Под елхата украсена вече, безброй подаръци очаква Юнското човече

  • 15 241
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Русе
  • Мнения: 626
Така, не сме се вясвали от известно време, но нямаше нищо кой знае какво за отчитане.

Митенцето днес вече официално започна с плуването  smile3521 беше страшна картинка - още от събличането се разрева (много му се спеше) и не млъкна докато не го облякох и заспа в кошницата. През цялото време рева  help, но кинезитерапевката не се отказа и до колкото можеше си вършеше работата  Wink
Съответно днес имахме час за консултация, отидохме, но я отложих, т.к. пред кабинета имаше поне 5 бебета, а в 11ч. трябваше да сме в ДМСГД за плуването.

От четвъртък Митачето си хапва с голяма охота оризовата безмлечна каша на Милупа - обожава я, никакви физиономии не прави, изяжда всичко и дори вчера му направих по-голямо количество и не е пил мляко (млякото беше в кашата). Заместих от събота и обедното хранене със зеленчуково пюре.

Аз лично се "оправям" със сайта на снимка бг - чета всичко внимателно  Naughty не виждам смисъл да се прави друг албум  Peace всяка майка може да си отвори някъде албумче и там да си качва снимките на бебока, а тук в темата да дава линк към снимката, която би искала да е за колажа на 1 стр., а Мимченце (сега тя се е заела с тази тежка задача) да обработва снимката и да я качва на 1 стр. идеята ми е в албумчето на колажа да не пипа никой, а само и единствено Мимченце! Имам и друго предложение - снимки на бебоците да се подменят да кажем от 1-во до 10-то число на месеца, така ще се избегне непрекъснатото "Мимче, качих снимка на ...., ако обичаш да я смениш".
 newsm80
Това е за сега от мен, Митенцето продължава да спи (заспа в 11:30), но му идва времето за хранене вече  feeding

# 256
  • Мнения: 13
Как ви спят бебоците по толкова време, благородно завиждам...
Нашия наааай-дълъг сън през деня е половин час. Аз за това съм станала такава бързачка в домакинската работа  Wink

# 257
  • Мнения: 24
Здравейте
Гали,целуни Дидинка и от нас с Алекс.Мн неприятно.И мен мн ме е страх от такива падания,ами те ве4е мн се въртят тия бебчета.Онзи ден оставих Алекс на спалнята и след няма и минута се връщам и краката му висят(както Тони е писаала за Тедко)  ooooh!.Не успя да падне ама на косъм беше....Ами не мога все да съм при него  Naughty.по принцип като е сам го оставям в легълцето му ,но и на спалнята го слагам по средата .
Рали и аз се оправям ссъс снимката и не мисля че иам нужда от нов албум.Съгласна съм с теб  Peace
ТОНИза ваксините  Peace  Hug  Wink
Бюти,браво на МИшел,колко много е качила .Все така да е  Hug Heart Eyes
ние опитахме ве4е и жълтък ,а след две седмици и месото Peace
 

Днес бяхме на консултация и вече сме7600гр и 68 см  Crazy .Педи каза да започваме с попарата като стане на 6 мес.,да го слагам да сяда и да му давам сурова настъргана ябълка.Но за ябълката не знам дали ще давам.Ще правим и изследвания да видим как ще се справим с пишкането Rolling Eyes

за лъжичките-ние сме с НУБИ .Бяха две в опаковката,явно са като на Тони Simple SmileИ ако пюренцето е горещо си променят  цвета  Mr. Green
,
А за изследванията на гладно,мисля че е заради хемоглобина,защото оказва влияние яденето и пиенето.затова на гладно  Peace

# 258
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

Вери статията за ваксините е много хубава Grinning и съм почти 100% съгласна с  всичко написано вътре.  А и аз нищо ново не прочетох. Toni на 100 % съм съгласна с теб Peace. Много хубаво си го написала.

Не смятам, че гласно изказвайки мнението си ще променя нещо, чиста проба лично удовлетворение - като си кажеш ти олеква Whistling

Ето малко факти от моя страна:

Средната продължителност на живота от 1935 до 2007 се е увеличила с 21 години - нещо което не се е случвало преди с такова темпо. Силно се съмнявам, че това се дължи на хомеопатията Wink.

Аз със сигурност знам, че не може дадено вещество да помага без да вреди. Просто не става. Един приятел казваше - Няма пълно щастие. Безвредни ваксини и лекарства за съжаление няма Sad. Затова има един показател, който се изчислява - риск - полза. Ако е положителен, лекарството или ваксината се считат за полезни. А цитираните вредни вещества във ваксините за съжаление ги има в много, ама много други неща.

Много е хубаво родителите да се информират и сами да взимат решение. Да обаче на практика не става - както много от другите майчета писаха, колкото повече четеш, толкова повече се объркваш и е нормално. Затова има нещо наречено Национална Здравна Стратегия - хора със съответното образование и опит решават за всички. Честно казано от моя скромен опит в аптека - колкото по-подробно и детайлно се опиташ да обясниш на един човек, той толкова повече нищо не разбира Simple Smile. Хората се нуждаят от кратка и ясна информация, подкрепена с факти, а не с хиляди хипотези.

А за финансовия фактор си в много голяма грешка. Има една наука Фармакоикономика и тя изчислява разходите за лечение, профилактика и т.н. Много по-скъпо (и изгодно според теб) е лечението на заболелите от дадено заболяване спрямо ваксинирането на всички. То затова и ваксините (задължителните) са безплатни, защото се спестяват огромни разходи smile3521

Geneva2008 малко е гадно да се шегуваш с уплахата на една майка. То може отстрани да изглежда смешно, но само като ти се случи може да разбереш, а някои от нас са си по-притеснителни.

За урината ми е много странно това за 30 мин., това важи ако е стерилна. Иначе не се сещам защо да е newsm78. За сутрешната урина -  взима се пак при стерилна урина.

 За кръвта на гладно доколкото си спомням се взима, когато се изследват кръвна захар, а също и при други показатели напр. холестерол и т.н, ама на бебчовците това не се прави

Irinkula не съм MIsha, но за детегледачките да ти кажа. Има една агенция, от която много от моите приятелки са доволни, но аз пак съм много резервирана (въпреки, че ги проверяват, изискват им документи и психотест може да се направи) - все още не мога да им се доверя. Намерих си детегледачка по препоръка от познати, много симпатична жена.

А честно казано това с месечините и всички поводи - рождени и именни дни на цялата рода до трето коляно, май наистина попрекаляваме Laughing

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 14:59 от vesi21

# 259
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет отново  Grinning

На мен педито не ми е казвала, че трябва на гладно да се взема кръвта. Мисля, че Гали е права
 
Рони, аз не съм медицински кадър, ама ако не се лъжа, кръвта се взема на гладно само ако е от вената и се изследва за кръвна захар. Може и да бъркам де, ама така мисля Thinking
Нито пък да нося урината до 30 мин.
Може Веси и Иринкула да се включат с повече инфо  Peace

А, докато съм писала поста и Веси се е включила  Hug

# 260
  • Мнения: 657
Ние с Радина няма да скърбим с падналите и другите изпаднали в някаква не до там удобна ситуация , няма и да честитим поредната месечинка,седмица ,ден и навършен час  Crazy на родените днес,вчера и утре  Mr. Green
просто искаме да пожелаем на всички бебоци да са живички и здравички сега по празниците  и да внимават къде се мотаят, та да не стават повод за 30 линейни метра "ъх и въх" тук в темите, че от толкова много безсмислици и излишни повтарящи се любезности гледам повечето майки отдавна спряха да пишат  Sad

И аз усетих доста ирония и сакразъм от това изказване. Защо да не си споделяме тревогите и радостите? Защо тогава изобщо да си пишем? Нали затова сме виртуални приятели, не само да си говорим кой по колко мл. или гр. каша дава, с какво я смесва и как си пасира пюрето. Аз нямам нищо против темите, които разискваме тук, нито честитките на празнуващите - това си е едно радостно събитите, което всяка майка иска да сподели с другите мами. Нали само ние се разбираме какво ни е в дадени ситуации и как се справяме с това да бъдем майки?! За тия дето са спрели да пишат - ами прав им път! Crossing Arms Никой не влиза да пише с опрян в главата пистолет, като не им харесва - да са живи и здрави! Mr. Green Все ще си намерят друго занимание и друго местенце. Wink Най-малкото такива изказвания пък принадлежат към тема в "Отчетни".

Благодаря на всички, които ми отговориха за урината. Peace Незнам защо ми каза да й взема в 5 часа, измънка нещо за първа урина... Все пак ще гледам да я занеса до половин час преди изследването, а че няма да е в 5 сутринта, няма да е. Mr. Green

Били  smile3501

Веси, много е точно това, което си написала за лекарствата. Peace

Ето и една древна руска мъдрост, която май важи и в днешно време:
"Има хора, в които живее Бог. Има хора, в които живее дяволът. А има и хора, в които живеят само глисти."  Mr. Green Laughing

# 261
  • Мнения: 12
   Здравейте,
Gali спокойно и моя Вики пада 2 пъти и слава богу нищо му няма ,първият път падна от столчето за кола,понеже го носех и не беше се стопирала дръжката,и то на 2 месеца милото беззащитно като тупна та направо сърцето ме заболя....После в къщи от леглото се преобърна за 2 секунди го оставих да взема нещо и моя се преобърнал и пак як рев..та така.
 Ние утре сме на консултация,дано всичко е наред. Praynig
Мимче,пак ще те занимавам с глупости  Simple Smileама кажи ми сега гледам на първата страничка и ни няма със сигурност..виж пак на 15 юни .

# 262
Здравейте и от нас,
 давам отчет че малкия човек вече е 8400 гр(+ 900) и 71 см (+4 см) както си вървеше едва едва и как е дръпнал този месец не е истина само..
Аз май успях да увладея хремата и то само с хомеопатични преди да е станало сериозно, да ви кажа досега въобще не бях запозната с хомеопатията (не че сега съм) но повече ми харесва от това да тъпча с антибиотици и аналгитици още от сега,това го казвам естествено без да ми е напечено на главата от високи темп, сериозни кашлици и други сериозни усложнения на една настинка например, но го правя по скоро превантивно, когато виждам че започва да се разболява и при мен деиства този метод, дано и при него  Peace
 Питах педи и за сухата кожа и тя ми изписа едно кремче LIPOBASE за личицето и ръчичките и тялото де, когато излизаме, обаче не разбрах дали е подходящ за вс ден да мажа след баня  ooooh! хич ме няма .
Генева щях да питам за Насето, като го гледам какъв Шумахер е с паяка от колко време е в него и дали се справя по килимите, щото моят дивак движи само като вдигна килима а на него само си виси вътре и мноого рядко да мръдне.(а относно чувството ти за хумор, ако знаеш колко пъти и аз съм си патила от моето и то по точно от липса на чуждо)
Мимче ти как имаш нерви с нас незнам.. Hug ама мерака ти е в повече щом продължаваш да ни красиш   bouquet
Това е засега, че моят мъник ме привиква за кашичка.

# 263
  • Мнения: 194
Здравейте, мацки  Hug

Аз също съм на мнение, че този форум е направен с цел да си споделяме радости и тревоги. В крайна сметка, всички минаваме през едно и също вече повече от година, интересуват ни еднакви неща и това е идеалното място да си ги споделяме. Пък и не мога да занимавам приятелите си само с бебешки неща, не искам да ме намразят  Mr. Green

Гали, много неприятно това с Дидката. Важното е, че всичко е наред  Praynig Аз веднъж така я бях оставила Марти в средата на спалнята, докато пусна пералнята и като се връщам, тя стигнала до ръба и е на косъм на падне. Направо ми настръхнаха косите. Дано не се случва на никого  Praynig А за менюто по празниците, нашето няма да е много по-различно - кърма  Joy

kreia, радвам се, че съм помогнала по някакъв начин Hug

Относно албумчето, подкрепям идеята на rallii, всяка мама да си качва снимките, където й е удобно и да дава тук само линка. Разбира се, mimchence, трябва ти да кажеш как ще ти бъде най-удобно. Все пак ти се занимаваш с нас Simple Smile Понякога направо се чудя как не ти писва от нас и как продължаваш търпеливо да поддържаш най-хубавите темички   bouquet Страхотна си  Hug

Веси, много ми хареса това, което си написала за лекарствата  Peace

Ето и една древна руска мъдрост, която май важи и в днешно време:
"Има хора, в които живее Бог. Има хора, в които живее дяволът. А има и хора, в които живеят само глисти."  Mr. Green Laughing

 Joy Joy Joy Ох, много се смях на това  hahaha

Целувки и чао   bouquet

# 264
  • Мнения: 28
Привет мамчета,

Вери, мерси за споделеното мнение.Уважавам всякакви гледни точки и моля за извинение ако съм ти предизвикала душевен дискомфорт ,може би трябваше на лични...просто знаех, че си анти ваксините и ми беше любопитно за причините накратко.
Истината е някъде по средата и затова всеки нека сам решава,но пък не пречи човек да се информира нали  Peace
Само да отбележа,че това с финансовата облага за лекаря е смешно направо цинично  Naughty

Веси, ок за гледачката,ще търся с препоръка май.И мен ме е шубе само от агенция...

Мерси на Вери и Самимами за авокадото,ще се черпим след някой друг ден с бебчо.

Били, ваксината е с/у паротит, рубеола и морбили 13 месец.

За изследванията-кръв-за предпочитане на гладно или поне да са минали 2-3 часа има отношение не само за кр.захар,но и за левкоцитите и др. Стерилната урина трябва да се занесе в микробиологичната лаборатория до половин час след вземането й. Ако това е невъзможно, се съхранява в хладилник за 1-2 часа.

За липобазата- може всеки ден,но докато трае лечението за АД ако има тъкав или за 1-2 седмици ,иначе си има козметика за ежедневна употреба т.е липобазата е подъържащо лечение на атопична кожа и екземи..

Мимченце към мисълта бих добавила и 4-ти тип хора -в които нищо не вирее  Joy

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 17:07 от Irinkula

# 265
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Здравейте!

Минавам набързо, да ви поздравя.Да ви кажа, че трябва да сме по-мили една с друга и да проявяваме съчувствие към притесненията на другите.Знам как се уплаших, когато Станислав падна от леглото и разбирам как се чувства всяка една от нас, когато бебето и падне.А и не бива да забравяме, че от сега нататък ще става все по-опасно, т.к. те ще стават все по-подвижни.

Днес ходихме с Емо на Коледния базар в НДК.На един от щандовете имаше едно бебенце и аз като се лепнах там...Едва се отлепих.Снощи се гледах с моето бебоче 1 час по скайпа, ама като не е при мен да го нагушкам и нацелувам не е същото.

Иначе уж бях свършила с покупките за Коледа, но явно има още какво да си накупя. Mr. Green Само дано ми преведат майчинството по-скоро  Praynig

Аз за ново албумче незнам как става в друг сайт(особено ако не е на български), а и незнам как се дават линккове, но предполагам че все някой ще ми обясни.Иначе със снимка.бг се оправям много добре.

Иначе съм запланувала толкова много неща да свърша докато малкия го няма.Вчера чистих, утре пак, че остана още малко.Поспах си до 10:30 тази сутрин, ходих на разходка.Утре пак.Ще ходим на боулинг(много ми харесва, но миналата година нали бях бременна и нямаше как да играя), на Алеко, може на дискотека(макар че не съм голяма привърженичка) и така неусетно ще дойде 24.12, когато ще си видя малкото съкровище...

А на всички вас пожелавам много щастие и положителни еммоции!

# 266
  • Miami
  • Мнения: 413
Atina_Eli , да си призная мъничко ти завиждам за свободата, макар че аз още не мога да си представя да се отделя за толкова дълго от Жорко  Grinning И аз искам малко свободно време, но за сега е невъзможно с това кърмене. Най ми е хубаво, когато мама е при мен.  Най ми е спокойно на нея до го оставям.

# 267
  • Мнения: 657


Това вижда ли го някой друг или само аз?! newsm78 Хм, да не би проблемът да е само в моя телевизор.. Thinking

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 17:18 от mimchence

# 268
  • Мнения: 12
 Rolling Eyes кажи какво те тревожи,че да помогна

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 17:23 от petiu6a

# 269
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Здрасти! Имам едно вьпросче за вземането на урина и тези контейнерчета. След като има мах време, за което материала трябва да се занесе до лабораторията, то не може ли, контейнерчето да се сложи на трьгване за болницата и там директно от него да се даде за изследването?  newsm78


Какъв директен изказ, какви 5 лева.. За какво става дума изобщо не разбрах.. Ако е относно падането на Диди...
Ставаше вьпрос за смелоста и винаги да казва, това което мисли  Wink и в никакьв случай за шегичката за падането на Диди.  Naughty

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт