Множественото число и обезличаването на майката. Пр. [i]НИЕ[/i] акаме в зелено!?

  • 16 211
  • 323
  •   1
Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 675
Не ми харесва, не го използвам, децата ми са отделни личности и аз ги възприемам като такива. А, това за таткото ми е странно, но и много обич има в това обръщение, сякаш. Наскоро една приятелка се обърна към мъжа си по телефона с "татенце", в първия момент реших, че говори с баща си. Grinning

# 271
  • Мнения: 2 149
Също не ми харесва "нашият татко", защото е татко само на бебето.
Верно си е  Joy Hug
така е,но аз често го използвам с толкова любов. Heart Eyes

# 272
  • София
  • Мнения: 17 592
Всички се ДРАЗНИМ, но всичко го използваме съзнателно или не! Angry

Не, не го използвам - нито съзнателно, нито несъзнателно. Нито изпитвам желание да го правя...

# 273
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Това обръщение ми е отвратително!  Sick Направо ми се гади, като чуя някоя майка да говори така за себе си и детето си. Днеска с една приятелка с бебче си писахме по скайп и тя само така говори - ние това, ние онова.... ooooh!

Вярно, че майчинството е на преден план... Ама когато бебето ми ака, аз не се напъвам с него, а само после му бърша дупето... Айде моля, без прекалени лиготии... Stop

# 274
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз също не харесвам този израз. Често питам приятелката ми:" Ама и двете ли сте болни?" или "Е как пък ожадняхте по едно и също време?" Веднъж отворих ей  Shocked такива, като чух мъжа ми да говори за  детето ни на "НИЕ"  ooooh!

# 275
  • София
  • Мнения: 17 592
Цитат на: ...
ние сме на два месеца, досега на терасата сме излизали няколко пъти и веднъж с количката.

 Mr. Green

# 276
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Мен също много ме дразни отперди да забременея и си казах, че като родя ще избягвам да говоря така - все пак с детето сме отделни личности.
Като ме питат : "На колко станахте?" , аз също отговарям : " Гогата на 5 месеца, а аз на 33  Mr. Green . "

# 277
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Темата трябва да е Множественото число и обезличаването на детето

# 278
  • Мнения: 23 122
Не ме дразни "обезличаването",както и да го разбирате.

# 279
  • София
  • Мнения: 17 592
Темата трябва да е Множественото число и обезличаването на детето

Мисля, че обезличаването на детето е в обратните изрази - ние готвихме (бебето, разбира се, през това време е навилнявало играчките), ние оправяме леглото, ние четем за изпит.

# 280
  • Мнения: 991
Не, не ме дразни, макар че аз не се изразявам така. Мисля, че из форумите тази форма се използва по-често, за да се избегне непрекъснатото повтаряне на "сина ми", "дъщеря ми", "бебето". Много хора не се чувстват комфортно да наричат децата си по име в интернет форум.

# 281
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Темата трябва да е Множественото число и обезличаването на детето

Мисля, че обезличаването на детето е в обратните изрази - ние готвихме (бебето, разбира се, през това време е навилнявало играчките), ние оправяме леглото, ние четем за изпит.

Има логика!  Peace

# 282
  • Мнения: 579
мен пък ме дразни 3то лице единствено число
"Сега мама ще стопли на бебчо супата" вмест "Сега ще ти стопля супата",например
а още повече "Къде е детето?",при положение,че детето стои точно пред теб и не се крие.

Така говорите ли?И ако да,с каква цел?А ако не,дразни ли ви някой да говори така на децата ви?
Или пък на диалект или с някакви измислени думи.
Част от арсенала на бабите и дядовците:"ще пепаш"(ще спиш)"ньонена"(чиста и пременена)
и мноооооооого други.

# 283
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
мен пък ме дразни 3то лице единствено число
"Сега мама ще стопли на бебчо супата" вмест "Сега ще ти стопля супата",например
а още повече "Къде е детето?",при положение,че детето стои точно пред теб и не се крие.

Така говорите ли?И ако да,с каква цел?А ако не,дразни ли ви някой да говори така на децата ви?
Или пък на диалект или с някакви измислени думи.
Част от арсенала на бабите и дядовците:"ще пепаш"(ще спиш)"ньонена"(чиста и пременена)
и мноооооооого други.

Ами, да ти отговоря, като питаш. Аз, лично не говоря така на своето дете, или поне много, много рядко. Струва ми се малко лигаво, и излишно.
Да го наричам, обаче, макар и в шеговит контекст "дърт бозайник", също не е в моя стил. Не се засягай. Peace

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 15:18 от ٠•● Dega ●•٠

# 284
  • Мнения: 753
Дразни ме, префърцунено ми е. Много е възвеличаващо - все едно детето е някаква височайша особа Simple Smile
Около мен го използват "по-важните" майки  Laughing, за да си придадат тежест.

Общи условия

Активация на акаунт