които са в майчинство.
Бременните очевидно не са такива, така че при тях не е точно заварено положение, а просто ще бъдат ощетени от новия закон.
Идеята на поста ми е да се опитаме да формулираме исканията така, че да не може утре да бъдат оборени просто с едното изречение, че заварено положение тук няма и следователно няма и дискриминация.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз подкрепям Peace

# 35
  • Мнения: 219
Не съм сигурна, че така формулирано обръщението е коректно и ще ви кажа защо:
Заварено положение означава, че ти си вече във това положение, което се дискутира. Т.е в заварено положение "майчинство" са тези, които ВЕЧЕ СА в него, т.е всички, които са в майчинство.
Бременните очевидно не са такива, така че при тях не е точно заварено положение, а просто ще бъдат ощетени от новия закон.
Идеята на поста ми е да се опитаме да формулираме исканията така, че да не може утре да бъдат оборени просто с едното изречение, че заварено положение тук няма и следователно няма и дискриминация.

Ами нали затова сме се събрали повече хора мислят по-добре. То да се стигне до съда мисля, че там всичко ще се формулира правилно и точно, така пуснах заглавието за да бъде по-ясна идеята

# 36
  • Мнения: 255
NBM, щом бременни, които излизат в болничен преди нова година са в заварено положение следва и ние да сме. Те се бременни-не са в майчинство.

# 37
  • Мнения: 9 814
Напълно подкрепям.
Свържете се с някои от големите медии и дайте повече гласност на това неравноправие.

# 38
  • Мнения: 790
Подкепям. Мен ме зарадваха с новината и ще се радвам и бъдещите майки също да ги зарадват.
(Голяма радост се изля от моя пост)

# 39
  • София
  • Мнения: 318
И аз съм ЗА  Peace

# 40
  • Мнения: 245
Момичета , знам че сме много много тези които се подкрепяме , не само защото сме ощитени , но и защото сме  прави . Предлагам сериозно да се вземем в ръце , знам че всички сме възмутени , но това може само да ни направи по- силни.
Обръщам се към някоя майка която да умее спретне едно прилично обръщение и да бъде пуснато по медиите , наисина нямаме време , ако все пак искаме да бъде взета мярка . Само ние можем да си помогнем. А относно медиите няма по добър и гласовит журналист от мартин Карбовски http://martinkarbowski.com/

# 41
  • Мнения: 255
Засега никоя не изявява желание...Сигурна съм, че има поне 1 майка, която да може да се  заеме.

# 42
  • Мнения: 425
И аз съм твърдо ЗА. Не може така да делят бременните, това си е чиста дискриминация. На едните, които ще излязат преди 31.12.2008 в майчинство (то даже не е майчинство , а отпуск за бременност и раждане) да вземат 6 месеца назад, а на нас дето ще излезем след 01.01.2009 да вземат 12 месеца. Все сме бременни - независимо дали в 3 или в 8 месец.

# 43
  • Мнения: 169
laracroft го е казала много правилно! момичета и аз ви подкрепям! това е дискриминация.Когато ние сме забременели е бил такаъв закона, редно е промените да засягат и нас в наша полза.

# 44
  • Мнения: 425
Засега никоя не изявява желание...Сигурна съм, че има поне 1 майка, която да може да се  заеме.

Мен хич ме няма в писането за съжаление, иначе бих помогнала. Не знам ако се обърнем към майките от СБНМ дали ще помогнат? Може би ако се организира пак някаква петиция?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт