Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 13

  • 81 419
  • 471
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 942
Здравейте момичета,

Имам нужда да чуя и вашето мнение.
Никол, която вече е на 3 години и от около година сме махнали памперса /от раз/ и сме нямали проблеми  започна да пишва в гащите докато чака да я сложа на гърнето. На 2 пъти ми се случи /за тая седмица да се заиграе с голям ентусиазъм и да се напиша/. Но това, което ме учуди е, че даже не дойде да ми каже, че се е омокрила, та си мисля, че и се е пишало много, но не е искала да се отдели от играта и е пишвала по малко докато се е омокрила яко. Но сега започна и като се събуди от сън и иска да седне на гърнето вече да е пишнала малко или повечко в гащите  Rolling Eyes

Тия дни ще пусна урина за изследване. Направо съм в потрес да не се окаже, че има някоя бактерия, тъй като не можем да пием лекарства - има колит.

Не знам дали има връзка но вече месец пие Ксизал /противоалергичен препарат/ и не знам дали той не притъпява усещането или контрола на уринирането  newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 3 754
Здравейте!Имам един въпрос:на бебето ми му се подуват очите отдолу.Педи ни изпраща на нефролог/записах час при Русинов за 23-ти/.Мислите ли,че има връзка между бъбреците и отеклите очи?Нямаме бактерии в урината.

# 47
  • Мнения: 796
Много ли се подуват? Заведи го да го види нефролог, но когато питах докторите в Токуда как да следя и за външни прояви на възможна бактериална инфекция, те ми казаха, че при бебенцата няма оточност. За твое успокоение идете на консултация  Peace

# 48
  • Мнения: 306
Момичета кажете ми защо като трима от лекарите тук казаха че нищо и няма,тя пак е с бактерии в урината,правили сме МЦ няма ВУР няма рефлукс,няма увреждане на бъбреците и мехура и е ок,единствения проблем е че има остатъчна урина след изпишкване в мехура тя е 1г и 10м,малка е за калибриране и прочие като пишка не и прекъсва струята,НО ПРОДЪЛЖАВА ДА ИМА БАКТЕРИЙ ЧЕСТО ОМРЪЗНА МИ ВЕЧЕ Лилова я следи до скоро нищо и нямало ходихме и при Кюркчиева не сме за там съмнявала се но не била сигурна за стеснен пикучен канал щяла да го израсте,последно при Буева пак нищо и няма и това е детето е АБ след АБ и нищо всичко щяло да се оправи да го израсте само че аз вече откачам с тези  бактерии които докато го израсте може да и развалят нещо   #2gunfire

# 49
  • Мнения: 4 205
Момичета кажете ми защо като трима от лекарите тук казаха че нищо и няма,тя пак е с бактерии в урината,правили сме МЦ няма ВУР няма рефлукс,няма увреждане на бъбреците и мехура и е ок,единствения проблем е че има остатъчна урина след изпишкване в мехура тя е 1г и 10м,малка е за калибриране и прочие като пишка не и прекъсва струята,НО ПРОДЪЛЖАВА ДА ИМА БАКТЕРИЙ ЧЕСТО ОМРЪЗНА МИ ВЕЧЕ Лилова я следи до скоро нищо и нямало ходихме и при Кюркчиева не сме за там съмнявала се но не била сигурна за стеснен пикучен канал щяла да го израсте,последно при Буева пак нищо и няма и това е детето е АБ след АБ и нищо всичко щяло да се оправи да го израсте само че аз вече откачам с тези  бактерии които докато го израсте може да и развалят нещо   #2gunfire
А флоуметрия?

# 50
  • Мнения: 1 910
Здравейте на всички, моето момченце е оперирано преди 6 месеца в Пирогов от д-р Момчилов поради вродена хидронефроза дължаща се на стеснен уретер.Два месеца след операцията бяхме на преглед и всичко по възстановяването му вървеше много добре, всеки месец пуска ме стерилна урина, която също е чиста без бактерии.Сега детето ми е на 1г. и 10 месеца и вече се заучваме да ходим на гърне и притеснението ми идва от тук, че когато пикае ниякои от пътите, но не винаги има по едно леко прекъсване на струията му. Това нормално ли е или е признак отново за стеснение?Може ли да се дължи на това че още не е много свикал на гърнето и не стои много мирно там?

# 51
  • Мнения: 72
Здравейте на всички, моето момченце е оперирано преди 6 месеца в Пирогов от д-р Момчилов поради вродена хидронефроза дължаща се на стеснен уретер.Два месеца след операцията бяхме на преглед и всичко по възстановяването му вървеше много добре, всеки месец пуска ме стерилна урина, която също е чиста без бактерии.Сега детето ми е на 1г. и 10 месеца и вече се заучваме да ходим на гърне и притеснението ми идва от тук, че когато пикае ниякои от пътите, но не винаги има по едно леко прекъсване на струията му. Това нормално ли е или е признак отново за стеснение?Може ли да се дължи на това че още не е много свикал на гърнето и не стои много мирно там?


Ами мисля че не всеки човек може да си изпразни пикочния мехур на 1 струя. но все пак отиди пак при оператора и го питай. Весели празници от мен

# 52
  • Мнения: 1 910
mischoni , благодаря ти за мнението.Последния път когато бяхме при лекаря той ми каза също, че се притеснявам излишно и че всичко по възстановяването на детето върви много добре и дори бързо.Интересното е че не винаги когато пика има прекъсване на струята.Всъщност това че прекъсването на струята може да значи стеснение не са ми го казвали докторите, които сме посещавали(Буева, Момчилов и др.), а съм го чела в публикациите на майките в форума.

Пожелавам на всички майки във форума весели празници! Hug
И дано новата година донесе много здраве и щастие на нас и най-вече на нашите деца!!!

# 53
  • Мнения: 90
здравейте на всички! !-во честита Коледа и весело посрещане на Новата година! HugДай Боже повече здраве и късмет за всички ни през новата 2009-та!
Нашата операция мина на 12-ти дек.Всичко мина добре,оперира ни Чаначев,притесненията ни бяха големи,но операцията не беше дълго време,и още същия ден си тръгнахме от болницата.Доктора каза,че е отстранил стеснението,сложиха й катетър и стоя 3 дни с него.След това го махнаха и се прибрахме обратно в нас.Правихме баня със смрадлика 10 дни,не е имала Т,засега всичко е ок,не й мирише урината,бих казала въобще( а преди още докато пишкаше,направо не се седеше около нея Tired) сега след нова год. ще пуснем стерилна урина,надявям се да няма бактерии  Praynig
Благодарна съм на доктор Чаначев за милото и професионално отношение към дъщеря ми,общо взето ми стана ясно,че всички лекари в Пирогов го мразят,защото е пенсионер,а продължава да оперира много от пациентите на урологично отделение.Явно професионализма му ги дразни,това че хората го търсят....дори имаше един баща с детенцето си в нашата стая,който сподели,че никой не им обръща внимание,защото като кажел,че чаначев ги е оперирал,казвали: Е,търсете си го,намерете си го,ние не поемаме отговорност..... при нас се случи същото.Освен анестезиоложката( Киселкова),която беше изключително приятен и усимхнат човек,всички други бяха буквално изроди!!!!!!!!! И сестри,и санитари,лекари...нагли,безочливи,надменни,все едно се намираш в зандан,не в детско отделение.... както и да е,важното е,че всичко мина при нас,засега благополучно,пожелавам и на другите майки и дечица да разрешат успешно здравословните проблеми и да се радват на една здрава и усмихната 2009-та год!!!
Целувки на всички  bouquet

# 54
  • Мнения: 1 910
didolinkata ,права си че персонала в детска урология в Пирогов има отвратително държани, аз съм го изпитала на свои гръб.За Киселкова също съм съгласна, че е много готин човек, и се надявам при вас, както и при всички нас проблемите да са свършили.
Пожелавам от все сърце на всички дечица новата година да им донесе много,много здраве, защото това е най-важното. Hug
А на всички майки весело изкарване на новогодишните празници! sohappy

# 55
  • Мнения: 72
didolinkata ,права си че персонала в детска урология в Пирогов има отвратително държани, аз съм го изпитала на свои гръб.За Киселкова също съм съгласна, че е много готин човек, и се надявам при вас, както и при всички нас проблемите да са свършили.
Пожелавам от все сърце на всички дечица новата година да им донесе много,много здраве, защото това е най-важното. Hug
А на всички майки весело изкарване на новогодишните празници! sohappy

Що да са отвратителни в ДУО. мен ме кефят. там съм преживял доста неща. Правили сме тържество за зикриване на учебна година ( 1998/1999 уч. год), посрещали сме извесни личности като Димитър Цонев, Коста цонев, Илия Луков и др. Илия Луков беше направил дарение - зелените шкафчета. Беше за една коледа. имах удоволствието да направя украсата тогава. Там съм си правил шоу до 2-3 часа през ноща и после 7 часа ставаме за визитация. Ех като бяхме млади сме имали интересни приключения там

# 56
  • Мнения: 1 910
Мнението  ни се разминава сигурно , защото аз гледа от страната на майките, а не от тази на децата.И мисля че малко майки, ако изобщо има такива ще са на по различно мнение.По голяма част от докторите наистина са страхотни специалисти, но останалия персонал е много зле поне според мен.А и аз съм се сблъсквала с детската урология тази година лятото, за персонала през другото време не коментирам.

# 57
  • Мнения: 449
ЧЕСТИТА НОВА 2009г.!
ДА БЪДЕ ЗДРАВА, СПОРНА И УСПЕШНА!
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА ДА БЪДАТ ЗДРАВИ, А НА МАЙКИТЕ ИМ ДА СА ЩАСТЛИВИ, ЧЕ ДЕЦАТА ИМ СА ДОБРЕ И ДА НЯМАТ ПОВЕЧЕ НИКАКВИ ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ!
ЗА МНОГО ГОДИНИ!

# 58
  • Мнения: 1 572
Здравей те момичета!
Честита Нова Година и бързо оздравяване на всички дечица  Hug

Признавам, че не съм чела много от темата, но съм много притеснена и моля за съвет.  Дъщеря ми е на 1г. 2м. и от 6 месечна е на гърне, без да сме махали памперса. В смисъл не очаквам да се стиска.  От около седмица на няколко пъти не пишка в гърнето, а чак като стане се изпишква права. Първоначално не ми направи впечатление, защото приех, че и се е допишкало по-късно или пък аз съм я вдигнала рано. Днес обаче седя доста на гърне, като стана запачна да пишка, веднага я върнах да седне и тя спря... после пак я изправих и започна да пишка на пресекулки. В почивните дни баща и я гледа повече и ми каза, че все по-често чака да я изправи и тогава пишка.
Имам ли причина за притеснение? С личната няма как да се свържа, тя си вдига телефона само, ако е на смяна в кабинета.

# 59
  • Мнения: 5 531
Честита Нова Година мили майки и дечица. Пожелаваме ви много здраве, щастие и сбъднати мечти.

Общи условия

Активация на акаунт