Ела при нас с кълбо и кука - плетаческия клуб е тука - 27

  • 58 089
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 550
Драги ми господине, благодаря!
Пойзън, това е любимата ми цветова комбинация.
Браво на Силвето! Такива прекрасни творения не можеха да останат ненаградени. Жалко, че оттогава не се е появявала в темите ни.
Амели, и мен не ме подкрепят в хобито ми.

# 61
  • Севлиево
  • Мнения: 491
hahaha бройте ме и мен. Amely и мен тъй ме разпитват и аз за това гледам да не се вижда кво си купувам за хобито.

# 62
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Я да попитам, мернах по-горе Alize i Yarn Art.
Това добра прежда ли e? При нас преждите са основно турски. Има някои, които са с хубав състав, но не знам дали са хубави турски или боклучаво турски. Можете ли да ме насочите за марки?
Не мис е иска да плета, плета и плета и накрая като мине през пране.... че не съм и бърза в плетенето кой знае колко, ще е много жалко да ползвам некачествена прежда.

# 63
  • Мнения: 283
арт мама, аз напоследък плета само с "ализе" и съм доволна много!!! Прала съм дрешките на малкия (предполагам знаеш колко се цапат малките и колко често се налага пране) и в пералня (не само на ръка) и не са се развисжали дрихите! Аз лично съм доволна!!! Hug

# 64
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мерси,Bulechka™,  а пан/акрил ли използваш или вълна?

Аз се вълнувам от ествените материали и знам, че от вълна до вълна разликата е огромна.
А си взех преди време ализе памук и български памук. Разликата е огромна. Ализето се раздърпва и разплита още докато плетеш - губи блясъка, си който още на кълбото е по-малък.
Та затова търся мение за вълната Ализе - мохер, кашмир, млада въ;лна, всички вариации. Също и за Ярн арт и изобщо препоръки за добра прежда.

# 65
  • Мнения: 129
арт мама, аз лично съм много доволна от преждите на Yarn Art  Peace плетох с тяхната прежда Crazy Colors една шапка на детето и ръкавици за мене - не са мръднали след пране, а специално този тип прежда е с висок процент вълна и нишката е много фина  Peace
между другото на лоши турски прежди не съм попадала  Rolling Eyes единственото, което ми прави впечатление е при акрилните прежди, че стават на топченца леко, но пък аз пера съм в пералнята и може би затова така ми се получава  Grinning
и да се отчета, че започнах едно пуловерче на малкия от прежда на Coats (много ги харесвам техните  Peace ) - бях си я купувала миналата зима и вчера случайно я намерих  Crazy явно съм я била забравила  Crazy преждата е доста тънка и плета на куки №2, та доста време ще ми отнеме, но съм си поставила срок до коледа да е готова ... надявам се  newsm78

# 66
  • Мнения: 475
http://www.yarnart.info/yarnart/en/urunlerimiz.asp
и аз тука имам една гранка ярнарт ,още не съм я използвала, и се загледах на етикета има сайт може да разгледате какви видове има Simple Smile

# 67
  • Мнения: 402
И аз съм доволна от преждите на Yarn Art, не съм имала проблеми с тях, пък и имат много хубави цветове. За турските- като цяло хубави са, но никога не бих си купила отново Мимоза( мисля, че беше турска). Плетох пуловер, е никога нищо не ми се е раздърпвало толкова, при това плета относително стегнато. Благодаря на dodofit за разясненията, мисля и аз да се пробвам с тази шапка.

# 68
  • Мнения: 440
Завърших едни мъжки ръкавици, като плетох право парче с куки и ги заших от едната страна. За палец просто завърших няколко бримки. Мисля, че се получиха страхотно, защото са много еластични, а и преждата е меланж и шевът е още по-незабележим. Направих едни детски такива, но още мисля дали да не ги украся с цветенце и тогава да ги снимам и покажа.
Това са фибичките, които направих за Коледния благотворителен базар. Лепих цветенцата с двойнозалепващо тиксо, но не съм сигурна че това е най-добрият вариант. Мислех си за инстантното лепило за другия път.
И чантичката, която направих за Мими за Коледа, по подобие на предната за базара, само че този път плетох на една кука с ниски пълнежи, а наших с кръстосани бодчета ягодката.

# 69
  • Мнения: 3 810


dodofit , ако успееш да я направиш - дай после схема и обяснение как става..

плетката се получи Sunglasses

и аз искам да видя  Peace

# 70
  • Мнения: 4


dodofit , ако успееш да я направиш - дай после схема и обяснение как става..

плетката се получи Sunglasses

и аз искам да видя  Peace

кликай върху линка

# 71
  • Мнения: 388
Запис  Peace

(надявам се скоро да мога и аз да се похваля с одеалцето което плета Simple Smile )

# 72
# 73
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да ви покажа накрая и аз нещо. Тъкмо преди да го разплета Wink
Това е първото ми плетиво, Като дете се научих и така и нищо цяло не оплетох, Започнах тази шапка преди месец-месец и нещо. Оказа се, че размера не е ОК, въпреки че съм спазила всички мерки, прежда, куки и мостра. Та сега наново Wink

# 74
  • Мнения: 4
Да ви покажа накрая и аз нещо. Тъкмо преди да го разплета Wink
Това е първото ми плетиво, Като дете се научих и така и нищо цяло не оплетох, Започнах тази шапка преди месец-месец и нещо. Оказа се, че размера не е ОК, въпреки че съм спазила всички мерки, прежда, куки и мостра. Та сега наново Wink


харесвам лилаво Sunglasses
какви са тия халкички по обръча? за разделител ли ги ползваш?
налага ли се да разплиташ? не става ли за предница на блуза или за бебешко сетре
жал ми е да иде на халос

Общи условия

Активация на акаунт