Картофче, морковче и тиква Юнският мъник опитва

  • 14 405
  • 279
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Даааааа! Четох,четох и накрая"суровата" ми глава "увря",че до 10 месец трябва да се дават само- морков,картоф,тиква и от плодовете само ябълка,круша и банан Confused Ми то и аз така си и знаех,но като гледам,че пише след 4 месец и аз взимам.И колко много разновидности взех ooooh!,направо за четири месеца напред.Сега ще си стоят в шкафа и ще трябва да взимам други  #2gunfire.
Като не чета нищо,тук там така ще е #Cussing out.Сама съм си виновна Crossing Arms.
Детето се събуди и ме вика Simple Smile.

# 46
  • София
  • Мнения: 389
Добро утро Simple Smile

Вярно днес кофти времето, ама ние вчера на дъжда се разхождахме, та смятам и днес да излезем за малко - вярно то само ръмеше, а Яна дори си дремна половин час под дъждобрана.

Нанси и аз бих изчакала със сметаната, затова все избягвам пюрето на Хип зеленчуци със сметана, въпреки че пише, че ставало за 4 месеца. Ама това до десети месец да не се дават други зеленчуци, малко пресилено ми изглежда...
Иначе ние освен изброените в заглавието зеленчуци от вчера си хапваме и чушка. А следобед малко ябълка.
И аз съм взела от оризовата каша на Милупа, ама не знам кога ще дам от нея...

Ryan, вярно Митето ти е одрал кожата, голям е сладур Simple Smile
Стефчето, твоето момче също прилича на теб (предположих, че това си ти на една от снимките)

Хубав ден на всички и дано да успеете да се разходите и днес Simple Smile  bouquet

# 47
  • Мнения: 3 663
привет!
аз мине не мине, пък се затрия за няколко дни Sad
но понякога не смогвам на всичко, и хасан е хора  Mr. Green

попрочетох последните няколко страници и се включвам по актуалните теми Wink
преместихме на тедко леглото в спалнята вече, много съм доволна от тоя ход - слагаме го вечер към 9 да спи, през нощта се събужда 1-2 пъти, но заспива веднага щом се нахрани (пак там, в леглото си) и сутрин в 6.30 е бодра смяна Simple Smile
захранването в момента върви ужасно Sad от 3 дни давам каша, обаче пада голямо мръщене и плюене с рев накрая (като казвам "накрая" визирам 3-4та лъжица  Crazy ) когато давах няколко дни круша преди 2-3 седмици я ядеше, а сега не иска и да чуе
смених елдената каша с ябълкова (която е ехеее далеч по-вкусна и сладичка) и пак тц Sad накрая я изпива с шишето, което изобщо не е възпитателно от моя страна  Confused
как ще стане номера не знам, ако така продължава до 2г ще има да го захранвам  ooooh!
ако имате идеи съм отворена да чуя  Hug
гали - откакто теди яде каша ака на всеки памперс  Shocked как стана тая работа не знам...
райън - голям бонбон митето и бравос как се изправя, силен мъж е той Wink

# 48
  • Мнения: 3 743
Тони, за кашата, аз я давам блудкава такава, само с водичка и Диди си я яде. Ти каква каша даваш? И как я приготвяш? Ако даваш по-малко в лъжичката, само да я оближе? Или ако я смесиш с малко круша newsm78

Да ви се похваля Дидинка спа тая нощ от 20.30 до 5.00 сутринта. Даже в 5.00 не се събуди с рев, но аз нали съм със запушен нос и ме усети и си пусна гласчето Heart Eyes. Та полека, лека наваксваме със заглавията на предишните теми Joy Joy Joy. Има светлина в тунела и ний да станем хора. Дано само да й стане навик спането Praynig

# 49
  • Мнения: 13
Добро утро и от нас Hug

Малката вчера ми спретна страхотен номер - заспа в 5 следобяд и не можах да я събудя за къпането, проспа си цокането и чааак в 2.30 се ококори. Реших,че ще пада дискотека,но нищо подобно нацока се едно хубаво и отмърка наново. Какъв беше тоя сън до сутринта направо незнам  newsm78.

По въпроса със захранването ами аз додавам само по няколко лъжички след кърменето ,но само от пюретата на ХИП и на Бебевита другите не ми харесват и честно да си призная давам от всичките модели на които пише след 4месец. Де да знам аз като ям едно ядене два пъти и на третия път вече не ми се яде та тва бебока да го тъпча само с едно още- 4 или 5 месеца много ми се вижда. Та общо взето не съм забелязала нещо по особенно от зеленчуците със сметана или от кайсиевото и прасковеното...само по- бързо ми се изаква Laughing. Пробвах Семпер и Гербер ама определено не и харесват. Купих и две бананови каши на Хумана и Милупа ,но с каката ги пробвахме и Милупата отпадна защото по нищо не разбрахме, че е бананова. За сега каша още не съм давала ама си я имаме докато на мен ми скимне да и я предложа Wink

Може и да не захранвам правилно и както съветват педиатрите и дебелите книги ,но каката не и имала никакви проблеми и алергии и може би за това съм така смела.

Сладък ден мамета   bouquet

# 50
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет момичета  Simple Smile

Нашето захранване върви добре за сега. Обаче имам друг проблем -  Жорко след като заспи вечер,  примерно в 21,30, задължително се събужда поне два пъти и то с рев и писък. Даже не се събужда точно, ами започва изведнъж да пищи и като го взема се успокоява. И така два-три пъти. Сутрин пак така прави, но като се е наспал си отваря очичките и оглежда и не плаче. Дали сънува нещо, какво е това чудо  Cry Вече се чудя куршум ли да му лея, кво да правя  Sad 

Аз кашата я смесвам с кърма и пюре, направо не мога да смогна да му я давам, много я харесва. Ей, това пюре банан и кайсия на Хип е страхотно. То е любимото на Жорето  Grinning

Тук днес за сега е слънчево и ще се разходим, че както го дават от събота сняг...

# 51
  • Мнения: 13
Добро утро!

Криско си "пее" в креватчето още и аз хоп тук. Simple Smile Ние от вчера сме при майка ми и не сме в Сф. (Малко в повече ми дойдоха тези трусове.)

ryan, Митето много сладък и много порастнал. Целувки от нас с Криско. Heart Eyes

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Veniti Добре дошла отново!  Hug /за коледа като дойдем до Варна, хайде да се видим пак. А космонавчето как е ства ли на момата? Пусни една снимчица/

....Сега да ви питам  дали знаете-дали мога да давам сега или да ги оставя за по късно,пюренца със спанак,понеже имат сметана и пълномаслено мляко. newsm78.Вчера ги взех и незнам какво да правя, пък нали трябва да се запознаваме  постепено с нов зеленчук и аз затова го взех  но.......

Аз сьщо си взех сьс спанак, но на Сьнвал и е само картоф+спанак, мисля че е подходящо за нашата вьзраст.  Peace Общо взето, за сега се ориентирах кьм тази марка, че най ме устройва сьотношението цена/качество. Струват 1.89лв/190г., а и имат доста добри комбинации, по изчистени от 2, мах 3 зеленчука/за сега само зеленчукови сьм гледала, плодове реших др.месец/. Вече се запасих с няколко, но още не сьм ги почнала. Вчера и днес сме на картоф+тиквичка/Хип/ и май се запече. Преди акаше на 2-3 дена и не беше проблем, като почнахме кашата-по ведньж на ден, а сега като почнахме пюретата-по 2-3 пьти на ден.  Mr. Green

И още по темата захранване. Досега давах само оризово-царевична каша, но за разнообразие искам да включа и друга зьрнена култура/елда/, но те са безмлечни. Има нова млечна на Хумана, но тя пьк е с круша. Та вьпроса ми е, трябва ли вече да сьм захранила с круша, за да дам каша с круша?! Thinking

А днес има ли празнуващи? Да ви е честито!   bouquet

# 53
  • Мнения: 5 713
Нанси, жълтък, сметана и мляко след годинка бих дала. до 10-ти месец не е казано, че само 3 зеленчука и 3 плода трябва да даваш. Точно тогава, дори и за едно късно захранено бебе, е доста разнообразно вече.
Тони, освен да пробваш елдата да смесиш с крушата, за която казваш, че я харесва. Друго не ми идва на акъла. Ако пак не иска, остави го да си почине 2-3 дена.
Гали, а дано това да й е режима на твойта мома.
Кори, може да сънува, а може и да го боли нещо.
Самимами, според мен е хубаво преди това да си захранила с круша. Мерси за поздрава. Моят Бясен е от празнуващите днес.  Hug

# 54
  • Plovdiv
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
В миналата тема се говореше за хомеопатия и аз се навих и запазих час за Мартин другата седмица. Просто има много неспокоен сън и вече не издържам. Незнам какво го притеснява това дете. Буди се през половин- един час. А през деня спи 3-4 пъти по 30 мин. Имам намерение хомеопатката като се запознае с Мартин /каза ми, че около един час щяло да отнеме/, да го водя вече само  при нея.

А мен пък ме боли при натиск лявата гърда в долната част. Нямам някви издутини, т.е едва ли е запушен канал. Много странно.

# 55
  • Мнения: 3 663
Тони, за кашата, аз я давам блудкава такава, само с водичка и Диди си я яде. Ти каква каша даваш? И как я приготвяш? Ако даваш по-малко в лъжичката, само да я оближе? Или ако я смесиш с малко круша newsm78
първия ден дадох елда (хипп) и само дето не повърна, дадох я преди млякото
после купих ябълковата, правя я с неготово мляко, уж познат вкус, пак преди млякото, хапна 2 лъжички и после истеряса  Confused
вчера ябълкова смесена с елда, първо кърмене, после кашата, още на първата лъжица ревна  Tired
а то да беше само плюене ок, но като реве е абсурдно да го карам да яде
и в трите случая доизсипах каквото имаше в купата с още малко мляко (а вчера даже и без да правя допълнително мляко, с по-голяма биба) в шишето - опуква всичко
и се чудя проблемът в лъжицата ли му е, или във вкуса...

обаче вери и галя, това е идея да смеся елдата с круша, и аз си го мислех по едно време, после не помня защо я отхвърлих тази опция   Crazy
ще заходя следобед да купя същото крушово пюре и да видим
ако пак не иска, почивам няколко дни

гали - много е суперско, че е взела дидката да спи повечко през нощта, белким и тедко прихване  Blush (откакто отново си спи в леглото намали драстично буденията той, но... пак си има  Tired )

кори - поизпуснала съм, ако си  писала назад, но ако жорето има някой напредък напоследък - двигателен или друг - може да се превъзбужда и от това да се буди с плач, прегряват им мозъците понякога  Confused
а наълно възможно е и да сънува Wink

самимами - според мен можеш да захраниш круша с каша Simple Smile
аз честно казано доколкото знам, само в началото при въвеждане на нов тип храна даваме по малко, а после вече смело по повече
т.е. съвсем първото пюре от зеленчуци примерно започва с 1-2 лъжичка докато се стигне едно хранене, а следващия вид зеленчук директно си се дава в количеството за цяло храненне

# 56
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте! Мен Дани вече втора вечер ме побърква. Вместо в 12, вече заспиваме в 10,30 , обаче след това се почва едно будене на всеки час - миналата вечер - в 11,30 , в 1 , в 2 , в 3 , в 4 , в 5 , в 6 , и в 9,30 . Тази - в 11,30 , в 1, в 2 , в 3 , в 4  и в 8 и в 9 станахме.  Shocked Не знам на какво се дължи, ама ще лудна. Преди заспиваше в 12 , ама ми се събуждаше само два пъти на нощ, а сега -  Shocked. Е, оплаках се , олекна ми.

# 57
  • Мнения: 148
Хай, привет Hug
Изпуснали сме 2 темички....  Embarassedрезил, ама сега ще ви прочета за какво иде реч...
И ние днес ставаме на 5 месеца и ще ходим на консултация, та после ще се отчитаме Peace
Хубав ден ви желаем.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 13:56 от ves_77

# 58
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте  Hug!

Честито на празнуващите   bouquet!

Кори, Жорко така плаче когато според мен го болят венците! Ама аз така си мисля  Wink!
Тъкмо щях да се похваля, че от седмица не сме мазали венчетата и днес пак се започна  Sad! Уф, да избива този зъб вече  Praynig! Нещо сериозно драска, ама не дава да видя дали има нещо!

# 59
  • Мнения: 28
Честито на всички,които имат повод да почерпят днес   Heart Eyes

Кори,и Хриси се буди с рев по 1-2 пъти вечер,след като заспи.Но това е отдавна,нещо като ритуал и аз си мисля,че е просто начин да провери има ли добри хора наоколо да се погрижат за него в случай на нужда  Wink...давам му малко вода и заспива сладко -сладко.

А преди малко моето гардже ми скрои номер-беше заспал,след известно време се събуди мрънкайки,съблякох го да му сменя памперса а той щом усети ,че е гол (обожава това състояние),обърна се странично и отпътува към страната на Сънчо.Та сега спи гол,без пампер и е така вече 1 час.

Мамчета,излизате ли в студа? Нали може да се извеждат навън стига да не е под нулата за по половин до 1 час,но мен нещо не ми се ще  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт