Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става

  • 12 035
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 510

 Обърнахме си дебелото дупе сами! newsm44 Толкова съм щастлива от този факт  Joy Вашите бебоци това го правят отдавна,де... Party
 Леле, Инче, завидЕх ти за добрата форма! Ти си била образцова бременна, побрала си се в норматива...и сега бързо-бързо пак си във форма.Браво! Аз ще се поизмъчвам,ама няма да е скоро  Mr. Green
 Генева, много вода пие Насето  Shocked Или на мен ми се вижда много на фона на нашите 50 мл  Rolling Eyes

  Айде, лека нощ!

# 46
  • Мнения: 15
Здравейте Grinning

Мимченце  Hug за темата!

Да ви се похваля,че пюрето от ябълки мнооооооого ни хареса.Утре ще пробвам от сливи Peace

Борислава вечер си заспива сама!Обаче през деня е пълен абсурд това да ни се случи без моя помощ.А я гледам,че едвам си държи очичките отворени...

Rositsaio ние още не сме се обърнали,но за сметка на това се гънем яко Crazy

Как ме боли зъб ако знаетееее...Направо ужас Cry Как ще спя тази нощ...Даже си мисля дали да не отида до някой денонощен стоматологичен кабинет...Уффффффф много неприятно Sad

Кори и на мен ми дойде вчера.Без болка слава богу Crazy Дано не се отрази на кърмата при теб,защото аз вече не кърмя Rolling Eyes

Айде лека вечер

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 83
Трънче мерси много за информацията-от полза ще ми е Hug Ние сме обратно- изградила съм му режим на спане през деня- общо взето през 2ч, но и Иво спи само по 30-40мин. Вечер все още го приспивам на цица обаче....Ще имаме работа варху това май newsm78

Мимченце   bouquet за темичката

Днес докато разглеждах състава на пюретата останах много разочарована- само картофа,тиквата и моркова са чисти.Всички останали имат напр. оризово нишесте.Явно ще наблегна на домашно приготвените... #Crazy

# 48
  • Мнения: 7
И ние се приспиваме на цица и денем и вечер,като излезем с количката някой път заспива сам друг път с рев,защото не го кърмя на вън.И аз не зная как ще се приспиваме без цица.Днес излязохме за малко навън и Петьо не мръдна от количката само носа му се подаваш от космонафта и одеалцето,а на мен ръцете ми направо замръзнаха.Утре дано слънцето е повече,днес до обяд си беше  мъгливо,но след обяд се показа слънчо и хайде навън.лека нощ момичета,до утре.

# 49
  • Мнения: 10
Генева, много вода пие Насето  Shocked Или на мен ми се вижда много на фона на нашите 50 мл  Rolling Eyes
и аз си мисля че е доста, ама като не искам да давам храна през ноща...и давам по 140 мл към 3-4-5-6:00 когато се събуди, а останалото през деня . Мисля че нищо няма да му навреди, а? newsm78 Ще я изпика и готово....и аз съм същата-през ноща се будя за вода и едно 500мл не ми мърдат

Спокойна нощ! Peace

# 50
  • Мнения: 1 404
Добро утро Simple Smile
Трънче,мерси,много подробно си го обяснила HugНай-близката ми приятелка има желание да пробва,но не пише тук и ме беше страх да не я посъветвам нещо грешно,ще и препратя целия ти пост HugПри нас и дума не може да става,защото невролозите изрично ни предуредиха да не оставяме Виан да плаче(заради гърчовете).На тая възраст Ния си заспиваше сама и спеше по цяла нощ,спомням си даже,че излизахме на Нова Година с мъж ми на ресторант.После започна да се буди около седмия месец заради зъбите,взехме я при нас и така до две годишна,но не ме разсънваше никак,а това диване често ми попява нощем Crazy
Денем заспива само в люлката ли в слинга ако сме на разходка.единственото място,където реве до посиняване,е количката.Ще пусна обява в продавалника-продавам Чико трио,ползвано три пъти,но по коша има невидими топлийки Mr. Green

# 51
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Добро утро!

Трънче , това което си обяснила е много интересно.Жалко, че на нас няма да ни свърши никаква работа...Щото си заспиваме сами  Crazy Дори и през деня , при това в часовете, които ти си посочила(не съм го учила) , само че имаме и един сън от 19 до към 20-20:30 часа.Тогава като се събуди го къпем, в 21 му е последното хранене и после докъм 21:30-22:00 е заспал.Понякой път заспива и докато яде Simple Smile Само снощи ми направи номер, но май му расте зъб и затова беше сърдит.Дадох му Панадол и за 2 минути заспа в ръцете ми  Party  И спа чак до 7:05 тази сутрин без да се буди  Hug  Дано довечера не ми направи пак същия номер, защото не ми се иска да го наливам много-много с лекарства  Praynig

Генева, направо се чудя как Наско пие по толкова вода.Не е чак толкова много, ама моето диване изобщо не иска никаква вода.А в началото пиеше по около 80-100 мл на ден.Обаче какво му стана  Rolling Eyes Не иска дори и сок, ама аз съм упорита и му давам.А ти слагаш ли захар във водата, защото аз не?Ама той преди си я пиеше без да е сладка.

Съни , мисля си, че има чисти пюрета и от броколи и карфиол ( за броколите съм сигурна, защото го пробвахме, но не му хареса, а и на мен ) .

Инче, благородно ти завидях за всичките свалени килограми.Аз кога ли ще сваля моите  Rolling Eyes Ама така е, като вчера изядох цял 100-грамов шоколад  Embarassed Ама много ми се ядеше, пък и незнам от кога не бях яла сладко.Ама май така няма да успея скоро да отслабна  ooooh!

А Станислав от вчера е в отбора на пискащите.По цял ден пищи и въобще не му пука, че ми надува главата от толкова кряскане.Има ли и други в нашия отбор?!И освен това постоянно се обръща наляво-надясно и вече не смея да го оставям сам...

Честити месечинки на Яна на Blue, Калоян на Samimami, Иво на Alisa, Бончо на Mili_Leo, Цветина на Jasena и Виктор на Faith. Живи, здрави, весели и засмени да са всички те   bouquet

Толкова от мен, че стана много дълго.Лек и хубав ден и дано слънчо се покаже, че да поизлезем навън.ЧАО!

# 52
  • София
  • Мнения: 389
Добро утро  Simple Smile

Почерпете се за нашата пета месечинка  Simple Smile



Атина Ели, мерси за пожеланията  Simple Smile Много послушен твоят юнак, браво! Аз се чудя ако спра да кърмя как въобще ще спим през деня..

Хубав и слънчев ден на всички   bouquet
Нас днес ще ни боцкат, дано мине по-леко  Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 389
Извинявам се, че пускам още един пост, но сега се сетих да питам мамите, които ходят в други градове за известен период, как процедирате с педитата? Може ли по ЗК да ходим и в друг град и ако трябва да се сложи ваксина в друг град, как се процедира? Чудя се дали да не си отидем пак в Бургас за един месец, ама нали в 6-и месец има ваксина и изследвания... newsm78

# 54
  • Мнения: 220
Честито на всички бебоци, които днес празнуват.
Аз исках да попитам набързо, дали е симптом на рахит въртенето на главата през нощта?  newsm78 Няма  други симптоми... нито потене, нито оплешивяване, нито стряскане...

# 55
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро  Simple Smile

Снощи пробвах метода обяснен от Трънче за заспиването. Оставихме го на креватчето и легнахме, угасихме всичко и нашия реве, ама кански рев. Оставих го така  10 мин., правеше си паузи и пак започваше още по-силно да плаче. Най-накрая не издържах и станах, като го видях чак на мен ми се доплака - целия беше червен, очите пълни със сълзи, бузите мокри, главата потна  Cry Взех го и го приспах за нула време на краченца. Обаче мисля днес да продължа с опитите. Иво веднага ме обвини, че аз съм виновна, че детето не можело да заспива само. Трябвало да го науча още преди два месеца. Още по-гадно ми стана. Ама тия мъже само акъли дават, ами да го беше научил той  Crossing Arms
Инъче през деня е много послушен Жорко. Спи, играе, яде и не плаче много.

MISHAa, при теб постепенно ли спря кърмата? Какво стана със зъбчето?

Честито на всички месечинковци
  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 404
Кори,мъж ти не е прав,Трънчебеше писала,че методът се препоръчва след 4 месец май,защото дотогава нервната система не била зряла з аподбно нещо Peace

# 57
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добро утро и от мен! Тази нощ си поспахме с Калинка. Нямам спомен дори дали съм я кърмила през нощта. newsm78

Pretty_Galina
, вчера ходих до НОИ /нали ви се бях оплакала, че става нещо с майчинството ми/ и се оказа, че една декларация не съм подпълнила /всъщност след изтичането на болничния подпълних една декларация, но се оказа, че имало още една, за която не знаех!/, та затова се забавило плащането. Както и да е, отнесох й вече документа на счети-то, а тя - ни лук яла, ни лук мирисала... Ама какво да ви занимавам...

За кърменето - кърмя къде ли не. Често си кърмя на улицата, седнала на пейка. Последното "по-екзотично" хранене на Калинка беше в магазин "Джъмбо". Който е ходил там, знае, че място за сядане там няма... И нахраних Калина права, надявам се скрита поне от клиентите, които бяха наоколо, в един ъгъл. Е, това със сигурност не важи за хората, наблюдаващи с охранителните камери, които са оплакнали око с малко плът, а аз при мисълта леко  Embarassed бузки...

Трънче, на Калина косата си е винаги щръкнала, как ли не я реша, как ли не я замазвам, ама си стои нагоре и това си е. Очаквах, че сега с шапките, които слагам навън ще се намазни надолу, ама - нъцки! Иначе й рязах бритончето, нямаше как - влизаше й в очите!
А така наречения "ударен" метод много ми допада /е, силно казано, че ми харесва това, детето ми да плаче/ и смятам да го приложа в най-скоро време. Аз от известно време все за това си мисля, и все не ми достига смелост да преместя Калина в нейното си легло да спи... Embarassed

Kory, страшен аватар. Де и аз да имах такова коремче  Rolling Eyes... Вдъхновявам се и аз от подобни снимки, ама все не смея по-драстични мерки да взема за храненето, че с това кърмене... Аз пък си внушавам, че от кърменето отслабвам  Grinning... Де да знам действа ли!
Малта, не съм много сигурна дали е симптом на рахита въртенето на главата при сън...  newsm78

*blue, честит пети месец на Яна! Много го харесвам и това име, дори Калинка можеше и така да се казва Wink

# 58
  • Мнения: 176
Вlue, в друг град може да ти прегледат детето по ЗК, ако си носиш здравната му книжка/синята/. Но на този преглед не могат да изписват лекарствата по ЗК, тази които са с намаление/това се отнася за хронично болните, като при нас астма-за каката разбира се/. За ваксините незнам, но тях може и да ги отложиш за известно време, защото си е добре лекаря, който си познава детето да си ог прегледа.
Ако идваш в Бургас за месец и певече, можеш да си избереш временен личен лекар, респ. оттам с направление педиатър. Това е разрешено при промяна на местоживеене, иначе смяна само през Юни и Декември. Ходи се в ЗК, но ако искаш пиши ми на лични.
Като дойдеш в Бургас, може да направим среща и бургаските мами. Sunny най-накрая трябва да се видим.
Честито на всички бебечета и мамчета, които днес порастват!

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Здрасти! Ето скромна почерпчица и от моя пораснал мьж!




Честито и на другите празнуващи!

Общи условия

Активация на акаунт