Бие ЮНСКО сърчице, а мами пляскат с ръце! Тема№3

  • 13 638
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 176

Съжалявам, че доста цитата се насъбраха. Именно защото си исках код 9, по настояване на гинеколога, който ще ме наблюдава, а не можаха да ми го отметнат, ми стана странно и ви писах за това - дали ще има проблем. Най-добре ще е да му се обадя (на гинеколога) и да го попитам. Е, ако не става с този код 3, не знам какво ще правя - щом пък личната лекарка не може да издаде на код 9 ... Съвсем се обърках, на параграф 22 ми заприлича. А не живея в малък град, без специалисти ... Няма сега да ви занимвам повече, ще пиша като имам решение на казуса - може да е полезно за някого!  Hug

Кажи на личната ти да опита пак, явно не се оправя с програмата..,да пита колежките си как да оправи проблема. Simple Smile

# 256
  • Мнения: 165
edno momi4e, ако не ти помага това, което е писала cvetemama може да ползваш Дуфалак. Иначе мамите много хвалят сладкото от рози, че действа безотказно.

# 257
  • Мнения: 25
 wavey ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ МАМЧЕТА ВЕСЕЛА СЪБОТА И НЕДЕЛЯ! МНОГО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ НА ПУК НА СКАПАНОТО ВРЕМЕ, КОЕТО ОБЯВИХА!

Приятна почивка.....и да не пропуснете следващата тема - №4http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=345256.0

# 258
  • Мнения: 9 814
wavey ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ МАМЧЕТА ВЕСЕЛА СЪБОТА И НЕДЕЛЯ! МНОГО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ НА ПУК НА СКАПАНОТО ВРЕМЕ, КОЕТО ОБЯВИХА!

Приятна почивка.....и да не пропуснете следващата тема - №4




Мерси sharky81!

Пожелания и от мен

# 259
  • Мнения: 456
Здравейте  Hug
Аз току що се връщам от преглед с добри новини. Имаме пулс  Two Hearts Според докторката съм в 8 г.с. и ми изчисли отново 21.06 за термин. Изписа ми Дуфастон ( да се застраховаме), но-шпа (появи ми се от няколко дена едно придърпване в ляво) и от тия прословути таблетки Емил. Сега отивам да хапна нещо че взе да ми става пак зле  Sick и после ще наваксвам с новостите в темата.

# 260
  • Мнения: 25
ivi_81 Бравоооо, сега вече след този момент всичко вече е различно?! Поздравления

Много ме е смях за прословути таблетки Емил - нищо страшно миличкиии!


  bouquet

# 261
  • Мнения: 31
Здравейте момичета!
Много, много мерси, на всички, които ме окуражиха! Взе да ме е срам от себе си. По принцип съм силен характер, никога не се спирам пред нищо да постигна каквото искам, а сега съм се разкиснала ужасно, все на плач ме избива.  А и това гадене 'дето не минава по никакъв начин... Взех да губя търпение и надежда да се оправя. Явно ми се отразява и едноседмичния престой вкъщи- работата ми е свързана с ежеднежни пътувания и полети със самолет /от което ужасно страдах поради гаденето/ и шефа ме освободи докато решат какво да ме правят. Сега е обещал да ме сложи на някаква административна длъжност и чакам да ми се обадят, но докато чакам тази седмица ми се стори цяла вечност, май взех да изтрещявам! Мотах се по магазини, ама то сама не си е работа  Sad Направо незнам жените, които не работят как издържат  newsm78 Преди си мислех, че е яко да мързелуваш, но явно съм сбъркана нещо и много бързо ми писна!
За запека- съветите, които всички ми дават са да ям супи и готвено, салати и плодове /грозде, сливи/, но да намаля хляба и тестените неща. Необходимо е също движение и повечко течности /прясно мляко, АКТИВИА/. 
Искам да попитам раждалите- в какво се изразява следродилната депресия и как я преборихте??? Има ли начин да я избегнем някакси???
Предварително мерси и пожелавам на всички хубав и усмихнат уикенд!

# 262
  • Мнения: 255
Гледам,че темичката се е позапълнила бързичко Simple SmileАз нямах достъп до компа известно време, та съм изпуснала:)
При мен гаденето все още е на първи ред в моя "лист със задължения", успявам да го избегна временно само като ям и с бомбони(за смучене) и близалки.
Интересно ми е на този етап има ли някоя бъдеща мама с тези проблеми,която да се  е събудила като "нова",без гадене newsm78

# 263
  • Мнения: 20
Фантазия27, аз съм 8 сед и май ми поразмина ежедневното повръщане.
За следродилната депресия... аз съм си чувствителна, та си я карам вече два пъти.Лечението е принудително, защото , ти няма да искаш, да се позанимавш с външния си вид,коса ,нокти, козметика...нещо само за теб което си е.
И освен това, според моя опит това е просто процес на осъзнаване на случващото се))))))))))

# 264
  • Мнения: 123
Момичета ако си платя абонамент за ЖК към някоя болница частна или държавна / явно не по ЗК/, трябва ли пак да си водя бременността към някой доктор по ЗК?
Не е ли логично след като хода на ЖК към болница да не е необходимо пак да ходя на консултация при личния лекар например?
И при това положение личния лекар трябва да ми издаде само направлението за раждане за да мине по клиничната пътека?
Как става ако си направя абонамент?

Следродилната депресия просто се случва на някои хора, преодоляването й е свързано с времето, позитивното мислене и здравословния начин на живот и почивка /трудно като си сама с бебето/. Ако е много сериозно е необходимо лекарска помощ.
Не е задължително всяка жена да страда от следродилна депресия. Чувала съм че най-страшен е 3тия ден след раждането - тогава е най-тежко.
Аз също имах проблеми, но чак депресия не бих го определила. Предимно тревоги дали се грижа добре за детето и т.н.

# 265
  • Мнения: 216
Има ли такива като нас, дето още не са споделили новината на всеослушание( вие знаете и майка ми само- тя сама позна де- не че си личи просто ме хвана на тясно) Ние заради предишен спонтанен аборт чакаме да минат трите рискови месеца и тогава ще казваме, а вие?

# 266
  • Мнения: 123
Още никой не знае че съм бременна освен майка ми и естествено мъжът ми. Имам един спонтанен аборт и предпочитам да си мълча. Ще им кажем някъде към средата на декември.
С първата ми бременност пак казах  след като минах 3тия месец и една две седмици.

# 267
  • Мнения: 1 475
Аз не съм суеверна, казах почти на всички, още като видях двете чертички, а след още 4 дена, като получих потвърждение от лекар,  и на "целия свят"! Laughing Каквото ти  е писано се случва и да споделяш  и да не споделяш, всичкo ти е предопределено!!

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 19:42 от somebody

# 268
  • Мнения: 216
Не става дума за суеверие, ами че след третият месец рискът от помятане спада е около 80%.

# 269
  • Мнения: 482
Искам да попитам раждалите- в какво се изразява следродилната депресия и как я преборихте??? Има ли начин да я избегнем някакси???
Предварително мерси и пожелавам на всички хубав и усмихнат уикенд!

Има начин да я избегнеш - като забравиш за нея  Joy Аз не я карах. Като цяло, както и депресиите изобщо, се дължи на хормоналния дисбаланс. Чистата следродилна депресия е свързана с чувство за вина - дали съм добра майка, дали правя всичко както трябва и т.н. Това се преодолява с подкрепа от партньора и/или някой близък ... и с малко повече вяра в себе си. Една приятелка ми е разправяла как след раждането на второто си дете, мъжът и деменстративно (според нея) я оставил сама и отишъл да си движи бизнеса в друг град. Каза че почти през цялото време е спяла и лежала, ако не е трябвало да храни бебе - изобщо е нямало да става от леглото. Преодоляла го е като е тръгнала на работа, котато малката е била на 3 месеца. Горе долу това е решението - да си наложиш да правиш нещо, да не се оставяш на инерцията. Както и ако има човек около теб в таково състояние - ръчкаш го тъпо и упорито да прави разни неща, да излиза, да се вижда с хора ... докато накраят се усмихне  Simple Smile
 Това на прима виста. Ако те интересува повече - ще прерова книгите за нея. Все пак това съм завършила, макар и да не го практикувам  Simple Smile

И още нещо, с което аз се сблъсках, но успях да се съхраня в голяма степен. Майчинството е нещо много хубаво, бременноста е свещенна, според някой ... но освен това в живота има още много неща. Не губете контакт с външния свят, с приятели, колеги, работа, не се покривайте сами с похлупака бременна съм или имам малко дете и това да е единственото което ви интересува. Животът не свършва и не се изчерпва, след раждането на едно или няколко деца. Пак ще трябва да бъдем желани, красиви, умни, успяващи. Още много "битки" ще ни предстоят. Може би съм крайна ... не знам ... и въпрос на избор е ... но лично аз не избрах да бъда само и единствено майка. Ако изберете да бъдете само майка - да останете за винаги вкъщи за да се грижите за детето - лошо няма, това е вашият избор - но бъдете и наясно с този избор ...

Общи условия

Активация на акаунт