*~Арабска магия, българска стихия и любовна олелия за 92-ри път~*

  • 39 424
  • 288
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 177
Марси,да ти е жива и здрава рожденничката ,да расте умна и послушна и много,много да ви радва!

# 151
  • Мнения: 112
честит рожден ден на Линда!желая й щастливо и безгрижно детство

# 152
  • Мнения: 904
Амал, аз знам че благодарение на това че корана се е предавал в първоначалния си вид и без превод на друг език е запазил първоначалния си вид и чистота, но за такива като мен които не знаят арабски та даже и турски е добре да има превод на самото значение, поне в началото когато човек не е навлязъл с езика добива някаква представа.
Марси,да ти е живо и здраво детенце и много да го слушкате   bouquet!

# 153
  • Мнения: 1
Amal, доколкото зная арабски се изучава от повечето неарабско говорящи мюсюлмани...е, поне на ниво четене без много разбиране (както се получава при мен за момента). Но при турците има една много негативна нагласа към всичко арабско, това е по исторически причини.... Именно затова е много интересно , че в България обикновено всички биват слагани в един кюп, и турци и араби, а те не таят много нежни чувства едни към други...Иначе, трябва да се чете в превод, задължително е да се знае значението, защото Коранът е изпратен главно като напътствие за хората.

Латеа, възможно най-кратко казано, становището на исляма за сънищата - те биват 3 вида, едите са от Аллах, който дава някакъв знак на човек, други са отШейтан, който иска да те заблуди, и третия вид с неутрални, тоест всичко това, което рефлектира в нас в резултат на преживяванията ни, мислите ни , умората....Човек няма начин да знае, от кой вид е бил съня, затова моят съвет е мноог внимателно със сънищата...не бива да се уповаваме кой знае колко на тях, макар че на всеки  му се иска да получи някакво 'пророчество'. Има много ислямски книги за тълкуване на сънища, но с тях трябва също много внимателно. Не всички са автентични, някои са си сектантски, има добавени неща, които нямат основа в исляма. Според мен ако някой има съмнения в нещо, най-доброто средство е една искрена молитва за напътствие.

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 11:41 от Monsoon_rain

# 154
  • Мнения: 3 215


Марси, да ви е жива и здрава рожденичката и вие покрай нея!

Някой по-горе попита за Дала - тя днес или утре си заминава. Ще чакаме да се разпише от Френско. Peace
Амал,така си е - хуманна е моята отрова, аз съм хуманист  Blush А и не забравяй мумификацията - и мишките душа носят!
Хари си обича грис,аз не го обичам.
Дуа,и млякото с ориз и гадните кисели и кремове от детската градина мразя.  Sick Ужасно беше, седях пред тях с часове и не ми даваха да стана от масата докато не изям поне половината  Sad
Теди обаче ми напомни за арабските сладкиши с грис - те са супер,тях не ги броя  Mr. Green
Латеа не знам дали се сложи линк или не - все едно ми е.Който има някакви съображения, да се изкаже.
Есси,подкрепям апела ти за уточняване поне на приблизителен час за чата, и аз не мога да вися постоянно в скайп - нямам време  ooooh!
Свеар, стискам палци! Praynig
Белбей,оздравявай бързо!  bouquet


# 155
Амал, то моито голямо прикл. , не е парвият антибиотик - парво грип още в Алжир, след това като се прибрах тук в бг-то ми откриха цистит - та пак антибиотик( а аз заплеса си мислех 4е бебето ми притискало пикочния мехур и затожа ме боляло) и сега такава яка настинка 4е 4ак херпеси ми излязоха.То направо не ми се говори.Уж тук се гледаме на топло облечени сме и от време на време на разходка ходим ама ей го на.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЛИНДА
Марси да ти е жива и здрава и все такава красавица да расте, и да те радва
Целувки

# 156
  • Мнения: 465
Ди, мерси много за обяснението  Hug Беше много полезно  Peace Аз не съм тръгнала да тълкувам  ooooh! Просто случката ми напомни за нещо, което ми беше интересно да знам. Аз все си питам и все си търся обяснения на всичко. А тук има изоболие от сладкодумки   bouquet

# 157
  • Мнения: 904
Monsoon_rain ,и аз знам че е харам да се молиш без да знаеш значението, моето бабче знае нещо, но си го знае за нея си не може да ни го обясни на нас, има и много други такива примери, като беше Рамазан барам при нас в края на самия Рамазан се раздават "фитри"пари за да си откупи човек непостенето ама аз от вас схванах идеята за това баба не успя да ми обясни за какво се прави.

# 158
  • Мнения: 8
Marsy, честит празник!   bouquet  Усмихнато детство на малката Линда! newsm59  ura  Gift newsm59

# 159
  • Мнения: 465
Страхотна, как така "да се откупи непостенето"? Аз съм сигурно последния човек който тук може да раздава акъл по въпроса, но доколкото знам това не е възможно  newsm78 Ако изпуснеш един ден от постите без основателна причина после май се връщаше с 60 дни пост след Рамадан..
Ако греша, да се изкажат по-компетентните от мен   bouquet

# 160
  • Мнения: 904
Латеа,аз съм толкова некомпетентна колкото и ти и затова си признавам, да не ми се смеят хората, не знам дали това е позволено в корана знам само че при нас има така традиция но дали е съобразена с корана нямам идея, хората обаче така са го възприели а аз от своя страна успях така да го изтълкувам от прочетеното в темите по онова време, всъщност постите освен за пречистване са и за да споделиш глада с нямащия, аз така го схванах от вас тогава.

# 161
  • Мнения: 1
Да, Латея, непостене е позволено само по уважителни причини, и трябва да се отпости преди следващия Рамадан. Ако човек е много възрастен, или поради болест не може да гладува изобщо,трябва да нахрани определен брой бедни, забравих колко. За въпросните фитри, няма основа, просто това е някакъв неприсъщ за исляма елемент навлязъл във вярванията на хората. Такива неща се срещат навсякъде, не само по българските земи и това се получава най-вече когато религията се прилага без разбиране.

Страхотна, никой няма да ти смее, няма човек който да знае всичко. Важното е че питаш и се стремиш да си изясниш  Simple Smile

# 162
  • Мнения: 1
Продължавам за постенето - да, страхотна, страхотно вярно си го схванала. Освен физически аспект, постът има и духовен, а именно с гладуването се цели да се получи съпричастие и напомняне за бедните по света, и благодарност, която изпитваме след дългите часове гладуване и жажда....В карайна сметка при нас е въпрос на търпение, и побеждаване на навика, а храната си чака в хладилника... А представете си тези, които нямат храна, камо ли хладилници...Именно този духовен аспект ми допада страшно много.

# 163
  • Мнения: 720
Здравейте момичета,
 
БИБИ  Simple Smileкъде ме търсиш бе...да местихме се но вече съм на линия , ще драсна на скайп .

СВЕТЛЕ    ако има нещо..ти знаеш винаги можеш да питаш или да пишеш. Heart Eyes  Цялото семейство сте ми много симпатични,здрави деца около вас само.Как са красивите каки?

Амалке объркала си Grinning Хариет обича грис .

Марси да почерпите с торта , весел  ден и много подаръци за Линда!

В новото у-ще на децата има една майка -сатанистка  Sick...ходи цялата в черно с едни наметала , бяла като призрак и с един празен поглед...а на чантата й пише на англ.''защитена от сатана''...незнам колко е защитена , но определено е заблудена...а има 2 готини хлапета.луди хора..

# 164
  • Мнения: 465
Като сме разпънали темата, ще довърша на мен как ми се стори лично през моя светоглед постенето. Аз на моя глава реших да уважа хората, които ме обграждаха (бях в Йордания по време на Рамадан точно) и постих с изключение на първите един два дни, когато пих кафе сутрин  Blush
Освен основната част, че се напомня за нямащите, гладуващите и бедстващите, много силно поне за мен беше напомнянето, да ценим нещата, които си мислим, че имаме изначално и ни се полагат. Вкусът на храната, та даже и на водата е съвсем друг  Peace Всичко е по-вкусно, по-приятно в края на деня. Така сме свикнали да отворим хладилника и "хоп" готово, че не се замисляме дори за това. Поне аз не се бях. Отчитам го като много полезен момент за мен.

Общи условия

Активация на акаунт