Банда готини плетачки, майсторят дрехи и играчки - 25

  • 51 138
  • 495
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 3 810
Рокмама, на 5 куки го плетох, но в един момент дължината на куките не стига, за това се прехвърлих на обръч+ 1 кука, която махнах за снимката.
Виждам само едно хубаво, пухкаво елече Wink

# 32
  • Мнения: 120
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
ох, с тез снимки е ужас,много съм зле с качването както забелязвате
хммм, аз нямам 5 куки и нямам идея как се плете на тях,май ще се наложи да се откажа...

# 33
  • Мнения: 525
Rockmama2 аз виждам и жилетката - много са хубави!За качването тук във форума има напътствия.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101606.0  виж тук,дано да ти е полезно.

Вени на етикета пише 3 1/2 - 4 1/2.Аз плетох с 5,пробвах и с 8 ,но не ми хареса.Кълбенцето е 50гр.
на мен ми отиде едно и половина с ширина 30 бримки(20см).Дълъг е 1.2м.

Мимиту много добре ти се е получил опита!Ти с каква прежда го плете и колко голямо стана?
Аз имам чорапени куки 5 ,в магазина нямаха по-големи.

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 17:21 от vanyia

# 34
  • Мнения: 3 810
най- дебелите които намерих бяха 4.5. Нарочно плетах с по- тънка прежда за да стане по- рехаво като в модела, но май пак не се получи съвсем рехаво...Не е довършено, но в завършен вид предполагам ще е квадрат със страна около 30 см. което си е направо за дете за малката(на 3г.) става  Laughing

# 35
  • Мнения: 498
doci страхотен комплет ти се е получил!

Мимиту с кирилизация и при мен пробата на тоя модел е като за спорта, но съм изплела доста по-малко. Всъщност много приятно се плете мотива, но допусне ли се грешка разплитането е немислимо. По коя схемичка го направи това?

Дидк@ много са ти сладки играчките, а момиченцето е уникално!

Rockmama2 това, което успях да видя от плетивата ти ми харесва!

vanyia ефектна прежда и страхотен шал!

Аз правя едно комплектче за бебе, но не е готово за снимка.

# 36
  • Мнения: 3 810
Да Снежи и аз забелязах това за грешките...за това оставих допуснатите така...
правих го по рисуваната от рускинята схема(голямата)

# 37
# 38
  • Мнения: 120
хаха,пробата е успешна, това е детско шалче от кан кан, първото в живота ми Embarassed Embarassed Embarassedне се вижда много добре ама нейсе, поне се научих да качвам снимки,благодарение на Дидк@  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 523
Днес направих коте,пак и и тук. CrazyТо вече е по схема. Обещавам си утре да не пипна прежда  Mr. Green.

# 40
  • Мнения: 1 608
Днес направих коте,пак и и тук. CrazyТо вече е по схема. Обещавам си утре да не пипна прежда  Mr. Green.

УАУ!! Много си продуктивна Дидк@!!! Страхотно коте/ама никак не съм пристрастна Wink/!!!

# 41
  • Мнения: 120
Котето е голям сладур!Браво Дидка!!! Flutter

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 203

Вчера, понеже имах време седнах и пробвах онзи модел, ей така за спорта:
http://mimikir.multiply.com/photos/album/23#37
Недовършено и с грешки е, но става...

  Браво!Изглежда много добре.
 И аз стигнах почти до там,но го започнах на много дебели игли и не ми харесва много ,но ще го оставя така.
 По-късно или утре ще ви покажа снимки.

# 43
  • Мнения: 440
Здравейте, прекрасна тема:)
Обичам страшно да плета, но знам само основни плетки. Искам да изплета елече на малката "на дупки". Но при плетенето по следната схема - наметка -свивам 2 броя и така до края на  лицевата страна и изплитане на опакови бодове от опаковата страна... не стана нищо т.е се получи едно разкривено парче...което въобще не може да се каже че е гръб.
Ако може някои да ми обясни как става .....
Благодаря

Тази плетка свивка на 2 бримки и наметка и на мен ми се струва много дупчеста, ако е на всеки ред. Ползвала съм я като украса на лицевата плетка - три такива реда с дупки, като след реда с наметки-свивки също плета само опаково. На втория лицев ред плета обратно свивки-наметки, после пак опако и третия дупчест - като първия - стават шахматно дупките, а когато останалото е само лицеви редове стои много красиво според мен. Виж това елече, за да разбереш какво имам предвид. Peace

# 44
  • Мнения: 525
Дидк@ много е сладко котето!Ние имаме две такива - малко и голямо,
баба ми ги плете на Мариета,голяма игра пада.

Мимиту аз за това търсих по-дебели куки,като смятах с по-дебела прежда
да получа по-голям квадрат,че съм голям номер.Рускините са писали с каква
прежда какъв квадрат се получава.А грешките къде са и коя е вярната схема?

Общи условия

Активация на акаунт