Под елхата украсена вече, безброй подаръци очаква Юнското човече

  • 15 235
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
Пльос и от мен в новата тема  Mr. Green mimchence, една голяма  Hug

От няколко дни само ви чета и сега имам да се изкажа по много въпроси  Laughing

Стерилизирам
вече много рядко, само когато някоя баба я гледа и трябва да я храни от шише. На училищата за майки на "9 месеца" ни бяха казвали, че е хубаво да се стерилизира първите 6 месеца. След това нали трябва някакъв имунитет да си изгради бебчето.

Пера със Сано максима и съм страшно доволна. Не мисля обаче скоро да смесвам дрехите ни с тези на Марти  Naughty Иначе не прибирам нощем дрехите й, ако не са изсъхнали... Всъщност за първи път чувам, че трябвало да се прави  Thinking

Плюшени играчки
Марти има две и много им се радва. Едната ни я донесоха от Германия и предназначението й е да бъде дъвкана  Joy Тя е по-скоро като плат, не е пълна с нищо. Другата е един слон, който малката много си харесва  Wink

Бюти, добре, че е излязло топчето, да не се притеснявате. На нас ни подариха също една каишка за биба от дървени топчета и пише "Martina" на нея, обаче ние нали не ползваме залъгалка и само така си седи  Confused

Килограмите
от преди бременността си ги възвърнах много отдавна, даже вече съм с 5 по-малко, т.е - колкото на сватбата  newsm53 Коремче обаче си имам и трябва да го стегна. Стриите също не ме подминаха - и по корема, и по краката  Sad

Инче, много хубава новина за майчинството, благодаря ти   bouquet

koon, много ми хареса еленчето ви  Peace

Kory, много хубави новини около теб, и аз онзи ден разбрах една подобна и много се зарадвах  Wink

Косата ми много пада, момичетааааа!!! Направо съм се видяла в чудо! Всеки ден чистя и събирам толкова коса от земята, че мога перука да си направя  ooooh! При вас поотмина ли този момент вече или го имате същия проблем като мен?

А ето сега и малко снимки от нас  Mr. Green

По повод въртенето - ето така най-често намирам Марти в леглото след сън. Като се завърти обаче и започва едно мрънкане, че не може да се върне в изходна позиция  Joy

Често като вляза в стаята и виждам това или това  hahaha

А ето ни и прословутите зъбчета цък и цък   Flutter

Хайде лек ден от мен и много целувки на всички   bouquet

# 16
  • Мнения: 36
Здравейте момичета,
Мимченце - това е за теб -  smile3525
tanita_83 - косопада го имах в доста силна степен. Купих си на Dove 1 балсам против косопад,не че и реши проблема напълно,но поне малко от малко ми го намали.
За килограмите - почти не съм успяла да си върна старите. Cry
Да си призная много ми е търсене от този факт.А време почти не ми остава иначе страшно ми се иска да ходя да тичам сутрин,ама никой не може да гледа малкия за тези 2 часа сутрин.
За коледната елха- да си призная нищо още не съм украсила,ама тези дни малкия ни разби.Нали от седмица някъде се мъчат да му избият зъбки.За жалост се оказва,че нашия син е от децата с по-проблемно израстване на зъбките Tired
Момичета желая Ви хубав ден,аз продължавам да дерзая.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 13:51 от silviyd

# 17
  • Miami
  • Мнения: 412
Танитка, много сладка малката Марти с тези зъбчета  Hug И аз чакам с нетърпение да ни избие някой друг зъб, ама няма още  Rolling Eyes

Моята коса също пада ужасно много, навсякъде ръся косми и обирам всеки ден с прахосмукачката. Дано спре този обилен косопад преди да почне да пълзи Жорко...

Аз да питам мамите, които правят домашни пюрета - от другия мецес мисля да давам и месно пюре, имам домашно заешко месо, но се чудя колко да сложа в дневната порция  newsm78

# 18
  • Мнения: 13
Само минавам да кажа че днес и ние правим 6 месеца   bigdance2 Tada
Цяла половин година. Лелееее, кога мина това време...

Айде изчезвам  Wink

# 19
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Здравейте!

Мимченце  Kissing Heart за красивата темичка!

Кори , много сладък Жорко!Как се е зачел и стои в лигена Simple Smile Сладурче  Heart Eyes

maichenceto и твоят Дядо Коледа е много сладък!А и малката на Танитка и въобще всички бебончовци-бонбончовци  Heart Eyes

geri-david добре дошла в юнския отбор!   bouquet Дай снимка и на твоето бебче за колажа и му кажи името!

Честито на всички месечинковци днес!Живи , здрави и много щастливи деца!

Знаете ли пък аз какво установих-моят бебо на някои пюрета се цупи и неиска да ги яде с лъжичка, но като ги сложа в шишето с малко АМ изяжда абсолютно всичко, че даже се оглежда и за още  Crazy Има ли и някое друго бебе като Станислав?!  newsm78

Зъбчета и Слави още няма и се надявам да не се показват скоро, че нали уж колкото по-късно избиели, толкова по-здрави били.Това дали е вярно незнам, но на Емо избили на 3 месеца и бързо се развалили, а моите към годинката и първата си(и засега единствена) пломба сложих чак на 22  Flutter

Хайде лек и хубав ден!Целувки на всички мами и бебоци!

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 17:47 от Atina_Eli

# 20
  • Мнения: 36
Pretty_Galina  - честита Ви половин годинка.Да Ви е живо и здраво  детенцето.   bouquet
Kory  доколкото знам се слага по 15гр. максимум 20гр. и то само от бялото месо.

# 21
  • Мнения: 389
Честити месечинки на бебчовците   bouquet

Мимченце, благодаря за хубавата тема    bouquet

Ние вече тежим 7090г.  Party Опулих се пред кантара, не очаквах да видя тази цифра, след като на 19.11 беше 6350г.


Днес и дадох пасирано авокадо. Това е първото нещо, което не прие с въодушевение. Държа го в устата и рядко преглъщаше, обаче утре ще и го смеся с банан и ще и хареса  Grinning.

Елхата и ние я украсихме миналата неделя.

За стерилизирането, преди всяка употреба на шишенце го правя.

Килограмите отдавна са си моите от преди да забременея, а корема,... да не изглежда хвалба, ама много бързо се пребра. Още седмица след като родих, имам и снимки.

Косата ми още пада, по-малко като че ли, но не е спряла да пада.

# 22
  • Мнения: 339
Здравейте и от мен!

 Мимченце, заглавието на темичката е супер!

Днес водих Виктор на консултация. Наддал е с 400 гр и е пораснал с 1 см. Мерките му са : 8500 гр и 72 см. Сложиха му ваксина и му направиха стандартните изследвания. Педито каза да включвам жълтъка и попарата с обезмасленото сирене, но аз ще изчакам.

Аз също рядко стелизирам. Но често измивам шишето с много гореща вода.
Гумените играчки ги мия също с гореща вода. Плюшените нищо не ги правя. Но след поста на Irinkula за акарите, сигурно ще ги мушна във фризера. То ние и нямаме много играчки. Незнам, сигурно защото ми е второ, нямам такъв ентусиазъм за покупки. Онзи ден след 20 мин хленчене вече се чудих с какви дрънкалки и играчки да му привлека вниманието. Накрая му пъхнах една шумоляща торбичка в ръцете. Половин час й обръщаше внимание.

За прането - на децата дрехите отделно. Преди на Марти ги перях с нашите, но откакто миналата година му се лепна някаква бактерия по чурката му, всичко пера отделно ( на Виктор отделно и на Марти отделно).

Тони, прическата ти е много пънкарска. Понеже аз съм от тия дето са с три косъма на главата, такава прическа за мен е мечта.

Бюти
, голямо ровене е паднало в търсене на това топче. То смешно, ама кой знае как сте се изпопритеснили.

Майченце, Мирко е много сладък облечен като джудже.
Танитка, Марти е голяма кукла.

Кори, на Жорко много сериозно четиво си му дала  Grinning  За месото според това което съм чела, дозата е около 1-2 лъжички смляно месо . 

# 23
  • Мнения: 10
Привет и от мен!
Отдавна не съм влизала, но бебка не ме оставя и за минутка.

Мимченце, както винаги поздравления за темата. Ето малко и пресна инфо за Рая - вече сме 6 месеца - малко сме слабички - 6800, 63 см. Сложих и нова снимка за колажа Simple Smile.

За стерилизирането - аз още го правя преди всяка употреба на шише - навик. Прането и то отделно със сано и го гладя. Пак навик Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 201
Здравейте и от мен,
чета редовно нищо, че не пиша:) Hug

само да кажа, че в Джъмбо има малки бебешки костюмчета на Джудженце и Дядо Мраз или там Дядо Коледа:)за който е от София де:)

ние и стерилизираме всички шишета и перем отделно със Персил сенситив.Нищо не ми коства имам стерилизатор, а и пералня имам пълна с бебешки дрехи всеки ден.Simple Smileпосле сушим в сушилня, и гладя макар и не всичко. 
Като написах стерилизатор, се сетих - някоя от вас дами беше споделила за варене на зеленчуци на пара в този уред, дали наистина е така и ако сте го обсъждали, моля някой да ме насочи към страницата, че да прочета и да не повтарям въпроса.

Иначе за моето малко светло човече- още е с бронхо спазъм, и му свиркат гърдичките, вече месец се влачим с тия болести,
пак инхалации и сиропи, не можем да излезем навън на разходка.
Вие захранвате с пюрета и твърди храни, а ние с излизане навън- всеки ден увеличаваме минутите престой на терасата.
Не е приятно, дори ми е мъчно, ама ...такъв е начина, доста време не е излизал и изведнъж на студа да се 'изпружим'- не става.
НО пък от друга страна, ходихме на първа контрола след операцията- и всичко там е много добре, много добър следоперативен резултат.
Да можеше и за дробовете така да се похваля...май ще се заемем с друг вид лечения, езотерични така да ги наречем.Взе да става доста болезнено вече...

А и захранването при нас върви почти по план. По-бързо действам, почти всеки ден има нещо ново, но той почти не харесва зеленчуковите пюрета, май само моркова уважава и всичко е +морков, ,картоф и морков, тиква и морков, пащърнак и тн и тн.
Както и да е, смело напред към мръвките:)

ЕЕх ами май това е от нас,
аа и зъбчета ни мъчат, май избива първо кучешко:)
някой ползва ли Пансорал?

поздрави на всички 6 месечни малчугани, ние утре ще празнуваме:)

Много щастливи предколедни мигове със сладките ви дечица, гледам някои вече казват мама , други пълзят, трети в проходилки,
очаквам в най-скоро някои от вас да се похвали с подранил първокласник. Laughing

Поздрави и целувки от мен и СВетозар!

# 25
  • Мнения: 233
мимченце, тенкс, мила! Абе, има снимки на бебоци, чиито мами никога не съм виждала да пишат тук.  Thinking Няма да ги назовавам поименно, но нека се включат и те!  Grinning

Благодаря ви, мами, за съчувствието!  Hug Сори, че ви занимавах и вас с нашите премеждия! Наистина ми беше много притеснено, макар и да го представих по шеговит начин. Дано на никой не се случи такова нещо!  Praynig По принцип, всичко за бебчета трябва да е обезопасено така, че разни топчета, очи на кукли и тем подобни малки предмети да не могат да се отскубнат, иначе изрично ще пише на въпросната играчка дали е пдходяща за бебета. Но, това прословуто синжирче ли, и аз не знам как се нарича на български, то е уж само за беебнца, ама на. Оф, спирам да философствам. Извинете ме.  Embarassed

maichenceto, голям бонбон е Мирко! Simple Smile
Танитке, много ми хареса последната снимка със зъбчетата. Те доста вече са избили. На Мишката обаче май скороо няма да излязат,макра от време на време да мърка и да я сърбят.
Кори, Жорко много е порастнал! Вече самичък май може да седи, нали?
Иринкула, благодаря ти за инфото относно тези акари! А какво може да му стане на бебчето, ако случайно по един или друг начин се озоват в тялото му? Възможно ли е съвсем да се унищожат? А и от друга страна казваме, че бебетата вече трябва да си изграждат имунитет...  Thinking ако им представим една идеално чиста среда, нали и това не е добре? Та, малко съм объркана по този въпрос де. Може и да не правя разлика между различните бактерии и въпросните акари. Плс, пиши, ако имаш повече инфо по въпроса! Мерси Simple Smile

bubolina06, има и по-лекички бебенца от вас.  Laughing Мишел е вече някъде към 6 кг. , но не бих казала, че е слаба, защото като я гледам си е супер пропорционална. По-скоро другите бебчета до нея ще изглеждат шишкави. Въпрос на гледна точка.  Joy Важното е да са здрави!

Вивиан, а ти променила ли си нещо в храненето, че толкова е наддала твойта хубавица?

мишленце, онзи виц не важи за мен, щото аз имам 5 косъма, не 3!  hahaha

коон, много хубав даламатинец си имате!  Laughing Другата снимка не успя да ми се зареди...

живето, и твоете детенце е много сладко. Мишел и тя е много дълга за килограмите си. Някъде май към 68 см е вече. След месец ще я мерим.
МаЛе, пускам си поста, после ще прочета какво си писала Simple Smile Че то мойто станало ферман....  ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 388
Ееееееееееееееее, ми че само аз ли съм дебела  smile3511 остават ми още десет кила от общо 22, ама сами не искат да се смъкнат, гадно  smile3518

# 27
  • София
  • Мнения: 201
Ееееееееееееееее, ми че само аз ли съм дебела  smile3511 остават ми още десет кила от общо 22, ама сами не искат да се смъкнат, гадно  smile3518

не още 10, ами-
цеееееееели 12 си смъкнала.!!!!!  Sunglasses

Simple Smile
екстра  bouquet

и аз имам да смъквам, ама още от преди да забременея,
ама кво пък, ЩЕ -само да почнем:) след като си починем първо:) smile3535

# 28
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Cveta3 не си само ти.и аз съм в твоя отбор  Mr. Green Имам да свалям още 12 кг от общо 25 качени през бременността.И в момента съм на диета.абе то аз май постоянно съм на някаква диета  newsm78 ама вече взе да ми писва.скоро съвсем ще зарежа всичко, пък да става каквото ще  Crossing Arms

Бюти, напълно те подкрепям, че наистина има снимки на дечица, чиито мами дори май повече от веднъж не са се включвали.Ама може пък да нямат време, или пък кой знае  newsm78

Мале, на малкото ти момченце му стискам най-искрено палци скоро да оздравее напълно  Praynig

А аз имам едно питане(извинявам се , ако вече е коментирано  Embarassed , ама аз нали вечно съм нещо неразбрала  ooooh! ) - Ако дам оризова каша ще се брои ли, че вече съм захранила с ориз?!Още веднъж се извинявам, ако вече е коментирано и моля да ми кажете дали да или не.


# 29
  • Мнения: 233
Знаех си аз, че ще забравя нещо.
веси21, ти питаше наскоро дали могат да се мият шишетата в миялните машини. Да, след като вече не ги стерилизират, всички мами тук ги мият в миялните машини. Шишета, бурканчета, лъжички и т.н. Аз ползвам само 1 чашка и 2 лъжички.  Laughing

Прити_Галина, честит ти половингодинко!  Hug

МаЛе, и аз ти пожелавам пълно оздравяване на твоя бебчо!  Praynig

Атина_Ели, да, ще се радваме въпросните мами да се включат и те да пишат при нас!  Hug
Иначе, доколкото знам, с кашата оризът вече е въведен, но винаги се застраховам, че може и да не съм права. Нека още някоя мама да потвърди. Обикновено Вери се включва компетентно по въпросите, но я няма от няколко дни във форума. Сигурно от готвене на вкусотийки не й остава време Wink

Аз за килограми няма какво да коментирам, че съм трагичен случай.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт