Високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета

  • 127 211
  • 264
  •   1
Отговори
# 75
Цитат

привет,
много добра табличка, да те питам ти просто си записваш в нея или ползваш Ексела да ти изчислява разните съотношения... Не съм много добра в Ексел, затова така лаически питам
Ако си ги изчисляваш другаде, би ли споделила откъде така прегледно и акуратно точно?
Благодаря!

Цитат

Ексела сам си ги смята Simple Smile само попълваш грамажа на изпапаното и попълваш цветните колонки .. А данните за тях взимаш от другото листче (долу вляво погледни пише Таблица).. Ако нещо липсва.. търся си ги в нет-а Simple Smile

И следиш само розовата лентичка Simple Smile) .. най-горе в скоби са приблизителните данни за моя случай.. (говоря за грамовете и каориите) иначе процентите в синьо са си стандартни Simple Smile .. и май успявам да ги докарвам Simple Smile

# 76
  • Мнения: 456
Мен лично ме обременява това броене - знам горе-долу стойностите на храните и така я карам. Никол, по моята таблица - общо 219.74 калории като 150 е пържолата, 49.2 доматите и 20.54 краставицата. Така. А 250 грама са 375 калории съответно... Simple Smile

# 77
  • Мнения: 46 536
.........Никол, по моята таблица - общо 219.74 калории като 150 е пържолата, 49.2 доматите и 20.54 краставицата. Така. А 250 грама са 375 калории съответно... Simple Smile

Малииии, малко са  ooooh! но аз само така отслабвам  Confused явно аз съм на някаква разновидност на НВД, която аз съм си сътворила  Embarassed

# 78
  • Мнения: 271
duhi_puhi,
Много благодаря за таблицата!
Искам да ви питам как го ядете лененото семе? Заливате ли го с нещо, накисва ли се, що ли...  newsm78 От аптека ли се купува?

# 79
  • Мнения: 8 242
Simple Smile Лененото семе смляно.. 1 лъжица в млякото сутрин + 1 лъжица трици Simple Smile

Вечерята ми днес: омлет от белтъци (150) с телешко (100) и гъбки (200) и салата от краставички (300), а за десерт малко сливки, че не мога нещо да си докарам хич въглехидратите Simple Smile

Общо за деня:
 Б - 29,31%; М - 53,92%; В - 16,77% - 1114 кал.

Отивам да готвя Simple Smile

# 80
  • Мнения: 834
Я да се включа и аз да попитам, как си изчислявате количествата от къде знаете че пържолата е 100 г? Всичко мерите на кантарче ли?

# 81
  • Мнения: 456
Ами Рени, аз не меря, но знам, че така трябва - с кантарче и после смяташ калориите. Аз горе - долу на око , като гледам на опаковката колко грама е общо и преценям... Пак има ефект...  Simple Smile

А да ви питам за карфиола?? Дали може да се яде при ВM НВД???

# 82
  • Мнения: 6 243
Момичета, знам, че повечето от вас следят форумите на Спайдър - спорт, но ако някой го е пропеснал, вижте това:
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=893
както се казва - в спора е истината, а в темата има някои доста интересни мнения. За информация, дет се вика  Grinning

# 83
  • Sf
  • Мнения: 808
Ами Рени, аз не меря, но знам, че така трябва - с кантарче и после смяташ калориите. Аз горе - долу на око , като гледам на опаковката колко грама е общо и преценям... Пак има ефект...  Simple Smile

А да ви питам за карфиола?? Дали може да се яде при ВM НВД???

Привет,
Ето какво намерих за карфиола:
Карфиол

 
За родина на цветното зеле се смята Средиземноморието. Като зеленчукова култура та е било пренесено от Италия през ХІV век. В сравнение с бялото зеле има редица предимства, но въпреки това употребата му у нас не е масова, както в западноевропейските страни. Химичният състав на карфиола е доста разнообразен: около 90% вода, 2,2% белтъчини, 3,2% въглехидрати, 0,8% минерални соли. Съдържанието на целулоза е малко. Освен това тя е с нежна структура и не предизвиква усилена ферментация в червата. Много ценен и витаминният състав на карфиола: провитамин А, витамини от групата В, никотинова киселина, витамин С (средно 70 мг%), пантотенова киселина, витамин К, фолиева киселина. Разнообразен е и минералният състав - натрий, калий, калций, магнезий, желязо, мед, фосфор, сяра, хлор. Съдържат се още пектинови вещества, ябълчна и лимонена киселина. За да се ограничи извличането на част от минералните му и други водоразтворими съставки, най-добре е карфиолът да се нари на пара или в малко количество вода, която след това може да се използва за супи и сосове. 

# 84
  • Мнения: 46 536
Момичета, знам, че повечето от вас следят форумите на Спайдър - спорт, но ако някой го е пропеснал, вижте това:
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=893
както се казва - в спора е истината, а в темата има някои доста интересни мнения. За информация, дет се вика  Grinning

После ще я прочета до края  Laughing но да отбележа, че болести като рак на дебелото черво са генетично заложени, т.е. или го имаш или не, така че много неща могат да отключат заболяването.
За мазнините, аз ям само пиле и риба, а не например свинско пържено  Sick
Смятам да съм на НВД докато сваля и след това инцидентно за регулиране на теглото. Причината ........ не обичам месо  Sad но това е единствения метод, с който успях да поместя кантара и друго спасение не виждам  ooooh!

# 85
  • Мнения: 6 243
За мазнините, аз ям само пиле и риба, а не например свинско пържено  Sick
Смятам да съм на НВД докато сваля и след това инцидентно за регулиране на теглото. Причината ........ не обичам месо  Sad но това е единствения метод, с който успях да поместя кантара и друго спасение не виждам  ooooh!
Това поне на мен ми звучи супер разумно.
Някак си - без да имам научните аргументи, а по интуиция, идеята за висикомазнинна диета в дългосрочен план не ми допада. За мен лично ВМНВМ в този й вид не е приемлива - месо не ям, плодове обичам много,  протеините ми идват от млечните, но те имат и повече въглехидрати... Но плюсовете на ВМ НВД като начин за сваляне на излишни килограми не го оспорвам. Само не го приемам като начин на хранене по принцип.
А дискусията наистина е дълга и след втора страница не е по темата, но просто е интересна  Laughing Мненията на Дзвер са интересни и мотивирани, нищо че Галя и Милко отказват да приемат аргументи "против"  Wink

# 86
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз мисля като Сладката хапка. Опитах на два пъти да се храня, спазвайки този режим.  При мен не действа. Може би, защото имам само един килограм за смъкване (това аз съм си го наумила, де, другите смятат, че не е необходимо).  С този режим не отслабвам, но затова пък едва се влача...  Щом получих и силно сърцебиене, зарязах режима. Според мен, всичко е индивидуално. Аз от въглехидрати не пълнея (полезни въглехидрати) и много обичам плодове, ориз, картофи и паста.  Винаги съм била сравнително слаба, а съм яла предимно въглехидратни храни (в това число много прясно мляко). Докато съпругът ми предпочита храни с високо белтъчно съдържание и на него това нещо му действа страхотно.  newsm78 Но пък и аз като гореспоменатия Дзвер си мисля, че не е здравословно да се храниш цял живот само така... И даже е опасно за здравето.

# 87
  • Мнения: 46 536
 Vasilisa Umnica, аз също не свалям, когато карам точно по НВД-то, реално ям много по-малко и почти без млечни Confused затова редувам 2 седмици строга диета с 2 седмици здравословно хранене. Така се чувствам много добре, ноктите ми са по-дълги и здрави от преди, което при мен поне е показател /винаги, когато не се чувствам добре ми се отразява на косата и ноктите  Sad/.

П.П.Преборих още един килограм  Laughing -11 кг. от началото newsm44

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
А захарина разрешен ли е при ВМ НВД?
С какво да си подслаждам кафето?

# 89
  • Мнения: 46 536
А захарина разрешен ли е при ВМ НВД?
С какво да си подслаждам кафето?

Може подсладители Wink

Общи условия

Активация на акаунт