Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 13

  • 81 478
  • 471
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 796
Не сме правили такова изследване и не мога да помогна. Имам обаче друг въпрос - взех на малката Фервекс за деца, защото има обилна хрема и лека кашлица, но в упътването прочетох, че не се препоръчва даването на деца с проблеми с бъбреците и пикочните пътища. За пръв път чувам, че парацетамол може да повлияе негативно на детето ми, защото има такива заболявания. Какво ще ме посъветвате сега - да давам или да не давам. Съдържа Парацетамол - 0.28 гр., Витамин С - 0.1 гр., и Pheniramine maleate - 0.01 гр. Колко нурофен и парацетамол е изпила до момента и никой да не ми каже нищо по въпроса ме озадачава, да не би заради последната съставка, която знам, че е антиалергична?
Попитай педиатъра  или нефролог, може да се касае за лошо повлияване при хора с проблемна функция на бъбреците.

# 436
  • Мнения: 5 531
Даниела, и ние сме изпили много парацетамол. Наистина звънни на личният лекар на детето, той веднага ще ти каже. Но и на нас никога никой не ни е казвал че може да има проблем.

# 437
  • Мнения: 1 914
ani27 ,ние венозна урография правихме в Детската педиатрична болница.Там се прави без упойка,въпреки че ние тогава бяхме на 1г. и 3 месеца,но пък после се налага да останеш за 1 нощ за да наблюдават детето,да не би нещо да му стане от вкараният контраст.Иначе ни направиха 5 снимки през различен интервал от време и горе долу сме доволни,за качеството точно не мога да коментирам защото не съм много компетентна.

# 438
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 773
ani27 ,ние венозна урография правихме в Детската педиатрична болница.Там се прави без упойка,въпреки че ние тогава бяхме на 1г. и 3 месеца,но пък после се налага да останеш за 1 нощ за да наблюдават детето,да не би нещо да му стане от вкараният контраст.Иначе ни направиха 5 снимки през различен интервал от време и горе долу сме доволни,за качеството точно не мога да коментирам защото не съм много компетентна.
На нас ни я правиха в Токуда. Наистина е малко груба докторицата. Без упойка - малкия беше на около 4 месеца и ни държаха 5 дена- такава им била пътеката Shocked Shocked

# 439
  • Мнения: 4 218
Да не става дума за т. нар. фенацетинов бъбрек? Или за проблеми при екскрецията? В първия случай проблем е ако се взима в голяма доза дълго време, а в другия - при наличие на бъбречна недостатъчност (пу, пу да няма такива!)

# 440
  • Мнения: 595
Ами в упътването не пише нищо конкретно освен заболявания на бъбреците и пикочните пътища, защото може да намали излъчването на урина. Досега не съм чувала за подобна реакция на парацетамола.

# 441
  • Мнения: 4 218
според лекарствения справочник парацетамолът е активен метаболит на фенацетина. По-скоро е хепатотоксичен във високи дози, отколкото нещо друго. Според лекарствения справочник лечението с препарата при БЪБРЕЧНИ заболявания следва да се провежда под лекарски контрол. Мисля, това отговаря на въпросите. Става дума за първото предположение - фенацетиновия бъбрек, което се случва при много високи дози приемани редовно в продължение на години. Явно за първични проблеми с бъбрека, а не с други отдели на отделителната система.

# 442
  • Русе
  • Мнения: 99
Daniela S,Дона,благодаря за отговорите и за предложеното лекарство,но обещаха да ми го доставят до 2 дена и вече е закупено.Ако случайно нещо се обърка и не ми го донесат ще имам предвид предложенията ви.
Благодаря отново!

# 443
  • Мнения: 595
ra2, миличка, отново благодаря! Значи сега съм по-спокойна и ще си го използвам. Проблеми с бъбреците нямаме, с изключение на ВУР, но то не е точно заболяване на бъбрека. Пък и аз не превишавам днавната доза, даже 2 пъти по-малко давам от максимума.

# 444
  • Мнения: 3 181
Благодаря за отговорите.
Не мога да реша къде да я направим отново. Правителствена отпада-ренгена им се развали.  Слагаха му 40 мин. абокат, верно, че е с много бледи вени, надупчиха го целия-крака, ръце, накрая успяха да му сложат абокат на едното краче. От последното ни изследване при Анадолийска знам, че не е хубаво да се слага абокат на крака, не съм запомнила защо.  Когато се качихме в ренгена се оказа, че се е развалил. Оставиха ни 2 часа да чакаме, в неизвестност-добре, че малкият беше уморен от рев и емоции и заспа, както си беше гладен. Осигуриха ни стая, всички бяха много мили и любезни, но........малко неорганизирани. В 12 и нещо ни казаха, да отидем на др. ден, защото не се знае кога ще оправят ренгена. Детето да остане с абоката, защото много трудно му го сложили. Крачето му беше шинирано, взеха ми тел. ако стане същият ден-да ми се обадят. Е, аз звънях 2 пъти, дори на др. ден трябваше в 9.00 да ми звъннат да кажат-какво да правим, но не се обадиха. Отидохме и махнах ме абоката,  бях много ядосана-е, може ли детето да стои с абоката, и да е на диета, почти гладно, в очакване да им оправят ренгена. Казаха ми, че и в Америка да станело, пак щяло да е същото. Не зависело от тях-апарата се развалил. Да, но ,ако беше в Америка или в Западна Европа или ще имат друг апарат, или ще го оправят за кратко време. Лекарките , дори ни се обидиха, защото аз бях толкова ядосана и повтарях, че само в Бг може да се случи. Не мога да държа детето с абокат на крака, на диета, или да рискувам при ново слагане, да го мъчат пак 1 час.  Много се чудя къде да я направим тази венозна урография, не ни е спешна, но искам да съм спокойна. Всички изследвания кръв и урина ни бяха ок, само глюкозата беше леко завишена, но ми обясниха, че детето много плакало и по всяка вероятност е от това. Обикновената урина също беше добре, има само наличие на единични левкоцити, казаха ми, че и стерилната ще е ок, но.......като се обадих да проверя резултатите сестрата ми обясни, че не са дошли,затова по всяка вероятност имало бактерии и ще чакаме до понеделник. Предишната урография я правихме при Анадолийска, всичко мина бързо, снимките бяха добри, но се притеснявам да се изправя пред Анадолийска-тя беше за операция на детето. Тогава се държа супер с нас, но се притеснявам сега, в какво настроение ще я хванем, знам ли, може да бъде обидена, тя е малко особена. Таткото иска да ходим при нея. Тогава тя  сложи на малкия абоката, каза, че я е затруднил, но явно се беше справила, детето не беше надупчено, като сега. Да си призная, малко ме плаши Анадолийска, незнам кой е най-добрият подход с нея. Когато бяхме в отделението всички и козируваха и щом тя беше там, си вършеха по-усърдно работата, което си е ок. След празниците, като се оправят вените на детето, може би ще отидем при нея, ако не я хванем в настроение, ще ходим в Токуда. Предният път Анадолийска за 1 час ни прегледа на ехограф и ни направи микционната снимка, а на другият ден ни прие за урографията-дано и този път е толкова експедитивна.

# 445
  • Мнения: 5 531
ani27 определено Анадолийска е особена, но и аз нямам забележки към нея. Тя направи всички необходими изследвания на Мария. Виж, недей да се плашиш от това какво ще каже - важно е детето да е добре. Да особена е, вика много, но пък е по - важно да си свърши работата.

# 446
  • Мнения: 796
Не съм чула да е необходимо да се слага упойка при венозна урография newsm78
Ани, много добре те разбирам  - нека никога, никога повече на дечицата ни не им се налага да изтърпят това. Веднъж в Токуда, при престой за десетдневно вливане на антибиотик го бяха наболи на около двайсетина места - броях ги и плачех, а той беше изнемогнал от рев и безпомощност да им се противопоставя. Казаха ми, че ако се наложи и в главичката ще му сложат абокат. Като ми го казаха и реших да напуснем болницата моментално. Дано никое детенце не преживява такива неща.

# 447
  • Мнения: 796
Не съм чула да е необходимо да се слага упойка при венозна урография newsm78
Ани, много добре те разбирам  - нека никога, никога повече на дечицата ни не им се налага да изтърпят това. Веднъж в Токуда, при престой за десетдневно вливане на антибиотик го бяха наболи на около двайсетина места - броях ги и плачех, а той беше изнемогнал от рев и безпомощност да им се противопоставя. Казаха ми, че ако се наложи и в главичката ще му сложат абокат. Като ми го казаха и реших да напуснем болницата моментално. Дано никое детенце не преживява такива неща.
Щом снимките от там са добри, по-добре идете при Анадолийска, пък ще преглътнеш някоя пиперлива забележка. Confused

# 448
  • Мнения: 5
Здравейте,
Нуждая се от  информация относно оперативно лечение на хидронефроза при деца - какви изследвания са ви правени, при кои специалисти и къде сте предпочели да бъде направена операцията. Синът ми е на 9 години и преди около 2 месеца му бе открита хидронефроза на левия бъбрек поради вродено стесняване на уретера на изхода на бъбрека. Всички специалисти са на мнение, че лечението е само оперативно и бяхме насочени към детската урология в Пирогов. Случайно разбрах, че има възможност за лапароскопска опарция, но във Франция и за последните две години има няколко деца от България, на които им е била направена. Някой знае ли нещо за тези случаи, успешни ли са били, имало ли е някакви усложнения след завръщането в България и ако да,обърнали ли са им тук внимание ( за което са моите най-големи притеснения). Беше ми обяснено, че при нормалната операция тук болничния престой е 3 седмици до месец, докато при лапароскопската престоят е два дни и естествено е много по-малко трвмиращо за детето. Някои наши уролози са на мнение, че лапароскопската операция ( т.нар. безкръвна) не може да бъде толкова ефективна, но аз не съм убедена, че това мнение не е плод просто на липса на опит и практика в тази област. Ще бъда изключително благодарна ако споделите  всяка информация, която имате по тази тема,  а ако има родители, които вече са минали по този път, за мен ше бъда много ценно, ако споделят своя опит

# 449
  • Мнения: 1 914
flowertulip ,моят син е опериран от вродена хидронефроза дължаща се на стеснен уретер,когато беше на 1г. и 4месеца.И от опит и това което съм чувала също мисля че безкръвната операция е не винаги успешна поне тук в България.Никои не ти дава гаранция че и истинската операция ще е 100% успешна,но аз от нашия случеи мога да ти кажа че ние сега след 10 месеца сме в отлично състояние без задръжки,бактерии и всякакви други оплаквания.Наистина е много травмиращо този 3 седмичен престои,както за детето така и за нас майките,но пък като си заслужава сме длъжни да го изтърпим.Нашият опериращ доктор е Момчилов от Детската урология и мога да ти кажа че е страхотен специалист и човек.Споделям всичко това само за да чуеш и една позитивна история след такава операция дължаща се на подобен на вашият проблем, а пък ти потърси и други мнения за да си сигурна в избора си.Желая ви много успех и всичко да мине бързо и добре Hug

Общи условия

Активация на акаунт