Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 726
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 485
* *•● Диди ●•* *,поздравления за прегледната тема!  bouquet
Много добре е така,а аз и без друго все я следях предната и взех,че се запалих пък по баклавата на Айля.
Вчера я направих,може да я видите тук
Ето и от мен два чешки линка с идеи за меденки и къщички Peace
http://www.tortyodmamy.sk/?q=medovniky
http://www.pernicky.napady.net/vanocni-pernicky/vanoce-2006.html
И аз се запалих по тях,и видях ето това нещо,
което най-вероятно се използва за рисуване върху меденките.
Имате ли представа какво е това накрая и може ли да пригодим нещо в домашна среда(то е ясно,че няма откъде да се купи сигурно) Wink???

# 61
  • София
  • Мнения: 3 816
Fior , благодаря за линковете.  bouquet
Това на снимката е шприц, но от найлон, в ъгълчето е накрайник за тънки и фини украси. Според мен може да стане с долната част от химикалка, дупчицата е малка и предполагам ще свърши работа. Rolling Eyes

# 62
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
И аз се запалих по тях,и видях ето това нещо,
което най-вероятно се използва за рисуване върху меденките.
Имате ли представа какво е това накрая и може ли да пригодим нещо в домашна среда(то е ясно,че няма откъде да се купи сигурно) Wink???

Да това е готово найлоново пликче за украсяване. На края това е пластмасов накрайник с отвор 1 мм. Миналата година работих с тях. Но много трудно се намират. Прави ги само един частник и ги няма по магазините. само за еднократно ползване са и глазурата трябва да е много гладка, за да не се запушва накрайника.

# 63
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Fior , благодаря за линковете.  bouquet
Това на снимката е шприц, но от найлон, в ъгълчето е накрайник за тънки и фини украси. Според мен може да стане с долната част от химикалка, дупчицата е малка и предполагам ще свърши работа. Rolling Eyes

geleva според мен няма да стане. Този накрайник е по някакъв начин залепен много здраво за найлона. При работа с глазурата се изисква доста голям натиск на пликчето и ако има и една пролука някъде, глазурата започва да изтича от там. От опити го знам. Аз и затова преди да намеря тез пликчета карах само на хартиени фунийки. При другите лесно се разширява отвора или се пръскат.

# 64
  • Мнения: 364
Fior , благодаря за линковете.  bouquet
Това на снимката е шприц, но от найлон, в ъгълчето е накрайник за тънки и фини украси. Според мен може да стане с долната част от химикалка, дупчицата е малка и предполагам ще свърши работа. Rolling Eyes

geleva според мен няма да стане. Този накрайник е по някакъв начин залепен много здраво за найлона. При работа с глазурата се изисква доста голям натиск на пликчето и ако има и една пролука някъде, глазурата започва да изтича от там. От опити го знам. Аз и затова преди да намеря тез пликчета карах само на хартиени фунийки. При другите лесно се разширява отвора или се пръскат.
Ще стане, аз си го правя от шушляков плат, накрайник на химикал, и частите ги слепвам с топъл силикон  и си става

# 65
  • Мнения: 1 485
Ще стане, аз си го правя от шушляков плат, накрайник на химикал, и частите ги слепвам с топъл силикон  и си става
Еее,дай да го видим тогава,цъкни му една снимка Wink,че и ние да си направим,моля! Praynig

# 66
  • Сливен
  • Мнения: 894
браво Диди,страхотно оформление,създаващо празнично настроение  bouquet
аз,май по-честичко ще навестявам тази темичка Laughing

# 67
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
О, как обичам духът на Коледа да витае навсякъде........  Hug

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Аз правих маслените-лимонови бисквитки за Великден и санаха чудни, не се разляха и си запазиха формата.  Peace

# 69
  • Мнения: 364
Ще стане, аз си го правя от шушляков плат, накрайник на химикал, и частите ги слепвам с топъл силикон  и си става
Еее,дай да го видим тогава,цъкни му една снимка Wink,че и ние да си направим,моля! Praynig
Фотото мие на ремонт, но ще се пробвам с телефона ако стане ще я кача Hug

# 70
  • Мнения: 2 708
Подложките за торти, за които имаше питане по повод къде да си сложите къщичките ги има и правоъгълни и кръгли, различни размери в София в магазинчето на Кадемлия. Ако някой знае другаде - да казва. Между другото там имаше и такива найлонови пликчета с подобна форма за пош и се продават и на бройка, както и накрайници различни размери.

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 15:25 от Krische

# 71
  • Мнения: X
Диди, не мога да не отбележа колко красива и стилна е станала темата. Безкрайно ти благодаря и аз!
Момичета, започвам съвсем да се чувствам изолирана в този малък град, в който живея от известно време. Много искам да направя този коледен кекс, но няма откъде тук да си набавя продуктите. Някой знае ли във Варна къде се продават такива сушени плодове. Преди в Пикадили имаше сушени череши, но корите от портокали не се сещам да съм ги виждала.
Аз сега ще си направя списък с покупките за сладките, които съм решила да направя и с една приятелка сме се разбрали една събота и неделя заедно да печем. Не че за един уикенд ще съм готова, но...
Но коледния кекс трябва вече да го правя, а си нямам продукти  Cry

# 72
  • Мнения: 364


Не се вижда много хубаво newsm78 Hug

# 73
  • до морето
  • Мнения: 494
Портокалови корички и аз немога да намеря из Варна-нямам време да обикалям по всички възможни места, някой ще подаде ли инфо къде да ги търсим.
Купих си само лимонови от Пикадили.
Ma4o не тъжи има толкова места на които се продават сушени плодове във Варна. Ако си от скоро в този "малък" град Laughing помоли някоя приятелка да те заведе до синия пазар под часовника или на ул. Преслав-улицата на Областна управа, там има магазин за сладки, ядки и сушени плодове. До скоро поддържаха невероятно разнообразие, но скоро не съм ходила до там и незнам какво е положение в момента.
Също така голямо разнообразие на сушени плодове има в Метро, в Кауфланд, а за Пикадили - сама си видяла какво предлагат. Успех с набавянето на продуктите и най-вкусния кейк да направиш!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 840
За сушените череши - има в Пикадили, а аз взех от пазара на Граф Игнатиев. Портокалови корички няма никъде Sad

Общи условия

Активация на акаунт